שרשור חורף

../images/Emo113.gifשרשור חורף../images/Emo183.gif../images/Emo182.gif../images/Emo188.gif

"ברקים ורעמים
בליל חורף קר
לא נשמעים תמיד אותו הדבר
" אז זהו, הוא כבר מכריז על נוכחות (אדון חורף ) אז החלטנו לקדם אותו בברכה ולפתוח שרשור רעיונות לפעילויות בנושא חורף שניתן להביא איתנו למחלקות: לילדים שפוחדים מרעמים, לילדים שרוצים לקפוץ בשלוליות בחוץ, וסתם, לאוהבי החורף ( וגם לאלו שלא כ"כ אוהבים אותו )

שמילבי

New member
תשובה חצי בצחוק../images/Emo42.gif

תלמדי ממורינו ורבינו... לעשות יום ים!!!
המשך רעיונות בשעה יותר שפויה (ועם פחות גלילי טישו לצידי...
, חורף או לא חורף...)

זמפנו

New member
ברקים ורעמים, רעמים וברקים...

רציתי להתייחס לנושא הפחד מרעמים: זוכרים את הנסיכה שרצתה את הירח? זוכרים את ליצן החצר ששאל אותה איך לדעתה עושים את זה? הפטנט הזה עובר נהדר עם ילדים (מנסיון!). אם ילד מביע פחדים צריך לחשוב יחד איתו איך לפתור את הבעיה ולעודד אותו למצוא פיתרון. אפשר להכניע את הרעם בכישוף, אפשר להכין לו מלכודת (איך? תשאלו את הילד. הוא כבר יגיד לכם), אפשר להכין אקדח או חרב מבלונים לצורך הגנה עצמית ואפשר לארגן את כל ילדי החדר למתקפת קרב אימתנית קוטלת רעמים. אפשר להכין שיקוי נגד רעשים ועוד ועוד... תשאלו את הילדים. הם יודעים יותר טוב מאיתנו.

שמילבי

New member
חברים, תקשיבו לזמפנו../images/Emo124.gif

למרות שלא קשור ישירות לנושא השירשור, נושא הפחד אצל ילדים הוא מאד חשוב בעבודתנו. אני מצטרפת למה שכתבה זמפנו ומחזקת את דבריה: ילדים יודעים. הרבה יותר ממה שאנו חושבים. אם אנו מתייחסים אליהם כאל "הוא רק ילד הוא לא מבין", הם מאבדים את האמון בנו. ושוב אני אמליץ בחום על הספר "המוות חשוב לחיים" של דר' אליזבת קובלר רוס שרובו מדבר על ילדים (גוססים ומשפחתם) ועל התקשורת שלנו איתם. זמפנו! כיף לקרוא את תשובותייך
שמילבי

נמששש

New member
חורף

פעילות לחורף חם: 1.לקחת עיתון גדול כפול 2 לגזור בצורת ענן לשדך מסביב את שני העיתונים ולהשאיר מקום להכנים ראש ואולי גם כתפיים(ילדים קטנים) לחתוך מקום לעיניים של הילד, לגזור משקיות ניילון רצועות דקות ולשדך גם אותם לעיתון כמים נוזלים. מכאן המשחק רחב אם אפשר מסתובבים ככה במחלקה ועושים קולות של רעמים וכו'.אפשר גם להיכנס ככה למחלקה להתחלת פעילות. ילדים שמרותקים למיטה אפשר לעשות אותו הדבר רק על שתי הידיים וכל פעם שהעננים נפגשים להשמיע קולות של רעם. 2.צנצנות שלג,כמו המזכרות של כריסמס - לוקחים צנצנת קטנה עם מכסה שנסגרת היטב למשל של ריבות, גרבר,אני מצאתי גם מפלסטיק של קישוטי עוגה מורידים את כל התוויות מדביקים בובה קטנה (אני השתמשתי במחקים קטנים בדמויות שונות ובדבק חם) למכסה בצד הפנימי שלו,ממלאים את הצנצנת במים ומוסיפים מעט!!! נצנצים (קופסה עלתה לי 7 ש"ח ויש בה המון).סוגרים את המכסה (רצוי להדביק אותו) ואז הופכים ועל הבובה יורד שלג. 3.מציירים בצבעי מים על דפים עבים,כשהציור עוד רטוב מפזרים מעט מלח על כל הציור.המלח סופח את הצבע ועל הציור נשארים כתמים בהירים כמו שלג. בהצלחה והמשך יבוא.
נמש

למעלה