ההחלטה שלי לשנה החדשה

bodas

New member
../images/Emo26.gif ההחלטה שלי לשנה החדשה

כל שנה חדשה אנחנו מחליטים החלטות... לא תמיד אנחנו עומדים בהן. יש כאלו שאומרים - "לא חוכמה לקבל החלטה בשנה חדשה. החלטות צריך לקבל כשהן מתבקשות, וצריך לעמוד בהן גם אם אין אווירה של חג מסביב". זה אולי נכון, אבל תמיד חגיגי יותר לקבל החלטות במעמד הזה... ידידה שלי אמרה לי שההחלטה שלה לשנה החדשה היא להיות פחות ביקורתית. לא ממש הבנתי למה היא מתכוונת בהתחלה עד שהיא הסבירה לי שהכוונה לביקורת מאחורי הגב שהיא משמיעה על אנשים ודמויות שהיא פוגשת. כשחושבים על זה - מי מאיתנו לא עושה את זה?... תמיד יש לנו משהו חכם להגיד, אבל לא תמיד בא לנו להגיד את זה בפניו של נשוא הביקורת........ אז גם אני מחליט - השנה אשתדל להיות פחות ביקורתי כלפי הזולת, ואם אהיה כזה - אעשה זאת בפניו של האדם עליו אני מעביר ביקורת, ולא מאחורי גבו. מהי ההחלטה שלכם לשנה הקרובה?... תוכלו להצביע גם בסקר הפורום החדש.

פורום מוסר בו אוכל לפרוש משנתי ../images/Emo9.gif

נפלא! בהחלט, עלינו להיות מוסריים לאורך כל השנה, לדאוג לא לעשות את הטעויות ולא לפגוע באנשים, אך בהחלט יש מקום למאורע מיוחד אשר נותן מוטיבציה ובעיקר תירוץ וזמן מוגדר לחשבון נפש ותיקון העוולות. אני גם משתדלת לעבוד על הצד הביקורתי שבי. אני אפילו חושבת שזה עובד. אני מקבלת את העובדה שאנשים פועלים ממניעים שונים ובסיטואציות שונות, וזה מביא לאמפתיה עם הדגול באדם ועם .. "המיץ של הזבל" so to speak. מצב בו ניתן לשפוט רוצח ולהוקיע את המעשה ובו בזמן להבין שגם הוא אדם, חסר כיוון ובעל רקע שונה מאיתנו (זה כמובן כבר מעלה את השאלה של בחירה חופשית.. אבל זה דיון נפרד לגמרי). אני מנסה לא לשפוט אנשים על דברים אשר לא ניתן לזקוף לזכותם\אשמתם, וזה לא פשוט. אין לי החלטות מיוחדות לשנה החדשה. כנראה שהמועד כבר לא מיוחד עבורי, אך לו היו, הן היו אנוכיות גרידא, כיון שאת ההחלטות החשובות באמת והאלטרואיסטיות (סליחה שאני מעידה על עיסתי ) אני משתדלת לקיים באופן רציף. אם בכל זאת הייתי חושבת שעצם ה"החלטה" היה עוזר לי, ההחלטות האנוכיות היו משהו בסגנון : 1. להשקיע בלימודים 2. לחיות בריא יותר 3. להיות יעילה יותר (למשל, לבנות סדר יום קבוע שבוע מראש ולעקוב אחריו) 4. לקרוא יותר ועוד ועוד בסגנון הזה.. סליחה על הבנאליות :) שנה טובה !

שאנל 25

New member
ההחלטה שלי.

היא להחמיא לאנשים שמסביבי.על בגד חדש,משפט חכם..משהו שמוצא חן בעיני בהם.על מאכל שבישלו אפילו דבר שולי ופשוט..וכן להודות לסובבים אותי על כל דבר ,אפילו פעוט,שעושים למעני.להכיר תודה ולהעריך (לא לקבל זאת כמובן מאליו)

niva99

New member
ואילו שלי..........................

שיהיה לי אורח רוח כלפי המקורבים. להמשיך להיות מ" בית - הילל". להצליח לשמור על הגבולות שהצבתי. ( ע'ע אסרטיביות). לשמור על אופטימיות , שמחת חיים, להמשיך ולהתפתח, לפרגן לעצמי.

למעלה