חלוקת הנשמה

רותי 11

New member
../images/Emo41.gifחלוקת הנשמה ../images/Emo41.gif

הנשמה כשהיא יורדת לכאן לחוויה היא נחלקת ל - 12 חלקים כשלמעשה 2 חלקים נשארים "למעלה" ולא יורדים לחוויה בגוף, ושאר עשרת החלקים האחרים נחלקים על עץ הספירות (עץ החיים) כשנשמת האם שלנו יושבת ב"כתר" והחלק החווה הארצי נמצא בספירת "מלכות". הוספתי פה תמונה של עץ הספירות כדי להמחיש
עץ הספירות נחלק לשני מצבים בהתאם לכך גם הנשמה - יש את החלוקה לעשרה חלקים עשרה ספירות ויש את החלוקה לשלושה משולשים שהם למעשה : "נשמה, רוח ונפש" משולש עליון - רמת הנשמה - רמת המחשבה - רמת הפוטנציאלים שאיתם ירדנו לכאן - הרשימה הנשמתית. משולש אמצעי - רמת הרוח - רמת ההבנה - רמת התכנון של הפוטנציאלים שאיתם ירדנו. משולש תחתון - רמת הנפש - רמת הביצוע - החלק הביצועיסתי של רשימת הנשמה שאיתה ירדנו לכאן.
עשרת חלקי הנשמה שיורדים לחוויה ונחלקים על עץ הספירות למעשה החלק שיורד לחוויה הארצית נמצא בספירת מלכות ושאר החלקים נמצאים ביקומים מקבילים (בהגדרה הבנתית) כל פעם יורד לכאן לחוויה ארצית חלק אחר כל פעם יש שינוי בחלוקת הנשמה על עץ הספירות (בכל גלגול וגלגול) כשכל חלק תומך בשאר החלקים האחרים ההחלטות שמתקבלות על ידי כל חלק וחלק הן החלטות כוללות של כל חלקי הנשמה.
כאן יש הסבר קצרצר על כל חלק וחלק ומה תפקידו בכל המערך של עץ הספירות:
משולש עליון - הנשמה
כתר מאפשר לאדם "להתחבר" אל מערכת הפוטנציאלים שלו ביתר קלות כדי לבטא עצמו בחיים הארציים. חוכמה מאפשר לאדם "לראות" את כל האפשרויות הגלומות בתוך הפוטנציאלים שהוא נולד איתם. בינה מאפשר לאדם "להבין" כיצד להשתמש בפוטנציאלים איתם הוא נולד לצורך התגברות על משימות שונות שנקראות בחייו. תפארת מאפשר לאדם להגיע אל "האיזון הגבוה" הנשמתי כדי לנהל את חייו בצורה הנכונה הזורמת.
משולש אמצעי - רמת הרוח
חסד ספירה המייצגת את "האישיות הגבוהה" של האדם כיצד הוא חווה את עצמו וכיצד הוא מתייחס לעצמו, ספירת המודעות. גבורה ספירה המייצגת את "הביטוי של האישיות, כיצד האדם נוהג לחשוב על התמודדות שלו עם מצבים וכיצד הוא מחליט לפעול. יסוד ספירה המייצגת את "האיזון המחשבתי" של רמת הרוח והמודעות. ספירה האחראית על הבנת התפקוד הארצי שלנו בצורה המאוזנת כאשר אין קטבים בתפקוד.
משולש תחתון - רמת הנפש
נצח ספירה המייצגת את "הרגש הארצי" הנמוך החיבור הרגשי לסביבה, חיבור לחומר דרך רמת הרגש המוגבר וביטול העצמי. הוד ספירה המייצגת את "האגו הארצי" והביטוי האישי כיצד האדם מביע את עצמו מול הסביבה. מלכות היא החלק המהווה "צינור" אשר מבין את כל הפוטנציאל הטמון בכתר ומאפשר התחלת פעילות בגדר רעיון ראשוני אש יכול להבין את כל הידע והאפשרויות הקיימות בכתר. למעשה פה מתבצעים כל הפוטנציאלים (אם כמובן אנחנו לא סוטים מרשימת הנשמה שלנו ולא מנותקים מהפוטנציאלים שלנו).
חלוקת הנשמה בגוף הפיזי חלקי הנשמה יושבים אצלנו בגוף בהתאם לחלוקת עץ הספירות והצ'קרות. ספירת כתר = צ'קראת הכתר - בקצה הראש. ספירת חכמה - צ'אקרת העין השלישית - מרכז המצח. ספירת בינה - צ'אקרת הגרון - מרכז הגרון. ספירת תפארת - צ'אקרת הלב - בלב. ספירת חסד - כתף ימין - בהתאם לכך השפעה על יד ימין ספירת גבורה - כתף שמאל - בהתאם לכך השפעה על יד שמאל ספירת נצח - מתחת למותן ימין - הצ'אקרה המשפיעה היא מקלעת השמש ספירת הוד - מתחת למותן שמאל - הצ'אקרה המשפיעה היא מקלעת השמש ספירת יסוד - צ'אקרת המין - בטן תחתונה ספירת מלכות - צ'אקרת הבסיס - עצם הזנב.
כאן יש תוספת תובנות שקיבלתי תוך כדי הכתיבה: בהמשך ובהתאם למה שציינתי לגבי מיקום הספירות בגוף האדם אנחנו יכולים להבין ממה נובעות "המחלות והחסימות" שלנו בגוף ממה נובעות לרוב הבעיות הרפואיות והמכאובים שאנחנו סובלים מהם. הסבר עם דוגמא קצרה. לדוגמא יש לי כאבים או בעיה פיזית בכתף ימין זה אומר ש: כתף ימין = ספירת חסד, שזה אומר שמשהו "באישיות הגבוהה" שלי או במודעות שלי, לוקה בחסר ומשם נובעת החסימה כך למעשה אני מבין ממה נובעת הבעיה, שזה אומר לטפל בחלק שבי שאינו מתייחס לעצמו ברמה הגבוהה. ואם אני אסב את תשומת ליבי לכך ואני אטפל בחלק הזה מן הסתם אותו מקום יתרפא וככל שנדע להבחין בדברים מהר יותר נוכל להימנע מבעיות גדולות יותר. מאוד חשוב לזהות את המקור של הבעיה את המקור שהנשמה מנסה לאותת לנו ולכוון אותנו אלייו כדי שנבין ונבחין שאנחנו סוטים מרישמת הנשמה שלנו ושאנחנו לא מבצעים אותה על הצד הטוב ביותר. מקווה שזה יעזור לכם להבין את עצמכם ושתוכלו לטפל בעצמכם דרך ההבנות האלה. בהצלחה ורפואה שלמה

רותי 11

New member
טובה לבקשתך בהרחבה

חלוקת הנשמה התמונה היא להמחשה מה זה עץ הספירות ואיפה כל ספירה יושבת

למעלה