התייעצות לגבי הסדנאות

ד ל י ה 34

New member
../images/Emo124.gifהתייעצות לגבי הסדנאות

לאחר התלבטות מאוד קשה, החלטתי לרשום את ההודעה הזו.
למרות שרשמתי ב"תקנון" לסדנאות את נושא המתנות, אני מרגישה מאוד לא נוח שאני צריכה להזכיר את הנושא הזה. הוחלט על ידכן שהמתנות למארחת והמדריכה ייעשו בקניה מרוכזת, ולא כמו שהיה בהתחלה שכל אחת מביאה להן מתנה אישית. משום מה שיטה זו לא עובדת, ואני באמת לא יודעת למה... אם כל הכבוד, נכון שיש ביטולים ברגע האחרון שלא תלויים בנו..אבל זה לא פייר שבעת רישום לסדנא, אני יודעת שמגיעות X משתתפות, ולפי זה מתנדבות בנות לרכוש את המתנה (לפי הסכום שאני אומרת להן) בתקווה לקבל את כספן במלואו חזרה בסדנא...לצערי זה לא בוצע כבר ב- 2 סדנאות (שלפחות עליהן אני יודעת), הבנות שקנו את המתנות, ספגו את ההפסדים!!! (אני אישית לא מרגישה עם זה טוב ונוח) וזה למרות שכתוב בתקנון וגם במסרים שאני שולחת עם הוראות הגעה ורשימת חומרים, אני כותבת, שבמידה ולא מגיעות כל הבנות, שווי המתנה יחולק בין כל המשתתפות בסדנא..אבל בפועל זה לא נעשה!!! מה אתן מציעות לעשות?...אולי כדאי לחזור למתנות אישיות, שכל אחת תביא מתנה אישית למארחת ולמדריכה?..

סמאילי

New member
לדעתי מתנה מרוכזת שווה יותר!!!

ואכן קניית המתנה המרוכזת צריכה להעשות לפי מספר המשתתפים שנרשמו לסדנא. במידה ויש ביטולים של הרגע האחרון (ביטולים מוצדקים - כמובן...) אין ברירה וסכום המתנה יחולק שווה בשווה לפי מספר המשתתפים שהגיעו בפועל... הרי לא מדובר בסכומים גדולים... ועוד רעיון קטן ע"מ למנוע את "תופעת הביטולים" - מי שתבטל יותר מפעם אחת ללא סיבה מוצדקת ("הבריזה") ולא שילמה למתנה - תיכנס ל"רשימה השחורה" שלך ושילובה בסדנאות יהיה בדרגה אחרונה... זאת דעתי...

ronnipi

New member
לדעתי להשאר בשיטת המתנה המרוכזת

אבל לפתור את בעיית החוסרים. הייתי בסדנא שאליה לא הגיעו שתי בנות (ועוד בעיה אחרת) ובאמת נוצר ויכוח לא נעים. לי אין ספק שיש לחלק את ה"הפסד" בין יתר המשתתפות !! אין להעניש את הרוכשת שגם כך השקיעה זמן ברכישה...

pizi33

New member
יש לי פתרון יצירתי לבעיה

תרכשו תווי שי בסטימצקי או ברשת אחרת בכפולות של 10 או 20 ש"ח. אם יעדרו בנות אז המארחת/מדריכה יקבלו פחות תלושים והתלושים הנותרים יוותרו לסדנה הבאה. לגבי העדרות מסדנאות וחלוקת הסכום בין המגיעות - זה לא נשמע קצת כמו להעניש את מי שבסדר? ביום רביעי היו לי כל הסיבות לא להגיע לסדנה אצל ניצנץ - כבישים מוצפים, חוסר יכולת לצאת מת"א, קושי גדול מאוד למצוא שמרטף לילד, ובכל זאת עשיתי את המאמץ והגעתי עד רחובות וממש ממש קרוב לביתה של ניצנץ קרתה לי תאומה עם הרכב ולא התלחתי להמשיך. זה באמת חוסר מזל ותו לא אבל לא רציתי שבגלל שאני לא מגיעה האחרות שהן כן בסדר והתאמצו הגיע למרות הקור והגשם יאלצו לשלם יותר. חוץ מזה ל\דליה - בפורום הראשי יש נוהל שמי שלא מגיעה משלמת את חלקה בפעם הבאה שהיא מגיעה לסדנה ומי שמבריזה סידרתית פשוט לא רושמים אותה לסדנאות.

ronnipi

New member
זה לא נראה לי עונש

גם כך הסכום הוא די סמלי, אז נראה לי שתוספת של כמה שקלים לכל אחת אינה נוראית כל-כך, ומונעת את המצב שבו הרוכשת תשלם מכיסה את כל החוסר. אני בעד אימוץ ה"סנקציה" עליה כתבת. זה מה שנקרא עונש חינוכי. אני כמובן לא מתכוונת לאירועי רגע אחרון כמו שעברו עלייך (אגב, הכל בסדר?) אבל סתם לא להגיע ולא להודיע? מדובר באנשים שהיו מספיק בוגרים בשביל להרשם, אח"כ לאשר ובסוף לא הגיעו. קצת לא הוגן להטיל על דליה גם את תפקיד השופטת, אבל נראה לי מאד הגיוני שהמידע על מי לא הגיע (ותפס מקום של מישהו אחר ברשימת הממתינים) צריך להגיע אליה, ואח"כ לשמש כמידע בשיקולים האם להכניס אותו לסדנא או לרשימת הממתינים.

הוספת תגובה אישית

נכון שאנחנו אנשים בוגרים אבל דוגמא אין טלפון ויש טוקמן שלא תמיד יש לי שיחות נכון נירשמתי לסדנה האחרונה וחיכית בקוצר רוח ובדרך לסדנא היתה לי תאונה אבל שלחתי מסר למי לשלוח את הכסף כדי שלא יפול על אף אחת יותר אבל גם אף אחת לא התקשרה לברר מה קרה איתי כי לא מכירים אותי מה שאפשר לעשות זה לעשות רשימת טלפונים אחרי הרישום כמובן ומי שאחראית על הסדנה תברר מה קרה וכך מי שלא הגיעה יוכל לשלוח את הכסף למרות שלא הגיעה מקווה שהייתי ברורה בכונה שלי.

ענ2ת

New member
אהבתי את הפתרון היצירתי של פיצי

ודוגלת ברעיון של מתנה מרוכזת . גם בפורום מפיות קרה שבנות לא הגיעו ברגע האחרון . הם חויבו בתשלום. ללא קשר לסיבה לאי הגעתן!!!פשוט כדי לשמור על סדר והגינות שכדי שהבנות שאכן הגיעו לא ישאו בהפסד כספי ( אני יודעת שמדובר בסכומים קטנים) אישית- זה ניראה לי הכי נכון והכי הוגן . זה אמור לחסוך חיכוכים , אי נעימויות, ומצב שבו מי שקנתה את המתנה המרוכזת - תפסיד מכיסה האישי . אותם 20 ש"ח לחברה שלא הגיעה - לא יהיה סוף העולם , וזה גם חלק מהאחריות שמי שלא מגיעה צריכה לקחת על עצמה . ואני יוצאת מנקודת הנחה שמי שלא מגיעה יש לה סיבה אמיתית . העניין- לקבוע כלל- ולעמוד בו. ! האחריות היא גם על מרכזת הסדנא שאחראית על איסוף הכספים, לגבות גם ממי שלא היתה . סומכת על מרכזות הסדנאות וגם עלינו שהכל ייעשה ברוח טובה .

2 אופציות אחת תומכת ברעיון של

פיצי: מי שלא מגיעה ללא סיבה צריכה להעביר את סכום ההשתתפות במתנה... אני לא בטוחה עד כמה זה ניתן לביצוע אבל זה נראה הכי הגיוני... אופציה נוספת היא שהמתנה תירכש לאחר המפגש ותילח למארחת ולמדריכה וכך ייגבה הכסף לפני הרכישה....

smady a

New member
נכון זו בעייה. אני למשל לא הגעתי

שבוע שעבר לסדנא מסויימת. במקרה שלי הבחורה שקנתה את המתנה היא חברה נהדרת שלי. ואמרתי לה כמובן שתקנה בשמי גם. ואני אחזיר את הכסף במלואו. אבל ואבל גדול לא תמיד יש מערכות יחסים קרובות בין זו שקנתה לזו שלא הגיעה..... וזה בעייה להחזיר את הכסף. מתנה משותפת זה נהדר כי אפשר לקנות משהו שווה. אני חושבת שלפי קבוצת האנשים ניתן להחליט כל פעם מה לקנות או משותף או כל אחת. שניהם זה מאוד כייפי.

ESTY99

New member
לדעתי, מבחינת המתנות, כדאי לקנות

תלושים (כמו שפיצי אמרה) או לקבל זיכוי מחנות מסויימת שמוכרת מוצרים לעבודות יד, כמו כפר השעשועים שנמצאת בכל עיר) ולתת למארחת שתקנה לעצמה מה שהיא צריכה. ולגבי העדרות לא מוצדקת מסדנא- על הנעדרת לשלם את הסכום שנקבע.

נילקי1

New member
דעתי....

קודם כל זה שבחורה אחת ספגה את ההפסד זה ממש מקומם ונוראי
מה גם שזו אותה אחת שהתנדבה לקנות את המתנה - כך שהשקיעה זמן וכסף ואנרגיות ומחשבה ומגיע לה על כך רק תודות ולא עונש. שני פתרונות - קודם כל אני, הן בתור משתתפת והן בתור מדריכה, חושבת שזה נכון להעניק תלושי שי לחנות יצירה/סטימצקי או כל חנות אחרת בהתאם להעדפת מקבלת המתנה. הרי בד"כ רוכשת המתנה לא מכירה או ראתה את הבית של אותה אחת, אז היא לא צריכה לשבור את הראש ולבחור מתנה לבד. אז פתרון א. כפי שהציעה פיצי ופתרון שני שלדעתי עדיף, כי לא "תוקע" את קונת המתנה עם זיכוי שאולי היא לא צריכה - פשוט לקנות בסכום הנמוך ב- 20-30שח, ואם כולן יגיעו ויהיה "עודף" אפשר להוסיף את זה לכסף שמוחזר על רכישת החומרים.

nuky1

New member
דעתי ../images/Emo45.gifאכן נכון תלושי שי הרבה

יותר שווה ממתנה.לא תמיד הטעם של מי שקונה (על אף שאני מאמינה שהתאמצה למצוא) מתאים לטעם המקבלת. אגב יש גם לטאור רקורס כרטיס מוטען למתנות. (מאד נחמד). לגבי מה שאמרה נילקי לקנות בסכום נמוך יותר זה לא נראה לימתאים כאשר מארחים בבית 6-7 בנות ומורידים סכום של 20-30 ש"ח מה נשאר למתנה? לגבי מבריזות כרוניות צריך להשאותן מרשימת המתנה לסדנאות.

למעלה