שרשור שמות מרוקאיים

אמרוקאי

New member
../images/Emo124.gif שרשור שמות מרוקאיים

עלה במוחי רעיון לתעד את כל השמות המרוקאים שאנחנו מכירים, עם תרגום של המשמעות לעברית (אם קיים). למשל, אני מכיר את השם "חַסיבַּה", אבל אינני יודע את פירושו. אני מתחיל...

RANOFROY

New member
מלשון חיים,לחיות../images/Emo45.gif

שנאמר תעיש TA'ISH אמרוקאי על הרעיון המבריק!

RANOFROY

New member
מאושר ../images/Emo91.gif

ניסן ידיד! למיטב ידיעתי מסעוד / מסעודה/ סעדה = מלשון אושר וזו הסיבה שהרבה עברתו לאושרי-אושרה-אושרית

אלמרה

New member
וגם...

סלטנה (שם אימי, סוזן יעני) = מלכה ג'מילה (דודתי) = יפה פרחה (דודה) = שמחה ט.ל.ח

RANOFROY

New member
שם עברי טהור../images/Emo124.gif

שם עברי שורשי זוהר=זוהרה ---האור הגדול שנאמר זוהר הרקיע

RANOFROY

New member
עוד שמות ממשפחתי ../images/Emo45.gif

תמו=קיצור של תמר -דודתי לישע =שרבוט של אלישע -בן דוד קמרה=qemra=ירח -דודתי

מיכל63

New member
ימנה ../images/Emo6.gif

אחותו של בעלי נקראה במרוקו ימנה בישראל היא מוניק, בעלי לא יודע את הפירוש של ימנה...
אפשר עזרה בתרגום למרוקאי שלי???

RANOFROY

New member
פשוט מאוד../images/Emo124.gif

היה נהוג במרוקו למצא את הנקבה של שם הזכר אותו רצו להנציח! מכאן שימנה הינה הנקבה של ימין שם עברי שלא צריך לפרשן

ועוד חצי דבר בעניין שמות...

אני זוכר חלק משמות הדודים בשבט המקנסי וזה בערך כך: ג'מילה = ? לורד (ריש בסגול) = פרח, ורד. בידה (בית ויוד בחיריק) = ? מזלטו = מזל עם תוספת... לונה = ? תרז = ? באי כנכמם עלא שי-ישום אוכרין, בלחאא וואערה עלייא פהאד סעה. להה יירדי עליקום ויסטאר עליקום א-כוואני. או-עיידו בלכאר או-בלהנה! סנה טובה !!!

RANOFROY

New member
חידושים ופרושים../images/Emo124.gif

שלמה יקירי על ג'מילה פרשתי לאלמרה מערבית =יפה לורד= מעברית ורד ואילו בערבית אל(ה' הידיעה )ורד =הורד בידה=לבנה מערבית בידה מזלטו צ"ל מזלטוב ,פשוט הב'נבלעה לונה מצרפתית lune וספרדית luna = ירח תרז שם לועזי THERESA בערבית מרוקאית תרז TERZ =לרקום

אלמרה

New member
לי זכור שאני פרשתי לעצמי את ג'מילה.

זו דודתי שלא זכיתי לראותה כי נותרה במרוקו ולא עלתה ארצה ונפטרה - איך לא, חודש לפני חגיגת הבר מצווה שלי..

RANOFROY

New member
נכון../images/Emo52.gif

אני כבר מבולבל כי זו הפעם הראשונה שאני מגיב סימולטנית !

אלמרה

New member
../images/Emo9.gifעד שאני כבר יודע משהו. ויש לי

עוד הרבה מה ללמוד ממך ידידי.

למעלה