שרשור שאלות לאירוח 14.12

לשאלתך

אמילואידוזיס היא גם מחלה ראשונית וגם משנית למחלות אחרות, ויש לה תת קבוצות רבות.חלקן ניתן לנבא וחלקן לא. כדי לענות לך ציכה האבחנה להיות מפורטת יותר. בד"כ הנושא הגנטי אינו עקרי. הפחד מהמחלה במקרה שלך בעייתי יותר מהסיכוי לחלות.

../images/Emo39.gif שרשור שאלות לאירוח 14.12

התוכנית הפעם תעסוק בגריאטריה. ביום רביעי בשעה 18:00 מיד לאחר סיום התוכנית יתארח בפורום פרופ' יעקב גנדין - גריאטר, מרכז רפואי קפלן-הרצפלד. אתם מוזמנים לצרף את שאלותיכם לשרשור זה.

sara57

New member
מולטיויטמין לגיל השלישי

אני בת 75 האם כדאי לקחת מולטיויטמין ואם כן האם יש מולטיויטמין מומלץ

מולטיויטמין

אני ממליץ לקחתו כשקיימת מחלה, בעקר כרונית, או שהתזונה או התיאבון לקויים, ולסובלים ממצב טרם אבחון גם כן - שיש עמו סבל כגון חולשה , עייפות, האטה. חשוב שרופאך יאשר הסוג הנלקח. עודף לקיחה עלול להזיק.

coshy19

New member
שאלה... מקווה שזה מתאים לפורום..

מזה יומיים אני מרגיש באופן קבוע שיש לי פיפי. מן עקצוץ כזה בקצה האיבר כמו שמרגישים שיש עוד. יש למישו מושג מה זה יכול להיות? (אני אגב בן 19)

לשאלתך

יכול להתאים לזהום חיידקי או אחר בשופכה. ללא הפרשה בד"כ לא מתאים לזיבה. אם ימשיך כדאי לפנות לרופא המשפחה. יתכן וקשור למין האוראלי שקיימת, אך לא בהכרח. לבריאות

coshy19

New member
המין האוראלי התבצע לפני כשבועיים וח

וחצי..... ובשבוע שלפני היא התלוננה על ששורף לה באיבר המין. קרוב לוודאי שהיה לה משו ופשוט נדבקתי.... נכון?

אנפה2

New member
אמי בת ה-85 נמצאת בדיור מוגן.

השבוע היא קבעה איתי בלובי של הבית, וכשבאתי לא מצאתיה, לאחר חיפושים של שעה התברר שהיא נסעה לעיר סמוכה עם הסעה של המקום בלי להודיע לאף אחד, מצאתי אותה עייפה ובוהה במקום שחשבתי שאמצא אותה (ברחוב), האם זה התחלה של משהו, האם זה צריך להדליק נורה אדומה.

לשאלתך

המקרה דורש בירור בהקדם, ומעקב בתקופה הקרובה לבל יחזור או יחמיר. יכול לבשר מחלה, נורה אדומה נדלקה, למרות שלא בהכרח ימשך המצב. בירור רפואי נחוץ.

AIDA1

New member
../images/Emo141.gifשלום לפרופ' יעקב גנדין

אני בת 65 וכ- 12 שנה נטלתי הורמון פרמריל פלוס והפסקתי אתו לפני כחצי שנה . התחלתי עם אומגה 3 (600 מג /יום ) , לציטין , סידן , ויטמין E ונגד לחץ דם גבוהה , נורמיטן ודיזוטיאזיד . הבעיה שלי : לפני כמה ימים ,שמתי לב שלאחר 20 דקות של פעולה שמצריכה ריכוז , בא לי להירדם ( על הכיסא ). והשאלה : האם יש קשר בין התופעה ומצב נטילת תרופות שציינתי ? תודה מראש

לשאלתך

בהחלט. אפשרי שחלק מהתרופות שציינת יגרמו למצב זה. לא סביר שהפסקת הפרמריל היא הגורם. חשבו לבדוק סידן, מלחים ולחץ דם בעמידה במסגרת ביקור אצל רופא המשפחה. כמובן אפשרות של בעיה חדשה נוספת קיימת.

yael11333

New member
שאלה לפרופסור גנדין

מה ההבדל בין דמנציה למחלת האלצהיימר? קראתי פעם שבין השאר יש הבדל בתהליך - אם זה ירידה הדרגתית או פתאומית בכישורים המנטליים. אשמח אם תוכל להתייחס להבדלים. תודה, יעל

לשאלתך

דמנציה היא התופעה של ירידת הכישורים הקוגניטיביים לרמה מתחת לצפוי , בעוד אלצהיימר היא מחלה מוגדרת, שכיחה אמנם אך מקרה פרטי של דמנציה. יש אבחנות אחרות שבטוין דמנציה, אבחון שונה וגם טיפול והשלכה גנטית שונה.

למעלה