סקר - האם תמשיכו לנסוע ברכבת

מצב
הנושא נעול.
הסבר פשוט - מדוע וכיצד ניתן היה...

לאחר התאונה הקשה שהתרחשה אתמול בערב בה נהרגו 8 בני אדם ונפצעו כ200 נוסעים האם תמשיכו לנסוע ברכבת? כן? לא? למה? כמה?.... תרגישו חופשיים לפרט
למנוע את התאונה. לצערינו אנחנו עם של עבדים, לכן נהג המשאית עבד בתנאים עלובים ובשעות אסורות עפ"י החוק, כמובן שאסור לו לדבר עם המעסיק, כי אז הוא יפוטר, לכן הוא לא דיבר ונסע שעות בלתי הגיוניות. אתמול מישהי שעובדת במשרד ממשלתי, עם תואר, כבר 20 שנה, שעם שעות נוספות היא מרוויחה 4 נטו. יפה איזה משכורת עתק, שלא ינזל לה כסף מהאזניים חס וחלילה, כמובן שאם לנהג המשאית או הרכבת יש ילדים, הנשים שלהן יצטרכו לעבוד במשרה חלקית בכדי לגלד את הילדים, וכמובן להרוויח משכורת של 2000 ש"ח
הגיוני לא
. מספיק לשתוק, אנחנו לא עבדים
, אף אחד לא צריך לעבוד עשרים שנה בשביל משכורת של 4 אלף. חוצפה

אוהד11

New member
אוהד, תתחיל להפגיז את צמרת הממשלה

למנוע את התאונה. לצערינו אנחנו עם של עבדים, לכן נהג המשאית עבד בתנאים עלובים ובשעות אסורות עפ"י החוק, כמובן שאסור לו לדבר עם המעסיק, כי אז הוא יפוטר, לכן הוא לא דיבר ונסע שעות בלתי הגיוניות. אתמול מישהי שעובדת במשרד ממשלתי, עם תואר, כבר 20 שנה, שעם שעות נוספות היא מרוויחה 4 נטו. יפה איזה משכורת עתק, שלא ינזל לה כסף מהאזניים חס וחלילה, כמובן שאם לנהג המשאית או הרכבת יש ילדים, הנשים שלהן יצטרכו לעבוד במשרה חלקית בכדי לגלד את הילדים, וכמובן להרוויח משכורת של 2000 ש"ח
הגיוני לא
. מספיק לשתוק, אנחנו לא עבדים
, אף אחד לא צריך לעבוד עשרים שנה בשביל משכורת של 4 אלף. חוצפה
שמנהלת את המדינה הזו, וכך היא נראית. יש חוק וכל השרים והיועץ המשפטי מתעלמים ממנו. שר האוצר מתהדר בשיפור הכלכלה, אבל הוא אינו טורח להגיד באיזה מחיר חברתי מדובר. שר התמ"ת מתהדר בירידת האבטלה, אבל הוא אינו טורח לפרסם את הנתונים האמיתיים הכרוכים בכך. שרת המשפטים והיועץ המשפטי מתעלמים מרמיסה גסה של חוקי העבודה והתנועה, וכך כל אחד מהשרים וחברי הכנסת.

Pikachuu

New member
יש עוד דבר שאני רוצה להגיד

שמנהלת את המדינה הזו, וכך היא נראית. יש חוק וכל השרים והיועץ המשפטי מתעלמים ממנו. שר האוצר מתהדר בשיפור הכלכלה, אבל הוא אינו טורח להגיד באיזה מחיר חברתי מדובר. שר התמ"ת מתהדר בירידת האבטלה, אבל הוא אינו טורח לפרסם את הנתונים האמיתיים הכרוכים בכך. שרת המשפטים והיועץ המשפטי מתעלמים מרמיסה גסה של חוקי העבודה והתנועה, וכך כל אחד מהשרים וחברי הכנסת.
רוב האנשים במדינתנו לא יודעים שברגע שהם סכימים לקבל את דמי הםיטורים הם מוותרים על כל הםנסיה שהם אספו עד אותו הרגע , ואז פתאום בגיל פרישה אין להם כלום. מדינה דפוקה שלא דואגת לאזרחים לעתיד רק להווה. אבל בהחלט צריך להגיד לביבי תודה שהוא חסם את כל קרנות הפנסייה הישנות. תודה ביבי! עכשיו תתחיל להתחשב בכולם יא כלב

Pikachuu

New member
מסכימים* פיטורים* פנסיה*

רוב האנשים במדינתנו לא יודעים שברגע שהם סכימים לקבל את דמי הםיטורים הם מוותרים על כל הםנסיה שהם אספו עד אותו הרגע , ואז פתאום בגיל פרישה אין להם כלום. מדינה דפוקה שלא דואגת לאזרחים לעתיד רק להווה. אבל בהחלט צריך להגיד לביבי תודה שהוא חסם את כל קרנות הפנסייה הישנות. תודה ביבי! עכשיו תתחיל להתחשב בכולם יא כלב
מסכימים* פיטורים* פנסיה*

A r i e T

New member
כן, למה לא ../images/Emo35.gif

לאחר התאונה הקשה שהתרחשה אתמול בערב בה נהרגו 8 בני אדם ונפצעו כ200 נוסעים האם תמשיכו לנסוע ברכבת? כן? לא? למה? כמה?.... תרגישו חופשיים לפרט
כן, למה לא

ב10.7 אני נוסע ברכבת מראש העין לבאר שבע ומשם לצאלים. הדבר היחידי שמדאיג אותי הוא פרסומות על הקרונות
.

תוכון1

New member
בטח שאמשיך לנסוע

כן, למה לא

ב10.7 אני נוסע ברכבת מראש העין לבאר שבע ומשם לצאלים. הדבר היחידי שמדאיג אותי הוא פרסומות על הקרונות
.
בטח שאמשיך לנסוע
באותה מידה אפשר היה אחרי כל תאונת דרכים [ולצערנו מדי יום יש עשרות כאלה] לא לנסוע במכונית. אחרי כל תאונת אוטובוס לא לנסוע באוטובוס ואחרי כל התרסקות מטוס לא לטוס במטוס. רכבת היא ללא ספק כלי התחבורה הבטוח והיעיל שיש, תאונות כאלה נדירות ביותר, מהאירוע הזה אני מקווה שיפיקו לקחים והוא לא ישוחזר [אמן
] בעתיד.

kobiz99

New member
היה ארוע זהה לזה התרחש כבר לפני שנה

בטח שאמשיך לנסוע
באותה מידה אפשר היה אחרי כל תאונת דרכים [ולצערנו מדי יום יש עשרות כאלה] לא לנסוע במכונית. אחרי כל תאונת אוטובוס לא לנסוע באוטובוס ואחרי כל התרסקות מטוס לא לטוס במטוס. רכבת היא ללא ספק כלי התחבורה הבטוח והיעיל שיש, תאונות כאלה נדירות ביותר, מהאירוע הזה אני מקווה שיפיקו לקחים והוא לא ישוחזר [אמן
] בעתיד.

הנה מהלך הארוע ההוא:

הנה מהלך הארוע ההוא:
מקור: ארכיון אביתר: תאונת רכבת קטלנית: רכבת הנוסעים מס' 105 ("נהריה" 07:41 ← "באר-שבע מרכז" 10:30) המורכבת מארבעה מערכי קרונועי IC-3 מתנגשת עם משאית סמי-טריילר מסוג VOLVO 420 שעסקה בעבודות במסגרת כביש חוצה ישראל (כביש 6) בק"מ 11.200 בקטע שבין נען לכפר-מנחם, בסמיכות לצומת רבדים ולכביש מס' 3. המערך הפוגע הינו מערך מס' 40 והקרון הפוגע: קרון מס' 7240. נהג המשאית נהרג במקום ונהג המערך הפוגע – שבתאי בלילה נפצע באורח אנוש בראשו. מסוק מוזנק על-מנת לחלץ את נהג המערך אל בית-החולים תל-השומר. המסוק מגיע למקום התאונה בשעה: 10:55 וממריא עם הנהג הפצוע בשעה: 11:08. לאחר יומיים, נפטר נהג הרכבת מפצעיו (ראו להלן). קו הרכבת לבאר-שבע נסגר ותנועת הרכבות מופנית זמנית למסילת חלץ. נזק כבד נגרם למערך מס' 40 (קרון מס' 7240). 16.11.2003 09:56 לילה טוב.

טומי*

New member
ללא ספק שבאופן אישי...

ללא ספק שבאופן אישי...
כמה שאני כבר נוסע ברכבתת אמשיך לנסוע. גם כשאוטובוסים התפוצצו לנו בפיגועים המשכתי לנסוע באוטובוסים. אך ללא ספק שתהיה השפעה על כמות הנוסעים בזמן הקרוב ברכבות בארץ, זה תמיד כך קורה אחרי תאונה או לא עלינו פיגוע.

sahchar

New member
ברור שכן

ללא ספק שבאופן אישי...
כמה שאני כבר נוסע ברכבתת אמשיך לנסוע. גם כשאוטובוסים התפוצצו לנו בפיגועים המשכתי לנסוע באוטובוסים. אך ללא ספק שתהיה השפעה על כמות הנוסעים בזמן הקרוב ברכבות בארץ, זה תמיד כך קורה אחרי תאונה או לא עלינו פיגוע.
ברור שכן

itzm

New member
ביום ראשון תיכננתי נסיעה

ביום ראשון תיכננתי נסיעה
וביום שישי הזה אני יבצע אותה חבל לי וצר על כל הפצועים וכמובן ההרוגים אבל כמו ששאביתר אמר הרכבת בטוחה יותר מכל כלי רכב אחר בעולם

connex

Active member
בהחלט כן

בהחלט כן
לצערי אם הדרך היחידה היא להגיע לאן שאני צריך זה ברכבת אז אסע ברכבת

קובי לו

New member
לצערך ?? ! ?? ! ??

בהחלט כן
לצערי אם הדרך היחידה היא להגיע לאן שאני צריך זה ברכבת אז אסע ברכבת
לצערך ?? ! ?? ! ??
משתתף מעומק הלב בצערך... והסר דאגה מלבך, לכל מקום שהרכבת מגיעה יש גם אוטובוס, ככה שלא תצטרך, חלילה, להצטער. אין מקום שאליו הרכבת מגיעה ואין לשם אוטובוס. ההיפך, יש ים של מקומות (הכוונה שיש אוטובוסים ולא רכבות).

ה ו מ ר

New member
כן ובגדול.

כן ובגדול.
אין שום סיבה שבגלל נהג משאית אידיוט, אפסיק להשתמש ברכבת.

כמה תאונות רכבת יש????

כמה תאונות רכבת יש????
מאות תאונות רכבים יש בשנה ואף אחד לא שוקל הפסקת נסיעה ברכב, אז תאונת רכבת אחת, פעם ב 20 שנה? בחייכם

miamor18

New member
כן...! אומנם זו היתה תאונה קשה...

כן...! אומנם זו היתה תאונה קשה...
ומצערת, אבל לא כל פעם ששומעים על תאונה ברכב מפסיקים לנסוע ברכב הפרטי שלנו, נכון? צריך להיזהר בכבישים ולא לעבור מסילות ברזל בקלות דעת. חוצמזה שזו היתה האשמה של המשאית המטומטמת שנתקעה שם באמצע ולא היה שום אחריות או אפשרות לעצור את זה מצד רכבת ישראל

איזו שאלה, ברור שכן.

איזו שאלה, ברור שכן.
האם אנחנו מפסיקים לנסוע באוטובוסים אחרי הפיגועים? האם אנחנו מפסיקים לנסוע ברכב הפרטי אחרי תאונת דרכים? האם אנחנו מפסיקים ללכת ברחוב אחרי רצח או שוד או אירוע טראומתי אחר? החיים ממשיכים על אף ולמרות הכל. עם כל הצער על ההרוגים והפצועים בתאונת הרכבת והמשאית אתמול, עדיף תאונה אחת כזאת פעם בחמישים שנה מאשר 10 תאונות דרכים בכל יום בכבישים. כמובן שעדיף בלי תאונות דרכים בכלל אבל התאונה הנוראית של אתמול מצטרפת לעוד עשרות תאונות שקורות בכל שבוע. מישהו מפסיק לצאת מהבית בגלל זה?

סמיילי10

New member
רכבת

רכבת
יש היגיון בשאלה כי אז נחזור לתקופת האבן לא נטוס לא ניסע באוטובוס לא ניקנה רכב ביכלל

kritz23

New member
ברור כאילו ד'הההההה!

ברור כאילו ד'הההההה!
זו תאונה ראשנה מזה עשרים שנה לא סביר שזה יקרה כמו תאונות רכב זה משהו חריג ולא בבחינת צפוי כמו תאונת דרכים . נכון אין להקל ראש או להמשיך לסדר היום שכן נעשו מחדלים בעניין אך יחד עם זאת אנחנו לא בבועה, זה מקרה נדיר וקרה בצער ובכאב אבל לא סביר שיקרה שוב. הולכים עם הפנים קדימה והראש למעלה. חייבים. את האשמים יש לדון לכף חובה, את משרד התחבורה יש לחייב להגן על הנוסעים ביתר חומרה שלא כמו עד עכשיו ואת הנוסעים יש לעודד. חייבים למנוע מקרה כזה שוב בכך שייגדרו את כל הקטעים גם אם הם זמניים ואין יותר מעברי שביל כאלה אין!!!! זה המחדל. באמת כואב. אבל שוב- קרה באופן בלתי צפוי.

../images/Emo104.gifרק רכבת,רק רכבת !!! ../images/Emo104.gif

רק רכבת,רק רכבת !!!

צריך להמשיך לנסוע ברכבות !!! התאונה אתמול הייתה הראשונה מסוגה בארץ.. וכפי שכולם יודעים שישראלים תמיד לומדים מלקחים אני מאמין שהדבר לא ישנה שוב !!! אז יאללה חבר'ה תזכרו את הססמה..."רק רכבת" !!!!

מצב
הנושא נעול.
למעלה