Soraya M

dudu_n

New member
../images/Emo240.gif ../images/Emo45.gif Soraya M ../images/Emo202.gif

חברים וחברות יקרים, הלילה (מוצ"ש) ראיתי את הסרט "The Stoning Of Soraya M" - או בעברית - סוריה M. סרט פשוט מדהים, חזק ומרגש עד דמעות. הסרט הוא בשפה הפרסית ברובו המוחלט. בסרט מסופר על מצב הנשים באירן לאחר עליית חומיני לשלטון, ובשביל לא להרוס לכם אני רק אספר שהסרט מתמקד באשה ודודתה שגרות בכפר קטן ומנהלות מלחמה לא פשוטה על כבודן וחייהן במצב הקיים. בכל אופן, אני ממליץ לכולם ללכת ולראות את הסרט המדהים הזה, אני רק אציין שחברתי בכתה ברוב הסרט וכך גם אימי שראתה את הסרט. הסרט לא פשוט לצפייה בכלל בחלקים ממנו, והוא מומלץ לבני 18 ומעלה (לא עירום, פשוט אלימות קשה). מקווה שתהנו ותתרגשו כמוני מהסרט, צפייה מהנה. דודו.

JUN JUN

New member
כמה שאלות

א. יש תרגום? עברית? אנגלית? ב. איפה אפשר לצפות בזה? ג. האם הסוף מר או מוזר כמו בכל שאר הסרטים הפרסים?

רז צ1

New member
יש תרגום

הסרט מוקרן מסופ"ש שעבר בבתי הקולנוע השונים בארץ (אפשר למצוא דרך האינטרנט איפה בדיוק, אבל אין בעיה לאתר בית קולנוע רלוונטי). יש כמובן תרגום לעברית. אני צפיתי בו בסופ"ש בעיקר כדי להבין מדוע המשטר באיראן כ"כ התעצבן על הסרט כשהוא יצא בשנה שעברה (אלינו הוא הגיע כמובן באיחור של כמה חודשים). האיראנים טענו שמדובר בעוד סרט מתוצרת תעשיית הסרטים ההוליוודית-ציונית, שנועד (בדומה ל"לא בלי בתי" וסרטים נוספים שנעשו בשנים האחרונות בהוליווד) להשחיר את פניה של איראן המהפכנית. הסרט מבוסס (לפחות לטענת יוצריו) על סיפור אמיתי, שדווח על-ידי עיתונאי צרפתי ממוצא איראני בשנת 1986, כלומר - גם אם היה סיפור כזה - הוא משקף את המציאות האיראנית כפי שהיתה לפני למעלה מ-20 שנה. בשנים האחרונות מקרי הסקילה באיראן התמעטו עד מאוד (היו מקרים בודדים בשנים האחרונות) בגלל לחץ בינלאומי ופנימי מצד חוגים רפורמיסטים וארגוני זכויות אדם. אני אישית לא התלהבתי מהסרט, למרות שכמובן שלא ניתן להישאר אדישים לגבי המקרה המובא בו. ספציפית - לדעתי - דרמטיזציה מיותרת, בעיקר בסוף הסרט. סקילת נשים (או גברים) באבנים היא אירוע מזעזע לכשלעצמו ולא היה צריך לדעתי להתמקד בכל אבן ואבן שנזרקת במשך 10 דקות תמימות (אבל, זה כבר עניין של טעם אישי כנראה...) חשוב להדגיש - מדובר בסרט אמריקאי דובר פרסית ולא בסרט איראני, ולכן הוא משקף את תעשיית הסרטים ההוליוודית (לחיוב ולשלילה) ולא את תעשיית הסרטים האיראנית.

למעלה