שרשור שאלות לאירוח 30.11

גר1חדש

New member
ל- נוש20

פרופסור מלר הוא אכן מומחה גדול בתחום של אונקולגיה אורטופדית ושווה לגשת אליו גם אם כרוך בתשלום. הוא גם בן אדם ולא רק רופא.

עדינה שלום,

מה עושים עם תרופת האבסטין שקיימת בסל התרופות, אך לא עבור כל אחד? לחמתי כבר לא אושרה התרופה. היא חולה בסרטן המעי הגס, ויש לה גרורות בלימפה ובכבד. רופא שפנינו אליו פרטי, המליץ על האבסטין. אולם לפי הקריטריונים לא מגיעה לה התרופה, ואנו אובדי עצות - התרופה עולה 20000 ש"ח לחודש! מה עלינו לעשות? מהן הזכויות שלנו? מי יכול לסייע לנו? תודה!

אווסטין

אם התרופה לאנמצאת בהתוויה המתאימה - היינו שהיא רשומה בדיוק לאותה בעיה שממנה סובלת חמותך - הסיכוי לקבל אותה הוא נמוך וזאת שערוריה אמיתית. יש בארץ תרופות אבלהן מחוץ להישג ידם של חולים. למרות זאת אני מציעה שתפני לבית הדין לעבודה (לא צריך עו"ד). במזכירות בית הדין לעבודה ימסרו לך פרטים איך אפשר להגיש תביעה נגד קופת החולים. אבל, אני מזהירה אותך - הסיכויים קטנים. צר לי. עדינה מרקס

שמעתי שהתקבל בכנסת

חוק לחולה העומד למות. השאלה שלי היא האם האגודה לזכויות החולה תומכת בחוק זה ואם יש לה כוונות להמשיך פעילות בכיוון הזכות למות בכבוד כולל העמדת צוואת חיים ועוד

חוק בדבר החולה הנוטה למות

האגודה לזכויות החולה הייתה שותפת לדיונים בכנסת בנושא זה. עם זאת אגודת "לילך" היא האגודה המטפלת בצוואות בחיים. אנו עובדים אתם בשיתוף פעולה הדוק וכל הפונים אלינובדבר צוואה בחיים מופנים אליהם. חולים הפונים אליהם בשאלות של זכויות החולה הם מפנים אלינו. עדינה מרקס

גר1חדש

New member
שאלה שנשאלה ולא נענתה

אתם טוענים כי בגלל איסור אפלייה אז אם חולה מסויים מקבל טיפול מסויים חולה אחר יכול לדרוש זאת גם. הבעייה פה איך להוכיח דבר כזה. למשל טיפולי פיזיותרפיה שניתנים רק 12 בשנה לנכים, וידוע, וגם האחות במרפאה אומרת שידוע לה, שיש נכים כלליים/רפואיים אחרים שמקבלים יותר אבל יש בעייה לזהות אנשים כאלה. מכוני הפיזיו' לא רוצים לתת שמות, גם אם ידוע שם של חולה שמקבל הוא מסרב לתת אפשרות להשתמש בשמו פן יבולע לו. זאת בעצם מלכודת של מילכוד 22. מה הפתרון? מה הפתרון האמיתי? אותו דבר בהפנייה לרופאים מסויימים, שפעם נתנו להם ועכשיו טוענים שיש להם רופאים אחרים. אותו דבר בהפנייה למחלקות חוץ מסויימות שניתנו בעבר והיום טוענים שיש להם הסכם עם גורם אחר, כנראה יותר זול.

גר1חדש

New member
תשובה שלך בנושא מפעם שעברה

ציטוט: """"קיימת במערכת אפלייה בין חולים באותה קופה החולים באותה מחלה וחלקם מקבלים טיפול ולאחרים מסרבים. אם אפשר להוכיח טענת אפליה בבית הדין לעבודה (זה הפורום להתדיינות עם קופות החולים) הדרך סלולה. אםאין מטופל אחר המוכן לתת את שמו אי אפשר יהיה לתבוע. למרות זאת כדאי לאיים על הקופות בפניה לבית הדין לעבודה."""" האם אולי הגיע הזמן שלכם, באגודה לזכויות החולה, תהיה רשימה של מקרים מתועדים שבו ניתנו שרותי פיזיותרפיה, או כל דבר אחר, שיוכלו לשמש כ"שוט" כנגד הקופות למקרה של אפלייה ברורה? ושאלה נוספת באותו עניין. נניח שבשנה מסויימת הקופה הוסיפה עוד מספר טיפולים מעבר ל- 12 הרגילים אבל התנתה את הטופס 17 בכך שחותמים שכאילו ברור שזה יוצא מהכלל כאילו כדי למנוע אפשרות לדרוש אותו דבר בשנה הבאה. האם החתימה תופסת או שיש בסיס לדרישה לקבל לפחות, כל שנה, את מספר הטיפולים הנוסף שנתנו פעם אחת? תודה.

איסור הפליה

אתה צודך בטענותיך המתייחסות לעדויות של מטופלים המקבלים טיפולים שאחרים אינם מקלים. בבית משפט קיימת חובת הוכחה על אפליה. אם אי אפשר להביא עדות מדוייקת - אין מה לעשות. באשר להפניה לרופא זה או אחר ראה תשובה קודם בנושא "מקום טיפול" עדינה מרקס

gjt

New member
סל בריאות

גברת עדינה שלום! לחמי מצאו גרורות במוח ובריאות. רופא בכיר במחלקה אשר בה הוא מטופל המליץ לו על תרופה בשם MUPHORAN, ואמר שתרופה זו בעלת סיכוי טוב לשפר את מצבו. כמו כן הוא אמר לו שהתרופה נמצאת בסל הבריאות. חמי פנה לקופת חולים מאוחדת ( בה הוא מבוטח) על מנת לקנות את התרופה. בקופה נאמר לו שהם יצטרכו להפנות את בקשתו לבדיקתה של ועדת תרופות. הם "מרחו" אותו במשך שבועיים ולבסוף הגיע התשובה שהתרופה נמצאת בסל אך לא במקרה שלו. השאלות שלי הם כאלה: האם מותר להם לעשות את זה, כלומר לתת את התרופה לאדם אחד ולאדם אחר לא? על פי מה הם החליטו החלטה גורלית שכזאת על חיי אדם? האם זה נכון שיש מקרים שבהם ועדת תרופות כזו מסתכלת על סיכויי החלמה של המטופל בעזרת התרופה ואם התרופה יקרה והסיכויים שלו להבריא נמוכים אזי הם לא משלמים? איך וכיצד אפשר לערער על העניין? איך וכיצד אפשר להשיג סיוע במימון התרופה מכיוון שזו תרופה מאוד יקרה?

תרופה

אני מציעה שתפני בכתב לאגודה לזכויות החולה עם פירוט ההמלצות והסיבות לסירוב של הקופה. אנחנו נחזיר לך טופס ויתור על סודיות רפואית ויפוי כח שאת תחתמי כדי שנוכל לפנותבשמך לקופת חולים מאוחדת. פקס 03-6021878 תדת 47002 תל אביב טל03-6022934 עדינה מרקס

תודה רבה לפונים

תודה על הפניות. אפשר להתקשר לאגודה לזכויות החולה ותקבלו את כל היעוץ והסיוע שיש בכוחנו לתת. טל 03-6022934 פקס 03-6021878 ת.ד. 47002 תל אביב כל טוב והעיקר שתהיהו בריאים עדינה מרקס יו"ר האגודה לזכויות החולה

felix555

New member
קבלת ממצאי בדיקה רפואית

נשלחתי מטעם חברת ביטוח להבדק אצל רופא מטעמה לשם ביצוע תשלום פוליסת ביטוח .החברה לא העבירה לי את ממצאי הבדיקה הרפואית. הרופא הבודק אמר שהוא יעביר את חוות דעתו אך ורק לחברת הביטוח.האם אין לי זכות לקבלת ממצאי הבדיקה הרפואית

felix555

New member
זכות קבלת תוצאות בדיקה רפואית

נשלחתי לבדיקה רפואית אצל מטעם חברת ביטוח. בתום הבדיקה הרופא אמר לי שהוא יעביר את חוות דעתו לחברת הביטוח .חברת הביטוח לא שלחה העתק מחוות הדעת.מה זכויותי לקבלת העתק חוות הדעת הרפואית של הבדיקה תודה .

למעלה