שלום לכולם צריך עזרה

guyy222

New member
../images/Emo132.gif../images/Emo53.gif שלום לכולם צריך עזרה

קיבלתי עציץ עם סחלב...לא מבין כלום בפרח הזה, רק יודע שהוא עדין וצריך טיפול מיוחד, יש לי מס' שאלות אשמח לכל תשובה. 1. שמש ישירה? אור יום? 2. בחדר מחומם? בחוץ? 3. הרבה מים? קצת? לרסס את העלים במים? 4. הוא בעציץ קטן...להחליף לעציץ גדול יותר? תודה.

קטליאה

New member
מספר תשובות

גיא שלום יעזור מאוד עם תשים תמונה .במידה ואין לך אפשרות .יש לי שאלות אליך: האם כל העלים יוצאים מאותה נקודה ? האם יש מספר גבעולים ? מה צבע הפרחים ומהי צורתם? הואיל ויש מעל ל-30000 מינים ואני לא יודע את הסוג אשיב לך תשובה כללית. המצח זקוק לאור רב אבל בשום פנים ואופן לא שמש ישירה. כל עוד אנחנו לא יודעים זן ספציפי רצוי שהצמח יהיה בבית ,עדיך לא ליד חימום הואיל והעיניין מוריד את הלחות. מבחינת מים עכשיו בחורף הצמח זקוק פחות למים הואיל וחלק ניכר מהמינים במצב של גדילה מואטת,בנוסף האוויר רווי לחות והצמח מקבל מים מהאוויר. היה קמצן בהשקייה ,בדוק את המצע בעונה זו ןרק שהוא יבש השקה. לחות לצמח היא חשובה -רסס רק בתחילת יום וכאשר ידוע לך שהיום הנ"ל לא קר מידי.צמח שעליו לחים בלילה קר זה מתכון למחלות. החלפת עציץ רצויה באביב -הצמח אוהב לחוש "צפוף" בכלי(שוב ברוב המינים). במידה והצמח במצוקה עקב מצע לא תקין ניתן להחליף כעת אבל סתם ללא סיבה לא רצוי להחליף בחורף. אם תשיב על שאלותיי או תצרף תמונה אוכל לתת תשובה יותר נקודתית. קובי

guyy222

New member
תודה..על התשובה...

אין לי תמונה...לכן אתאר לך. ישנם 5 עלים בשרניים,שני גבעולים שיוצאים לאחר שני העלים הראשונים מלמטה. 4 פרחים בצבע סגול ובאמצע זה הופך להיות ורוד ואז לבן.צורתם כשל פרח סחלב רגיל...(לפי מה שראיתי באינטרנט...). ושוב תודה על התשובה המהירה.

קטליאה

New member
phalaenopsis

אנא חפש בגוגול ואשר שמדובר במין הנ"ל -אל תתמקד בפרחים שאתה בוחן את התמונות אלא בעלים.

guyy222

New member
חיפשתי...וזה התמונה...אבל..

הצבע אצלי יותר סגול מאשר ורוד.. ושוב תודה. http://www.orchidees.fr/encyclopedie/images/phalaenopsis-hybride-1280.jpg

למעלה