שלום לכולם.

../images/Emo140.gifשלום לכולם.

קוראים לי ענבר, אני בת 17 (החודש), עושה ספורט 5 פעמים בשבוע באופן אינטנסיבי (שעה וחצי של כוח ואירובי מעורב, מטעם "עמית לכושר-הכנה לצבא"), חולת בשר ובריאות. רציתי לאחל בהצלחה ולהראות נוכחות. גם אם לא תשמעו אותי - אני פה. יש לי כמה שאלות קטנות: כמה שעות לפני ספורט מומלץ לאכול, ומה? כמה זמן אחרי גמר הפעילות מומלץ לאכול ומה. האם אחרי פעילות אירובי או פעילות כוח רצוי לאכול אותו הדבר? אני אוכלת קמח מלא במקום לבן, סוכר חום במקום לבן, לחם שחור מלא במקום לבן, חלווה במקום שוקולד, סובין במקום דגני בוקר.. רוב התחליפים הידועים והנפוצים. מה עוד ניתן להמיר בקלות? תודה ובהצלחה - ענבר.

שלום

שלום ענבר. מזל טוב ליום הולגת המתקרב. ברכותיי על אורח חייך הבריא. אני בטוחה שזה יחסוך לך הרבה צרות כמבוגרת. התחליפים שסיפרת עליהם מצויינים. מהעוד ניתן להחליף? אולי תקפצי לחנות טבע ותראי אילו דברים נראים לך טעימים? למשל, במקום השוקולד אפשר לאכול "שוקולד חרובים". במקום ואפלות אפשר לאכול חטיפי גראנולה מרובעים (אם כי עדיף להימנע משניהם). לנשנוש מול הטלויזיה אפשר לאכול פופקורן (בלי חמאה). יש כל מיני עוגיות טעימות שעשויות מקמח מלא וממולאות בתמרים למשל. (בכלל, תמרים זה דבר נחמד). תיכף אשאל את שאר חברי הפורום אם יש להם עוד רעיונות. . לגבי תזונה לפני ואחרי אימונים, נראה לי שתקבלי תשובה מדוייקת יותר בפורום "וינגייט" השכן. בכל אופן אני מקווה שאת מקפידה לאכול הרבה חלבונים. תודה על הברכות, ואשמח אם תישארי כאן בתור כותבת פעילה ולא בתור עציץ
עפרה

../images/Emo124.gif תחליפים בריאים לאוכל טעים

כל מי שיש לו עוד רעיונות בעניין זה, מוזמן לשרשרם כאן. תודה, עפרה

קיים בתפוז פורום: מתכונים להרזיה

שבו מאכלים נפלאים בריאים (עם מרכיבים כמו: אורז מלא, כוסמת ועוד) מומלץ
(אינני יודעת לעשות קישור, סורי) שבת שלום לכולם

משקולת שלום, אני בהתמחותי דיאטנית

ספורט וההמלצה בגדול באם יש שלוש וחצי שעות עד הפעילות אפשר לאכל ארוחה מלאה אולם דלת שומן באם אין זמן אז שעה וחצי לפני פעילות שתי פרוסות לחם וגבינה דלת שומן מריחה קלה. אחרי הפעילות תוך שעה כדאי לאכול את הפירות המוקצות לאותו יום. אגב קמחים מלאים מאד מומלצים לסוכר חום אין שום יתרון על פני סוכר לבן סוכר חום הוא סוכר ככל סוכר. בהצלחה

אלי ו.

New member
שלום ענבר

קצת מלחיץ לענות אחרי תזונאית ספורט.. ראשית לא כתבת מה המטרה שלך. אם את מנסה לצמצם קלוריות ולהוריד שומנים הייתי ממליץ לך לנסות ממתיקים מלאכותיים ולהתרחק מהחלוה. לעומת זאת אם המטרה שלך עליה בכח ובשריר ההמלצה תהיה דוקא איזון או עודף קלורי. עוד תחליפים יהיו אורז מלא במקום לבן, להוסיף לתפריט מאכלים כמו שיבולת שועל, קינואה, כוסמת, קטניות בכלל, זרעי פשתן טחונים, אגוזים למינהם, מקורות חלבון דלי שומן (חזה עוף למשל, גבינות דלות שומן), ירקות ופירות, טחינה משומשום מלא (או לפחות "עם" שומשום מלא. בקיצור לגוון, ולהוסיף. אחרי כל אימון רצוי לאכול פחממות כדי למלא את מאגרי הגליקוגן שהתרוקנו לאחר האימון, אפשר אפילו פחממות בעלות ערך גליקמי גבוה (סוכרים למשל) וחלבון שישמש לבנית השריר. באימון כח יהיה יותר דגש על החלבון בסוף האימון (באימוני כח השריר נפגע והחלבון יעזור לבנות אותו מחדש) אבל גם אחרי אימון אירובי מומלץ לאכול חלבונים. מצורף מאמר מלומד של ידידי יוסי מרקוביץ בנושא תזונה לפני ואחרי אימון מתוך המאמרים בפורום חדרי כושר. (יוסי הוא כיום מנהל פורום תזונה) ולבקשת אסתר, התארים שלי (ושל יוסי) אינם בתחום התזונה או הכושר הגופני אלא דוקא בתחום המתמטיקה והמחשבים. אגב, אסתר וטובה, אתן מוזמנות גם לפורום תזונה ופורום חדרי כושר. תמיד שמחים לראות שם אנשי מקצוע.

וואו.

קודם כל, תודה על התגובות. 99% מהדברים ידעתי, אבל לפחות חיזקתם אצלי את האמונה והידיעה שאני לא מסתמכת על "סיפורים" מפה לאוזן. בשנה וחצי הורדתי 30 קילו, בעזרת דיאטנית, חדר כושר, והרבה עידוד. לא היה קשה, למרות שכל חיי הייתי בטטת-כורסא לא קטנה. חיידק הספורט לא רק בגוף, אלא גם במוח. זו מתחילה להיות בעיה, ואני בהחלט מתכוונת לטפל בה בקרוב. "שמן" זו גם דרך חשיבה. מכיוון שנגמרו לי הפגישות עם הדיאטנית, עלתה כמות הספורט היומית ואיבדתי את דף-התפריט שקיבלתי, איבדתי א הדרך. ידעתי את הרוב בעל פה ונמנעתי מהידועים (או לפחות רצתי הרבה אחריהם
), אבל תמיד יש איפה להשתפר ולהקפיד יותר. אולי זו רק אני והשגעון שלי, אבל אחרי אכילת סוכרים או פחמימות, בטווח של כחצי שעה, אני מרגישה ורואה את (למשל) פרק היד מלא יותר. אני יודעת שקיימים בגוף "שקי" שומן שמתמלאים ומתרוקנים לפי האכילה והספורט, אבל האם באמת ניתן לראות את זה קורה אחרי 30 דקות? אמא כבר קבעה לי תור לאישפוז
. ועכשיו, אם תסלחו לי, אני הולכת להתעמל עם גלעד. להתראות ותודה. ענבר.

צימעס

New member
ניחוש ורעיונות בקשר לאוכל

אם את רואה שינוי (בהיקף פרק כף היד) בטווח כ"כ קצר, יותר סביר שאלה מים (דומה לבצקת) מאשר שומן. לגבי האוכל - לדעתי (מנסיון של מספר חודשים עם המון איסורים תזונתיים, לשמחתי זמניים), שיטת התחליפים לא כ"כ טובה. עדיף להחליט שאת משנה את ההרגלים שלך לגמרי. כשאת עובדת עם תחליפים, כל מה שתאכלי יהיה דומה, אבל שונה ממש שאת בעצם רצית לאכול (למשל - אורז מלא (סתם כך, כמו לבן) אינו טעים לי. הוא טעים (לי) רק אם הוא מבושל עם ירקות - תבשיל אחר לגמרי). כשאת הולכת על מאכלים חדשים, את אוספת לך מאכלים, ארוחות, סגנונות, טעמים חדשים לגמרי, ומהם בונה תפריט יומי חדש, המתאים לבחירותיך התזונתיות. למשל - איני שותה קפה נטול. אני מעדיפה מים. אני לא אוכלת שוקולד חרובים, אלא - כמוך - חלבה. כך את פחות נתקלת בהרגשה "הלואי שיכולתי עכשיו...".

למעלה