סמינר סובלנות

Taina12

New member
../images/Emo206.gifעצומה נגד פיצול סמינר סובלנות מחוז מרכז

שלום תושבי מחוז מרכז יקרים:) בעידוד געבר"ק 3, צליל ורד [מד"מית גזר] ואנוכי [מד"מית ברנר] כתבנו עצומה שיוצאת כנגד ההחלטה להפוך את סמינר סובלנות לדו- מועצתי. העצומה מצורפת. אני מבקשת מכל אחד פה שידפיס את העצומה ויפיץ אותה ביישוב ובמועצה שלו. נשלח אותה גם לכל הגרעינרים והרכזים הנוגעים בדבר. זה באמת חשוב, אם בא לכם לנסות לשנות, אני מאמינה שזה יכול רק לעזור. תעבירו את העצומה בין המדריכים שבאיזוריכם ותחתימו אותם: שם ויישוב שבו הם מדריכים. אנחנו התחלנו להחתים אנשים בבית הספר שלנו, וזה הולך לא רע. צריך להחתים פעילים מכיתות י'-י'ב, וגם גרעינרים, מד"בים ורכזים. שיהיה בהצלחה:)

Abaadi

New member
השתלמות סובלנות - מחוז מרכז

החלוקה 1. גזר, ברנר, חבל-מודיעין, גן-רווה 2. מנשה, עמק חפר 3. צורן, דרום שרון, לב שרון

Taina12

New member
שכחתי../images/Emo9.gif

את האנשים התומכים יש להעביר ברשימה מועצתית או יישובית אליי. אנחנו נרכז את כל החתימות ונעביר אותן לאחראים. תודה:)

טליה שי

New member
גזר ברנר גן רוה השילוב הכי יפה..

יאאאאאאאאאאאוו זה הה כזה צפוייייייייייייייי התנועה הזאת מעצבנת!#$^

Taina12

New member
גזר ברנר גן רוה- נמאס לנו זה מזה!

וזה בכלל השילוב הכי שוה><

Abaadi

New member
הסתננתי לחדר הישיבות במרתפים ../images/Emo3.gif

כמובן שהרשימה הזאת עלולה (ועשויה) להשתנות

SHiRA110

New member
../images/Emo142.gifכבר ידוע ממזמן שמנשה../images/Emo47.gif עם עמק חפר..

טליה שי

New member
שמעוו חיביים לגרום לזה שזה לא יקרה!!

אי אפשר לנתק עכשיו גם את המחוזים!! אם אין להם מקומות לכולם-שימצאו מקומות גדולים יותר! גם ככה אנחנו משלמים להם מלא כסף!! נמאס כבר!

zmird

New member
הטענה היא לא בנושא המקומות

אלא בנושא הלוגיסטי הרכז שלי הסביר לי במייל שהעלויות כשעושים כמה מועצות ביחד הן גבוהות יותר, ואין ממש תמורה ברמת התוכן... אי אפשר להגיד שהוא אומר שטויות, לא? אני רק לא בטוח שזה הפתרון מה שהם עושים

fresh mishmesh

New member
מה? זה ממש שטות...

כשהייתי גרעינרית הדרכנו את כל מחוז מרכז - רק גרעינרים (ועוד היו רק 3 גרעינים במחוז, עכשיו יש פי 2 אם עשיתי חישוב נכון), והמש"צים באו להעביר איתנו איזה 2 ק'ים בכל מקרה, רמת התוכן בכלל לא הייתה נמוכה, וזה נראה לי קצת הזוי להגיד דבר כזה... להיפך ככל שיש יותר אנשים בקבוצה שמגיעים ממקומות שונים, רמת הדיונים בהכרח עולה- כל אחד מביא מהניסיון והרקע שלו... קבוצה שמורכבת מגזר, עמק חפר, גן רוה, מודיעין, לב שרון, מנשה וברנר שונה בתכלית בדינמיקה שלה מקבוצה שמורכבת מעמק חפר ומנשה... לגבי העלויות אני חייבת להודות שאני לא ממש יודעת, אבל זה גם לא נשמע הכי הגיוני בעולם... במקום ש-3 קבוצות ישלמו על סמינרים ב-3 בתי ספר (או מה שזה לא יהיה) שונים, אז ה-3 קבוצות האלה משלמות ביחד על מקום אחד... לאו דווקא יותר יקר. אבל שוב, בנושא הזה אני לא ממש בטוחה... בנושא ירידה ברמת התוכן- זה נשמע לי קצת מוזר, בייחוד כשזה בא מרכז

SHiRA110

New member
../images/Emo142.gifלא ירידה ברמת התוכן..

להפך, הטענה היא שכשהסמינר הוא דו-מועצתי, אין ירידה משמעותית ברמת התוכן. העלויות של סמינר מחוזי בערך כפולות מעלויות של סמינר דו-מועצתי. ובתכלס, זה בא על חשבון החניכים. ככל שהעלויות יהיו יותר נמוכות-החניכים ישלמו פחות. וכמו שרובנו יודעים, סמינר סובלנות זה אחד מסמינרי החובה(לפחות למד"צים החדשים..) ככה שמושב או מועצה לא יכולה להגיד למד"צ שלה שהוא חייב לצאת אבל גם לשלם 300 שקל.. כאן הבעייתיות.

../images/Emo41.gifזה עדין לא הגיוני.

כי אולי העלויות עולות אבל הן מתחלקות בן יותר חניכים. אל תחפשו סיבות למה אי אפשר. כי הכל נשמע לי חארטה. ברצינות- נשבר לי כבר מהתנועה הזאת והחוסר התחשבות שלה ברצונות של החניכים.

zmird

New member
וול, האמת שיש בזה הגיון מסוים... אני אסביר:

אם סמינר מועצתי עולה X, הציפיות שלנו אומרות שסמינר מחוזי יעלה נגיד פי שלוש, אבל בגלל שיש יותר מועצות, אז זה יתחלק, וכל מועצה תשלם נגיד רק חצי איקס(חצי ממה שהיתה משלמת על סמינרת מועצתי) זה לא בהכרח נכון- יש עלויות נוספות שאין ככה בסמינר מועצתי: הצורך למצוא מקום גדול יותר, לשנע את כולם למקום רחוק יותר וגם צריכים להיות על זה הרבה יותר אנשי צוות(אפילו אם לוקחים בחשבון שזה כפול חניכים, זה לא אומר שזה כפול אנשי צוות, אלא נגיד פי שלוש אנשי צוות) וכו'

SHiRA110

New member
../images/Emo142.gifאחרי חפירות המעמקי התנועה בפורום י"ב

האחרון המסקנה הייתה שרוב העלויות הגבוהות הם הסעות והשכרה של מקום גדול. כי בדרך כלל העלויות של אוכל ואבטחה נגיד, לא משתנות או אפילו יורדות יחסית לבן אדם כשיש יותר אנשים.. אבל אם מועצה X צריכה לנסוע שעה-שעתיים כדי להגיע למקום ממש גדול שהשכירו אותו בהרבה כסף... זה עולה הרבה יותר. אני חייבת להבהיר שאני ממש לא בעד לעשות את הסמינר ככה. מצד שני, אני ממש מבינה את השיקול של אם זה מחוזי זה עולה יותר-אם זה עולה יותר החניך ישלם יותר-אי אפשר להגיד לחניך שהוא חייב לבוא ולשלם על זה 300 שקל.. (ולא, לא בכל המועצות והמושבים התשלום הזה מסובסד לגמרי..) ויהיהההה טווווווווובבב יהיה טוב כןןןן!! לפעמים הסמינר נשבר :|

טליה שי

New member
אממ שמעוו שומדבר לא מצדיק את זה!!

שאנחנו כן משלמים מלא כסף! ולא מקבלים תמורה מספיק טובה בשביל זה! לפצל סמינר שאמור להיות מחוזי זה גרוע!! זה כמו לצאת לסמינר מועצתי ולשלם 300 שקל זה גרוע ואפאחד לא באמת בא ומסביר לנו למה זה.. חוץ מהתירוץ שאנחנו מלא.. אפאחד לא באמת מעניין אותו להסביר לנו או לראות מה נכון בעינינו בזמן האחרון אני מרגישה שהתנועה שמה עליי פס |||||:

SHiRA110

New member
../images/Emo142.gifלא בודקים מה נכון בעינייך כי יש פה

שיקול כלכלי מאוד מאוד כבד. שמה לעשות, מה שנכון בעינייך לא כ"כ משנה במצב הזה.. אני לא אומרת שפעילות ארצית (כמו העצומה למשל) לנסות לשנות את המצב לא יכולה להזיז, אבל התנועה לא תבוא ותבדוק מה נכון בעינייך כי זה לא שיקול מול השיקול הכלכלי. זה נגיד, מסוג הדברים שזה לגיטימי שיקום בן אדם ויהפוך את התנועה עד שזה ישתנה. בניגוד לעצרת החינוך..

טליה שי

New member
הקטע הוא

שאם תנועה שלמה אומרת לא (או מחוז שלם) אז כן צריך לבדוק מה שנכון בעינינו. וכמובן שהם צריכים להבין שהשינויים שהם עורכים עכשיו בתנועה פוגעים במדריכים. אני לא רואה לנכון למה להחליט החלטות ולא לקחת גם את הרצון של המדריכים בחשבון.. וכמובן שזאת תנועה שדוגלת בכל השוויון דמוקרטיה וכל זה.. אז אני לא רואה איפה כל זה נכנס כשזה נוגע אליינו.

SHiRA110

New member
../images/Emo142.gifהם לא יודעים שמחוז שלם מתנגד.

אני בטוחה שכשתגיע אליהם העצומה, הם התייחסו אליה ברצינות מוחלטת. לא בטוח אם כבר יהיה מה לעשות בנידון, אבל התייחסות ראויה בטוחה תהיה!

למעלה