שיפצור ביקורות - לכל הכותבים

• פותח הנושא Soak
  • פורסם בתאריך

Soak

New member
../images/Emo124.gif שיפצור ביקורות - לכל הכותבים

כותבי ביקורות יקרים, בעקבות אינדקס הביקורות הממשמש ובא אנחנו רוצים "לישר קו" ככל האפשר בין כל הביקורות שנכתבו בפורום. מובן כי לכל כותב הסגנון שלו והדרך שלו לתיאור הדברים אבל הרבה פעמים בפרספקטיבה מסויימת אנחנו מוצאים עוד דברים לומר, עוד ניסוחים לתקן ובכלל - לשפץ את הביקורת. כדי להבהיר את הצורך בכך, כמה מילים על אינדקס הביקורות: הרעיון הראשוני לאינדקס אמור היה לתת מענה לשני צרכים שהתעוררו בפורום: 1. כשיפור לממשק המאמרים בתפוז, לאחר שכמות הביקורות הלכה וגדלה ונוצר צורך לחפש ביקורות על פי פרמטרים אחרים מלבד לשמות הכותבים כפי שהם מסודרים במאמרים. 2. כתשובה לשאלה הנפוצה - "תמליצו לי על סרט". האינדקס הבסיסי ביותר עליו חשבתי אמור היה לסדר את כל הביקורות לפי ז'אנר (מתח, דרמה, קומדיה מד"ב) ובמקביל לאפשר חיפוש סרט על פי האות הראשונה שלו (שורה של אותיות הא-ב שלחיצה על כל אות מובילה לחלק תחתון בעמוד). לחיצה על לינק של ביקורת - גם מתוך מיון הז'אנרים וגם מתוך מיון האותיות מביא הישר לביקורת כפי שהיא נמצאת במאמרי הפורום. ככל שהרעיון הלך והתפתח ומאז שעטלפוני לקח את בניית האתר תחת חסותו נתקלנו באפשרויות רבות וטובות לניצול האתר כתומך-פורום כמו גם כאתר ביקורות עצמאי לחלוטין אך המשלב בתוכו את הפורום וקהילת ה-DVD בתפוז באופן אינטגרלי. נוספו לאתר דברים כמו טיפים ועזרה, חדשות, לינק לעדכון השבועי, ציטוטים מהפורום, תמונות, מאמרים, מנוע חיפוש ועוד... במקביל חשבנו על אפשרויות נוספות למיון ביקורות לפי איזורים, ציונים, תאריך וכו'. בשלב זה האתר עדיין בשלבי בניה מתקדמים והוא די רחוק מלהיות מוכן, אבל אני מאמין שכשהוא יעלה הוא יהיה גדול מהחיים. סביר להניח גם שהוא יפורסם במקומות רבים ברשת ואף בעיתונות הכתובה, וחשוב להבין שהביקורות של כל אחד ואחד מכם יופיעו בו לתפארת הפורום. אז מה אני רוצה מכם? הבקשה היא פשוטה. כנסו למאמרי הפורום וקיראו כל אחד את הביקורות של עצמו. תראו איפה אפשר לתקן, איפה אפשר להוסיף, איפה יש טעויות... בעצם - שפצרו את הביקורות שלכם. אני יודע שזה נשמע כמו תיק אבל תבינו שככל שהביקורות באתר יהיה מפורטות יותר, מקצועיות יותר ועוזרות יותר למי שמתכנן לקנות את הסרט או סתם מתעניין בו - ככה האתר יהיה איכותי ומוצלח. והכל בזכותכם. אני יודע שלחלקכם יש לא מעט ביקורות (לרומן נמנה 2 חומים משלו שיעזרו לו
) וגם לי יש לא מעט אבל אני עדיין מתכוון לעשות בדק בית. כיוון שהאתר די רחוק, זה לא צריך להיות קשה מדי. כנסו כל יום לביקורת אחרת, תקראו אותה טוב ותראו איפה אפשר לשפר. אולי אי אפשר... אולי אפשר לשנות את הכל.... כל אחד לפי ראות עיניו. כל מרמא מתוקן אשמח אם תעבירו אלי במייל [email protected] בקובץ WORD או טקסט. מצידי אפילו בקובץ תמונה עם קישקושים וחיצים... כמה הערות: * ידוע לי שלא לכל הביקורות יש בתחתית הביקורת לינק אדום להודעה עצמה בפורום. התחלתי להוסיף את זה רק מהחודשים האחרונות ועם עליית האתר זה יתווסף לכולן כך שאין צורך לציין זאת כתיקון. * ניתן להוסיף תמונות במרכז המאמר, כמו בביקורת של רומן ל-Alien, למשל. בעבר אי אפשר היה לעשות את זה אבל כיום ניתן ואם אתם מעוניינים - אדרבה. אנא שלחו אלי את התמונות בגודל שבו אתם מעוניינים שיופיעו (רצוי מאוד שיהיו קטנות, כמו בביקורת של רומן) וציינו אחרי/ליד איזו פיסקה להציב אותן. * ניתן להוסיף לינקים, אייקונים של תפוז, להדגיש, למרכז ולסדר את המאמר כמו כל טקסט בקובץ Word. גם זה לא היה אפשרי בעבר אבל כיום ניתן ואתם מוזמנים לעשות זאת. כל רעיון שיש לכם לעיצוב המאמרים, לעיצוב האתר, לאפשרויות שיהיו באתר ולעזרה בבנייתו יתקבלו בברכה! נא לפנות אלי או לעטלפוני במייל/מסר.
לכולם. אני לא שוכח לרגע שהאתר הזה קם בזכותכם ושייך לכם לא פחות מאשר לי.

DBD

New member
ישר כח! מצתרף למאמץ.

אני אבדוק את כ-ל הביקורות שלי!

Boone

New member
בהחלט ../images/Emo51.gif

אני יודע שאין לי הרבה, אבל אני אבדוק, אתקן והשלח.

Soak

New member
הביקורות שלך

נמצאות כרגע בקטגוריה של פסח. בסוף השבוע תיפתח לך קטגוריה חדשה וכל הביקורות של פסח יפוזרו.

Soak

New member
עוד תוספת קטנה

ניתן להוסיף למאמר גם רקע כרצונכם, ובתנאי שאינו עובר על חוק זכויות היוצרים...

אוקיי במיוחד

אחרי הביקורת הארוכה על הסרט "הלהקה" שתתפרסם אם ירצה השם (וגלובוס) עוד יומיים.

קרמי

New member
../images/Emo51.gif רבה ../images/Emo45.gif

אני בודק את הביקורות שלי מליון פעם לפני שאני מפרסם כך שאני בספק אם אני אמצא משהו חדש לתקן אבל אולי אבדוק שוב בזמן הקרוב. שוב תודה רבה על הפרוייקט ועל ההשקעה המדהימה.

ליונל

New member
../images/Emo45.gif נשמע מרגש, אחלה יוזמה

אין לי יותר מדי ביקורות, וגם את אלו שפרסמתי בדקתי היטב לפני שהעליתי, אז לא נראה לי שיש לי יותר מדי עבודה. בכל אופן, אעבור על הכל. אולי יהיו דברים שאני ארצה להוסיף.

zender

New member
מצויין,כל הכבוד../images/Emo45.gif

נעבור בימים הקרובים ונבדוק

נצל"ש: חזרתי../images/Emo24.gif

אין לי זמן לכתוב יותר מדי (צריך לסתום חורים בעבודה וכו'
) אבל היה מעולה. אם יתאפשר אצרף תמונות בקרוב. nassaf - הסרט שביקשת נרכש.

רומן ט

New member
ברוך השב! ../images/Emo24.gif

מה זאת אומרת "אם יתאפשר"? רוצים לראות תמונות!

למעלה