כללי זהירות באינטרנט ובפורום

רותי ע

New member
../images/Emo41.gif כללי זהירות באינטרנט ובפורום

אחת לכמה זמן כדאי לעשות ריענון בנושא. כי בפורום יש הרגשה של בית, של מקום אינטימי חם ותומך ובד"כ זה אכן ככה. אבל... אל תשכחו שהפורום הוא פתוח לכל. שאין לדעת מי קורא את ההודעות שלכם. וכן ישנם כמה כללי זהב שכדאי לזכור וליישם :
אל תכתבו שום הודעה שלא תרצו שמישהו יקרא. ברגע שכתבתם הודעה כל העולם ואישתו יכולים לקרוא ואם כתבתם לדוגמא על החמות/השכנה/אמא של ילד מהגן היא יכולה לקרוא.
אל תזדהו בפורום ביותר מדי פרטים מזהים. טלפון אסור, רצוי לא למסור מקום מגורים מדוייק, היכן הגן של הילד וכו´. לשיקול דעתכם אם כדאי לפרסם שם מלא.
אתם לא יודעים מי עומד מאחורי הניק. אם זה חבר פורום ותיק אז יש להניח כי הוא אמיתי אבל כשאתם נתקלים בניק חדש הגישה של "כבדהו וחשדהו" יכולה להיות יעילה. אל תמסרו פרטים אישיים, גם לא במסרים, למישהו שאינכם יודעים בוודאות שהוא אמיתי. המשך גלישה נעימה

רותי - תזכורת נהדרת!!!

חשוב גם לזכור שיש המון חברים סמויים בפורום (חשוב בעיקר לכאלה שמפרסמים תמונות). והכי חשוב - כיוון שהפורום פתוח לכולם, רצוי לא להעלב מתגובות לא נעימות...

עציון

New member
רותי. מצויין!!!!!!!

לצערי, ידועים לי טובים(ומעטים) שנפלו בפח האינטרנט ואפילו מפורום זה. על כך כבר דיברתי עם מי שהיה צריך לדבר. מרוב זחיחות. מרוב קשר ועבותות אהבה אנחנו שוכחים לפעמים שיש עוד מי שצופה בנו. והכי הכי: שימו לב: באימיילים שאתם שולחים זה לזה תשתדלו שהכתובת שלכם לא תופיע. אני יודע על כמה ציידים שעושים מכך מטעמים. הפנימו זאת.

sipi1

New member
שאלה ../images/Emo163.gif :

מה הבעייה עם פרסום תמונות של הילדים ? אני כל הזמן שומעת שלא כדאי לעשות את זה (ורואה את ההיפך...) ולא מבינה עדיין מה הבעייה.

רותי ע

New member
ועוד נקודה חשובה

אאוטניג - מה זה אאוטינג? כשחושפים בפורום פרטים על גולש שהוא לא מעוניין בפרסומם. פעמים רבות אנחנו מקבלות מסרים דחופים ונרגשים המבקשים למחוק הודעה כי נעשה בה אאוטינג. לכן לפני שאתם כותבים פרטים על גולש, חשבו האם הוא פרסם אותם בפורום ואם אתם לא בטוחים ב-100% אל תרשמו אותם. זה יכול להיות שם הגולש, שם בן הזוג או הילדים, מקום מגורים וכו'.

עציון

New member
עציון נעלם בשערת הסערה של הפאות

אנחנו הרי יבואני פאות נוכריות. וכל הבלגן מסביב זה עבודה של 24 שעות מסביב לשעון.....

אביא

New member
עכשיו נתבאר לי הפסוק מתהילים

"הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו" האמנם גם דוד המלך מכר פאות?

אז הנה שאלה -

איך אתם מתמודדים עם הנזקים שנגרמים לכם כשרב מחליט שפאה מסוג מסויים (כמו שהיה עכשיו) לא "כשרה"? מה עושים עם לקוחות שרכשו פאה כזו ושילמו עליה כל כך הרבה כסף?

עציון

New member
"כשרב מחליט ש...." תשובותי:

1. לא רב החליט. אלא, מועצת רבנים בראשות הרב אליישיב. 2. לדעתי הפסיקה מוצדקת. רק חבל שסחבו זאת כמה שנים 3. הנזקים שניגרמו בשלב זה, ואני מדגיש בשלב זה, הם עצומים. לאין ערוך.מי שקנתה שמה בצד. מי שמילא חנותו במלאים אומר כרגע תהילים.אבלללל לא כולם קיבלו עליהם את פסק הדין משום שכל קהילה עושה לעצמה רב. ומדובר בפלג הליטאי בעיקר. 4. לקוחות ששילמו הרבה כסף הפסידו הרבה כסף. לא פשוט. כלל וכלל לא. 5. אני כאחד בעסק, לא רואה בעתיד הקרוב פתרון נאות להפסדים. 6. אני, אישית, שמח שאצלינו לא היתה פגיעה ומחשש עינא בישא אסתפק ואומר: הסינטטי עשה לנו את השבוע. והמבין יבין.....

משה999

New member
" אין הברכה שרויה אלא בדבר הסמוי

מהעין" או במקרה הזה, סמויה בעליית הגג....

מתנצלת על אי הדיוקים (אני לא מכירה

את פרטי המקרה עד כדי כך). אני שמחה שהנזק לא כזה גדול אצלכם. אם אתה טוען שזה נשמך כבר שנים, למה הכנסתם פאות מהסוג הזה לחנות (הייתי חייבת לשאול)

עציון

New member
היכנסו טיפין טיפין. לפי דרישה.

את יודעת. במיסחר יש שני סוגי סוחרים. אלו שממלאים את החנות במלאים אדירים, דהיינו: ממלאים החנות ללא הכרה ואלו שמכניסים לחנות סחורה לפי דרישה. דהיינו. יש ביקוש אז מזמינים את הכמות המבוקשת ותו לא. אני מרשה לך לנחש מי מרויח ומי מפסיד בזמן משבר. ומיכל. מותר לך לשאול.

חוטהשני

New member
שתדעו ימים יותר קלים... ואיך קורה שרק אחרי תקופה די ארוכה, הרב מוציא את פסק ההלכה הזה ../images/Emo2.gif בעיני זה הלכה שקשה לציבור לעמוד בה.. (וטוב שאני הולכת רק עם כובעים ../images/Emo8.gif ../images/Emo150.gif)

עציון

New member
אנחנו יבואני כובעים ופיאות(מיזעור )

והרב לא יכול היה לקבל החלטה בגלל שלא היה לו מי שיעיד בפניו שהשיער הולך לתיקרובת למולך. רק לאחר שמצא שניים מלונדון שהתחפשו וניכנסו ללב ליבה של הקהילה ההינדית הוא השתכנע שהבעיה חמורה. אבל ההיסטריה. רבון העולמים. זה לא ראיתי מיימי. הם טובים בדברים האלו.

חוטהשני

New member
האמת, כשקראתי את הידיעה הראשונה בנושא הזה, תארתי לעצמי שבטח תהיה היסטריה ברח' החרדי.. כמו שכתבת הם טובים בדברים כאלה... ../images/Emo3.gif

עציון

New member
אם יש את נפשך לדעת מה זו

הסטריה, לכי אל העיר בני ברק. ראי כיצד הן ניראות הנשים החסודות. אני אמרתי שמפלס הגירושין עלול לעלות כאשר מתגלה פרצופן האמיתי של חובשות הפאה.(רובן מלכות היופי של הלילה....) אבל בעצם מה אני מלהג עליהן. אני הרי חיימ מהן.....

למעלה