נמאס כבר ממשרד הפנים

zipotsa

New member
../images/Emo32.gif נמאס כבר ממשרד הפנים

אז סגרנו שנתיים עם תושב ארעי, אבל מה הקטע??? הגשנו את הניירות לפני חודש וקצת, נסענו, הפסדנו עבודה, שילמנו 150 ש"ח, עכשיו הם מבקשים שנבוא שוב שנינו, ניסע, נפסיד עבודה וכמובן גם נשלם 150 ש"ח, כדי שתהיה מדבקה בדרכון שאפשר יהיה לנסוע לחו"ל. ואגב, בשנה שעברה רק אני נסעתי לקבל את המדבקה. עוד שנתיים וזהו.......איזו אופטימיות.

Woogy

New member
עברתי את זה גם במדינה אחרת

היתה לי ויזה לשנה, חודש לפני הסוף, יצאנו מהמדינה ולא חשבנו ללכת לפני כן למחלקת האשרות, בשדה התעופה הציעו לנו לעשות את האשרה, נגיד 140 שקל. כשחזרנו, והלכתי לבקש ויזה(והלכנו שוב כי העזתי לבוא לבד), שילמתי את אותו סכום שוב והענישו אותי בחצי שנה של אשרה בלבד. ואז שוב אותו תשלום ואותו שריפת חצי יום. אז כן זה מרגיז, אבל את לא לבד, והמצב בישראל דווקא לא רע בכלל בהשוואה למקומות אחרים. פקידים כנראה אוהבים שיש להם סדר ושאפשר להראות שהם מבצעים הרבה פעולות.

schlomitsmile

Member
מנהל
מה זאת אומרת מה הקטע? גם הפקידים של משרד הפנים צריכים פרנסה, לא? ../images/Emo3.gif באמת מעצבן...

Dorian76

New member
קרציות יתר גם בגרמניה

למרות שאני יכולה רק לומר לעצמי "אויאויאוי". הלכתי לחדש את ויזת הסטודנט לפני חודשיים. שילמתי 30 אירו וקיבלתי מדבקה אחת עם התמונה - תמונה חדשה כמובן כי בישנה אני מחייכת ואנחנו הרי בגרמניה וכאן אסור לחייך ושהכל יהיה ביומטרי שיכולו לזהות אותי בשדות תעופה במקרה ואהפוך למחבלת. פה סגור!!! (שזה טיפשי כי הפה שלי לא סגור לרגע אז לא יזהו אותי) או קיי, אז נתנו ויזת סטודנט חדשה, דיי בקלות, הפעם לשנתיים. שבועיים אחר כך מגיע מכתב ממשרד העבודה שאישרו לי לעבוד ארבע שעות יומיות (עד אז אישרו לי לעבוד משמונה וחצי בבוקר עד 12 וחצי -כן!!!! קראתם נכון, היה מותר לי לעבוד ארבע שעות אבל בתנאים שלהם), כל ההתכתבות עם משרד העבודה דרך משרד הזרים. קמתי מוקדם (פותחים בשמונה ומשבע כבר יש תור), הגיע תורי, אומר לי הבחור, כן, אישרו לך לעבוד ארבע שעות יומיות מתי שנוח לך, 30 אירו בבקשה. למה עוד 30 אירו? שאלתי. הוא ענה - בשביל המדבקה החדשה. הסברתי שרק קיבלתי ויזה חדשה וזו לא אשמתי ששמו לי רק מדבקה אחת (בדרך כלל אלו שתי מדבקות). התעקשתי. הוא היה המום - איך אני מעיזה לסרב לשלם? הסברתי שוב: אני סטודנטית, כל אירו מופנה למותרות כמובן! ואמרתי לו שכבר שילמתי 30 וקיבלתי אחת וזה בכלל שתים במחיר של אחד בדרך כלל וזו לא אשמתי שמשרד העבודה נזכר פתאום שארבע שעות זה ארבע שעות (כי לפני כן דחו לי את הבקשה). הוא ניגש לסופרוייזר שביטל לי את התשלום. עד כה משרד הזרים (האוסלנדר ביהורדה) ומשרד העבודה (ארבייט אגנטור) הוציאו לי את המיץ. אבל בדרך יפה ומתורבבת :) אני זוכרת שעות של המתנה במס הכנסה או ביטוח לאומי באילת... שעות פתיחה שלוש עד שלוש ורבע. לפנות בוקר. או משהו כזה. טוב, חזקי ואמצי וזה מה יש!

bulllli

New member
דיברת איתו באנגלית?

מס הכנסה בת"א היו מאוד נחמדים ויעילים.

שני פ

New member
תשלום לשני דברים שונים

לא שאני מצדיקה אותם על הטרטור אבל אתם משלמים 150 על חידוש הויזה (א5) ואם את רוצה ויזת יציאה מהארץ עם multiple re-entry זה עוד 150 לא? אנחנו הולכים עוד שבועיים, מסתבר שאי אפשר לבוא מוקדם מדי, באנו חודשיים מראש כדי לקבוע תור לחודש מראש והם היו עמוסים. מזל שהם מחשיבים אותנו כ"תיק קל" אז עשו לנו "דאבל בוקינג" עם עוד זוג. מזל שלי ולבעלי יש יום חופשי כי למרות שאני עובדת מול משרד הפנים פעמיים בשבוע אני לא מעזה לקבוע את הפגישה איתם ביום העבודה שלי.

zipotsa

New member
אכן זה 2 תשלומים שונים

האמת, אני כבר אדישה אליהם. לפחות מזלי שאצלנו לא צריך לקבוע תור, כשמגיע המועד פשוט באים. למדתי להגיע לשם בערך ב-7.20 ואם יש לי מזל אז איזה רוסי לפני או שאנחנו ראשונים, וב-8.30 אנחנו כבר בחוץ. לא חשבתי לרגע שבחו"ל זה יותר קל, גם עברתי את התהליך (פחות או יותר) באוסטרליה. שם יש בדיקות רפואיות שצריך לשלם עליהם ועוד טרטורים שלא כאן המקום לפרט.

jonbaum

New member
ביפן, עם כל היחס המפוקפק שלהם לזרים

זה דווקא היה מאוד מסודר. פשוט באים עם כל הניירות, משלמים איזה סכום, ואחרי שבוע מקבלים גלויה שאומרת שהויזה מוכנה. ואז רק צריך לבוא לשם לקבל את החתימה. בלי תור ובלי כלום - אף פעם לא חיכיתי באימיגריישון יותר משעה. לעומת זאת אין לי שמץ של מושג איך זה עובד באירלנד כי תודה לאל יש לי אזרחות בריטית, ולכן נחסכה ממני הצרה הזו.

למעלה