פעילות וסיוע למען חברה יפה יותר

נועית10

New member
כל ההכנסות מהפסטיבל יועברו לטובת קמפיין

למניעת הגירוש. רוצים פרטים נוספים? ניתן לפנות ליריב באימל:[email protected]

רורק

New member
דודו

לא הבנתי היכן תתקיים ההופעה ומתי? כתובת מדוייקת בבקשה.

daphnadk

New member
../images/Emo10.gifאני נורא רוצה

אבל לא נראה לי שיתאפשר... יש אפשרות לקחת חלק במשהו שיתרום חוץ מיום שבת הזה? עוד דרך לעזור?

שדרות העם והציבור

הרקטות נוחתות שוב בעיר שדרות וביישובי הנגב ולצערנו הרב יש גם נפגעים. נובמבר 2006 היה הקשה ביותר לתושבי שדרות. 800 טילי קסאם נורו על העיר וסביבתה וגרמו לפגיעות ישירות בבתים ואף למספר אבדות בנפש. לא על כל הנפגעים מדווחים לנו. האם ידעתם, שבין כל הנפגעים יש גם כאלה, שנפגעו בתסמונת "פוסט-טראומטית"?! על אלה לא תקראו בעיתונים או בכלי התקשורת האחרים. נפגעי ה"פוסט-טראומה" הם בעיקר ילדים ונערים, שמראה ההרס והפגיעות בנפש גרמו להם לפחד פנימי תדיר. חלקם מסתגר בחדרים, חלק אחר סובל מקשיי ריכוז בלימודים ואפילו מפחד ללכת לשירותים לבד ועוד וכל אלה מלבד התפרצויות הבכי הבלתי נשלטות כל אימת, שנשמעת אזעקה "שחר אדום". מוכרחים לעשות משהו למען ילדים יקרים ונפלאים אלה, שלא חטאו, וש"אשמתם" העיקרית היא היעדר שליטתנו במרחב עזה מאז ההתנתקות. כל אחד מאיתנו יכול לפחות לתרום משהו לשיפור הרגשתם של הילדים. אנו מבקשים לארגן להם פעילות מיוחדת בחופשת הקיץ, שבה יוכלו הילדים להשתחרר ולו לזמן קצר מכל מה שעובר עליהם במשך השנה. זהו המעט, שאנו, תושבי העורף, שאינם חשים את אשר עובר עליהם ועל משפחותיהם, יכולים להעניק להם. אנו פונים אל כל אחד ואחת, שיש להם ניסיון קודם בהפעלה או בהדרכה לסייע לנו בקידום פרויקט זה. הזמן קצר והמלאכה מרובה וככל שתקדימו בתגובתכם כך נוכל להרים את הפרויקט בצורה מוצלחת יותר. אנא, פנו אלינו בדוא"ל: [email protected] או באמצעות אתר האינטרנט.

עוד יומיים זה קורה בנתניה בואו לקחת חלק כנסו:

ניצוצות של אור 6 יום של ניצוצות אור , והפעם ב9/5 בשעות הבוקר יערך יום כיף לילדים עם פיגור בבית ספר בנתניה "יהודה הלוי". תהיה הזמרת רחלי (הסינגל החדש שלה " מחכה למשהו טוב") ערכת קריוקי שתיתרם מתנדבים שיתנו מלא תשומת לב לכל ילד שצריך הנה הפרטים על הבית ספר - http://www.education.gov.il/Merkaz/y-halevi1.htm וכמה נציגים מחבריי השמנייה יהודה הלוי זהו בית ספר לילדים בני 6-12 שסובלים מפיגור קל. עשו משהו מגניב כדי להרגיל אותם לחיים ובבית ספר בנו להם דירה לדוגמא.. מטבח סלון וחדר שינה. חסרים כלים במטח ובסלון חסרה טלויזיה, בקיצור אל תמהרו לזרוק לפח איבזור ביתי אלא שימרו אותו כי במקום בדיוק שם צריכים את זה! אם יש לכם חפצים שאתם רוצים לתרום או ישר להביא את זה לשם אם בא לכם לבוא להתנדב אני כבר אמצא לכם מה לעשות שם :) והכל בגישה סבבית , אני לא עוסקת בכספים אין סיכוי שיגנבו ממכם משהו אתם מביאים בידים שלכם למקום שצריך רואים במו עינייכם ונותנים -ממכם. מבחינת הזמנים אתם לא מוגבלים דברו איתי במייל שלי [email protected] בואו להתנדב לכמה דקות אפילו לאפר את הילדים :)

benda2109

New member
עצומה- תחבורה ציבורית בשבת

אני שוכב כאן מצידי הדרך- אימא, ושומע את דברי השוטר. הנהג שממול שתה- אימא ואני הוא שצריך לוותר. רציתי רק להגיד לך- אימא, לא שתיתי. אני לך נשבע! אלו היו האחרים- אימא אלו שהיו במסיבה. מישהו היה צריך להגיד לו- אימא, שלשתות ולנהוג זה לא כדאי. אם רק היו אומרים לו זאת - אימא הייתי עדיין חי. נשמת אפי מתקצרת- אימא, עכשיו אני מתחיל לפחד. אל תבכי עלי- אימא, גם ככה קשה להיפרד. יש לי שאלה אחרונה - אימא, לפני שאעצום את עיני. אני לא שתיתי ונהגתי - אימא, אז למה איבדתי את חיי?? Now I'm lying on the pavement, And I hear the policeman say, the kid that caused this wreck was drunk, Mom, his voice seems far away. My own blood's all around me, As I try hard not to cry. I can hear the paramedic say, this girl is going to die. So why do people do it, Mom Knowing that it ruins lives? And now the pain is cutting me, like a hundred stabbing knives. Someone should have taught him, That it's wrong to drink and drive. Maybe if his parents had, I'd still be alive. My breath is getting shorter, Mom I'm getting really scared These are my final moments, and I'm so unprepared. I wish that you could hold me Mom, As I lie here and die. I wish that I could say, "I love you, Mom!" So I love you and good-bye. עצומה לתחבורה ציבורית בשבת- בואו לחתום על עצומה שבאמת יכולה להציל חיים. רצוי להוסיף מייל שלכם בהערות- כדי לתת לחתימה יותר תוקף. אם יש לכם רעיונות איך להעלות את המודעות לנושא/מה להציע לממשלה- בבקשה החזירו לי תשובה. בבקשה העבירו הלאה לכל החברים שלכם. זה לא מכתב שרשרת מיותר. זה החיים שלנו. http://www.activism.co.il/Dev2Go.web?id=278294&PID=200

סליחה על השאלה הבנאלית

אבל יש לי רעיון הרבה יותר גאוני: מה דעתכם על עצומה, שכל עם ישראל ישמרו שבת? האם אתם יודעים, שיותר משבני ישראל שמרו את השבת השבת שמרה עליהם?! אפשר לחגוגו שבת בצורה הכי נפלאה בתפילות, בזמירות, שירות ותשבחות וסעודות חגיגיות (שחוממו על גבי פלטת שבת כמובן) ועוד ועוד... זה נשמע הרבה יותר יהודי...

tal2swissa

New member
שאלה בנאלית נוספת...

אולי פשוט לא להשתכר? במקום להשתכר, ולצפות שהמדינה תתן לך תחבורה ציבורית , פשוט לא להשתכר? מה, אי אפשר לחיות בלי זה? חוצמזה נראה לי שהנהג של אג"ד לא כל כך ישמח להעלות על האוטובוס נוסע שיכור, וכבר קרה לא אחת שנהגים הורידו בכוח נוסעים מהאוטובוס כאשר התברר שהם חולי נפש או מסוממים... מה גם שזאת פגיעה בשלומם של הנוסעים התמימים האחרים. אז במקום להגיד כן לתחבורה ציבורית בשבת כדי שהשיכורים לא יסכנו את הציבור ברכב פרטי אלא יסכנו את הציבור בתחבורה הציבורית, פשוט נגיד לא לשכרות! אבל מה, כדי להסיט את עם ישראל נגד השבת, יש אנשים שמרשים לעצמם להשתמש גם בדבר החשוב לכולנו - חיי אדם, בצורה צינית כל כך. תאמין לי, איפה שיש היתר לחלל שבת משום פיקוח נפש, אף אחד לא יגיד לך לשמור שבת. לא במד"א, לא במשטרה ולא בבתי חולים. העצומה שלך היא סתם דמגוגיה זולה. טל.

יום עיון לעמותות: איך להתחיל עם אמריקה

יום עיון לעמותות: איך להתחיל עם אמריקה – גיוס כספים שיווק ופרסום לארה"ב וקנדה יום חמישי, כח' סיוון תשס"ז 14.6.07 אחוזת פולג – קיבוץ תל יצחק (ליד נתניה) חלק גדול מהכספים הנתרמים לעמותות ולמלכ"רים בישראל מגיע מארה"ב. תרבות הנתינה בארה"ב מפותחת מאוד אך התחרות על הכספים הללו קשה ודורשת הרבה ידע ומקצוענות. ביום העיון נלמד כיצד להכין את ארגונכם לעבודה מול תורמים וקרנות אמריקאיים, מה הציפיות מכם, איך לעבוד מול פדרציות יהודיות, כיצד למתג ולפרסם עמותה בחו"ל ומה הן המגמות החדשות של קרנות משפחתיות אמריקאיות. לא כדאי להחמיץ! פרטים נוספים באתר גיוס משאבים – איציק פלטק, סטייסי שחם

אילנית03

New member
מיזם "אסורות"

אני מזמינה אתכם לבוא ולעזור במאבק ציבורי למען עגונות ומסורבות גט. פרטים במסמך המצורף

קנית ? תרמת !

בסניף אור לעולם ברמלה נערך בזאר תרומות קבוע למוצרים חדשים לכל המשפחה שנתרמו ע"י בעלי עסקים. הסניף נמצא ברח' אברהם הלל בביה"ס בר אילן הישן ופתוח בימים א'ג'ד' בין 12-19 וביום ב' בין 10-12 טלפון: 08/9220738 . כלל הציבור מוזמן לבוא לקנות בעלויות סמליות ובכך לתרום לאור לעולם למען רכישת ציוד רפואי נוסף להשאלה לחולים ונזקקים. בעלי עסקים היכולים לתרום מוצרים לבזאר זה יפנו אל אורה: 054/5588808 . לאור לעולם אישור לתרומות לעניין מס הכנסה.

kokikm

New member
עזרה

שלום! אני סטודנט לקולנוע, ובימים אלה אני כותב תסריט לסרט גמר, שמדבר על שני אחים יתומים(או אולי בסיכון,זה עוד לא סגור)והייתי מעוניין לדעת או לקבל איזה קישור בכדי להבין מה התהליך ואיזה אופציות עומדות בפני ילדים יתומים או כאלה שאין להם בדיוק בית, בית יתומים/הוסטל/בתי אמנה? תודה,ארז.

נועית10

New member
ברוך הבא../images/Emo140.gif אז ככה

קשה להבין מקישור אחד מה ההליך ומה האופציות. יש הבדלים בין אומנה/בתי יתומים/פנימיות ועוד. לדעתי אתה צריך להחליט במה להתמקד ולפי זה אוכל להפנות אותך לחומר שיתן לך רקע לסרט. לגבי אומנה - יש כאן שירשור של כרמית אומנה- עו"ס ממכון סאמיט בירושלים שעוסקת בגיוס משפחות אומנה ואתה מוזמן לפנות אליה לקבל רקע ופרטים. לגבי ילדים בסיכון- יש שפע מסגרות שמכניסים אותם כגון: מרכזי חירום, פנימיות, בתים חמים ועוד והכל בתאם לרקע של הילד ומאיזו משפחה מגיע ומה הטיפול הנדרש. קשה להסביר במילה אחת על הכל. יש פנימיות פוסט אשפוזיות לילדים הסובלים מהפרעות נפשיות, יש פנימיות רגילות, יש פנימיות סגורות, יש פנימיות פתוחות. יש מרכזי חירום שהילדים מגיעים בצו חירום ומוציאים אותם מידית מהבית ומשם חלקם הולכים למשפחות מאמצות, לפנימיות, לאומנה ועוד. לדעתי אתה צריך להחליט באיזה תחום להתמקד ולפי זה אוכל לסייע לך כי התחום רחב מאוד.

kokikm

New member
תודה רבה על התשובה המהירה,אני אתמקד ואחזור...

נועית10

New member
לכל ספר../images/Emo63.gifיש כתובת

כנסו וקראו את הכתבה ואולי זה ישכנע אותכם לתרום את הספרים הישנים שברשותכם שאין להם שימוש.

למעלה