לקראת הדרB

capsl0ck

New member
../images/Emo36.gif לקראת הדרB ../images/Emo26.gif

היום ב20:15 שעון אוסישקין יצא לדרך הדרבי הרביעי העונה. המאזן בין שתי הקבוצות עומד על 1-2 למכבי, כאשר זו כבר הבטיחה את מקומה בגמר הפלייאוף. הפועל רוצה להגיע לשם, וניצחון שלה יבטיח כמעט סופית את העליה הכל כך מיוחלת לגמר. להפועל יש נקודה פור על נהריה, ומשחק שם. אם היא מנצחת היום הסיכויים של בני השרון או נהריה לעלות לגמר הם אפסיים למדי. הפועל מגיעה למשחק הזה, כמו כל קבוצה אחרת שמשחקת מול מכבי, כאנדרדוג. בינתיים בבית הגמר המאזן של הפועל עומד על 2-2, כאשר היא הפסידה את שני משחקי החוץ שלה, וניצחה פעמיים בבית. בכלל, הפועל עדיין לא הפסידה בבית במסגרת ישראלית העונה. במשחקי הבית שלה הפועל קולעת 91 נקודות, ובחוץ רק 76. מכבי לעומתה הפסידה את כל שלושת ההפסדים שלה העונה בחוץ. האם הסטטיסטיקה הזו תעבוד לטובת הפועל גם על המגרש? מכבי עם 0-4 בבית הגמר והיא רוצה לשמור על מאזן מושלם ובעיקר על הכבוד שלה גם בסיום המשחק. נראה שאותו דרבי גדול באוסישקין בעונה הרגילה עדיין לא יצא לגמרי מהמערכת של... המערכת של מכבי. אז כמו שאמרנו, המאזן בית שתי התל-אביביות עומד כרגע על 1-2 לצהובים. במשחק הראשון בית שתי הקבוצות, לפני כ5 חודשים ביד אליהו, מכבי ניצחה בלי הרבה בעיות 69-83. שאראס הוביל עם 18 ו8 אסיסטים, וויציץ' הוסיף 15 ו14 ריב'. מהצד השני בלט מייקל רייט עם 19, אבל זה לא עזר להפועל שסבלה ממשחק חלש של נאור (0 נקודות), הוקיץ' (עלה פצוע ולא קלע), גרין (2) וחג'ג' (2). 3 חודשים אח"כ הגיע כנראה המשחק הגדול של העונה, אחד הגדולים בכדורסל הישראלי בכל הזמנים. הפועל הגיעה אחרי 5 ניצחונות רצופים ומומנטום מצוין. זה נגמר ב71-96 לאדומים, אחרי רבע שני הגנתי שכמוהו לא נראה בכדורסל הישראלי שנים – הפועל ת"א עצרה את מכבי על 6 נקודות בלבד (ללא סל שדה), והפציצה 30 משלה. בסוף זה נגמר ב25 הפרש, היה יכול להיגמר גם 30. ליובין ופרשקביצ'יוס נתנו את משחק העונה שלהם עם 25 כ"א, כאשר ליאור מדייק ב4-4 מחוץ לקשת, וVP דופק 5-7 משלו. אייברי, במשחק השני שלו בקבוצה נצץ גם הוא עם 17, 5 חטיפות ו6 אסיסטים. וויציץ' סיים עם 21, אבל משחק חלש של שאראס (8 נקודות) ופארקר ( 13 ב1-6 מחוץ לקשת) מנעו ממכבי להיות אפילו קרובים לאדומים הלוהטים. את העונה הרגילה מכבי סיימה במקום הראשון, הפועל לקחה את הסגנות אחרי חצי עונה שני מצוין. לפני שבוע וחצי נערך לו הדרבי השלישי העונה, הפעם במסגרת בית הגמר של הפלייאוף. מכבי הגיעה לנקום, ודרסה את הפועל 69-91. וויציץ' המשיך לתת תצוגות טובות נגד הפועל וסיים שוב עם 21, פארקר התגבר הפעם על ההגנה העיקשת של הוקיץ' וסיים עם 21 ו8 אסיסטים. מהצד השני אייברי היה היחיד שהופיע למשחק, ונתן 23 נקודות. הבעיה היתה בשאר הבק-קורט של הפועל (ליובין, נאור, חג'ג') שסיים רק עם 8 נקודות ביחד. יהיה מעניין לראות היום את הקרב בין שני המאמנים, אולי המצ'-אפ המעניין מכולם. ארז ופיני מכירים אחד את השני לא מהיום, ונראה מי יתאים את עצמו לשני. הפועל תעלה בחמישיה הרגילה שלה, כאשר גרין יפתח כ5 וVP כ4. מכבי תעלה עם וויציץ' ובאסטון כ4 ו5. השאלה היא האם מכבי תעבור לשחק בהרכב נמוך (בלות'נטאל כ4 במקום אחד הגבוהים) או שמא אדלשטיין יכניס את מייקל רייט לצד יניב גרין, וישחק עם שני גבוהים. מערך של גרין + רייט לא זכינו לראות הרבה השנה, אבל נראה לי שהיום נראה אותו לא מעט. באסטון וויציץ' גבוהים מדי בשביל גרין ובמיוחד פרשקביצ'יוס. עוד דבר שיהיה מעניין לעקוב אחריו הוא המאצ'-אפים ההגנתיים. מי ישמור על פארקר – נאור? הוקיץ'? אולי אייברי? האם פיני יחביא את שאראס על ליובין (כנראה שכן, מפאת חוסר ברירה)? מפתחות של הפועל לניצחון:
בחירת זריקות נכונה, אחוזים טובים. ארז כבר אמר לא פעם שמול מכבי חייבים ללכת פנימה. הפועל לא קבוצה של שלשות, והיא חייבת לנצל את המיס-מאצ'ים האפשריים שיווצרו לה (ליובין חייב לחדור על שאראס, VP צריך להוציא את וויציץ' החוצה) לסלים קלים. בשני ההפסדים של הפועל למכבי היא קלעה 40% מהשדה, בניצחון הבודד היא קלעה כמעט 50% ל2 ו60% ל3. לפחות 45% מהשדה
לשמור על הכדור. הפועל תעלה עם שני מובילי כדור – ליובין ואייברי, והשניים האלה חייבים לקבל החלטות נכונות ולהכתיב קצב משחק רגוע. בשני ההפסדים של הפועל בדרבי העונה היא איבדה 17 ו18 כדורים בהתאמה. בניצחון היא איבדה רק 12. אדלשטיין יעשה נכון אם ישחק חלק נבחר מהזמן עם ליובין וחג'ג' ביחד, ואולי אפילו גם עם אייברי כ3. למכבי יש שומרים נהדרים בקו האחורי שלוחצים בצורה מאוד אפקטיבית על הכדור (שארפ, בורשטיין, פארקר), ולכן אדלשטיין צריך לפחות 2 מובילי כדור על המגרש. לאבד פחות מ14 כדורים
תרומה מכובדת משני הגבוהים, ואני לא מדבר על פרשקביצ'יוס. מייקל רייט חוזר לכושר משחק טוב אחרי תקופה רעה, יניב גרין מגיע למשחק הזה אולי בכושר הכי טוב בקריירה שלו. הפועל צריכה את שניהם, אם זה ביחד על המגרש או כל פעם מישהו אחר שיתנו את הנקודות בתוך הצבע. רייט הוא די באנקר בצבע, גרין חי מחדירות והורדות כדור של הוקיץ', ליובין, אייברי וחג'ג'. מייקל רייט + יניב גרין = 30 נקודות (או יותר). כל פעם שזה קרה השנה הפועל ניצחה.
לא רק אייברי. אייברי הוא כרגע ספק הנקודות מספר 1 של הפועל משחקני החוץ שלה. בדומה לרייט, גם אייברי הוא סוג של באנקר. הוא, את ה13-20 נקודות שלו, הוא יעשה. השאלה מה יעשו ליובין, חג'ג' ונאור. שימו לב לנתון מדהים בקשר למיסטר נאור: הבן-אדם קולע 7.2 נקודות בניצחונות, ורק נקודה בהפסדים. חג'ג' קולע 9.2 בניצחונות לעומת 2.4 בהפסדים. ליובין היחיד עם יחס חיובי (אם תרצו...) בסטטיסטיקה הזאת, עם 15 נקודות בהפסדים לעומת 9 בהפסדים. ליובין + חג'ג' + נאור = לפחות 22 נקודות מפתחות של מכבי לניצחון:
כמו תמיד, לרוץ. אז מה אם אוסישקין נחשב לאחד האולמות הביתיים בארץ? מכבי היא קבוצת ההתקפה הטובה באירופה, והיא צריכה לרוץ גם בדרבי. להפועל אין את הכלים להתמודד עם משחק הריצה הנהדר של מכבי, והיא צריכה לדחוף את הכדור קדימה בכל הזדמנות. אם מכבי תכתיב קצב משחק מהיר, להפועל אין סיכוי. אם הפועל תעצור את מכבי ותכריח אותה לשחק מסודר, שאראס, בורשטיין ובמיוחד באסטון יהיו הרבה פחות אפקטיבים, ומכבי עשויה להיגרר למשחק צמוד. לפחות 85 נקודות
הגנה חזקה ומצופפת. פיני יהמר שוב על השלשות של הפועל, ואדלשטיין לא רוצה להיכנס למשחק מהסוג הזה. אם מכבי תצופף את ההגנה ותמנע מליובין ואייברי לחדור, גרין ורייט יהיו הרבה פחות יעילים, והפועל תצטרך לקבל את הנקודות שלה בעיקר בזריקות נואשות ל3. שחקני החוץ של הפועל לא נמצאים בכושר קליעה אופטימלי (במיוחד הוקיץ', ליובין וחג'ג'). בשלושת הפעמים שמכבי הפסידה העונה, היריבה קלעה מעל 90 נקודות. הפועל לא תקלע בחיים 90 נקודות אם מכבי תשמור באגרסיביות שמאפיינת אותה בחודשיים האחרונים. לספוג פחות מ80 נקודות

סלים וארזה

New member
מנהל
או בקיצור מכבי צריכה לקלוע מעל 85 ולספוג פחות מ-80. איך לא חשבתי על זה ../images/Emo3.gif

capsl0ck

New member
../images/Emo13.gif

אפשר לכתוב מפתחות אחרים, אבל כבר התייחסתי אליהם בניתוח (להכריח איבודים של הפועל, ללחוץ, בחירת זריקות וכו'). לא רציתי סתם לחזור על הדברים...

capsl0ck

New member
הימורים:

1. תוצאה 2. 2 קלעים בולטים מכבי 3. 2 קלעים בולטים בהפועל

capsl0ck

New member
שלי:

1. 87-81 למכבי 2. וויציץ' 21 (משחק שלישי ברציפות עם 21 מול הפועל
) , פארקר 20 3. רייט 18 , פרשקביצ'יוס 18

LeB

New member
אז עכשיו אנחנו יודעים איך ייגמר

87-81 הפועל וויציץ' עם 2 נקודות פארקר עם 1

eitan007

New member
יפה, טעית רק בנקודה בהפרש.

עכשיו קאפסי, תגיד שמכבי תזכה באליפות ואולי שוב יצא ההפך. בעצם, את מי אני משלה

מכל הימים בלוח השנה ...

דווקא היום חבר שלי החליט להתחתן!!! אני לא יראה את המשחק אבל אם אתם רוצים הימור אז הנה לכם: אני אוהד מכבי ולמרות זאת אני חושב שמכבי תפסיד היום. ההפרש לא משנה וזה בטוח לא יגמר ב-20 הפרש. ובכל מקרה אני מקווה שאני טועה ושמכבי תקרע להם ת'צורה
דרך אגב, שמתם לב לפרסומת ששמו לשחקני הפועל על התחת??? הם נראים כמו חבורה של בבונים
סתם...סתם...סתם (שלא יאשימו אותי בשנאת הפועל)

אמרתי לכם!!!

אני שונא שאני צודק
חבל, אבל לפחות ככה אנחנו יודעים שתהיה לנו סידרת גמר מעניינת.

BlogTV Police1

New member
הפועל מפתיעה בפעם השניה

ארז אדלשטיין לא דפק חשבון לאלופי ארופה

redron

New member
הלו,פה זה לא יורוליג!!

ולמרות שהשיפוט היה פשוט שערורייתי, (עבירות שלא נשרקו,3 עבירות נשרקו לויפי,2 לגרין והנה לפתע זה התחלף משום מה,מוזר..והעבירה על פארקר בסוף?!..נו באמת..) יורוליג שמורוליג, הסאונה של אוסישקין,הלב של הקהל והשחקנים, ואיך שליובין סגר חשבון עם שאראס(חברה,זה חלק מהמשחק..) יאללללללללללללה הפועל,תענוג!

capsl0ck

New member
ב...בו...בול...בולשיט!

השיפוט אכן לא היה טוב, אבל (כמו תמיד) לא טוב לשני הצדדים. כרגיל התקשורת והאוהדים אוהבים לראות את זה רק לכיוון אחד ושוכחים לגמרי את הטעויות שנשרקות לטובת הפועל, והיו הרבה כאלה היום.

הייתה עבירה לכל דבר על פארקר

ולא רק שהיא הייתה מכוונת, היא גם הייתה בעלייה של פארקר - שריקה נכונה לחלוטין.

capsl0ck

New member
דווקא בזה אני לא הכי בטוח...

אם היה פאול זה היה לפני העליה.

וגם הייתה עבירה חמישית

ברורה של גרין. ואדלשטיין עשה קולות של בכי אחרי העבירה כשבכלל הוא לא יכל לראות את המהלך. גרין נאבק עם ניקולה על הכדור ופשוט תפס לו ביד והפיל אותו ארצה. האמא של העבירות. השיפוט אכן לא היה מדהים, אבל זה משחק מאד קשה לשיפוט והטעויותלא הכריעו את המשחק, כי מכבי הכריעה אותו בעצמה לטובת הפועל.

capsl0ck

New member
הכל קרה...

הפועל קלעה ב45% מהשדה איבדה פחות מ14 (12) הגבוהים של הפועל היו דומיננטים בצבע (בעצם רק גרין. רייט העילג לא הצליח לעגל ל30...) ליובין + חג'ג' + נאור לא קלעו 22 אלא 32. הפועל לא יכולה להפסיד שהיא מקבלת כזאת תרומה מהם. מכבי כמובן קלעה מתחת ל85 ולא הצליחה לרוץ כמעט באף הזדמנות (לא זוכר אפילו סל אחד במתפרצת) וספגה 80...

למעלה