חשבתי לפתוח שירשור היגניית פה.

../images/Emo41.gifחשבתי לפתוח שירשור היגניית פה.

שאלות: 1. באיזה מברשת שיניים את/ה משתמשת? 2. מה משחת השיניים המועדפת עלייך/ עלייך? 3. האם את/ה משתתמש/ת במי פה? באיזה תדירות? 4. האם את/ה משתמש/ת במברשת ללשון? 5. כל כמה זמן את/ה מחליפ/ה את מברשת השיניים ובמידה ויש את המברשת ללשון. 6. כל כמה זמן אם בכלל את/ה מגיע/ה לשיננית. 7. משחת שיניים מומלצת. 8. מי פה מומלצים. 9. האם את/ה משתמשים בחוט דנטלי?

עונה../images/Emo13.gif

1. מברשת שיניים של אורביטול. 2. בעיקרון אין אחת שמועדפת על פני אחרות, כרגע אני משתמשת באקווהפרש. 3. מי פה- רק בשבת, כשאסור לצחצח שיניים עם משחה. 4. לא. 5. כל 4-5 חודשים. 6. כל שנה תור קבוע, זה כזה כיף לחייך אחרי זה:] 7.אקווהפרש בסדר גמור. 8. שכחתי את השם, אני אבדוק את העניין. 9. כל יומיים-שלוש, זה ממש חשוב לדעתי, כי יש מקומות שהמברשת לא מגיעה אליהם.

יש המון מלאכות שאסורות בשבת,

כעיקרון חז"ל קבעו שכולן נגזרות ממלאכות שנעשו בבנית המשכן (-ביהמ"ק), כדי להגדיר אילו מלאכות אסורות, אבל יש מלאכות שנגזרות מהמלאכות שנעשו במשכן כי הם דומות להן בפעולה/בתכלית. (-תולדות). במשכן מחקו את העור של בעלי החיים ( כלומר שפשפו והחליקו אותו) כדי להחליק את יריעות האוהל שתהיינה נקיות, והתולדה של זה היא שאסור למרוח (כי זה דומה בתכלית-להחליק וגם באופן הפעולה שהיא מירוח) משחות למיניהן, קרם שיער והרבה נוהגים שמשחת שיניים גם נכללת באיסור הזה. חוץ מזה שעדיף לצחצח שיניים רק עם מי פה כי יש חשש שהחניכיים ידממו ואסור להקיז דם בשבת. אוקיי, זו הייתה חפירה מארץ החפירות

LONA3

New member
עונהה

1. מברשת חשמלית 2. מרידול כבר שנים 3.מי פה של אקווה פרש 4. באותה מברשת של השיניים מעבירה על הלשון 5. אחת לחצי שנה מחליפה 6. מגיעה לשינינית אחת לחצי שנה קבוע 7. כמובן שמרידול 8. משתמשת פעם בשבוע בחוט דנטלי ולפי הצורך בגדול כל המשחות שיניים עושות אותו אפקט ,ובטעם מנטה רגיל ..

sharon.sherry

New member
פה ../images/Emo67.gif

1. מברשת שיניים - אורביטול. 2. משחת שיניים מועדפת - קולגייט, לא משנה לי איזה.. כולם טובים ומרעננים. 3. משתמשת במי פה, פעמיים בשבוע בערך, של קולגייט. 4. לא משתמשת במברשת ללשון, אבל מברישה את הלשון עם המברשת שיניים בכל צחצוח. 5. את מברשת השיניים אני מחליפה כל שלושה חודשים (זאת התקופה המומלצת). 6. לשיננית כל שנה בערך, למרות שהאידיאלי זה כל חצי שנה.. אבל למי יש זמן?! 7.משחת שיניים מומלצת - כל הקולגייטים לסוגיהם. 8. מי פה מומלצים - מרוצה מהקולגייט. 9. חוט דנטלי - אכן משתמשת, משתדלת פעמיים בשבוע, של ORAL B בטעם מנטה. יש לי פטיש לשיניים שלי ולהגיינת הפה, אצלי צחצוח שיניים זה יותר חשוב משטיפת פנים וממקלחת. זה דבר ראשון שעושים בוקר ולילה!

Fun Fair

New member
עונה

1. באיזה מברשת שיניים את/ה משתמשת? אורל בי קרוס אקשן, מס' 35 ובצבע ורוד (ו*רק* ורוד
) 2. מה משחת השיניים המועדפת עלייך/ עלייך? קולגייט הירוקה 3. האם את/ה משתתמש/ת במי פה? באיזה תדירות? לא. פעם בלעתי בטעות מי פה ורק מהזכרון המזעזע אני לא מסוגלת להתקרב לזה... 4. האם את/ה משתמש/ת במברשת ללשון? היא קיימת פיזית בבית....משתמשת בה כשאני זוכרת (לא קורה הרבה), אבל מצחצחת קבוע עם המברשת הרגישה בכל צחצוח 5. כל כמה זמן את/ה מחליפ/ה את מברשת השיניים ובמידה ויש את המברשת ללשון. את מברשת השיניים- ברגע שאני רואה שהשערות מתחילות "להתכופף". 6. כל כמה זמן אם בכלל את/ה מגיע/ה לשיננית. כל חצי שנה, כמו שעון. 7. משחת שיניים מומלצת. קולגייט הירוקה 8. מי פה מומלצים. לא משתמשת 9. האם את/ה משתמשים בחוט דנטלי? תמיד.

נעמה בז

New member
עונה

1. אוראל-בי נחמדה כזו. אבל נראה לי שהם בצד הלא נכון של הרשימה, אז אאלץ להחליף :/ 2. לא מועדפת, אבל עם נטייה לנסיגת חניכיים אני חייבת להשאר עם סנסודיין. 3. לא, מי פה מכאיבים לי בלחיים :/ 4. לא, אבל האמת שתמיד פינטזתי על כזו. אולי אקנה באמת :] 5. לא ממש קבוע, אבל בעיקרון במברשת יש סיבים ש"במתריעים" כשצריך. 6. ממש לעיתים רחוקות, בעיקר כי פעם שעברה שהייתי שם היא אמרה שאין לה מה לעשות לי בכלל, ובכל זאת גרמה לי לדמם למוות. 7. סנסודיין לבעלי שיניים וחניכיים רגישים, ואני ממש אהבתי את אקווהפרה בזמנו, אחת כזו שבאה באריזת פלסטיק שקופה והיא מקציפה מעולה. משאירה את הפה רענן. 8. X 9. לא, יש לי פלטה פנימית ככה שבמרכז אני לא יכולה להתקרב בכלל, וחוץ מזה עם החניכיים שלי זה יכול להגמר באיבוד דם :/

בקשר לדימום

פעם אחרונה שהייתי אצל השיננית היא אמרה לי שאישה שלוקחת גלולות נוטה יותר לדמם מאישה שלא, ובאופן כללי אישה תיטה לדמם יותר מאשר גבר. אין לי מושג אם זה נכון

תיקתקית

New member
מעניין

בהקשר של גלולות עד עכשיו חשבתי שהגלולות דווקא גורמות יותר לקרישי דם, וזה גם מסוכן יותר בהקשר של עישון.. טוב עשיתי בלגן כנראה. נעמה - באמת שאני ממליצה על פרודנטס לחניכיים רגישות..

נעמה בז

New member
בעיקרון גם סנסודיין מיועדת לחניכיים רגישות,

וזו הייתה ההמלצה של רופאת השיניים שלי. אבל אולי באמת אנסה את ההמלצה שלך, אין לי מה להפסיד :]

pie and cactus

New member
את יכולה להשתמש במברשת שיניים של

אורביטול, או לייף. הם לא עושים ניסויים.

למעלה