אירוח בפורום- יהודה מלול

גלשני

New member
../images/Emo41.gifאירוח בפורום- יהודה מלול../images/Emo41.gif

יהודה מלול הוא מורה לפלדנקרייז ומדריך בכיר בשיטת Child´Space - שלהב. מנחה סדנאות לתינוקות והוריהם החל מהלידה ועד גיל שנתיים וכן מנחה סדנאות להכשרת ולימוד מדריכי התפתחות תינוקות. יהודה מתארח אצלנו בפורום בכל יום שלישי בשעות הערב. שרשור השאלות ליהודה נפתח כעת, הנכם מוזמנים לשאול ולהשתתף. לאור ההשקעה הרבה של יהודה במתן התשובות ולאור מספר השאלות הרב הקפידו לקרוא את השאלות הקודמות שנשאלו וכן לעיין במאמרים המצורפים. תודה גדולה ליהודה על המאמץ, ההשקעה והרצון הטוב

שלום יהודה

רוצה להתיעץ איתך לגבי אושר שלי. אושר שלי מאד מפותח לגילוץ הוא בן 5 חודשים וחצי וכבר מתהפך לכל הכיוונים מזה כמה חודשים, מתגלגל ולפני שבועיים החל לזחול גחון. שמתי לב בשבועיים האחרונים שיש לו נטיה להתהפך מהגב לבטן משמאל לימין ולא להיפך. כשאני מולו ומגלגלת אותו הצידה הוא משלים היפוך גם לצד השני, אבל זה כמעט ולא קורה מיוזמתו. מהבטן לגב הוא מתהפך חופשי לשני הצדדים. האם זה אמור להדאיג אותי? מה עלי לעשות איתו? הוא זוחל גחון מאד יפה, ומשתמש בשתי הידיים באופן שווה להתרוממות וכו' אשמח לשמוע את חוות דעתך

פעם ראשונה כך ערב טוב

המשיכי לעודד אותו להתהפך גם לצד השני, גלגלי אותו הרבה מהגב עד לצד ותגרי אותו בעזרת צעצוע להתגלגל מהגב לצד. מתאורך, זה לא נראה כבעיה, הוא מכיר את הצדדים ומבין את פעולת ההתהפכות, לדעתי לאחר תרגול הוא יתהפך גם לצד השני.

nataly82

New member
../images/Emo41.gif שלום יהודה

בתי בת 8 חודשים (בדיוק היום), היא כבר חודשיים מסתובבת סביב צירה, וזוחלת קצת לאחור, ומזה שבוע היא נעמדת על 6 ומרימה את הטוסיק מהרצפה ומתנדנדת בצורה הזו קצת ואז שוב יורדת לשכיבה על הבטן. שאלתי היא איך לקדם אותה מנקודה זו לזחילה קדימה, על גחון או על 6. תודה ויום טוב

goola76

New member
אנחנו בדיוק באותו מצב...

אייל בן (כמעט) 8 חודשים מתהפך מהבטן לגב חופשי, מסתובב סביב צירו, זוחל גחון אחורה וממצב של שכיבה על הבטן מתרומם על שש, מנדנד את הטוסיק ומשם מתיישב ויושב זקוף. בימים האחרונים תופס בשולחנות או במעקה המיטה ומנסה להתרומם. המצב הזה נמשך כבר יותר מחודש אבל לא מתקדם, הוא לא מצליח לזחול קדימה, גם לא זחילת גחון. דבר נוסף - הוא מעולם לא התהפך מהגב לבטן. ניסינו ליישם את כל העצות שניתנו כאן בעבר וכלום לא עוזר, הוא אפילו לא מנסה! בטיפת חלב המליצו לי לפנות בנושא לאיש מקצוע. האם כדאי? ואיך אפשר לעזור לו להתקדם קדימה בזחילה?

goola76 ערב טוב

את מתארת מצב דומה אבל שונה. אייל יודע להעביר את המשקל לברכיים ולהתיישב. כדי לזחול הוא צריך להעביר משקל לידיים ולהוביל יד קדימה תוך השענות על יד אחת, ישנם מקרים בהם הילד לא מרגיש בטחון בהשענות על הידיים. כדי לבדוק אם זה אכן המקרה, העמידי אותו בעמידת שש על משטח משופע כלפי מעלה (כ-30-40 מעלות), במצב זה רוב המשקל נמצא על הברכיים, על הידיים המשקל קטן יותר, הובילי את רגליו כמו לזחילה רגל אחר רגל ודחפי את ישבנו מעט קדימה כדי שינתק יד אחת ויניח אותה קדימה, המשיכי לאט עד שילמד להוביל יד אחר יד. לגבי התהפכות מהגב לבטן, השכיבי אותו על הצד, הניחי את ידך מאחור כמחסום ודחפי אותו קלות עד שישלים התהפכות לבטן. אם זה לא מצליח, פניה לאיש מקצוע יכולה לתרום ולעזור.

nataly82 ערב טוב

בתך נמצאת בתהליך שיוביל אותה לזחילת שש, לרוב אין צורך להתערב בשלב זה, למעט במקרים שאין התקדמות לאורך זמן רב. תוכלי בשלב זה לעודד אותה לטפס עלייך (כשאת שוכבת או יושבת על הרצפה) כשהיא נשענת על ברכיה, מצב זה משפר את יכולת ההשענות ודחיפת הברכיים.

ruth1983

New member
שלום יהודה

בני בן 3.5 חודשים והרבה פעמים אני שמה לב כי כאשר הוא שוכב הראש שלו נמצא במצב של נטייה לצד שמאל. גם האחות בטיפת חלב העירה לי על כך. מה זה אומר והאם עלי להיות מודאגת?

ruth1983 ערב טוב

חשוב לבדוק שבשכיבה על הגב ועל הבטן יש הפניית ראש לשני הצדדים, וכן לבדוק שבשינה על הבטן הראש מונח לשני הצדדים. באחיזה על הידיים עם הראש כלפי מעלה, שאין נטיה לראש. אם כל זה מתקיים, סביר להניח שזה תקין, הרמת ראש משכיבה על הבטן, שכיבה על הצד ובהמשך יכולת קשר עין יד והושטת הידיים, עוזרים לאזן את מצב הראש.

ויולט 22

New member
שאלת נעליים

ליהודה שלום בני בן שנה והוא מתהלך בבית על ידי גרירת כסאות או הבימבה האם לנעול לו נעליים. מתי עדיף לקנות נעליים יש לציין שהוא עדיין לא הולך לבד

ויולט 22 ערב טוב

עדיף בשלב זה ללא נעליים, כדי לאפשר לשרירי כף הרגל והקרסול להתמודד ללא עזרה. נעליים כדאי לקנות כשילך באופן עצמאי, ורק לצורך הליכה מחוץ לבית.

tunalover

New member
דעתך הכללית לגבי מנשאים

האם אתה בעד או נגד? אילו מנשאים הם המומלצים על ידך ביותר? (קשירה/מובנה)? מאיזה גיל? לאורך כמה שעות ביום? על תשובותיך אודה

Tula1

New member
הוצאת לי את השאלה מהמקלדת! ../images/Emo13.gif

מצטרפת , בעיקר רוצה לשמוע כמה זמן אפשר לשים תינוק בפנים. יש לי של אינפינטינו (מובנה), בתי בת 4 חודשים ושוקלת 7.400 (!!!) , עדיין בטווח של המנשא כך שאין בעיה מבחינת היצרן. תודה

ג ל י 1

New member
יהודה שלום! מספר שאלות...

בני בן 8 חודשים עדיין לא זוחל ולא מראה סימנים לכך. כתבת לי בעבר שצריך להצמיד את כפות רגליו לריצפה, כשהוא שוכב על הגב? ובכלל מה עוד מומלץ לעשות? הוא לא ממש מסתובב סביב צירו, הוא נע בין הצעצועים בגילגולים, אם אני ששמה אותו על השטיח בצד אחד, אחרי מספר דקות אני מוצאת אותו בצד אחר. אם אני שמה אותו על הבטן ושמה לו צעצוע בצד כידי שיסתובב, הוא פשוט מתהפך לגב ולוקח את הצעצוע. ושאלה אחרונה, האם בגיל הזה הם כבר שולטים ביד מסויימת { ימניים} כי הרוב הוא מושיט את ידו הימנית ואת השמאלית פחות, האם זה בגלל שהוא ימני? המון תודה!

גלי 1 ערב טוב

תוכלי לנסות לחסום את דרכו להתהפכות, זה יגרום לו לחפש דרך אחרת לתנועה והוא יתחיל לנוע לצדדים. לכל ילד יש צד מועדף וזה בסדר, חשוב לראות שיש מדי פעם שימוש גם ביד השניה. קביעת דומיננטיות של היד נקבעת בגיל יותר מאוחר.

rc11

New member
ואילא תנוחות מתאימות לכל גיל

מתי ערסול, מתי פנים לאמא ומתי אפשר עם הפנים החוצה.

rc11 ערב טוב

לערסל לפחות עד גיל 4 חודשים. עד שמתיישב עצמאית, כל תנוחה עם הפנים בפנים או בחוץ שלא יוצרת מצב ישיבה. לאחר שהתיישב עצמאית, אפשר בכל מנח.

Tula1 ערב טוב

בחודשים הראשונים אפשר לשאת במשך שעות, חשוב שלך ולבתך יהיה נוח ושתהיה במשך היום גם בשכיבות שונות על משטח ברצפה. קראי את תשובתי הקודמת.

למעלה