בעקבות השרשור של שירי-איך לחסוך

שי ז.

New member
2 דברים

1. הולכים לקניות עם רשימה. 2. נסיעה עדינה יכולה לחסוך כ 20% מתצרוכת הדלק.

mishelli

New member
טיפ מהתוכנית עסק משפחתי:

לא ללכת לסופר רעבים, כי אז קונים דברים שמתחשק באותו רגע ולא צריכים אותם, או לא חסרים בבית. טיפ שלי: לצמצם הוראות קבע למיניהן, ושימוש במכשירים שצריכים הטענות. לוותר על טלפון נייד, שהשיחות שלו מאד יקרות אשמח לעוד טיפים!!!

Kalla

New member
דווקא כן ללכת רעבים

ואז לנצל את כל דוכני הטעימות לארוחה טעימה, משביעה ומגוונת. זה מאוד חסכוני כי כשחוזרים הביתהכבר לא רעבים וחוסכים על הארוחה.

mishelli

New member
גם רעיון טוב../images/Emo9.gif

אבל לא תמיד יש דוכני טעימות. והילדים שלי תמיד מעדיפים חטיפים מלוחים.

hilalev

New member
להשתדל לקנות רק במזומן ואם אפשר אז

להפטר מהויזה לגמרי

לא מסכימה כל כך לגבי להיפטר מהויזה

לי קשה להיסחב עם כמויות של מזומן איתי (אם תמצאו עלי 50 ש"ח - זה יום טוב), לכן הויזה היא פיתרון טוב בשבילי. אין לנו הוצאות מיותרות וחריגות. אם כבר מדברים על הויזה - להעדיף לשלם כמה שפחות בצ'קים. כל תשלום בצ'ק הוא פעולה נוספת בחשבון ותשלום לבנק עבור השורה בחשבון.

אפשרות נוספת היא כרטיס עם חיוב מייד

לי יש כרטיס ישראכרט דיירקט - החיוב הוא מיידי. בכל העברת כרטיס ישנה התקשרות לחברת האשראי. אם אני לא חורגת מהמסגרת בחשבון הבנק - הכרטיס יעבור. אם לא - יידחה. ולגבי הצ'קים - אני בבנק הפועלים. יש לי תכנית שכוללת שימוש בצ'קים ללא דמי שימוש על כל צ'ק, כי אני יודעת שאני משתמשת בהם די הרבה.

ר של דן

New member
אפשר לעקוב באינטרנט

אני עוקבת באינטרנט אוןליין על הפעולות שאנחנו עושים בחשבון הבנק ובכרטיסי האשראי. אני מעדיפה את זה על צ'קים, כי אין לדעת מתי בעל הצ'ק יפקיד אותו, וכבר קרה שפתאו הורידו לי אחרי חודשיים. אם עוקבים יום יום יודעים מתי להפסיק ואיזה סכום עומד לרדת בכרטיס האשראי.

שי ז.

New member
אני נוסע כרגע עם רכב דיזל

שיש לו מחשב דרך שמראה גם את הצריכה הממוצעת. בניסיון שעשיתי בנסיעה רגועה בסביבות ה 80 קמ"ש, האצות מתונות והורדת הרגל המגז לפני רמזורים הגעתי לצריכה ממוצעת (בנסיעה מאשקלון לרמה ובחזרה) של 20.4 ק"מ לליטר אבל בנסיעה רגילה בכביש 6 במהיארות של כ 140 קמ"ש הצריכה יורדת ל 15 ק"מ לליטר. בנסיעה יותר אגרסיבית ניתן לרדת גם ל 13 ק"מ לליטר.

שירי ל

New member
אין פה זול יותר באופן מוחלט- כל אחד

צריך לעשות את החשבון של כמות הקילומטרים שהוא עושה אל מול הטסט- למי שנוסע מעט רכב דיזל יוצא הרבה יותר יקר

צימעס

New member
שי לא מציע לנסוע בדיזל.

הוא רק הסביר איך הוא ראה את צריכת הדלק. והדיזל זה כדי שלא אצפה לצריכת דלק כזאת אצלי, אלא אסתכל רק על ההפרשים.

שי ז.

New member
כמו שצימעס אמרה אני לא ממליץ לכל

אחד לעבור לדיזל אלא רק למי שנוסע הרבה. אני פשוט עושה יותר מ 60,000 ק"מ בשנה אז אני על דיזל.

שי ז.

New member
נסיעה עדינה

1. האצות מתונות ובלי למשוך הילוכים. 2. הורדת הרגל מהגז לפני המכשול במקום להמשיך להאיץ ואז לבלום ברגע האחרון. 3. להשתדל לשמור על מהירות קבועה. 4. רגל יציבה על דוושת הגז.

nubi

New member
אז כמה דברים:

קניות גדולות-עושים ב"יוניברס" בתל-חנן, נשר. הוא הכי זול באיזור (ואם מישהו יודע אחרת-זה הזמן לספר). בילויים-יש לנו מנוי על סרטי DVD. סרט כזה+פיצה שמכינים בבית או אפילו מזמינים-הרבה הרבה יותר זול מהקולנוע (וגם לא צריך בייביסיטר). דלק-רק ב"טן" או "דור". שירות עצמי. יוצא יותר זול ובפרט עכשיו כשאני טוחנת ק"מ. ביטוח לאוטו-רק על שמי ועל שם הבעל. אין לנו ילדים שיכולים לנהוג (בינתיים) ולכן אין טעם לשלם יותר.

nubi

New member
ועוד משהו...

עשינו מחמם מים על גז, כדי שלא נצטרך להשתמש בחימום על חמל של הבוילר, כמובן. וכרגע-יש דוד שמש וזה אחלה דבר! בכל הדירות שגרנו בהן עד עכשיו לא היה לנו ולא הבנתי כמה זה משמעותי!

למעלה