רונית7799

New member
../images/Emo2.gif

חברים, קראתי את הדברים שנכתבו בימים האחרונים ואני חייבת להעיר לחלק מכם הערה. לפני שאתם שולחים את מה שאתם כותבים, כדאי ורצוי שתעברו על זה ותתקנו שגיאות הנובעות מהקלדה שגויה ובעיקר שגיאות כתיב. נדהמתי לראות טעויות כתיב ט' במקום ת' ודומיהן. תנו גם סימן מתי נגמר משפט או מתי לקחת אויר באמצע משפט ארוך.... זה לא נראה לכם קצת מוגזם??? (מבלי לפגוע בזכויות של הטועים....) לגבי נושא "הדמקה" (ש"ל), הגזענות לא באה מעצמה אלא האנשים יוצרים אותה, לצערי. הכל תלוי אך ורק בנו ובהתייחסות שלנו לעניין כאנשים בוגרים המחנכים ונותנים דוגמא לדור הצעיר. שיהיה לכולנו רק טוב

yavin

New member
מודה ../images/Emo3.gif

אני אחד שנשפכות ממנו טעויות כתיב מהסיבה שאני "מחפף" ומתנהג בחוסר סבלנות שאני מול המקלדת. אך, לדוגמא עכשיו אני לא "מחפף" ואני רגוע אז הטעיות אינן. - להבא אשתדל להיות יותר רגוע

לחש האש

New member
תודה מבקרת... ../images/Emo140.gif

"אורח לרגע רואה כל פגע" אבל!!! לא כולנו יודעים לנקד, לפסק, ה"עין" נשמעת כמו "אין" לדוגמה המילה עם מדברים או כותבים אם... ה-ח' נשמעת כמו ככככאט לדוגמה חרה (כעס) נשמע כרה... לכן מתבלבלים...
ואחד התפקידים שלנו להבין... מה לעשות העברית של היום לא מובנת...

רונית7799

New member
עברית שפה יפה

אני מקווה שאתה לא כועס על ההערה, זה פשוט צורם מדי. אם נשלים עם טעויות ולא נלמד לתקן אותם, אבוי לנו, וזה בכלל בחיים ולאו דווקא בהקשר של טעויות כתיב שציינתי. החכמה היא ללמוד מהטעויות ולתקן אותן, אתה לא חושב??? העברית של היום מאוד מובנת צריך רק לדעת להשתמש בה, מה שכן אולי הסלנג לא וחשוב לשמור על עברית נכונה. דמיין מה יהיה בדור הבא? איך תשמע העברית שלהם?! חוץ מזה, כשבפעם אחת רואים כ"כ הרבה, זה באמת נותן הרגשה לא נוחה לקורא.

לחש האש

New member
מה פתאום כועס ../images/Emo6.gif

כו אני חושב כמוך... רק שזה לא יעזור, וחייבים לנסות להבין את הכתוב... הדור הבא ואווו מסכן... אני מדמיין... ואם ימשיך העולם להדרדר כך, אני עצוב בשביל הדור הבא.

רונית7799

New member
../images/Emo39.gif../images/Emo141.gif../images/Emo142.gif

כמו שאמרו החכמים: הולך ופוחת הדור... ו- פני הדור כפני הכלב... אני לא אוהבת את הגישה שלך שזה לא יעזור, לדעתי צריך לנסות ולא להרים ידיים, אחרת לא נצליח לתקן כלום בעולם הזה וחבל, הרי כולנו רוצים עולם טוב יותר ויפה יותר (כמו השיר ששר יואב יצחק: בואו ונבנה עולם יפה, בלי מלחמות יפה יותר... מכיר???)

לחש האש

New member
הלוואי ויפתחו שערי שמים...

אני אוהב את המחשבה והגישה שלך לגבי זה שיש תקווה, וצריך לנסות ולהרים ידיים... ולהצליח לשפר את העולם. אך אם היה אפשר, לא היינו צריכים משיח, משיח משיח משיח אי יה יה יה יה יה.... האמת שאני לא כל כך שומע את השירים של יואב יצחק, לכן אני לא מכיר את השיר... אך אני אשמע אותו, אם את ממליצה...

רונית7799

New member
עוד משהו...

שכחתי לשאול אותך, האם אתה תימני מהותיקה? כיון שכמעט ואין תימני מהותיקה, לפחות, שלא מכיר את השירים של יואב יצחק. כדאי לך לשמוע, יש לו שירים, שאם תקשיב למילים תבין על מה אני מדברת. שבת שלום!!!

לחש האש

New member
תתפלאי לשמוע!!!

אני תימני מהותיקה, ולא שומע... לא!!!, אני שומע!!! רק לשירים אני לא מאזין...
, לא שאני לא חושב שהם יפים... פשוט הם לא כל כך מדברים אליי אני שומע יותר מוסיקה איתנית... נעימות... וכמו שאמרתי בהמלצתך, אני אשמע... דרך אגב מהיכן את? ואם מראש העין, מהותיקה או מהחדשה? שרשרתי שרשור של שבת שלום, ואני מאחל לך גם פה שבת שלום, במיוחד בשבילך.

רונית7799

New member
../images/Emo79.gif

(אני לא גולשת בשבת, לכן תגובתי המאוחרת) תשמע, גם אני אוהבת מאוד מוזיקה אתנית ונעימות מיוחדות של ציוץ צפורים ורעש מפלי המים או מוזיקת דולפינים, אבל יש שירי נשמה כאלה, שכשמקשיבים למילים היטב, הן חודרות לנשמה ומקבלות משמעות, גם שירים כאלה הקשורים לזוגיות, לאהבה ולחיים. בטח שמעת על אייל גולן, לא?! הנה דוגמא למילות השיר שלו "תודה לאל": תודה לאל שאין בי נקמה תודה לאל שרוע לא שוכן בי, תודה שלא איחרו עלי אימה ואם עשיתי רע אני חוזר בי. תודה לאל שיש בי רצונות לבנות עולם שטוב יותר לחיות בו, לדאוג לילד רך ולקוות שאף אחד אף פעם לא יפגע בו. פזמון:לא נוטר טינה לישחר ומגייס את כל כוחות האהבה, יש בי נשמה בלי צל של נקמה לחיים יפים על פני האדמה. תודה לאל שלי נתן אותך אהבתך תשמור עלי ועל ביתנו, ביחד נלקט ולא נשכח לדאוג לדורות שאחרינו. פזמון:לא נוטר טינה לישחר ומגייס את כל כוחות האהבה, יש בי נשמה בלי צל של נקמה לחיים יפים על פני האדמה. זמן עובר והגלגל חוזר המלחמות הורסות כל חלקה טובה, תנו לאהבה להחיות את התקווה לחיים יפים על פני האדמה. וזה אפרופו מה שדברנו קודם... אז מה דעתך??? כן, אני מהותיקה. פעם גרתי בגבעת טל כמה שנים וברחתי משם כי לא התאים.
לילה טוב

לחש האש

New member
יש בי סבלנות!!! וחוץ מזה...

אני יודע שאת תגיעי מתי שהוא... ממש כמו שאנו מתגעגעים ל-
ול-
שיגיעו בעונתם, ומתפעלים ונהנים מהם... (אני גם רוצה לא לגלוש בשבת) כן רונית
אני מכיר את הזמרים וחלק מהשירים, אך לא התעמקתי בהם... אני גם אוהב לשמוע אותם. יש זמנים שפתאום בא לי לשמוע מוסיקה מסוג זה... והתקופה נעלמת לי...
השיר שכתבת, אני מכיר אותו כך... באוזן... עכשיו שכתבת אותו התעמקתי בו יותר... הוא באמת נחמד יותר עכשיו... אחרי שהתעמקתי במילים... וקבל משמעות אחרת...
הנה לך, את פותחת לי דברים סגורים... בראש
תודה!!! זו דעתי
פעם גרת שם... "הדס בין חוחים, לעולם ישאר שמו הדס, וריחו כריח ההדס" שלא יתברר שאת שכנה שלי
שיהיה לך שבוע טוב

רונית7799

New member
../images/Emo140.gif

חן חן, נחמד מאוד מצידך שבת שלום ומבורך לכל עם ישראל וגם לך...

לחש האש

New member
../images/Emo168.gif

אני לחש אש - "מלטף ולא משקר" אני מראש העין מדבר ב-ח' ו- ע'.. שיר של ניסים גרמה..
ומי את? אם נשיב אחד לשני, בשמות של שירים...
אולי נהיה זמרים... אה שכחתי כבר את השאלה... אני תימני אחד מהותיקה... שאת הניק שלך ראה... ומתגעגע - "ללטיפה אמיתית"
וכנה...

למעלה