לא יודעים מה להחליט

עינב נ

New member
../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif../images/Emo35.gifלא יודעים מה להחליט

אנחנו זו הורים לילדה בת 9 חודשים שנולדה לאחר שנתיים של הפריות אנחנו מאוד רוצים עוד ילדים אבל עם הסיכונים החדשים שעולים מטיפולי ההפריות (סרטן השד וסרטן הרחם) אנחנו חושבים על אימוץ או להיות משפחה אומנה אני יודעת שלהיות משפחה אומנה זה בכלל לא כמו אימוץ אבל אני חושבת שיש המון ילדים שמוציאים אותם מהבית מסיבות אלו ואחרות ואין מי שידאג להם מישהו שיתן להם אהבה ויראה להם שיכול להיות גם אחרת גם אם זה לכמה חודשים בודדים, מישהו שגם אחרי כמה שנים ישמח לראות אותו ולעזור לו ולא משנה לאיזה דרך הוא יפנה בסופו של דבר שיהיו לו עוד זוג הורים אוהבים ודואגים בכל רגע. אם מישהו יודע יותר פרטים אשמח לשמוע על מנת להחליט לאיזה כיוון לפנות תודה עינב
 

משתפרת

New member
שלום עינת

אימוץ פירושו קבלת ילד למשפחה, לתמיד. אתם הופכים להוריו במלוא מובן המילה. אומנה היא מצב זמני. לפעמים זה נמשך שנים רבות, עד גיל 18, לעתים הרבה פחות. ולא מזמן כתבה כאן מישהי שלבה נשבר כשהוציאו מביתה ילדון שהם היו האומנים שלו כמה שנים, ולבסוף הופנה לאימוץ. האומנים אמורים לתת בית לילד במצוקה, אבל להתקשר אליו לא באופן מלא- כי אולי יחזור להוריו, אולי יועבר למשפחה אחרת, אולי יופנה לאימוץ. לדעתי זו ממש מלאכת קודש ואני לא הייתי מצליחה לעמוד בזה. מצרפת קישור למכון סאמיט- שעוסק במשפחות אומנה.
 

אמא דב

New member
אני לא מבינה באומנה. אבל../images/Emo24.gif

אני חושבת שאומנה דורשת הרבה יותר אהבה וגם אצילות נפש. נתינה כל כך רבה לילד שלא יהיה לעולם ממש שלך. הרבה כוחות נפש ויכולת נתינה . אני מאחלת לכם בהצלחה בדרככם
 

English

New member
יותר אהבה? ../images/Emo12.gif

את באמת חושבת שבאומנה מושקעת יותר אהבה מאשר בהורות אחרת? אני מסכימה שזה דורש אצילות מסויימת וזה אקט פחות אגואיסטי אבל בכל ילד משקיעים אהבה גדולה (או לפחות צריכים להשקיע)
 

גל3107

New member
מסכימה איתך!!! איך אפשר להשוות

ולשלוט במושג הזה שנקרא "אהבה"
 

אמא דב

New member
תרשו לי להסביר את עצמי

ברור שאני אוהבת את בתי. היא בבת עיני ואהבת חיי. אבל ברור בכל רגע שתמיד אני אהיה שלה והיא שלי. ברור שאני אלווה אותה בגאווה ביום הגיוס, בקבלת התואר ובהכנסה לחופה. ברור שילדיה יהיו נכדי וכו'. לעומת זאת אהבה ויחס כלפי ילד שבוודאות, עלול מחר ללכת למקום אחר ולהתנתק ממך, אולי אפילו לעולם. כלומר אהבה שאין בצידה שום תמורה או הבטחה לעתיד... לצורך זה , לדעתי, יש צורך בהרבה יותר. כמובן כשהדבר נעשה בלב שלם ובנאמנות מלאה לתפקיד. הובנתי ?
 

עינב נ

New member
זה בדיוק העניין

אני חושבת שבגלל זה זה טוב אני אסביר לילד שיצה מהבית אין מי שידאג. וגם אחרי שיקחו אותו ממני אני אהיה שם בשבילו. אני מבולבלת ולא יודעת מה להחליט איך פונים לאימוץ ומה הם בודקים האם זה עולה כסף וכמה? תודה מראש עינב
 

אמא דב

New member
זה לא בדיוק כך

כבר שמעתי על משפחות אומנות שניקשרו לילד ונאלצו להיפרד ממנו. לא תמיד מתאפשר לשמור על הקשר. זאת מערכת יחסים שטומנת בחובה פוטנציאל גדול לשיברון לב. לכן אני כל כך מעריכה את מי שמוכן להיכנס לתוכה. ולגבי אימוץ, אימוץ בארץ לא עולה כסף (פרט לאיבחון בפיל"ת שזאת לא הוצאה גדולה). הבנתי שאתם כבר הורים לילדים ביולוגים ולכן(נדמה לי שתוכלו לקבל ילד בעל צרכים מיוחדים). זאת אומרת מבוגר משנתיים , אתיופי, בעל בעיה מסוימת כלשהי. נכונות לאימוץ כזה מקצרת את התור. עדיף שתקבעי פגישה עם עובדת השרות למען הילד באזורך ותקבלי את המידע המדויק והעדכני. לגבי אימוץ חו"ל יש כאן רבות שיודעות ומנוסות ממני. בהצלחה בכל מה שתבחרי.
 

בנדה1

New member
לא חושבת שאני מסוגלת לשמש אומנה

עם כל הרצון שיש לי (ויש בטונות) לסייע לילדים שצריכים מקום יציב, אני לא חושבת שהייתי מסוגלת להקשר לילד (ואין ספק לרגע שאקשר אליו) ואח"כ להפרד. נראה לי כל כך קשה. אני מעריצה את מי שמסוגל לכך, הלוואי ויכולתי.
 
למעלה