גל לגבי אותיות

ב ת ח ו ה

New member
../images/Emo20.gif../images/Emo41.gif גל לגבי אותיות

קראתי בסוד שאותיות העבריות מחולקות לזכריות ונקביות למשל א' אות זכרית ב' - נקבית וכן הלאה... איך זה מתבטא בשם האדם? והאם תוכל להרחיב בנושא תודה בת חוה

גמני אשמח לקרוא על כך../images/Emo24.gif

ומעבר לחלוקה הזו, אני יודעת שיש עוד חלוקות שאשמח להרחיב את הידע בנושא: יש אותיות של "נשמה", אותיות של "נפש" אותיות של "גוף"... כל מיני כאלה שאשמח ללמוד

גל סופר

New member
בשמחה ../images/Emo13.gif

אכן, יש עניין של חלוקה כזו. ע"פ הקבלה, לזכר מיוחס צד הנתינה [ואם אנחנו מדברים על עץ החיים, "קו החסד", שבראשו עומדת חכמה, היא "אבא"], ולנקבה מיוחס צד הקבלה [בעץ החיים "קו הדין", שבראשו עומדת בינה, היא "אמא"]. בשם האדם אנרגיות זכריות [של נתינה] ואנרגיות נקביות [של קבלה], ברגע שאנחנו יוצרים איזון בין נתינה לקבלה, אנחנו נוכל לקבל את השפע האלוהי בצורה הנכונה. מכיוון [וברור הוא] שלא בכל השמות קיים איזון כזה, חשוב ליצור איזון כזה בחיים עצמם. ע"כ, אם ניקח לדוגמא שם כלשהו, "בנימין"- ב= נקבה. נ= זכר. י= זכר. מ= נקבה. י= זכר. נ= זכר. נוכל לשים לב שבשמו של בנימין יש יותר אנרגיות זכריות, מאשר אנרגיות ניקביות. יתרה מזו, אם נתבונן בשמו היטב, נוכל לראות שאותם אנרגיות זכריות חוזרות על עצמן באותה הצורה [צורת י' כפולה וצורת נ' כפולה]. אם אנחנו שואלים "האם שמו של בנימין מאוזן?", נענה שכן, הוא נוטה להיות מאוזן כיוון שיש 4 אותיות ש2 מהן זכריות ו2 נקביות. למרות זאת, צד הנתינה אצלו יותר משמעותי מצד הקבלה [כיוון שגם האותיות הזכריות אצלו כפולות]. בסופו של דבר, הרעיון מבוסס על עץ החיים- צד החסד וצד הדין

ב ת ח ו ה

New member
../images/Emo39.gif נהדר ושאלה על אברהם ושרה

הבורא הוסיף אות ה' לשמם . האם תוכל להסביר משמעות האות ה' ומדוע היא הוספה גם לאברהם וגם לשרה? אגב גם יוסף היה קרוי (אם זכור לי) בפעם אחת יהוסף במקרא. ההסבר שלך היה נפלא האם תוכל להמליץ על ספר בנושא? תודה בת חוה

גל סופר

New member
האות ה'... ../images/Emo13.gif

ה' היא "הריון" ו"הולדה", ולכן לאחר שהוסיף הקב"ה לשמותיהם אות זו, ילדה שרה את יצחק. ואולי ננסה להבין משהו דרך חילוק האותיות לזיכריות וניקביות? "שרי"= ש= מאוזנת, גם זכר גם נקבה. ר= מאוזנת, גם זכר גם נקבה. י= זכר. נסי להסיק את המסקנה הברורה מהניתוח הקצר הזה
בנוגע לספר בנושא.. לצערי הרב, קשה מאוד למצוא ספרים באמת טובים. ובכלל... כשזה נוגע לרוחניות- למצוא ספרים טובים זה קשה. ובכל זאת, אמליץ לך על "ספר יצירה", כיוון שראיתי שיש לך ידע בח"ן. זה לא ספר קל, אבל הוא מביא המון הקבלות שצריך. צריך ללקט המון מידע מכל מיני מקורות, וישנם מקורות שקל למצוא ומקורות שקשה. לי אישית לקח המון זמן ללקט את כל החומר שיש לי עכשיו, אבל אני אתן לך טיפ שלי עזר. מציאת הקבלות היא העניין הכי משמעותי, כי את יכולה להסיק מדבר אחד לאחר
ישנו ספר בשם "כוח האותיות והשמות" של נפתלי פרום. זה לא הספר שאני הכי אוהב [חסר שם המון מידע לדעתי], אבל הוא יכול לתת את הPUSH הראשוני של ההבנה בנושא. בהצלחה

ב ת ח ו ה

New member
תודה גל יש לי את הספר

של נפתלי פרום לא ממש התחברתי אליו למרות שקראתי את כולו. וקראתי ספר עולם האותיות של הרב י.א. מונק (ספר מעולה) ומומלץ. כנראה באמת שצריך ללקט מכל מיני ולחבר את הכל ביחד להבנה כוללת. תודה שוב אמשיך בשאלותי בימים הקרובים בת חוה

גל סופר

New member
כפי שכתבתי ../images/Emo13.gif

גם אני לא אהבתי במיוחד את הספר הזה, אבל הוא נותן פרספקטיבה חביבה למדיי, עוד נקודת מבט. יש לציין שאת החכמה הזו נהוג בקרב המקובלים להעביר מפה לאוזן, וספרים מועטים נכתבו בנושא. אבל אני נוטה להאמין שאם תחפשי באמת- תמצאי [אם תרצי עזרה, אשמח לנסות לסייע]. בהצלחה

IBP1

New member
אני אזרוק עצם נוספת שתסייע

חוכמת הפנים מציינת תוספת של אותיות מסויימות המסוגלות להיות מוצבות על פניו של האדם (בעיקר על מיצחו) והן אמורות להוסיף מעין "פוש" לאדם . בחיבור שבין השם של האדם לאותיות שעל פניו יכול להיווצר מצב של איזון ואו חוסר איזון. רצוי לבחון צד זה גם כאשר יוצרים שינוי בשם האדם .

גל סופר

New member
מעניין ../images/Emo13.gif

האותיות המוצבות שם נמצאות ברובד הרוחני או ברובד הפיזי ממש [ז"א, ניתן לראות את זה ברובד הפיזי ע"י צורה מסוימת או רק ברובד הרוחני]?

IBP1

New member
כן .

לפעמים באותיות "קידוש לבנה" ולפעמים "טל ומטר" ... אתה מפתיע אותי כעת לרעה אחי. אף פעם לא שמעת על זר"ה פס"צ ...... בן אדם איכזבתני קשות. אגב בעניין אחר לגמרי מה דעתך על ...... "בשערי אורה " של ר' יוסף ג'יקטיליה ( אני חוסך לי לרכוש אותו יש עליו ממליצים רבי שם [ אחד מהם איזה אחד ר' יצחק לוריא { חחחחחחח}]). "סולם העליה" של ר' יהודה אלבונטי . אני זקוק לדעתך עליהם ..... בעניין הראשון אני כבר סגור .... אם האר"י ממליץ אז שאני לא אקנה ......

גל סופר

New member
האמת שאת "שערי אורה" למדתי לפני זמן רב..חח

אבל אני תמיד חוזר וקורא, אחרת שוכח. ספר נפלא, וכתוב בצורה דיי ברורה. גם על "סולם העליה" שמעתי, אבל לא זכיתי לגעת בו עדיין. אני נוטה להאמין שהוא ספר מצוין, כיוון שהוא מתבסס על תורתו של רבי אברהם אבולעפיה זצוק"ל. בעניין ראשי התיבות זר"ה פס"צ... האמת שאין לי מושג מה הם אומרים, תעזור לי?
אולי זה מונח שאני מכיר בלי ראשי תיבות, יכול להיות?

IBP1

New member
אוקי מי אתה ומה עוללת לחבר שלי גל

6 האותיות הללו הן האותיות שיכולות להופיע על המצח . כל אות נותנת מידע רב . גם לאותיות הנילוות למשל האות ה' המבוטאת כאותיות הא' האות ה' מייצגת ראיה כושר ראיה טוב .ולא רק בפירוש המעשי של העניין . אלא גם הפנימי. האות א' היא שמסגירה את העניין הפנימי.

גל סופר

New member
../images/Emo6.gif

האמת שלא ידעתי את זה בכלל. מעניין מאוד, יש לך ספר להמליץ בנושא?
את ה' כמייצגת ראייה אני מבין, זה גם ע"פ ספר יצירה, אבל רעיון ששת האותיות הללו [שלא מתחבר לשום קבוצה משלושת הקבוצות של ספר יצירה] נשמע מעניין מאוד.

IBP1

New member
כי הוא מתחבר יותר לרמד"ל...חחחח....

זוהר פרשת יתרו ..... ואתה תחזה....

למעלה