"ילדי בנק הזרע" - דיון

../images/Emo115.gif"ילדי בנק הזרע" - דיון

מחר ביום א' בשעה 21:00 בערב תשודר תכנית של עינת ארליך על גיבוש הזהות של ילדים שנולדו כתוצאה מתרומת זרע והאם החצי החסר להם במידע ההורי רלוונטי או לא. אני רוצה שנעלה כאן דיון חשוב למשפחות החד הוריות ואף להרחיבו. האם אתם חושבים שילד בהגיעו לגיל 18 זכאי לדעת מי אביו/אימו הביולוגי במקרה של תרומת זרע או ביצית? האם הדבר ישפיע על נותני התרומות? האם לאם/אב מותר לדעת מי התורם? שאלות נוספות ודילמות נוספות יתקבלו בברכה קדימה, שתפו אותי ואת כולם ברגשותיכם - גם אם אתם לא השתמשתם בשירות הנ"ל.
אבקש לשמור על דיון נקי ובוגר

פולספגן

New member
כן ולו רק בשל הגורם הגנטי שלא יהיה מצב שאח

ואחות למחצה יתחתנו ביניהם. ישפיע, אך לפי דעתי אין ברירה. לא, כי יכולים להיות תביעות משפטיות.

Jen74

New member
לא רק אחים/ות שלא ידועה זהותם...

יכול לקרות מקרה של בחור צעיר שתרם את זרעו, התבגר ויום אחד הוא יוצא עם צעירונת וחלילה יסתבר שהיא מתרומת זרע שלו.

תודה בנות

אמנם זה לא עוזר לשלב המקדים לחתונה אבל ידוע לי שלפני חתונה כשמצהירים ברבנות או במשרד הפנים שהחתן/כלה הם מתרומת זרע נבדקים שני הצדדים שאין ביניהם שותפות גנטית. אבל זה בהחלט קשה כשהענין הוא היכרויות בין אחים שלא יודעים עלזה . אבל היום יש גם אפשרות לתרומת זרע מחו"ל ככה שהנושא של גילוי עריות הופך ליותר קלוש.

יולי4

New member
כן הדבר ישפיע על נותני התרומות

במידה כזאת שלא יהיו הרבה תורמים . מפני שמי שתורם יודע מראש שלא ידעו מי הוא ובגלל זה הוא תורם.. התורם בעיניי נשאר תורם הוא לא אבא.. אבא זה אחד שדואג לילדיו, מגדל אותם, מרעיף אליהם את אהבתו ופשוט נמצא שם כמו כל הורה אחר... אני נעזרתי בתורם מבנק הזרע. בשבילי הוא רק עשה לי טובה רק הייתי רוצה להגיד לתורם שלי ואני מאמינה שכל אחת שנעזרה מתורם בבנק הזרע זה להגיד לו ת ו ד ה כי בזכותו יש לנו את הדבר הנפלא והמקסים ביותר שנקרא ילד........

רוד9

New member
כן הדבר ישפיע

אין כמוך בדיוק לזה התכוונתי אבא הוא המגדל ולא זה שנתן זירעו , ילדים מאומצים גם הם לעיתים אינם יודעים מי זה אח שלהם.

זכותו הבסיסית של כל אדם לדעת מי אביו.

ובנוסף על הסבות שניתנו כאן, יש גם נושאים אחרים. בריאות, לדוגמה. כל אדם רוצה לדעת משהו על הגנים שירש. ויכולות להיות עוד סבות רבות, שכרגע איננו חושבים עליהן.

אתן יודעות איזה נזק זה?

חשבתן פעם ? כמה נזק אנו גורמות לשלושת הגורמים הנוגעים בדבר ? אני לא מצליח להבין את הנשים הקטנוניות הילדותיות החסרות שכל האלה מה ? מה ? מה חשבתן לעצמכן כשנכנסתן להריון מתרומת זרע ? אוי מסכנות רוצות ילד ...... בואו נשחק באמא ואבא בלי אבא יש לכן מושג מה זה לגדול ללא אבא ? כשאתה ילד וחסרה לך דמות אבהית ? מה חשבתן או לא חשבתן לעצמכן ? או שחשבתן רק על טובתכן האישית והסיפוק המיידי להיכנס להריון ? האם חשבתן שיהיה נחמד שיהיה לי ילד קטן ? (לכו תגדלו כלב !!!!!!!) ומה לאב המסכן ? שרצה להישאר אנונימי ? כי היו חסרים לעלם כמה גרושים בכיס אז הוא הלך וטרם מי תכנן בכלל שיבוא ויציק לו בגיל 43 ילד בן 18 שאמא שלו חשבה שיהיה נחמד לשחק בבית ויגיד לו אתה זוכר שתרמת זרע ? אז אני התוצאה!!! אני שואל למה ? למה להעביר את כל הצער הזה רק בגלל שאתן כן אתן הנשים אימפוטנטיות נפשית , חברתית או לא יודע מה

אורית502

New member
וואאווו - אחת ועוד אחת1 - זה היה קשה !!

וגם ברור אך אילו ואם כל ההשלכות היו מאפשרים לתורם ביטחון שהדבר לא ישפיע על עתידו כמו - דרישה למזונות, או קשר למשפחתו אלה רק מידע גנטי שעלול להתפתח ולמנוע מצבי גילוי עריות ואת הבחירה אם להיות אנונימי או לאפשר להכיר את "התוצאה " :) בלי לפגוע בזכויות של כל צד אזי היו נימנעות הרבה בעיות .. אפשר לשאול אותן שאלות כמעט על ילדים מאומצים - שלא תמיד ההורים מוכנים להזדהות ו - או להיות בקשר - אחרי גיל 18 .. או ילדים לאבות שעזבו - מכל סיבה שהיא את הבית כאשר הילד טרם נולד או ממש בהתחלה ונעלמו להם ??? לדעתי האישית והלא חשובה בהחלט :) מה שחשוב במקרה הזה - עניין הגנטיקה וגילוי עריות .

פולספגן

New member
לא רק

יש גם עניין של שיבוש ההטרוגני של הגזע, כי ניתן לבחור עדה מסויימת, צבע עור מסויים, עיניים מסויימות וגו'.

אני חושבת שזה לא בהכרח נכון

מכוון שיכול להיות שבמציאות אחרת אותה אישה גם הייתה נכנסת להריון מגבר עם אותם נתונים שהיא בחרה אצל התורם. ואני המון נשים שלא רצו לשנות את הצבעים שלהונשארו בבחירה עם הצבעים ה"פשוטים" שלהן. כלומר לא חיפשו תורם עם עיניים כחולות ושיער בלונדיני (מה שהרוב בהחלט עושות).

זה לא היה קשה

לחיות עם הסיטואציה הזו זה קשה !!!!! ובקשר לאימוץ זה לא אותו דבר הורים נותינים את הילד שלהם לאימוץ מסיבות אלו ואחרות (קשיים) כניסה להריון בידיעה שהילד שלך יגדל ללא אבא כי ביקשת תרומת זרע זה במכוון !!!!!

ערב טוב

אני לא "ילד זרע" אבל אני גדלתי לבד עם אימי ללא אבא שעזב אותנו כשהייתי בן 3 חודשים אני יודע מנסיון אישי כמה החלל החסר גדול ועוד לי יש תמונה להצמיד לפנים האלה שנקראות אבא למרות שזה תואר שצריך להרוויח לדעתי יש המון דמיון בין המקרים ויש המון דברים שלא דומים בגלל זה אני מאמין שהבאת ילד לעולם צריכה להיות ע"י זוג וזוג צריך לטפל בילד הבאת ילד לעולם ע"י אדם אחד בעוד שהגדילה שלו מחייבת שני הורים הינה מעשה ילדותי טפשי ואגואיסטי ביותר

רוד9

New member
אחת ועוד אחד

לדעתי להביא ילד לעולם חד הורי או זוג באופן כללי זה אגואיסטי במיוחד לעולם שלנו.כן עשיתי מעשה אגואיסטי ואין מאושרת ממני . כדי שיהיה לי ילד התגרשתי מבן זוגי שלא רצה לעשות את המאמץ המקסימלי כדי להיות הורה שלל אימוץ כי זה לא ילד עם הגניים שלו שלל המשך טיפולי פוריות כי נמאס לו הפרוזדור של בית החולים. לא רצה להתגרש כי היה לו טוב כל תשומת הלב היתה בשבילו,לי היה חשוב להגשים את האמהות את הילד שלי לא נטש אב הילד שלי יודע כיצד הגיע לעולם לא חי עם חלל חסר כי נולד למצב זה ללא אבא, יש משפחה וחברים שעוזרים לא חסרה לו דמות גברית אני משמשת לו כאם וכאב כמה אבות מוולים עם ילדיהם כל כך הרבה שעות כמו שאני מגדישה לו רב האבות ואני מדברת על הצעירים יותר שמגיעים הביתה בשעות מאוחרות ואולי מספיקים לומר לילה טוב ולא יותר. כך שיש ילדים רבים שיש אב רשום אך לא בנימצא.

ראשית אני מבקשת לשמור על תרבות כתיבה

ו""חסרות שכל" הן בטוח לא. ואני אסכם לך את הנושא במשפט קטן. הכל זה היצע וביקוש. אם לא היה היצע של תרומות זרע לא היו אמהות יחידניות שפועלות בדרך זו. ולהיפך. לגבי הגדילה לא דמות אב, מה ההבדל בין זה לבין אלמנה? גרושה ללא קשר לגרוש? ליתום/ה? בתור יתומה מגיל שבו לא זוכרים כלום, הדמות אב מעולם ל הייתה חסרה לי ולא חיפשתי אותה בשום מקום. גדלתי בידיעה שזה המצב וזהו. ואני אגלה לך סוד... אני אולי נחשבת יתומה באופן רשמי - אבל אבי לא מת. ולמרות זאת לא תהיתיהיכן הוא, מ הוא, ולמה הוא לא לידי וכו'. קיבלתי את העובדה שזה המצב של חיי וזהו. והנשים כאן הן דווקא בעשד שמירת האנונימיות של התורם ואף ילד בן 18 או יותר לא ימצא את אביו בגלל שכשהיה סטודנט תרם איזה כפית של חומר גנטי לטובת נשים שונות. ונכות נפשית????אימפוטנטיות נפשית??? ומה עם זוגות שבהם הגבר אינו פורה, עקר, והשתמשו בשירות של בנק הזרע? רוצה משהו קצת יותר בכיוון שלך...??? דמיין חייל שנפגע בקרב הירואי כלשהו ונותר עקב כך עקר, ולמרות זאת מצא אישה "אימפוטנטית נפשית" שהסכימה להתחתן איתו ולאהוב אותו ולהביא איתו ילד מתרומת זרע של מלאך אחר. האם למנוע מהם את החלום הזה?? האם לומר להם שלא??

רוד9

New member
חסרות שכל

תודה ושוב תודה רובנו לא חסרות שכל בכלל רובנו נשים אינטליגנטיותשעשו את התהליך בעינים פקוחות והמון מחשבה, הילדים שלנו גודלים באהבה רבה.

bobita

New member
קראתי ניסיתי להפנים ובא לי להקיא

אני חד הורית או נכון יותר להגיד יחידנית. אם שמגדלת את בנה לבד. ללא שום דמות אב... ולא מתרומת זרע. האבא של הילד שלי |( אם אפשר לתת לו את התואר הזה אבא) נעלם לי בהריון ממש לקראת הסוף. אז לפי מה שאת אומרת היה עלי ללכת לבקש לידה מוקדמת ולרצוח את הילד שלי. אני מכירה אישה מדהימה שטיפלתי בילד שלה ויש לה ילד לא פחות מדהים שלא חסר לו דמות אב בחיים כי הוא לא יודע מזה. הבן שלי זה לא מעניין אותו הוא לא שואל ולא כלום זה מצב נתון וזהו. אז לבוא ולירות כל כך הרבה רעל כלפי נשים שאת לא יודעת ולא מכירה אותן. סתם כי עלה ג'וק לראש

את לא צריכה להקיא

אני נולדתי לסיטואציה שאת מתארת כרגע את לא הלכת לבנק הזרע במטרה להביא ילד לעולם לבד המצב הנ"ל נכפה עלייך אנחנו לא מדברים על אותה סיטואציה תגדלי אותו והוא יהיה ילד מדהים אני בטוח בזה את לא אמרת לעצמך ..... אני אכנס להריוןי ללא גבר, אלד אותו ללא גבר ואגדל אותו ללא גבר עשית איתו ילד והוא ברח פה האשמה נופלת עליו לא עלייך אני בטוח שאם כל אחת מהאמהות האלה היתה ניגשת לסדנא שבה יושב "ילד זרע" ושופך את הלב שלו על כמה קשה לו הן היו יורדות מהנושא הזה

למעלה