חינוך, או איך אנחנו גדלנו..?

../images/Emo195.gif חינוך, או איך אנחנו גדלנו..?

שאלה שמעניינת אותי לאור מגוון האנשים השורצים כאן בפורום הוא איך חונכתם? לגבי כל דבר, כלומר... מה ההורים שלכם חינכו אותכם על מערכות יחסים, על איך צריך להתנהג.... או האם אתם יכולי לטעון שחינוך ההורים שלכם אתכם היה ספרטני או אולי דווקא מקל.

Old Girl

New member
ההורים שלי מאוד שמרנים

אז הם חינכו אותי בהתאם, לא שזה הצליח.

גם ההורים שלי סוג של שמרנים

למשל - סקס רק אחרי החתונה או אך ורק עם הבחור שאיתו אני מתכננת לבלות את שארית חיי. זה לא עבד. כמעט בכל מה שניסו להשריש בי - עשיתי ההפך, לא מתוך מרדנות, פשוט כי אנחנו רואים דברים בצורה שונה. ho well

Old Girl

New member
פחח ההורים שלי היו

מתים לאיזו חתונה. אבא שלי כל הזמן מקריא לי בטלפון הורוסקופים שקובעים שהשנה/ החודש זה העיתוי הטוב ביותר בשבילי להתחתן.

:)

אמא שלי עדיין מנסה לשכנע אותי לקרוא פסוקים מספר תהילים בשביל ש"ייפתח לי המזל" שייפתחו לי הצ'אקרות או וואט אבר, ואז יגיע המיועד... כמובן שאני משתדלת לא לצחוק לה בפרצוף :) אבל זה לא עובד....

אני קראתי , לא זכור לי חינוך

מלבד זה שאני הסתובתי ברחובות או שיחקתי במחשב ההורים עבדו, הכל למדתי בעצמי עם הזמן ההורים למדו להתפשר

דבר ראשון, שלום לכולם.

הורים זה אלו שמבקרים אותם בין 16:00 ל 18:00. (גדלתי במערכת הקיבוצית). ההורים לא היו מעורבים בחינוך, אבל בשבילי הם מודל לזוגיות טובה, אידיאלית. מערכת יחסים שיוויונית, עם אהבה, אמון וקבלת בן הזוג כמו שהוא. היה מוזר לראות אצל משפחות אחרות שהאישה מגישה אוכל לבעלה באופן קבוע, או שזוגות לא רק מתווכחים אלה ממש רבים.

גונדרי

New member
לא חושב שהורים יכולים לחנך במודע.

החינוך היחיד שההורים יכולים (ונותנים) לנו הוא רק דרך דוגמא אישית. אני לא חושב שיש איזשהו דפוס התנהגות שההורים (או כל אחד אחר) יכולים להעביר בצורה ורבאלית. גם אם ההורים של מישהו יחנכו אותו בכל הזדמנות שיש שיוויון בין המינים, ושאבא אוהב ומכבד את אמא וכו'... אבל בכל פעם שמתעורר ויכוח, האבא משתלח באמא, משפיל אותה ויורד עליה.... הילד יצא בדיוק כמו האבא (או בדיוק ההפך במידה והוא מודע לגלגול של ההתנהגות) וספציפית לגביי, ההורים שלי לא ממש חינכו אותי בכל מה שקשור למערכות יחסים.... את העיקר למדתי מחברים, מהטלויזיה וממדור "קוראים כותבים" במגזין פלייבוי.

JD Wannabe

New member
ההורים שלי דתיים שמרניים

לא חינכו הרבה מעבר לכך שאני צריך סוף סוף להתחתן.

bioc1

New member
שאלה מעניינית...

לא חושבת שההורים שלי חינכו אותי בנושא הזה... לא זכורות לי שיחות עם אמא בנושאי היחסים שבינו לבינה... כנראה זה בגלל שהתחלתי להתעניין בבני המין השני מאוד מאוחר...רק בגיל 19 יצאתי לדייט וזה גם היה בגלל שחברה שלי שידכה לי מישהו ושכנעה אותי לנסות... בכלל...אני העברתי את גיל ההתבגרות בהתעסקות עם לימודים ולא ביציאות עם בנים... עכשיו כבר הספקתי להשלים את הפער וממה שהצלחתי להבחין אבא שלי הרבה יותר שמרן בדעותיו מאמא שלי. כמובן ששניהם רוצים שאני אתחתן (בעיקר בגלל שהם רוצים כבר נכדים) ומעדיפים שאני לא אקיים יחסי מין מהר מדי או עם הרבה גברים...וכמובן...אמצעי מניעה חובה.

dudusch

New member
אצלי החינוך היה אבל לא יושם...

אבא שלי ניסה להחדיר לי שגיל צעיר (בי"ס, צבא וכו') נועד לשעשועים, להתנסויות וצבירת ניסיון. לאחר מכן, לא חייבים לרוץ ולהתחתן עם הבחורה הראשונה שיוצאים "רציני", ושבמקרה של סטוצים/יזיזות וכו' הכל עובד, בתנאי ששני הצדדים מבינים את ההשלכות ומה "כללי המשחק". חוצמזה אני זוכר שהוא אמר לי, אחרי שכשהייתי ילד וסיננתי מישהי שאני יכול שלא להתקשר ביוזמתי. אבל, ברגע שהיא התקשרה אין לי זכות לסנן. אם הקשר לא מתאים לאמר ולסגור את זה יפה...

magenta73

New member
מעניין...

מה ההורים שלי חינכו אותי על מערכות יחסים? לא הרבה.אם בכלל. אולי בגלל שהם בעצמם לא כ"כ ידעו איך להתנהג בתוך אחת שכזו... ולא הייתי אומרת שהיה לי חינוך ספרטני, לא.

למעלה