הודעות/כתבות/ידיעות בנושאי תחבורה

מצב
הנושא נעול.

darkshadow1

New member
זה מעיד על החינוך שהם קיבלו בבית
ואני לא בא להצטדק אגב, החינוך אצלנו לא יותר טוב , אבל אי אפשר ליהות (בשביל לעצבן את בועז) בת יענה ולהכחיש את האיבה שיש בין שני העמים
ואיך אתה יודע שמדובר בילדי שועפט?
אם אני הייתי ערבי חמום מוח שרוצה לידות אבנים על הרכבת הקלה- הייתי מן הסתם עושה את זה בקטע שעובר בשועפט.

tanj

New member
הנה עוד קצת מ"מרקם החיים הירושלמי"
http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1517811
אתה בטח צעיר מדי בשביל לשמוע על מלחמות השבת
באגרון. עשרות צעירים חרדים וחילונים החליפו מהלומות כל שישי על רקע פתיחת קולנוע אגרון בשבתות בשנות ה 80. אז בוא נבטל את קוי האוטובוס העוברים שם.

droriko

New member
אתה בטח צעיר מדי בשביל לשמוע על מלחמות השבת
באגרון. עשרות צעירים חרדים וחילונים החליפו מהלומות כל שישי על רקע פתיחת קולנוע אגרון בשבתות בשנות ה 80. אז בוא נבטל את קוי האוטובוס העוברים שם.
אבל אלה מהלומות על משהו נקודתי בלבד
כי עובדה שכמו שאתה אומר המהלומות היו רק ביום שישי . המהלומות בין היהודים לערבים הם על רקע של סיכסוך דמים בן 100 שנה .

ואגב, למישהו יש סימוכין לטענה הזאת?
אם זכור לי נכון הייתה עתירה שלהם לבג"ץ
ובזכות זה שועפת לא תוחזר, הם קבלו בהפוכה. החלופה השנייה שהייתה היא להעביר את הרכבת ממזרח למחנה הפליטים שועפת ליד הכביש המהיר לנווה יעקב.

amithi1

New member
אם זכור לי נכון הייתה עתירה שלהם לבג"ץ
ובזכות זה שועפת לא תוחזר, הם קבלו בהפוכה. החלופה השנייה שהייתה היא להעביר את הרכבת ממזרח למחנה הפליטים שועפת ליד הכביש המהיר לנווה יעקב.
לא הצלחתי למצוא שום אזכור כתוב לבג"צ כזה
לא בגוגל ולא באתר תקדין. אם תצליח למצוא לכך סימוכין אנא צרף את הקישור הרלוונטי. מה שכן מצאתי היא תביעה של ארגונים פלסטינים שהוגשה בצרפת כנגד החברות הצרפתיות המשתתפות בבניית המיזם. http://www.e-mago.co.il/Editor/bikoret-2798.htm

מפגש בין הולך רגל והרק"ל, הרק"ל ניצחה

היום סביב 1130 באזור מחנה יהודה היה "מפגש" בין הולך רגל (65) לרק"ל. למזלו נפגע קל. כתוצאה מבלימת הרכבת התלוננה נוסעת כי נפגעה בראשה ובהמשך פונתה גם היא לבית החולים

אלון 58

New member
מכרז חדש באשכולות המרכז...,
מדובר באזורי רמלה ומודיעין,כולל סביבתן הכפרית+שיפור הקשר עם ערים מרכזיות כדוגמת ירושלים,תל-אביב ובני-ברק. במשרד התחבורה זה מוגדר כמכרז הגדול ביותר שהיה עד עתה.

BRT = Bus Rapid Transit
או במילים אחרות אוטובוס מגודל שמתחפש לרכבת ומאפשר לפוליטיקאים למכור לציבור שהם "סללו 40 ק"מ של רכבת קלה".
יש בכ"ז הבדל חשוב
הקו הוורוד (BRT בין כ"ס להרצליה) תוכנן מלכתחילה כקו אוטובוסים ולא רק"ל, ומעולם לא טענו בעיריית רעננה/הרצליה/כ"ס שהם מקימים רק"ל. השקר הזה הוא פטנט ייחודי של יונה יהב.

euronitzan

New member
יש בכ"ז הבדל חשוב
הקו הוורוד (BRT בין כ"ס להרצליה) תוכנן מלכתחילה כקו אוטובוסים ולא רק"ל, ומעולם לא טענו בעיריית רעננה/הרצליה/כ"ס שהם מקימים רק"ל. השקר הזה הוא פטנט ייחודי של יונה יהב.
אמת, אבל
לדעתי נראה יותר ויותר מקרים בהם מתבצעת חזרה על הספין של יונה יהב.

אמת, אבל
לדעתי נראה יותר ויותר מקרים בהם מתבצעת חזרה על הספין של יונה יהב.
לא יהיה קשה לגלות
מאחר שמתוכננים 4 קווי BRT בגוש דן - התכלת, הוורוד, החום והצהוב - ועוד אחד בנתניה, תהיינה לכמה וכמה ראשי רשויות הזדמנויות ליישם את "פטנט יהב". נחכה ונראה מי יקפוץ על המציאה...

amit1270

New member
BRT = Bus Rapid Transit
או במילים אחרות אוטובוס מגודל שמתחפש לרכבת ומאפשר לפוליטיקאים למכור לציבור שהם "סללו 40 ק"מ של רכבת קלה".
אני חושב שמה שמייחד BRT זה הבלעדיות במסלול
לכל אורך הדרך או לפחות בקטע המרכזי.

droriko

New member
מכרז חדש בשרון...,
מה זה BRT?
כמה שאלות לגבי ה - BTR בכפר סבא
1)האם יהיה מסלול גם ברחוב בן יהודה בכפר סבא? 2)איך בדיוק מתבצעות עבודות תשתית למערכת מהסוג הזה? האם מתכוונים לסגור נתיב שלם למשך כל התקופה הזאת? כי בויצמן גם ככה יש רק נתיב אחד ליסוע בו (כל הנתיב השני תפוס על ידי מכוניות חונות) .

מצב
הנושא נעול.
למעלה