סקר חופשות גן

קיאני

New member
../images/Emo26.gifסקר חופשות גן ../images/Emo36.gif../images/Emo124.gif

אני אימא בפעם הראשונה , מעיין כבר בת שנה ושמונה , ואני בין כל מרתון החיים מנסה למצוא כמו כולנו איזון ושקט נפשי . מעיין התחילה השנה משפחתון שעובד לפי הלוח של ויצ"ו ונעמת ועד עכשיו עם כיפור וראש השנה הסתדרתי אך מה ...הואלתי בטובי לשבת אתמול ולסדר את הלוח השנה החדש שקיבלתי ובו גם הוספתי את החופשות מהמשפחתון ועד שהגעתי לחופשת פסח הכל היה נראה לי סביר ! מחופשת פסח חשכו עיניי - עשה ימי חופש - ר - צ - ו - ף !! כמובן שנכנסתי לפאניקה וללחץ כי אין לי מי שישמור עליה במשך כל הימים האלו , ורק התחלתי עבודה חדשה ואיך בכלל מודיעים לבוס שאני צריכה 10 ימים טיים אאוט ? איך בכלל מתארגנים לחופש כזה ? ואז ככל שהעמקתי לחשוב על העניין קלטתי שבעצם זה המצב שימשך עד גיל ......צבא תגידו לי אתן : איך מסתדרים עם החופשים האלו ? איך בכלל אפשר לנהל עבודה במשרה מלאה ? אלו החופשים כשהם ..טפו,טפו בריאים - מה קורה אם הם חולים ?? מי עוזר לכן עם כל החופשים והמחלות ? בעלי עובד בסוג עבודה שלמעט יום חופשי בשבוע - קשה להשיג חופש .. מה עושים ? אני עדיין בהלם מהנושא הזה - שלא נדבר גם על כך שהם עובדים עד 10 לאוגוסט בעודי משלמת על חודש מלא !!
 

tiger mom

New member
ברוכה הבאה לחיים הקשים

לגבי החופשות של החגים: אצלנו קצת אמא לוקחת חופש, קצת אבא, קצת סבא וסבתא. באוגוסט הייתה לנו קייטנה, ככה שנשאר לי רק שבוע וחצי בלי גן ואז לקחנו ביחד חופש ויצאנו לטיולים עם הקטנה. אופציה נוספת היא למצוא בחורה, שגם תעשה לך בייביסיטר בערב וכדומה וגם החופשות תהייה עם הילדים. זה מה שאני עשיתי כמה שנים בצעירותי. ולגבי התשלום על אוגוסט- חפשי מלא שירשורי קיטרים על זה. אני אפילו לא אתחיל.
 

shian

New member
welcome to the house of "fun"

בתור אחת עם שניים גדולים שכבר לא צריכים בייביסיטר בחופשות ואחת קטנטונה שעדיין עם אמא אני מודיעה לך שהגעת לרגע שמבינים שיש איזה שהיא קונספירציה נגד הורים עובדים. זאת גירסת הפוליטיקלי קורקט והגירסה האמיתית היא קונספירציה נגד אמהות עובדות כי בואו נשים את הקלפים על השולחן - מי שבפועל אחראי על מציאת הפתרונות זה בדרך כלל האמא. ולעניין עצמו: קצת אבא לוקח חופש, קצת אמא לוקחת חופש וזה אומר שאין מספיק ימי חופש גם לחופשה משפחתית משותפת, שמעתי סיפורים על סבים וסבתות - לא קורה אצלנו. בגיל קצת יותר גדול מתחלקים גם עם הורים אחרים אבל בשורה התחתונה יש חודשים שלמים שמרוב תשלומים למטפלות/בייביסיטרים וכדומה לא נשאר כלום מהמשכורת. מה עושים? מתעצבנים
בוכים
מנסים למצוא פתרונות יצירתיים
משלמים הרבהכסף
ואחרי זה הילדים מגיעים לבית הספר וזה פי אלף יותר מעצבן כי יש הרבה יותר חופשות ונוסף לזה גם הקיטור על מערכת החינוך ואיכות המורות... ואז באמצע הקריזה בשלהי החופש הגדול את מתקשרת לחברה מורה (סיפור מהחיים) שנמצאת בחודשיים חופש אז היא מארגנת קיטנה אצלה בבית ועושה יופי של כסף. בשחור כמובן. מאחלת לך בהצלחה, מקווה שיש אצלך לפחות סבים וסבתות בסיפור ואם כן אז לא להתבייש לבקש מהם.
 

[email protected]

Member
מנהל
כשמגיעים למערכת העירונית

חופשת פסח היא 18 יום. אז עם הקטנים המצב עוד טוב. זה לא ממש לבקש 10 ימים חופש. יש שם 2 ימי חג, ועוד 2 ימים ערב חג, ובחול המועד בדרך כלל עובדים רק חצי יום, אז לא גרוע כל כך כמו שנדמה בהתחלה.
 
../images/Emo41.gif../images/Emo207.gifחופש במשפחתון../images/Emo41.gif

היום המטפלת במשפחתון הודיעה לי שביום ראשון היא לא תהיה כי יש לה ברית בעיר רחוקה. מה עושים עם היום הזה מבחינת התשלום? כשאני לוקחת חופש ולא מביאה את עמיתי אליה,אז היא עדיין מקבלת תשלום עבור היום הזה, אבל מה קורה כשהיא לא יכולה? יש ימי חופש מוגדרים? לצערי, לא דיברנו על זה בהתחלה. ועוד משהו, זה לגיטימי בכלל? לבטל לי יום בגלל ברית של חברים קרובים שלהם?
 

[email protected]

Member
מנהל
זה לגיטימי

זה אחד המינוסים בלשים ילד אצל מטפלת. היא צריכה להחזיר לך את היום הזה. בדרך כלל יש רשימת חופשים מוגדרת מראש, והיא צריכה לקזז את היום הזה מאחד החופשים שהוגדרו מראש.
 
תלוי בחוזה שהם חתמו - למטפלות של

הבנות שלי היתה אפשרות לקחת שלושה ימים בשנה מעבר ללוח החופשות הרגיל. המטפלת של הגדולה לא ניצלה את הימים האלה וביקשה כסף תמורתם (90 ש"ח ליום, אאל"ט).
 
לא חתמנו חוזה

סיכמנו בע"פ את הסכום ושלא עובדים בחגים, ערבי חג וימי שישי. יום עבודה הוא 07:30 עד 16:30. יש שבועיים באוגוסט שהיא לא עובדת. מעבר לזה לא סיכמנו כלום. אשאל אותה מחר איך היא מחזירה לי את היום הזה (אם כספית ואם בשני ימי שישי של 4 שעות). זה הגיוני לבקש את זה, נכון?
 
אין לי בעיה לוותר על היום הזה

אם כי איזה יום שישי שלי ושל בעלי לבד לכמה שעות נראה לי מרענן למדי. סתם תהיתי מה בדר"כ קורה.
 

[email protected]

Member
מנהל
תשאלי את המטפלת איך היא מתכוונת

להחזיר לך את היום. לא רואה שום סיבה שלא תקבלי פיצוי על אובדן יום עבודה.
 
אולי אני לא אנחם אותך, אבל כשתגיעו

לגן עירייה המצב יהיה חמור יותר מבחינת החופשים. לדוגמא: חול המועד סוכות שבוע חופש, חנוכה שבוע חופש וכו'. אני מאחלת לבת שלך להיות בריאה, אבל קחי בחשבון שכהורים עובדים יש לכל אחד מכם 7 ימי מחלת ילד בשנה. כשצריך לנצל אותם צריך להביא אישור מחלת ילד מהרופא/ה של הבת שלכם. לגבי חופשות - אני מניחה שלשניכם, כאנשים עובדים, יש מכסת ימי חופשה שנתית. המכסה הזאת נקבעת עפ"י ותק בעבודה של שניכם. את הרי יודעת מהם מועדי החופשה של הבת שלך, כך שתוכלי לבקש כמה ימי חופש מראש בעבודה.
 

meravido

New member
ואת השלושה שבועות באוגוסט?

והנה למה אני תמיד (אבל תמיד) במשיכת יתר של ימי חופשה. כל שנה אני מתחילה במינוס. הכי טוב לכוון את חופשת הלידה לכיוון החופשות האלה (פסח או קיץ) למרות שכשיש עוד ילדים בבית זה די הופך לבית משוגעים (ומי כמוני יודעת - יותם נולד בשבוע הראשון של החופש הגדול - ילד שלישי!!!!) לי אין בעיה בפסח כי אני בחוה"מ בחופש (וכנ"ל בסוכות) כי יש חופשה מרוכזת. ויש עוד 10 ימים באוגוסט אז יוצא שצריך עוד שבוע וחצי באוגוסט ואז אני מזעיקה את סבתא. עכשיו כשיש את שני הגדולים הם יכולים להשאר לבד בבית. אני גם עובדת עד 13:00 אז זה לא נורא. אבל אני זוכרת בעידו שזה היה ממש נורא כל החופשות האלה. היינו צריכות לבחור מקצוע כמו גננת או מורה שלפחות החופשות יהיו מתואמות.
 

want a baby

New member
במשפחתון שאליו רשמתי את אריאל

סיום השנה שבוע מאוחר יותר ב- 16/8 ולגבי פסח אז יוצא לי בחשבון פשוט שמפסידים 7 ימי גן (ראשון עד חמישי ואז ראשון ושני) לא שזה פותר בהרבה את הבעיה... אבל מה הסיבה שמשלים חודש מלא? יש לזה איזה הסבר?
 

קיאני

New member
למיטב הבנתי וכך גם המטפלת הסבירה לי

שאלו ימי חופש מצטברים (יום וחצי לכל חודש).
 

happy00

New member
מתחלקים עם הבעל

ומגייסים את הסבים והסבתות. בסוף אוגוסט הרבה מקומות עבודה לוקחים בחשבון שהורים לוקחים חופש (אבות ואמהות). אני עובדת בחברה גדולה, אפשר לעשות קייטנה מהילדים שבאים לעבודה עם ההורים, וכמובן הרבה הורים אחרים בחופש.
 
למעלה