פתיל הודעות ומודעות

הלדין

New member
הערות לעולם הידוע

ב-"אי המטמון" ג´ון סילבר מגדיר את האדונים-הרפתקנים כפיראטים מסוג נחות מאד. באומרך הרפתקנים ימיים, אתה מתכוון בטח לפיראטים. מה הם כבר יכולים להיות פרט לזה?(לך הפתרונות כמובן)- הסיבה שזה הטריד אותי היא מכיוון שהם נכללים תחת כנפיו של הידנדלור אבל אם כן הידנדלור נותן חסות לשוד ים ואולי הוא ג´ורואש הוא אחד מהיבטיו. כמובן לא סביר שיהיו שני אלי ים באותו עולם- הרי יש רק ים אחד... אני רואה שהחלטת להשתמש בכל זאת בשיטת המטבע הפשטנית של מו"ד(כמו שהם בעצמם אמרו) ולא בשיטה מסובכת יותר. ומתוך תהייה, אם הוגאש הוא מסריח ולא טעים איך האורקים משיגים אחוזי מכירות כה גבוהים? ואם רובע הצבי לא בדק אפשרות של סחר מסודר עם רובע סנגה בבשר?(למען האמת, מה פסול באכילת בשר הפיגולים מהעולם התחתי? לא הזכרת עדיין אם יש לו השפעות לוואי)

Envinyatar

New member
תשובות כמיטב יכולתי

1. לעניין אנאריון ונארוון - לא ביוק הבנתי את כוונתך. 2. לעניין חליפת המכתבים - זה קטע שהתכוונתי לשבץ היכנשהו, אבל עוד לא החלטתי היכן, למעשה, לא נמצאה שום חליפת מכתבים (בדיוק מהטעם שציינת!), וזה תרגיל של אנאריון לעודד אנשים להצטרף אליו. מאידך, הוא מנחש שזו כוונתו של לאנראד, דבר שלא רחוק מהאמת. 3. בראקור ואקארוק נמצאים כמובן עם הצבא התוקף. בראקור, כמנהגו, הוא זהיר יותר, ואקארוק שואף הקרבות הוא אחד ממנהיגי ההתקפה. הוא יופיע בפרק הבא. 4. רהון הוזמנה למשתה? לא זכור לי. 5. באופן עקרוני, עדיין לא שילבתי אברי בעלילה. 6. במשך עידן שלם, השלטון בגונדור עבר בשושלת, ועידן העוצרים הפך להיות אגדה רחוקה. מועצת הלורדים היא הגוף הפאודלי העליון שצריך להחליט מה יעשה במדינה שנותרה בלי מלך - האם למנות עוצר (אין ראש ממשלה בגונדור!), ואם כן אז את מי (ושמא למנות מלך?) מה שברור ליונאים הוא כי לאנראד לא ירוויח הרבה מן המועצה, ולכן הוא מקדים אותה ומכניס את צבא בני המזרח למינאס טירית, לקבוע עובדות בשטח.

הלדין

New member
טוב..

1. רק לאומות יש מלכים. רוכבי הקרונות אינם אומה אלא שבטים נודדים. לכל שבט יש ראש שבט משלו אשר שלטונו יכול לעבור בירושה או שלא אבל הם אינם מלכים. הם לא יכולים להפוך את עצמם לחסרי-תחליף כפי שמלכים דואגים לעשות זאת- כל אחד יכול להיות ראש-השבט. מצד שני, אנריון לא יכול בלי ספק להאמין כי תיתכן אומה שלא עומד בראשה שליט ריבוני ולכן הוא המציא לעצמו כי מאחורי רוכבי הקרונות עומד אדם אחד. 2. אלדו הזמין את בעלי בריתו מהמזרח והדרום. אני הבנתי שאלה בערך אותם עמים שהששתפו במלחמת הטבעת כבעלי בריתו של סאורון- רהון הייתה אחת מהם. למעשה יכול להיות שרהון היא בעלת בריתה של גונדור מימים ימימה היות ובימי ארגורן נעשה שלום בינה לבין גונדור כפי שאמר ארגורן לפנגורן כי ארצות המזרח פתוחות עתה. האם רהון השתתפה במלחמת הפנטגרם? אגב, אם אלאדו מתכנן לצאת למלחמה, עדיף לעשות את זה כאשר כל בעלי בריתו נוכחים. 3. בהתחשב בעובדה ששלושה רבעים מהלורדים הם בכיס של לאנארד, אני לא מבין ממה הם מודאגים. הם כנראה חוששים שהלורדים שלהם נמלטו ונשארו רק השאור שבעיסה וזה עשוי שלא לבחור במנהיגם. 4. מלך הגמדאים הנוכחי הוא דורין השביעי. בספרים נאמר שהוא ימלוך בגמדים לקראת הקץ. 5. טולקין אמר כי העלפים אינם בני אלמוות כי אם חייהם כחיי ארדה. העניין הוא שברגע שארו יחליט כי עניינה של ארדה תם אחד הסימנים הוא מותם של הבכירים והכוונה שהם ייפרדו מהעולם הזה. בתחילה ימותו העתיקים אבל עד מהרה זה יתפשט בכל שכבות הגיל.

N Y

New member
קצר ולעניין

אין לי כח לעוד דיון ארוך וחסר תוחלת בעניין הסיפור הנ"ל. את כל מה שהיה לי לומר על העלילה, הדמויות והמסרים כבר אמרתי. מבחינה טכנית, לעומת זאת, לא השתפר דבר, למרות ההערות והביאורים. אתה מנסה להשתמש בשפה גבוהה, אך אינך יודע כיצד. התוצאה בעייתית מאד. גם כאן לא אפרט, אך אביא דוגמה אחת, אחת בלבד, הממחישה את דברי ואת כוונתי באופן הבולט ביותר: "´בואו אחרי´ הפליטה באין אומר..."

Boojie

New member
../images/Emo153.gif פתיל הודעות ומודעות ../images/Emo153.gif

לפתיל זה ישורשרו מודעות שונות והודעות שאינן שייכות לפורום. מעשה במדען עגמומי, שהחליט להיות ערמומי, מכונת זמן הוא בנה, כיוון קדימה - שלושים שנה, והתנגש - בעצמו, אלא מי?

Envinyatar

New member
פרק 15 ב´שלהבת הגבירה´ הושלם ../images/Emo47.gif

הושלם ופורסם פרק 15 של הספר הפוסט-טולקינאי ´שלהבת הגבירה´, המתאר מאורעות המתרחשים בממלכת גונדור 2100 שנים לערך לאחר תום עלילת שר הטבעות. אשמח מאד לקבל את תגובותכם, כולל הערות, הצעות וביקורת בונה. הערה נוספת: הסיפור כולו עובר הגהה מקצועית בידי אדם אחר שהפרקים נשלחים אליו לאחר פרסומם. לעת עתה, נעשתה ופורסמה הגהה לפרקים 5-1. השבוע, בתקווה, יוחלפו גם הפרולוג ופרקים 6-9 בגרסות מתוקנות ומוגהות. בברכה, Envinyatar נ.ב: ´שלהבת הגבירה´ הינו כרך א´ בטרילוגיה פוסט-טולקינית מתוכננת ששמה הוא "דמדומי המערב".

../images/Emo36.gif../images/Emo26.gif אירוח הפוך על הפוך../images/Emo35.gif

עודד יחזקאל מפתח תכנת "הפוך על הפוך" הפופולרית, תכנת בחברת תוכנה ומנהל אתר התוכנות הפופולרי FreeWare.co.il, אתר המאפשר הורדת תכנות חוקיות ובחינם, יתארח היום בפורום תוכנות. האירוח יתחיל היום בשעה 20:00 גולשים המעוניינים להשתתף בדיון מוזמנים להציב את שאלותיהם כבר עכשיו. גלישה נעימה

Toccata Fugue

New member
מישהו יודע

למה הספר The war of worlds של H.G Wells יצא בכ"כ הרבה כריכות שונות? או שזה בעצם כל פעם סיפור חדש? כי בנתיים ניתקלתי רק בגירסה אחת של הספר ומעניין אותי לדעת אם זה בעצם סידרה של ספרים..

Boojie

New member
נא שאל את שאלתך בפורום מד"ב הכללי.

פורום זה מיועד רק לפרסום סיפורי מד"ב מקוריים. הלינק לפורום הכללי נתון בראש הפורום. תודה.

../images/Emo22.gif בחזרה לעתיד ../images/Emo41.gif ../images/Emo28.gif ../images/Emo124.gif

לכבוד יציאת טרילוגיית בחזרה לעתיד על גבי DVD,יתארח בן כליפי- דובר חברת גלובוס יונייטד בפורום סרטי DVD היום בשעה 19:00. חברת גלובוס יונייטד הינה חברה המובילה בתחום הבידור הביתי בארץ. החברה הינה בעלת הזכויות הבלעדיות לשיווק והפצת סרטי Columbia, Dreamworks, Universal, Fox, Mgm ו- Warner Bros בארץ. בן כליפי הוא מנהל מותג יוניברסל ודרימוורקס, אך בהיותו אספן בפני עצמו ישמח לענות על שאלותיכם בכל הקשור לחברה, לסרטיה, לאיזורים השונים, לסרטים נדירים, תאריכי הפצה, מה מתוכן לעתיד הקרוב וכל שאלה הקשורה לנושא. כולם מוזמנים!

../images/Emo108.gif מיצי כבר לא גרה כאן יותר

מה עושים עם חתולי הבית כשנוסעים לחו"ל? מי מטפל בגורים שמתחת לבית? למה בקיץ כדאי להשאיר צלחת עם מים בחוץ? ובעיקר, מדוע חיות בית מוצאות את עצמן ברחוב, ומה אנחנו יכולים לעשות בעניין. אדלה גרטנר, מספיי ישראל, עונה לשאלות הגולשים עכשיו בפורום "זכויות בעלי חיים" הגולשים מוזמנים. לא לחובבי חיות בלבד

summary of the book "dirk gently´s.

מחפש בנרות סיכום של הספר "Dirk Gently´s holistic detective agency" ,אם למישהו יש אתר או סיכום אני אודה לי מאוד אם יגיד לי איפה אפשר למצוא

cwen

New member
להנהלה

נראה לי שהקישור לפרום המד"ב שבא בדיוק מעל ההודעות, מטעה אנשים לחשוב שהם אכן הגיעו לפורום המד"ב, ולכן הם שולחים שאלות שמתאימות לשם. הקישור ההוא נראה כמו הכותרת של הפורום. אולי כדאי לידו וליד הקישור שלמעלה לכתוב הערה שתפנה את אלה שמחפשים את הפורום ההוא לשם.

למעלה