הפורום מארח את נטע ביאר

שואלת עבור חברה

מקווה שחברתך תקרא את התשובה, כל רקמה או שריר ניזוקים כתוצאה מחתך בהם, יש קרע ואח"כ הצטלקות והמשמעות יכולה להיות- פגיעה בכוח השרירים - דליפות שתן, צניחות ,פגיעה בתחושה, כאבים באזור בזמן יחסי מין ובכלל, תחושת כאב ללא קשר ליחסי מין. ניתן לטפל באזור ואפילו רצוי כמה שיותר מהר לפני שהרקמה תגמור את תהליך ההחלמה שלה. ע"י טיפול מקומי, פיזיותרפויתי ברקמה ובשרירים אפשר להשפיע עדיין על ההצטלקות ומכאן על כל הליקויים שיכולים להווצר כתוצאה מכך. היו לי מספר מטופלות כאלה והן נותחו לאחר הלידה הבאה. אבל.. כל מקרה לגופו ולא אוכל לתת המלצה מבלי לראות ולבדוק את חברתך. תמשיכי להיות חברה טובה נטע

nubi

New member
שנתיים אחרי לידה

והמצב לא משהו. כל שיעול/צחוק/התעטשות-ובורח כאילו אין שום מעצור. מה יש לעשות? (בהנחה שלא מאוחר מדי)?

שנתיים לאחר לידה

עדיין לא מאוחר לתרגל, אם לא תתרגלי המצב יהיה יותר גרוע ! הבעיה היא שאף פעם לא קיבלנו הדרכה לגבי השמוש בשרירי רצפת האגן שלנו שהיא מועדת לנזקים מסיבות רבות כולל לידות. לכן חשוב לטפל כמה שיותר מהר כל זמן שאת צעירה והשרירים עובדים כמו שצריך ולדעתי יהיה לך גם שיפור. הטיפ הכי מידי שאני יכולה לתת לך- כיווץ שרירי רצפת אגן לפני כל שעול ועיטוש. (תרגישי- סגירה והרמה של השרירים). בדיקה אצל פיזיותרפיסטיות המומחיות לרצפת אגן תתן לך תמונה יותר מדוייקת על מצבך כולל הדרכה אישית לתרגילים שמתאימים לך. בהצלחה נטע

ו שתי

New member
שאלה

הלידה (לפני שנה וחמישה חודשים) הסתיימה בואקום, עם תפרים (כמובן). ומאז, אני ממש מרגישה כשאני יושבת בישיבה שפופה, שכל האברים הפנימיים שלי תכף יצנחו החוצה- כאילו משהו שם השתחרר לגמרי. ניסיתי לתרגל, אבל אני לא מצליחה לכווץ.
יש מה לעשות בנידון? יהיו לזה השפעות בהריון ובלידה הבאים?

מצטרפת לשאלה

(ולתיאור, הן של ו שתי והן של nubi). אני משתדלת לתרגל "קגל", וכשאני מתמידה, ניכר שיפור. מצד שני, אני רוכבת על סוסים, ושם נדרשת להרפות כל מה שניתן, ונדמה לי, שהרכיבה משפיעה לא כ"כ טוב על רצפת האגן. האם יש מה לעשות (בהנחה שויתור על הרכיבה הוא לא אופציה
)?

שאלה

בוודאי שיש מה לעשות בנידון!! התחושה שהאיברים יצנחו נובעת כנראה מחולשה. צריך לבדוק שכל שרירי רצפת האגן עובדים כמו שצריך כי הרבה פעמים נדמה לנו שאנו מכווצים ולמעשה או שיש חולשה רצינית או שלא כל השרירים יודעים לעבוד. מידע ניתן ניתן לקבל רק ע"י בדיקה ואגינאלית מפיזיותרפיסטית המומחית ברצפת אגן ( בכל קופת חולים יש כאלו). בינתיים, כשאת מנסה לתרגל, תכווצי את השרירים כאילו את מפסיקה את השתן (אפשר לבדוק חד פעמית בשירותים בזמן הטלת שתן) תחשבי על סגירה של הפתחים ותחושה של שאיבה פנימה , כלפי מעלה. אם את מצליחה לעצור את השתן בשירותים סימן שאת עובדת נכון , אז תמשיכי כך "על יבש". השלב הבא זה יכולת החזקה לאורך זמן. תחזיקי מספר שניות ותרפי למספר שניות. שלב הבא- תבני לך 3 סטים של... כמה פעמים שאת יכולה לכווץ בבת אחת ותנוחי. ו..יש עוד שלבים רבים... כולל איך לעבוד נכון תוך שמירה על שרירי רצפת אגן כדי לא לגרום לנזקים נוספים שיחמירו בהריונות ובלידות הבאים. לגבי רכיבה על סוסים- אני לא ממש בעניינים- אולי ניתן לכווץ את שרירי רצפת האגן לשניה לפני "הנחיתה"? בהצלחה נטע

שיקום רצפת האגן במהלך הריון

שלום, אני בהריון 3. במהלך כל הריון ואחרי כל לידה אני מתרגלת והמצב משתפר. כעת עם ההקאות המרובות המצב ממש חמור. המליצו לי לבקש הפניה לטיפול בביו פידבק, אך רופא הנשים טען שזה לא מומלץ בהריון אלא רק לאחר לידה ובינתיים המליץ להמשיך בתרגול המוכר לי. מה דעתך, האם אפשר לטפל בהריון? אם תוכלי להמליץ על מטפלת בבאר שבע שעובדת עם מכבי אודה לך מאוד. שבוע טוב.

שיקום רצפת האגן במהלך הריון

נכון- בהקאות המצב על הפנים כי הלחץ התוך בטני כ"כ גדול שיתכנו דליפות שתן, אבל נתנחם שזה מצב זמני! לגבי תרגול בזמן הריון- יש היום מחקרים שממליצים להתחיל לתרגל דווקא בזמן הריון כי נמצא שתרגול מונע ומפחית את דליפות שתן לאחר הלידה, כך שאם אין סיבה רפואית אחרת , כן הייתי ממליצה לתרגל גם בהריון. לגבי פיזיו' במכבי- תנסי לפנות לדורית נויהאוז, אם אני לא טועה היא מנהלת את המכון הפיזיותרפיה בבאר שבע או במצפה - רמון, היא עברה את הקורס ואולי תוכל לעזור לך לקבל טיפול במחוז שלך. יש באשקלון, אבל אולי זה רחוק מידי. שבוע טוב גם לך נטע

ניליא

New member
מצטרפת לשאלה של nubi אני 8 וחצי שני

לאחר לידה טבעית ו7 חודשים לאחר טבעית הראשונה לפני 10 שנים קיסרי בהרדמה מלאה. כנ"ל מזה 8 שנים.יש לך פתרון מעבר לתרגיל של כיווץ שרירים בזמן מתן שתן? תודה

מצטרפת לשאלה של NUBI

ראשית- אסור לתרגל בזמן הטלת שתן!!!!!!!!!! זוהי רק בדיקה לזיהוי עבודה נכונה עם השרירים!! התרגול הוא על יבש! יש הרבה סוגים של תרגילים, אבל פרט לעבודה אקטיבית שלך בעזרת הדרכה שלנו, אין פתרון אחר בדרכים שמרניות. אפשר לנסות להשתלב בקבוצת פילטיס או יוגה כ-2-3 בשבוע ואז לשלב תרגול של שרירי רצפת אגן. תודה נטע

בריחת שתן בריצה - חצי שנה אחרי הליד

ילדתי לפני חצי שנה בלידה רגילה (עם אפידורל) וחזרתי לרוץ די מהר - אחרי כשבועיים. היתה לי בעיה עם בריחת שתן אבל במשך הזמן (ועם תרגילים) זה השתפר, כבר כמעט לא קורה בחיי יום יום. אבל בריצה יש לי נזילה מתמדת, כל צעד אני מרגישה טיפה. זה מחמיר בירידות, ואחרי ריצה של שעה יש לי כתם רטוב על המכנסיים שמגיע עד הברכיים לפעמים. מאוד מבאס, הריצות חשובות לי אז לא אפסיק, אבל הטפטוף מקלקל את ההנאה. האם יש מה לעשות חוץ מתרגילים? אני עושה אותם כבר חצי שנה ואין לי הרבה אמון... בחיפוש על הנושא ראיתי שיש ניתוח קטן ומאוד יעיל. למי זה מתאים? האם הניתוח הזה משפיע על בריחת שתן בלידות עתידיות? האם עושים אותו בארץ? איזה סוג של רופא יכיר את הענין? תודה רבה, רבע

בריחת שתן בריצה

שבועיים- זה מוקדם מידי לחזרה לריצה לאחר לידה! העיקרון בחזרה של פעילות גופנית לאחר לידה היא לחזק קודם כל את המערכת המייצבת= רצפת אגן, בטן רוחבית, שרירי גב עמוקים וסרעפת ורק לאחר מכן להוסיף את העומסים הנוספים. במקרה שלך- התחלת הפוך. אבל- אולי בכל זאת תנסי לעצור שנייה, לעבוד על המייצבים ורק אז לחזור לריצה כדי שלא יהיו נזקים נוספים כמו דליפה בהליכה למשל או בפעילות פחות מאומצת. בינתיים כדי לא להפסיק לעבוד על סיבולת לב ריאה, אפשר לשחות או אופניים. ניתוח- לא מתאים לבחורות צעירות שעדיין לא סיימו את הלידות שלהן משום שתוצאות הנתוח יכולות להנזק. גם כדי לשמור על תוצאות ניתוח כדאי לדעת איך לעבוד נכון עם הגוף. תשמרי על עצמך נטע

lavendula

New member
תור רחוק

שלום נטע! קבעו לי תור למרפאה של מכבי ברמת-אביב ג' רק לעוד חצי שנה
אם כבר טופלתי שם בעבר, זה משנה משהו? מלבד תרגילים שאני כבר מכירה ומשתדלת לבצע, מה עוד ניתן לעשות עד אז? לאיזו עוד מסגרת טיפולית אני יכולה לפנות מבלי להתרושש, או לחילופין, האם כדאי לעשות יוגה או פילטיס או משהו אחר? תודה

lulyK

New member
ביררת לגבי מדיניות החזרים

אם תטופלי באופן פרטי?

במרפאה בכפ"ס קבעו לי בעוד חודש

אז אולי פשוט כדאי לך לנסות לקבוע במרפאה אחרת. אני בסוף ביטלתי את התור כי הבנתי שניתן לטפל רק אחרי הלידה וגם הפסקתי להקיא ככה שכרגע המצב טוב יותר...

lavendula

New member
או-קי, טוב לדעת

אם כי רציתי ברמת-אביב כי כבר הייתי מטופלת שם (אצל נטע).

lavendula

New member
תודה

אבל למה דווקא התמחות בלידה פיזיולוגית? אם כבר, אז אורו-גניקולוגית.

למעלה