הפורום מארח את נטע ביאר

במרפאה בכפ"ס..

אני חייבת לאמר כי גם אם הסימפטומים נרגעו, זה לא אומר שהבעיה עברה. אחת הבעיות של כולנו שאנו פונות לטיפול כשהבעיה חמורה ואז , היכולת של טיפולים שמרנים לעזור היא תמיד קטנה יותר. עדיף לטפל במצב גם כעת כדי שלא תופתעי מכיוון אחר. חוץ מזה- כפי שעניתי לאחרות, אפשר גם לטפל בזמן הריון. והכי חשוב-- שעכשיו את מרגישה טוב!!!! נטע

כרגע מטפלת ברצפת האגן ע"י התעמלות

אני מתעמלת פעמים בשבוע בהתעמלות לנשים בהריון והמדריכה שם עושה המון תרגילים כל שיעור לחיזוק רצפת האגן
והיא גם מעבירה לנו שיעור על הלידה ואיך להגן על רצפת האגן בזמן הלידה מקווה מאוד שזה יעזור
ואם תהיה לי עדין בעיה אחרי הלידה אז אני אקבע שוב תור לכפ"ס תודה רבה על העזרה

תור רחוק

שלום רב, לגבי התור- אנחנו מאוד עמוסים אבל במקרים רבים אנו מקדימים תורים. אין קשר לעובדה שטופלת בעבר למשך ההמתנה, אלא אם סיימת טיפול בחודשיים האחרונים ואז כדאי שתדברי עם מי שטיפלה בך ותתיעצי איתה. לגבי טיפולים נוספים - אני לא יכולה לענות לך אם זה משנה, כי לא ציינת מה הבעיה, האם הטיפול כן עזר בעבר, האם תרגלת? רובינו נופלות על ההתמדה בתרגול ולכן כן כדאי להצטרף לחוג של יוגה או פילטיס כי זה נותן לך מסגרת לתרגול. מסגרות טיפוליות פרטיות זולות? אני לא מכירה! תודה ובהצלחה נטע

אורו-גניקולוגית או לידה פיזיולוגית

הי נטע, ברשימת המרפאות שמטפלות ברצפת האגן שבאתר פיופדבק האם צריך לחפש מטפל באורו-גניקולוגית או בלידה פיזיולוגית?

אני לא יודעת עד כמה השאלה קשורה

אבל אני אנסה בכל זאת... יש לי בקע בטבור. האם זה אמור איכשהו להשפיע על הלידה? על שלב הלחיצות? האם לחיצות חזקות מידי יכולות להחמיר את מצב הבקע?

אני לא יודעת..

OK... בקע בטבור כן קשור, אבל כדאי להתייעץ עם הרופא או עם מיילדת מה עושים איתו במהלך הלידה? לאחר הלידה- תוכלי לקבל הדרכה איך לעבוד נכון כך שלא תיהיה החמרה. תלוי גם באיזה דרגה הוא? תודה נטע

ronr4

New member
אפשר שאלה לגבי כאבי גב????

אני בשבוע 27 ובערך 3 שבועות יש לי כאבי גב בחלק השמאלי של הגב העליון בצלעות הכאב מתחיל בישיבה ובעמידה ולפעמים מתחזר לאזור בית החזה. כשאני נשכבת לזוית של 180 מעלות זה עובר ואז שאני חוזרת לשבת ולעמוד זה מתחיל שוב . האם יש איזשהו פתרון לתפועה (אולי חגורת תמיכה לבטן???) או שצריך ללמוד לחיות עם הכאב עד הלידה . הכאב מקשה עלי מאוד בחיי היום יום כי בקושי את יום העבודה במשרד אני מצליחה לסיים . תודה (למרות שהשאלה לא קשורה לרצפת האגן)

שאלה לגבי כאבי גב

טוב.. אז הכל קשור לרצפת האגן. כדי לתת תמיכה לכל חגורת הגב והאגן צריך ללמוד לעבוד עם השרירים המייצבים ולכן אם תנסי לכווץ את רצפת אגן ולנסות קצת להכניס פופיק פנימה יתכן ותרגישי הקלה. לגבי חגורה- צריך לנסות ולקשור סתם חגורה או מטפחת גדולה מסביב לאגן , מתחת לבטן ותראי אם זה מקל עלייך, אם כן.. סבבה. בכל מקרה שווה להבדק ואולי שיתנו לך מספר תרגילים שיקלו על הכאב שלך. אין צורך לסבול לפני שניסית טיפול פשוט ושמרני. המשך הריון קל נטע

טאש

New member
../images/Emo41.gifחגורת תמיכה לבטן../images/Emo18.gif

לפעמים חגורת תמיכה לבטן יכולה להקל על כאבים כפי שתארת, אבל - החגורה הזו לוקחת את התפקיד שאמורים למלא שרירי הבטן. לכן - לטווח הארוך החגורה מסבה יותר נזק מתועלת, כיוון שהיא מאפשרת לשרירי הבטן להתעצל ולהחלש עוד יותר ואז התלות שלך בחגורה גדלה. הדבר הנכון יהיה לחזק את שרירי הבטן (אולי בהתחלה לשלב שימוש בחגורת בטן עם תרגילי בטן (- לא בזמן שהחגורה עליך!) וככל שתחזקי את שרירי הבטן תזדקקי פחות לחגורה.

מאז

New member
כאבים 5 חודשים אחרי לידה

לא יודעת אם זה לגמרי רלוונטי אלייך- ילדתי (לידה שניה) לפני חמישה חודשים. עדיין סובלת מכאבים ביחסים. יש מה לעשות?

כאבים 5 חודשים

אני שמחה שאת מעלה את הבעיה שמסתבר שהיא נפוצה וברוב המקרים גם פתירה. מידי פעם מגיעות אליי נשים אחרי לידה ש"סוחבות" כאב כזה הרבה זמן ומחכות שיעבור. בטיפול שלנו אנו מוצאות צלקת כאובה או מתח בשרירים או עבודה לא נכונה שלהם ואחרי טיפול בד"כ יש שיפור במצב כדאי לנסות!!

האם את ממליצה על האפי-נו?

להכנה לקראת הלידה? אני מתלבטת מאוד כי שמעתי דיעות לכאן ולכאן על יעילותו לעומת נזקים שעלולים להווצר מהאימון. בלידה הראשונה באתי אופטימית ללא כל הכנה, וחתכו אותי מכאן ועד שנה הבאה. ההחלמה הייתה קשה ולקחה חודשים של כאבים אחרי הלידה, ולכן אני מתכוונת לעשות כל מה שאוכל כדי להמנע מהחתך הנוראי הזה הפעם. תודה!

האם את ממליצה על האפי-נו?

לדעתי כדאי לעבוד על הרקמה לפני הלידה , דרך מסז'ים, ו/ או אפי-נו. באתר שלנו www/pelvicfloor.co.il יש גם קישור להסבר כיצד להשתמש בו. קראתי מחקרים שאימון של שרירי רצפת האגן קיצר את זמן שלב 2= שלב הלחיצות. תודה ובהצלחה

lizli1

New member
../images/Emo5.gifהיי נטע, אני חודשיים אחרי לידה

לידת וואקום קשה (13 שעות) כשכל השעות הללו סבלתי מלחץ חזק - אבל נאסר עליי ללחוץ כי אופיר לא היה בתנוחה הנכונה - לכן נאלצתי להרפות ולסבול את הכאבים הקשים האלה. אחרי הלידה של הנסיך שלי סבלתי (בין השאר) מבריחת גזים והרגשה תמידית כזו שפי הטבעת שלי "פתוח" ז"א שהתחתון כאילו נכנס פנימה או שבעצם פי הטבעת יצא החוצה (סליחה עם אני מגעילה
). בריחת הגאזים נחלשה אבל אני מצאת עצמי מתאפקת מאוד חזק בשביל לשלוט בזה ובנוסף כשאני צוחקת או משתעלת "בורח" לי וזה מביך ביותר. רופא הנשים בדק אותי ואמר שלדעתו הכל בסדר- האם כדאי לי ללכת למומחה או פשוט לעשות תרגילים- ואם כן איזה תרגילים?? תודה רבה ויום נפלא לך

חודשיים אחרי לידה

את ממש לא מגעילה ותודה שאת מעלה את הנושא! רצפת האגן קשורה גם לדליפות גזים וצואה ולא רק לשתן ולכן כל מה שהמלצתי בפורום בתשובות קודמות יכול להתאים גם לך. אבל במקרה זה עדיף לך להבדק ולקבל טיפול מקצועי כי זה יכול להתפתח לדליפות צואה ואם תמשיכי לכווץ כל הזמן מהפחד שיברח זה יכול לגרום אפילו לעצירות. רופאים נשים לא תמיד יודעים לבדוק את השרירים. עדיף לפנות לגסטרואנטרולוג ו/או פרוקטולוג שיבדוק אם אין נזק לסוגר של פי הטבעת (ב- US). שיהיה המשך יום נפלא גם לך

אולי כבר שאלו ואם כן, אז אני מתנצלת

מה עושים עם כל השיעולים החזקים והעיטושים? זה גורם לי לבריחת שתן קלה. איך הכי טוב לשמור על רצפת האגן כדי שזה לא יקרה בזמן האמת? מה לכווץ? רק את הרצפה הקדמית? תרגילים כמובן צריך לתרגל, מה הכי טוב לתרגל כדי למנוע בריחת שתן בעת עיטוש או שיעול חזק?

יודעת, אבל קראתי כמה דברים

ולא היה לי ברור סופית אם נכון גם לכווץ את הרצפת האגן האחורית. אבל מצד שני כשאני מכווצת לפני עיטוש או שיעול ישנו לחץ מאד רב על האגן ואני מרגישה את זה מאד בעוצמה ואני פוחדת שאני פוגעת בשרירים. אני גם עוקבת אחרי הדיון כאן, חושבת שהכי נכון זה לנעול רק את הסוגרים הקדמיים. אבל אשמח לשמוע את נטע.

יודעת אבל..

לגבי שרירים קדמיים או אחוריים. אי אפשר ממש להפריד וגם לא צריך. רצפת האגן כוללת גם את החלק הקדמי וגם את האחורי ושליטה על ההפרשות צריכה ליהיות גם בפרונט וגם בבגז', לכן תרגישו הן את פי הטבעת והן את החלק הקדמי, זה בסדר.

למעלה