לחריפי מחשבה ואוהבי חידות הגיון

• פותח הנושא Soak
  • פורסם בתאריך

Soak

New member
../images/Emo32.gif לחריפי מחשבה ואוהבי חידות הגיון

אלברט איינשטין כתב את החידה הזו בתחילת המאה ה-20 והוא טען ש-98% מהאוכלוסייה לא יצליחו לפתור אותה. האם אתה אחד מה-2%? פתור את החידה ותגלה. שימו לב - בחידה אין טריקים, רק היגיון.
ברחוב אחד יש חמישה בתים, צבועים בחמישה צבעים שונים, בכל בית גר אדם בעל אזרחות אחרת ושותה משקה שונה, מעשן סיגריה שונה ומגדל בעל חיים שונה. עליך לגלות את הפירוט המדוייק לפי הרמזים הבאים: 1. הבריטי גר בבית האדום 2. לשוודי יש כלב 3. הדני שותה תה 4. הבית הירוק נמצא משמאל לבית הלבן 5. בעל הבית הירוק שותה קפה 6. לאדם שמעשן PALL MALL יש ציפורים 7. בעל הבית הצהוב מעשן DUNHILLS 8. בעל הבית האמצעי שותה חלב 9. הנורווגי גר בבית הראשון 10. האדם שמעשן BLENDS גר ליד מי שיש לו חתולים 11. זה שיש לו סוסים גר ליד זה שמעשן DUNHILLS 12. זה שמעשן BLUE MASTER שותה בירה 13. הגרמני מעשן PRINCE 14. הנורווגי גר ליד הבית הכחול 15. לזה שמעשן BLENDS יש שכן ששותה מים הפתרון צריך להיות מלא! כלומר כל האנשים, היכן גרים, מה שותים, מה מעשנים ואיזו חיה יש להם. (למשל: הישראלי שגר בבית השחור, שותה קולה, מעשן נובלס ומגדל נחשים.) אני פתרתי ומאוד נהניתי... לכן אני רואה לנכון "להשחית" את הפורום ב-
. ואם כבר
, אתם מוזמנים לצרף חידות נוספות בסגנון...

Soak

New member
תוספת קטנה...

השאלה המקורית היתה "למי יש דגים?" ואני שיניתי אותה לפירוט המלא. אחרי הפתרון המלא יהיה חסר לכם בעל חיים אחד ואלו הדגים...

nitzan9

New member
"הנורווגי גר בבית הראשון"

ראשון משמאל או מימין?

jobs

New member
שאלה

הבתים מתחילים משמאל לימין או מימין לשמאל? (או שאני אמור לגלות את זה בעצמי?) JOBS

Soak

New member
אוקיי, כמה חידודים

לגבי הבית הראשון - אני לא ממש יודע מאיזה כיוון ואני לא חושב שזה משנה אבל בואו נגיד שזה הראשון משמאל. ככה אני פתרתי את זה. עוד 2 חידודים קטנים לגבי המשפט "הבית הירוק נמצא משמאל לבית הלבן", הכוונה משמאל ובצמוד לבית הלבן ולשמאל שלכם בתור המתבוננים על שורת הבתים. מי שמפרסם פתרון בבקשה תסמנו
כדי לא להרוס לאחרים ולמי שמתקשה אני אפרסם רמזים בהמשך במידה ויהיה ביקוש.

StayGOLD

New member
עוד רמז ממני ../images/Emo3.gif ../images/Emo58.gif ../images/Emo24.gif

כמובן בתמונה..

jobs

New member
../images/Emo58.gif התשובה שלי ../images/Emo58.gif

הדגים הם של הגרמני. (לא היה לי כח לפרט את הכל) אני מניח שהשאלה הרבה יותר קשה כשלא יודעים אם הראשון הוא מצד שמאל או מצד ימין. JOBS

jobs

New member
האמנם?

אל תשכח את הנתון ה * לא סימטרי * כי הבית הירוק נמצא משמאל לבית הלבן. JOBS

שח_מט

New member
נדמה לי שיש תמונת מראה

1: [מימין] לבן-ירוק-אדום-כחול-צהוב 2: צהוב-כחול-אדום-לבן-ירוק

שח_מט

New member
לא ממש תמונת מראה

אבל אין משהו שכובל את ירוק-לבן להיות מימין או משמאל למרכז

psychojr

New member
חידון קולנוע-איפה ההגיון שלכם ../images/Emo35.gif

חידון שכתבתי והחלטתי לנסות אותו על אנשי הפורום... התלבטתי אם להביאו אבל אם מנהל הפורום "הרים פה להנחתה" אז למה לא... כיוון שחלק כבר פתרו את החידה שלו הם יוכלו לנסות גם את זאת אני ממליץ לא להציץ בתשובות של אחרים ולנסות לפתור בשביל הספורט את השאלות שתצליחו, גם אם לא את כולן רצוי לסמן ב
אם זו תשובה החידון כולל מספר הגדרות בדומה לתשבצי הגיון, כאשר התשובות יכולות להיות כל דבר מתחום הקולנוע. אחרי כל שאלה יש מספרים המראים את מספר האותיות בתשובה. השאלות מסודרות בדרגת קושי עולה. השאלות: 1. בחודש (4) 2. האיש יודע לתקן נעליים (3, 5) 3. מלא הדר (2, 2) 4. הסרט של אוהב ארצו (7) 5. שייך לתנועת נוער (4) 6. איחוד זוגי ברגע האחרון (5, 6) 7. נעלמו בבירה (6, 6) 8. הבמאי ייצא גיר (3, 4) 9. כמו ממכר הפוך (3) 10. ירוק הוא, כאילו הוא הוציא צליל מפיו (3) 11. הוא צאצאו של הגנב הסדרתי (2, 5) 12. קץ האל אחרי בנאדם ובעבורה (5, 6) 13. תשר זול ניר השאיר לשחקנית (5, 4) 14. יכול להיות ששותים בו אבן (6, 4) 15. בדרך כלל בשמיים עכשיו שייכים לזמר שבת (7, 2, 5) 16. הוא ביקר סרט ימי ואנחנו רואים אותו (6, 4) 17. כאשר פיטר אבד לג'ן, הוא היה באמצע המשחק (4, 3) 18. היא רצתה לי אותה ברגל (5, 2, 3) 19. לא גם הפוך השני בפרוייקט (2, 5) 20. המקום בו אשתול פרחים, ברברי הוא כעיר צרפתית כבדה מנשוא (5, 7)
לכולם סייקו

psychojr

New member
לא חבל שעניתם בכותרת ???

למה לא לתת סיכוי לאחרים... טוב נראה אתכם עם הקשות יותר

למעלה