תכנת את חלומותיך

רותי 11

New member
../images/Emo199.gifתכנת את חלומותיך../images/Emo199.gif

כשתשכב לישון, היכנס להרפיה מוחלטת, אך שמור על מודעות. תוכל להתחיל להאט את קצב נשימתך. שאף שאיפות ארוכות ואיטיות. לאחר שתשאף שאיפה עמוקה, נשוף נשיפה שלמה. שינוי קצב נשימתך עשוי לשנות את כל המערכת הביו חשמלית שלך. שינוי נשימתך עשוי לשנות את מודעותך. לאחר שתרפה את עצמך, תוכל לומר: "כל המחשחבות, כל הדאגות וכל הטרדות מחליקות החוצה". תוכל לדמיין שאתה עומד ליד נהר נוצץ הזורם לאיטו. דמיין שאתה לוקח את דאגותייך בזו אחר זו ומניח אותן בנהר על סירות של עלים. הבט בכל אחת מן הסירות כשהיא נסחפת עם הזרם. דבר זה יאפשר למוחך להתרוקן מכל מחשבה ודאגה. לאחר מכן תעבור על כל חלקי גופך, מאצבעות הרגליים כלפי מעלה, ותחוש כיצד אתה משתחרר. לאחר שתיכנס להרפיה מוחלטת, ודא שעמוד השדרה שלך ישר ולאחר מכן הבא את מודעותך לחלקו האחורי של גרונך. דמיין אור כחול. הפנה את תשומת ליבך לאור הכחול ואמור לעצמך: "הלילה אסייר בגלגולים קודמים... ואזכור את חלומותי". שמור מחשבה זאת בתודעתך עד שתיפול עליך תרדמה. זאת שיטה טיבטית עתיקה, שלמרבה העניין יכולה להיות מבוססת לע עובדות מדעיות. המדע המודרני גילה שמקורם של החלומות בגזע המוח הנמצא בדיוק מאחורי הגרון. ברגע שאתה מתכנת את חלומותיך, תוכל להתרכז בתחום מוסיים בחייך הזקוק לעזרה ולהתמקד בו בדיוק לפני שאתה נרדם. הנה מספר דוגמאות למספר תחומים שאתה יכול להתמקד בהם: 1. פחדים ופוביות אמור לעצמך: "חלומות, הראו לי את מקור פחדי בעבר והנחו אותי לפתרון כל הפחדים". שמור כוונה זאת בחלק האחורי של גרונך כשתחוש את האנרגיה המציפה את כל גופך והתרדמה נופלת עליך. 2. מחלות ופציעות פיסיות אמור לעצמך: "חלומות, גלו לי את מקור חוליי וכאבי. קחו אותי למקום שבו חוויתי בראשונה חולי זה. שמור מחשבה זאת, מקם אותה מאחורי גרונך באמצע האור הכחול, ולך לישון בשלווה. 3. קשיים במערכת יחסים אמור לעצמך: "חלומותי יאפשרו לי לזכור את משמעותה של מערכת יחסים זאת בגלגול קודם ויובילו אותי לפתרון נהדר ומספק של הנושא בהווה". 4. מחסומים בפני יצירתיות ושפע. אמור לעצמך: "הלילה בזמן השינה אזכור היכן ומתי התחלתי להאמין בראשונה שלא אוכל לקבל את מה שאני רוצה ואת מה שמגיע לי. הלילה חלומותי יעזרו לי לפתור את בעיותי הכספיות". הנח להחלטה זאת להתמלא בעונג התמונות של כל הדברים הנהדרים שדמיינת כרגע, ואל תניח לעצמך לחוש פחד או חרדה בנוגע לדברים החסרים ברגע זה. הנח לעצמך להירדם בתחושת ביטחון שכל הבעיות האלו יבואו על פתרונן ושהדברים שאתה חושק בהם מתהווים עכשיו. שמור כוונה זאת בקלילות ובשמחה בחלקו האחורי של גרונך בשעה שתעשה את תרגיל האור הכחול. כתיבת חלומותייך ברגע שתסיים חלום, כתוב מיד מה שאתה זוכר, גם אם נראה לך שהדבר חסר חשיבות. חלקיקי הגלגולים הקודמים נשזרים בחלומות שנראים כשייכים לנושאים מהחיים בהווה. לדוגמא, תראה עצמך (בחלום) שועט בכביש מהיר במכונית ספורט אדומה ומבעד לחלון תראה אנשים לבושים בבגדים מן המאה השבע עשרה. כשתהיה מיומן יותר במצבי חלומותיך, ייפתחו לפניך שערים פנים-ממדיים, וארוע שלם או חלקי אירועים שלמים יוכלו לחדור לממד העכשווי. לבסוף תהיה מסוגל לעבור דרך שער מסע הזמן ותטבול כל כולך בגלגול קודם. עד אז כתוב כל דבר שתחלום עליו. ניתוח חלומותיך בדוק אם יש הקבלה בין תקופת הגלגול של החלום ובין חייך בהווה. האם קיימים אנשים בגלגול זה הדומים לאנשים בהווה? שים לב לרגשותיך בגלגול, שים לב לכל החלטה או שיפוט שעשית. האם האם קיימים דפוסים או הרגלים או פחדים בגלגול זה הקיימים גם בחיים בהווה? אולי חלמת שהלכת לאיבוד בשלג ואתה מפוחד. בחייך בהווה אתה נמנע תמיד מכל פעילות הקשורה בשלג. ייתכן שזהו רמז לכך שבגלגול קודם אבדת בשלג. זכור: לא די ברמז אחד. עליך להיות "בלש של גלגולי נשמות" ולקבץ יחידו את כל הרמזים שאספת כדי לקבל תמונה ברורה מגלגולים קודמים. פתרון חלומותייך כדי לפתור את הנושאים העולים בחלומותיך על גלגולים קודמים, עליך לדמיין שאתה חוזר לתוך החלום. חזור אליו מיד, קל וחומר אם זהו חלום טראומטי. המחז את החלום מחדש. כשתחוש אותו בשלמות, התנתק ממנו או שנה את סיומו. פתור את החלום באותה הדרך שהיית פותר אירוע בתסוגה לגלגול קודם. שנה תמונות אלה של החלום עד שתיצור בראשך סיום חיובי. בתוכך קיים מקום שאינו מבחין בין מה שחווית בדמיונך ובין חוויותיך במציאות. אם תוכל לצייר מחדש את התמונות מחלומותיך כדי להקנות להם סיום חיובי, תוכל לשנות אמונות מגבילות שנשאת עמך מגלגולים קודמים. וטוב שעומדות לפנינו הזדמנויות כאלו בשעות השינה שלנו. ב ה צ ל ח ה קטעים מסוכמים מתוך הספר "גלגולי העבר - חלומות ההווה". מאת דניז לין.

tovabrendel

New member
תודה רותי../images/Emo24.gif

התקציר שהבאת מאוד חשוב ושימושי למי שמעוניין לעשות עבודת מודעות עם חלומות זו דרך לשחזור גלגולים דרך חלום.. מה שברצוני להוסיף..מטיפ שקיבלתי חשובה גם ההתכוננות לשינה.. עשה את מיטתך למקדש- חשוב גם איך אתה נכנס לישון..פיזית.. להכנס קודם עם הראש והידיים..כמו ילדים..ואז אתה יוצר את הסיטואציה של כניסה למימד אחר.. וממצב זה לשכב ולהגיע להרפיה.. בתרבות האינדיאנית. אצל השמאנים בלימודי חניכות לשמאניזם.היו בונים בקתת חלומות.. הנקודה היא..שצריך להתייחס למקום השינה כמו למקדש בברכת יום טוב טובה

למעלה