זיאותרפיה

dreaming h

New member
../images/Emo20.gifזיאותרפיה

מאחר ואני סטודנטית לפסיכולוגיה ומתעניינת באופן כללי בתרפיות על סוגיהן השונים, רציתי לדעת, האם זיאותרפיה מתאימה בעיקר לילדים? באיזה מקרים היא מטפלת? אשמח לתגובות תודה רבה

הי הדר! ../images/Emo19.gif

נעים להפגש גם מעל דפי הפורום. מרבית המטופלים בזואוטרפיה כיום הם ילדים הסובלים מקשת של בעיות, החל מהפרעות קלות וכלה בבעיות חמורות ביותר. לפי הידוע לי גם מבוגרים וקשישים מטופלים בזואוטרפיה. אני לא עוסק בזואוטרפיה, לפיכך אני חושב שתשובות מפורטות תוכלי לקבל מחגית או מגולשים אחרים העוסקים בתחום.

הדר....

בתור סטודנטית לזואותרפיה לשעבר אני יכולה להגיד לך כי במסגרת הלימודים למדנו כי אפשר לטפל כמעט בכל אחד בעזרת בע"ח. קשישים, נכים, אסירים, נגמלים, נפגעות תקיפה מינית ועוד.

freearth10

New member
אולי תוכלי לפרט

היי הדר, אולי תוכלי לפרט כאן מה כולל הטיפול בבעלי החיים. האם הילד לומד לטפל בבעל החיים, או שבעל החיים מטפל בו? האם הטיפול יעיל רק כאשר הילדים אוהבים בעלי חיים. תודה,
מאיה

dreaming h

New member
אממ...

אני שאלתי לגבי זיאותרפיה, ולכן קצת קשה לי לפרט בתחום. בשאלתי לגבי אילו סוג הפרעות מטופלות בסוג הזה של התרפיה, התכוונתי לתשובות קונקרטיות, אשמח לקבל תשובות מאנשי התחום... ושוב, תודה...

גן חיות

New member
אני עובדת עם חולי נפש בוגרים

וגם ידלים אלימים בב"ס, ובחופשות בגן חינוך מיוחד לילדים הסובלים מפיגור שכלי ונכויות פיזיות.

גן חיות

New member
תלוי

יש מצבים שהעובדה שהילד מטפל בבע"ח זה בעצם מה שעוזר לו. יש מצבים שאחריות כזאת כבדה בשבילו. שמספיק לו הליטוף או הנוכחות. יש כאלה בהוסטל שאני עובדת שמוכנים להאכיל ולנקות אבל לא לגעת בחיות . יש שמתעניינים מאד אבל חוששים "להתלכלך". יש כאלה שהקשר עם בעל-חיים מסויים זה מה שעוזר. כמו בכל תכנית חינוכית או תרפויטית, יש צורך להתאים את הטיפול(גם סוג הבע"ח) לילד/אדם המטופל

למעלה