לפני ואחרי כניסת השבת

LadyG

New member
../images/Emo220.gif לפני ואחרי כניסת השבת ../images/Emo220.gif

עד שיחזור חברנו היקר חוסי אני מעלה את פינתו הקבועה. אצלי במערכת Motherlight - Bobak, Jons, Malone . Mike Bobak (guitar, vocals), Wilson Malone (keyboards, drums, vocals), Andy John effects הרכב בריטי ביציאה מיוחדת מאד איפשהו על קו התפר בין 69 ל- 70. מן יציאה, שאינה אופיינית לפסיכדליה בריטית. את האמת אני לא בטוחה שאפשר להגדיר את האלבום כפסיכדלי אלא אלבום בעל אלמנטים פסיכדלים-פרוגים ופולקים. אלבום מסתורי, מוזר לעיתים, שקצת מזכיר ברגעים מסויימים את Caravan ואולי אפילו אלבום, שהקדים במעט את זמנו. וקטע אחד שמצאתי ביו טיוב Mona Lose . אז מה קורה אצלכם? המלצות ושיתופים בנושאי מוזיקה, ספרות, אמנות - זה המקום. סופשבוע נעים לכולכם.

Townes Van Zandt

באלבומו מ-1969 (רימאסטר מ-2007), Our Mother The Mountain. נשמע מאוד אופייני לסוף שנות השישים, פולק-קאנטרי עם כלי מיתר, גיטרות, חליל מדי פעם וכלי הקשה מינימליים. אני אישית בדרך אוהב את הפולק שלי יותר מינימליסטי בתזמור, אבל פה דווקא העושר הכלי לא פוגע. מזכיר קצת את Jackson C. Frank, Dino Valente וקצת את Love ברגעיהם הפולקיים יותר. אני מניח שהרבה מכירים פה, למרות שואן זאנט הוא יוצר נשכח יחסית. אלבום מעולה.

LadyG

New member
טאונס ואן זאנדט

בז'אנר ה- Singer Songwriters הוא ממוקם גבוה גבוה. השירים שלו חודרים ומתיישביםהיטב מתחת לעור ולא ממש מרפים וזה לטעמי סוד קסמו.

Barmelai

New member
Jackson C. Frank , נכון

לא רואה איך LOVE קשורים לשלושת האחרים. ולנטה, סי פרנק וואן זנט, שלושתם יוצרים נשכחים או זכורים, תלוי באיזה פורום שואלים, באותה המידה. את שני הראשונים אני אוהב הרבה, אבל מעדיף את ואן זנט על פניהם.

LadyG

New member
מיכה ו- Theoretical

ולכל מי שאוהב את טאונס....ישנו סרט דוקומנטרי של במאית בשם מרגרט בראון, שנעשה על טאונס ואן זאנט ב- 2004. מופיעים שם גם כריס כריסטופרסון, וילי נלסון, אמילו האריס. הסרט נקרא Be Here To Love Me ואני מאד ממליצה עליו. סרט שעשוי ברגישות ובאמנותיות, שנדמה לי לעיתים שרק אישה יכולה לעשות.

Barmelai

New member
יפה, יפה

אנא, אזעקת ואן זאנט אם הסרט יואיל בטובו לעלות ללוח השדורים ביס.

jbloo

New member
Osibisa - s/t

די אופטופיק לפורום, אבל אולי כמה חובבי פלה קוטי יאהבו את זה- הרכב ג'אז רוק אפריקאי שאפילו הצליח להכניס כמה להיטים למצעדים, נמצאים על קו התפר בין פלה קוטי לסנטנה, ועושים כיף באוזן

LadyG

New member
עטיפות שני האלבומים

הראשונים של osibisa פרי מכחולו של דין. באלבום השלישי הם עברו ל- Mati Klarwein שעבודתו הידועה ביותר הפכה לעטיפת אלבומם של סנטנה - אברקסס.

חגי14

New member
מצטרף להמלצת הליידי ובדרך

ממליץ על אלבום טוב לשבת,אלבום שנקרא FAR OUT - הרכב יפני שהוציא אלבום ב 1973 הכולל שתי רצועות ארוכות.(אלבום שמזכיר את WISH YOU של פינק פלויד אך לא מושפע ממנו כי יצא שנתיים לפניו ).אלבום עם השפעות פסיכדליות הודיות (יש סיטאר וחליל ועוד) - לטעמי אלבום מרגש מאוד וחובה לחובב פסיכדליה לפחות לנסות. ומי שיאהב אותו באמת מומלץ לו גם לנסות את ההרכב שנקרא FAR EAST FAMILY BAND באלבום שנקרא NIPPONJIN שגם הוא מרתק,יפה ומתאים לשבת.

Sunset Ride

אלבום השלישי של הרכב הבלוז רוק מקולורדו ZEPHYR . אחרי פרישתו של הגיטריסט טומי בולין המנוח (שמספיק להיות חבר בסגול כהה לפני שנמצא מת בג'קוזי מעודף סמים ) ההרכב החדש מפיק אלבום מהנה של תערובת השפעות מהחוף המערבי בתיבול ג'אזי\בלוזי\פסיכדלי . אחת הרכישות האחרונות בק"א . ציון 10 מתוך 10 לפי מילנסקי איש הארכיון .

Barmelai

New member
העניין הזה

יבדק לעומקו. אני מקשיב לאיזה מיקסטייפ לשבת. לא רע

LadyG

New member
נדמה לי שהתרשלת בשבוע שעבר

ולא צירפת מיקסטייפ. Stanley Myers זו כמובן נעימת הסרט "סיפורה של O" או במקורHistoire d'O ולמי שלא ראה את הסרט, תלכו ישר לספר שהוא מדהים לגמרי.

למעלה