אתם חייבים לשמוע את זה

melancholy man

New member
../images/Emo125.gifאתם חייבים לשמוע את זה../images/Emo125.gif

באחד הפורומים שאני קורה עשו לפני כמה שנים פרויקט לבחירת השנה החשובה ביותר בתולדות הרוק או משהו כזה, אני לא יודע מה השנה הכי חשובה אני יודע באיזו שנה יצאה הכי הרבה מוסיקה שאני אוהב ואין לי בכלל ספקות בזה: 1967. 1967 במקומות שהם לא ישראל, הייתה שנה מדהימה של שינוי חברתי ובעיקר תיקווה, המוסיקה הפופלרית בשנה זו עמדה בחוד החניט של השינוי והייתה כר נרחב לניסויים מוסיקאלים מרתקים בהם הצורה והתוכן השתלבו הייטב לאמירה של תיקווה וקסם ללא ספק היה משהו באוויר וזה לא היה רק ריח הקססה הירוקה שהמרה מעל כל באנג פנוי, זה היה גם משהו אמיתי. אז למה אני מספר דברים שאתם יודעים כבר?, כי רדיו ה BBC מאפשר לכם לשמוע עכשיו סידרה דוקמנטרית מלאה במוסיקה שאני הכי אוהב (ונדמה לי שאני לא לבד), הסדרה בת שלושה פרקים ולצערי ניתן לשמוע רק 2 מהם (אני מקווה שזה ישתנה בקרוב) אבל זה עדיין השעתיים הכי מקסימות שיצא לי לשמוע כבר הרבה זמן. הפרק השני עוסק בשתי הלהקות הבריטיות הגדולות ביותר בכל הזמנים: הביטלס והסטונס, ובמה שעשו הלהקות באותה שנה, דרך מצויין להתרשם מהשינוי העצום שחל בלהקות הללו ובמוסיקה הבריטית כולה באותה שנה. הפרק השלישי עוסק בארוע המוסיקאלי הגדול של אותה שנה, פסטיבל מונטארי, ובכלל בסצנה של סאן פרנסיסקו. מעבר למידע העצום שאפשר למצוא שם, בניגוד להרבה תוכניות מהסוג הזה, אפשר גם לשמוע שירים מהתחלה עד הסוף ובכלל להתרשם מהאווירה של התקופה. תבלו!.
 

moshel

New member
כתבה מצולמת ב ynet על המופע של זיגי

שלום לכולם היום התפרסמה כתבה מצולמת על המופע שהתקיים בבארבי ביום חמישי אתם מוזמנים לצפות http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3158863,00.html
 

oribarak

New member
זו עילה לסקר חדש

מהי השנה לדעתכם שהכי השפיעה אי פעם על הרוק?
 

מורנא007

New member
1954

כאשר מלך הרוק
Elvis Presley יצר את That's All Right Mama, שיר הרוק + רול הראשון.
 

LEATHER REBEL

New member
חוששני שהשאלה לא ממש רלוונטית

קודם כל בגלל שדעתי אינה קובעת דבר, וכבר היו דברים מעולם. למי לא קרה שהיה נדמה לו שגילה משהו אדיררררררררררר ורק אחרי זה נתחוור לו שזה לא הדבר האמיתי? חוץ מזה... מאיפה לך שבעוד שבוע לא יצוץ לו פתאום השוס של חייך בעניין? אני אישית מעדיף ליהנות ממוסיקה ולשכוח מהגדרות פלצניות.
 

LEATHER REBEL

New member
ל BBC יש בעיה קשה...

בתור אחד שיצא לו לחיות אי אילו שנים בבריטניה, שמתי לב לעובדה מעניינת. ה BBC נוטה להתייחס כמעט אך ורק לאירועים שקרו בבריטניה או שהשפיעו על הסצינה הבריטית. אם מדובר באירוע שלא השפיע בבריטניה הרי שכמעט בטוח שלא יעשו עליו תכנית, גם אם כלללללללל העולם שמחוץ לבריטניה מחשיב את זה כמשהו שיש לזכור לנצח. ניתן לומר, כי איפה שהוא עדיין נדמה לבריטים שהם אימפריה.
 

melancholy man

New member
זה משהו שקורה בכל מקום בעולם

באופן טבעי תחנת הרדיו הממלכתית מתיחסת קודם כל לתרבות המקומית. חוץ מזה: הפאפס והמאמס: http://www.bbc.co.uk/radio/aod/radio2_aod.shtml?radio2/r2_mamaspapas The Four Tops Story http://www.bbc.co.uk/radio/aod/radio2_aod.shtml?radio2/r2_fourtops זה מהשבוע, הנה עוד כמה: RAY CHARLES http://www.bbc.co.uk/radio2/r2music/documentaries/raycharles.shtml THE JIMI HENDRIX STORY http://www.bbc.co.uk/radio2/r2music/documentaries/hendrix.shtml ועוד ועוד צריך קצת לחפש, זה נכון שהעניין המרכזי של התחנה הבריטית היא בריטניה, אחרי הכל, כאלה הם המאזינים שלה, אבל אני לא מכיר מקום בעולם שזה לא כך, בטח כשמדברים על מוסיקה והחלק העצום של הרוק הבריטי בסיפור הרוק העולמי.
 

Liorking

New member
אכן, 1967 שנה גדולה

גם 69, 71, 73. נראה לי שהשנים הכי טובות למוזיקה הן אי-זוגיות.
 

JohnPaul

New member
השנים הכי טובות למוסיקה

הן אלה שהכי רעות בשבילנו: 67 - מלחמת ששת הימים. 70-71 - מלחמת ההתשה. 73 - מלחמת יום הכיפורים. יש איזה דפוס, לא?
 

Liorking

New member
נקודה טובה

לא חשבתי על זה, רק מלחמת ההתשה התרחשה בין 68-70, אז אולי מה שרע בשבילנו זה שיא הפסיכדליה?
 

JohnPaul

New member
וגם

1956 - בעוד כוחותינו עסוקים בלכבוש את סיני, מוציא לו בחור בשם אלביס אהרון פרסלי את אלבום הבכורה שלו, לא צריך להסביר למה זה חשוב...
 
למעלה