הנושא של הסמים בסדרה

zwitter zwitter

New member
../images/Emo145.gif../images/Emo203.gifהנושא של הסמים בסדרה ../images/Emo70.gif ../images/Emo39.gif

שמתם לב, שהנושא ממש חזק בסדרה, ומוצג בצורה מממממששששש חיובית? הם מראים רק את מה שטוב כביכול בסמים. חוץ מאולי הפרק עם אפי בעונה הראשונה. אבל בעקרון הם מראים שכולם שם סוחרים חופשי בסמים, לוקחים, נהנים, הכל טוב ויפה. אנשים יתחילו לחשוב שזה ככה באמת. מה דעתכם?

הומ.

זה מוצג באור חיובי כי זה מוצג מנקודת המבט של הטינאייג'רים. כמו שאתם רואים בסדרה אין איזה מבוגר אחראי שהורס להם את החגיגות ומציג הכל באור אובייקטיבי למשך כל העלילה, אז סביר להניח שגם בנושא של הסמים לא יבוא זה שיגיד שזה לא בסדר. הסדרה עצמה סדרה קלילה, כיפית, שלא מתעמקת בנושאים קשים יותר מדי - הם אפילו צוחקים על ההפרעת אכילה של קאסי, שזה נושא רציני כשלעצמו. אז הם גם לא נכנסים לצד הרע של הסמים כי אף אחד שם לא מכור. זה לא 'רקוויאם לחלום' שמראה את הצד הרע שבסמים ואמיתי עד כאב, לא שסקינס לא אמיתית - היא מאוד כן - פשוט זו המציאות שלהם בנוגע לסמים. לא משהו עד כדי כך יום יומי, למרות שהם משתמשים לעיתים תכופות. וככה הנוער בבריטניה, מסתבר. מי שצופה בסקינס אגב על בסיס קבוע, ומבין את כל הרעיונות של הסדרה, בטח חכם מספיק להבין שסמים זה עניין רע ללא קשר לטלויזיה.

Maddie

New member
כמו שנאמר כאן,../images/Emo118.gif

זה מנקודת מבטם של המתבגרים. מהצד שלהם זה לא מסוכן, וזה טוב וזה יפה וזה עושה אותך מאושר. למרות שדווקא כן בסדרה מראים לך מה זה עושה, דופק לך את הראש, וגם בפרק של אפי כמו שאמרת בעונה הראשונה. הם לא מתעמקים יותר מידי בנושא כי אין צורך - יותר מתמקדים בנושאים הפרטיים של כל דמות. חוץ מזה, שאסור לשכוח שיש סוגים שונים של סמים - כאלה שהם מסוכנים יותר וכאלה שפחות, יכול להיות שבסדרה אלה המסוכנים פחות.

Roy191

New member
לא מסכים עם כל מה שכתבת,

"שאסור לשכוח שיש סוגים שונים של סמים - כאלה שהם מסוכנים יותר וכאלה שפחות, יכול להיות שבסדרה אלה המסוכנים פחות." אז זה עושה את זה יותר טוב? זה בדיוק המסקנות שאת לא אמורה להגיע אליהם.. בדיוק כמו ששירי כתבה, את צריכה להיות מספיק חכמה להבין שסמים זה משהו לא טוב ללא כל קשר לטלויזיה. אז סבבה, הם משתמשים בסמים קלים..אז זה בסדר כל עוד אף אחד שם לא הזריק לעצמו הרואין, נכון? יש סיבה שגם סמים קלים מחוץ לחוק, הם לא יותר טובים מסמים קשים. אני חושב שסמים זה חלק בלתי נפרד מהסדרה, אין מה לעשות, עם כל אהבתי הגדולה לסדרה הזאת - חינוכית היא לא. קהל היעד של הסדרה הזו - הוא 18+ ולכן אני לא מצפה מהתסריטאים להתחשב ולשים דגש על השפעות הסמים.. בדיוק כמו הפרעות אכילה, בדיוק כמו אלכוהול ועוד (מעדיף לא לפרט לאלה מאיתנו שעוד לא הספיקו לראות הכל). הם לא באים לחנך או ללמד, הם באים להראות סדרה של טיינאג'רים מתוסבכים. וזה בדיוק מה הם יודעים. ואם כבר פתחתנו את הנושא, חידה בשבילכם- למישהו יצא לתהות מה פשר השם של הסדרה? מה שמוביל אותנו ל-מה פירוש המילה skins? (בהקשר של הסדרה כמובן) אחלה דיון, אגב - עוד אנשים צריכים להגיב...

Maddie

New member
הבנת אותי לא נכון../images/Emo118.gif

אמרתי שזה עושה את זה יותר טוב? אמרתי שלא נותנים לזה חשיבות גבוהה כ"כ בסדרה. אם היית מכיר אותי, היית יודע שאני אחד האנשים בעולם שמתנגדים לכל סוגי הסמים. אף אחד לא אמר שסקינס היא סדרה חינוכית, היא לא נועדה להיות אחת, היא לא נועדה לחנך אף אחד, אלא לספר סיפור של אנשים.

esti93

New member
כן באמת דיון טוב

מה המשמעות של סקינס? וואי למען האמת זו באמת סוגיה חשובה.. ובהקשר של הסמים.. אלו שרואים את זה כמו שנאמר פה צריכים לדעת בעצמם מה ההשפעות של הסמים, זה כמו כל החגיגות שהם עושים, ונניח הפרק של קאסי בעונה הראשונה שכולם התעוררו שם מלאים בקיא אחד על השני והכול מגעיל, אז אנשים שרואים אמורים לדעת אם זה מה שהם רוצים או לא. ובכל זאת הסדרה הזאת לא נועדה בשביל לחנך את הטינס אלא להראות מה באמת קורה..

זה אחד הדברים שאני אוהבת בסידרה...

בכל מקום אחר התסריט הולכת ככה "הילד לוקח סמים > הילד נדפק\מת", ונכון אולי סמים זה לא הדבר הכי בריא ואידיאלי, אבל בתכלס סוף סוף יש סדרה שמראה את האמת, שאתה יכול לקחת סמים ולא למות. פי אלף יותר עדיף על השטיפת מוח בכל סדרות ה"נעורים" הדפוקות האלו. סקינס אשכרה סדרה שלא פוחדת לשקף קצת יותר את המציאות וקצת פחות לטחון לנו מסרים במוח.

../images/Emo210.gifלדעתי

(אני קצת סמויה אבל יש לי מה להגיד אז..:)) אניוואי, לדעתי בסדרה בעצם מנסים להראות שחלק מהסמים הם לא ביג דיל כמו שעושים מהם, כאילו, ברור שלעשן הם מעשנים קבוע ואם להיכנס לצד המדעי של זה אז מריחואנה לא באמת פוגעת או הורגת (בניגוד לכל ההפחדות שמספקים לנו) בקשר לכדורים והקוק שרצים בסדרה(ובאמת יש הרבה) הם פשוט מאים את הנוער כמו שהוא, כמובן שהם מחצינים קצת אבל בכלל כל החבורה של סקינס היא מוחצנת לכל אחד מהחבורה יש הרבה אישיוז ואופי. הם בתכלס מראים את מה שנכון, אתה לוקח כדור וטוב לך, מה שבא אחרי זה זה כבר אחרת. הרי לרובם שם יש חיים דפוקים והורים דפוקים והם לא באמת משקיעים בלימודים(פרט לג'אל נגיד..אבל היא גם לא נוגעת בשום דבר מזה) והסמים זה רק תורם לסדרה, להראות את מה שהם עושים את ההתייחסות שלהם לדברים, הם בכלל לא מראים שהכל טוב ויפה אבל הם גם לא מנסים לחנך ולהפחיד הם מראים דברים כמו שהם. ולדוגמא בפרק עם טוני הם הראו איך שהוא פתאום הלך להקיא מההשפעה של הכדור, אבל הם לא מגזימים דברים שקורים פעם ב..תעשו סטטיסטיקה של האנשים שמשתמשים בכדורים והאנשים שמתים מזה, ברור שיש יותר משתמשים. זה שזה פוגע במוח שלהם ובתפקוד שלהם זה כבר משהו אחר..וזה מתקשר למה שאמרתי לפני זה שהדמויות לא מושלמות אף אחד לא במצב מעולה בחיים או בלימודים וזה מתקשר. (מצטערת על החפירה, קשה להתנסח~)

phozon

New member
אתם כאלה חננות

סמים... מה הם כבר לוקחים שם גרס ומידי פעם אקסטה.. הסדרה ממש לא מגזימה ובאנגליה סמים זה דבר טיפה יותר פתוח מפה אצלינו כל המדינות מסביב עוינות וזה למה הסמים לא מגיעים לפה שם זה אחרת לגמרי במקום לחפש את המבט של המורה שלכם על הסדרה, תבינו שהחיים שלכם כבני נוער במדינה הזאת פשוט רדודים... ושבעוד שהם מזדיינים והולכים למסיבות סמים אנחנו יורים על מחבלים ומתנלים

Destinys Shadow

New member
:)

זה שאתה מדוכא מינית ומחפש ריגושים מהסוג הלא נכון זו בעיה שלך :) בכל מסיבה כמעט היום יש סמים ולא חסרים חבר'ה שמזדיינים בכל מיני מקומות מטרידים [פנטזיות מישו?] וחוצמזה דארלינג לא צריך סמים כדי להנות, ואין דבר כזה סמים קלים. לכל דבר אפשר להתמכר מכל דבר יכול להרוס לך ת'חיים, אפילו סיגריות [ראית פעם ריאות של אדם מעשן?]. מה ז"א סמים זה פתוח? זה שיותר אנשים לוקחים את זה לא אומר שזה פתוח, בכל מקום מתנגדים לסמים..חוץ מבמקומות המוזרים האלה שמאמינים שסמים פותחים דלת לתקשורת עם אלילים כלשהם Oם" זה אומר שהם טיפה יותר דפוקים. יום טוב ואני מקווה שתצליח למצוא את הריגושים שאתה מחפש.

phozon

New member
יופי

אם מסתכלים על זה ככה אז כל דבר הורס את החיים .. ראית מה אלכוהול עושה לכבד? ראית מה שמש עושה לעור? בסדר הגוף שלנו מתכלה אין מה לעשות. אבל זה לא הורס את החיים.. אותי גרס באמת מביא למישור חשיבה שאין לי בדרך כלל, כאילו פתחו לי את מחסומי הזכרון והוסיפו לי עוד מעבד כדי לחשב כמה דברים במקביל. זה כיף כי פתאום אפשר להעריך כמעט כל דבר שלא שמת לב אליו לפני נכון שאם תיקח גרס כל היום בסוף זה רק ירדים אותך ותהפוך לזומבי.. אבל אפשר להפסיק מתי שבא ואתה יוצא מזה תוך כמה שעות אין בזה שום דבר ממכר - לפחות לי ומה שהמורות אמרו לי בכיתה ז הוא בולשיט מוחלט בעיני אחרי שניסיתי ואני בספק שאני אמצא את הריגושים האלה בימינו, סמים לא מספקים ריגושים אלה רק תובנות.

חחח וואלה אל תשחק אותה אקספרט גדול

גם לי יש ניסיון לא קטן עם הנושא, ולעשן כל יום לא מרדים אותך ולא הופך אותך לזומבי, זה פשוט דופק לך ת'זכרון לטווח קצר, ואחרי שאתה מפסיק לתקופה מסוימת הזכרון משתקם. וואלה, את יכול להתמכר לגראס. אומנם רוב האנשים לא מתמכרים, אבל יש אנשים שנתפסים חזק על גראס ועל אקסטות ועל אלכוהול בקטע רגשי אחרי זה זה הופך לפיזי, שאלו כעקרון דברים שכולם לוקחים מבלי להתמכר. תאמין לי, אני מכירה מספיק אנשים שזה הרס להם ת'חיים ודפק להם ת'מוח. ואני כבר רואה שאתה מעשן של איזה 4 פעם בשנה אם אתה מצהיר שאתה נפתח לתובנות וזה. בחורצ'יק, זה כולה גראס, לאיזה תובנות אתה כבר מגיע בחיאת ראבאק. בפעמים הראשונות זה בקטנה ככה, יש השראה וחרא כזה, אבל לא לוקח הרבה זמן עד שמתרגלים. יאהללה איזה פילוסוף יצאת, מצחיק אתה. חחח וואלה, לפני שאתה בונה מעצמך פה גאנג'אמן רוחני מגניב, תתבגר קצת וצא מנקודת ההנחה שזה כ"כ טאבו לא לקחת סמים, ומי שאורמים שסמים לא רע אז הוא לא מבין מהחיים שלו ו, מילים שלך, חננה. ואל תחשוב שזה שניסיתה הופך אותך למשהו מומחה, אתה יודע, עצה לחיים.

phozon

New member
לקחת את זה טיפה אישי.......

את לא חושבת שאת מגזימה? מה כבר אמרתי? יש לך בעיות אישיות איתי שאת מוציע עלי עכשיו את כל הזעם הזה? אמרתי את דעתי, ואני לא חושב שאני אמור לבוא עכשיו ולהסביר כמה זמן אני מעשן לכבודך.. זה שאת מכירה מעצמך משהו אחד לא אומר שזה אותו דבר אצל מישהו אחר. אפשר לקרוא את מה שכתבתי כירידה על כולם פה הבני 15 הלא מבינים ולצאת עלי בצעקות בחזרה. או שאפשר לקרוא את זה כמו שהתכוונתי - שאצל כל אחד זה אחר וזה סך הכל לא השטן שהתרבות שלנו בטלויזית המיינסטרים מנסה להראות. אל תשחקי את עצמך הרדקור, אני בכלל לא מכיר אותך ורושם זה לא עושה כל עוד לא מכירים.

מצטארת אם לא הבנת את כוונותי

באמת שלא התכוונתי שזה ייצא כתוקפנות. פשוט לא מוצא חן בעיני שיש אנשים שיוצאים עם אמירות "זה לא ממכר זה מביא אותך לתובנות", כשהמציאות שונה לחלוטין. אני מכירה גם בני גילי, שא היו משתמשים בכלום, ובגלל שהם טיפה תמימים יותר וקצת פסיביים, ואמרו להם שזה ממש מגניב וזה פותח לך את הראש לדברים חדשים וזה לא ממכר, אז הם בבת אחת קפצו מסיגריות לחשיש ואז לאקסטות ומשע, אני לא יודעת איפה זה ייגמר. זה בסך הכל בא מרצון שהציאות תישאר כמה שפחות מעווטת. שוב, מצטארת אם הרגשת כי "צעקתי" עלייך, זה החסרון באינטרנט.

למעלה