שאלות

א י י ל 20

New member
../images/Emo110.gif שאלות

זה מה שקרה לכריזנטמה ששתלתי לפני כחודש. איפה הפרחים? עד כדי כך הם לא אוהבים גשם? בכל מקרה, לקטום את הפרח המיובש ?

טסונמי1

New member
הכריזנטמות שלך בסדר גמור-זה

צמח שפורח בקיץ- בשלב זה תגזום את הענפים שנשאו פרחים עד לקבוצת העלים הראשונה-בסוף האביב קרוב לודאי שיצאו מיצד הכרזנטמות שתילים צעירים זה הזמן ליגזום את החלקים של השנה הקודמת עד למטה לא לפני כן הכרזנטמות סובלות בחורף-אים הם לא עומדות במים הם שורדות את החורף-תנסה לתחח סביבם מעט עים סכין לא חדה ותן להם כופתיות יחד עים הגשם

א י י ל 20

New member
2 - צמח שאני אוהב, ו...

מפיץ את הגרגרים שלו בסוף הקיץ, כך שהוא מתחדש כל שנה. הבעיה היא שכואב לי הלב לגזום אותו כשמתחיל החורף. וזאת בסופו של דבר התוצאה... מה מומלץ לעשות ?

טסונמי1

New member
איל האים זה הצמח שבתצלום שמצורף?

אים כן אז זה המירביליס- אל דאגה הוא יחזור כמו גדול יש לצמח הזה שורש עמוק מאוד באדמה ולמה אתה גוזם אותו לפני החורף?אין צורך ובטח לא לפני החורף עדיף באביב אים נישאר משהו ליגזום

טסונמי1

New member
אני מתחיחלה את גיזום הורדים

באמצע או סוף פברואר- תלוי מה מזג האויר במקומות קרים וגבוהים אני ממליצה בסוף פברואר

א י י ל 20

New member
אוקיי, אני אאלץ לעשות את זה באמצע

כי מסוף פברואר אני אעדר מהבית (וגם מהאינטרנט) למשך חודש וחצי עקב פרוייקט שלי.

א י י ל 20

New member
4 - גרניום

ככה נראה הייחור. אני פושט גוזם מעל התפצלות בגבעול. האם אני חותך נכון?

א י י ל 20

New member
5 - הטיפול הייחור של הגרניום

לפני השתילה, אני מוריד מהייחור את כל העלים, למעט 1-2 שבקצה למעלה. האם אני פועל נכון, או שאני צריך להשאיר את העלים על הייחור במצב שכמו בתמונה ?

טסונמי1

New member
יחורי גרניום- קודם כל הכי טוב לעשות

יחורי גרניום באביב כשכבר לא קר כל כך דבר שני רק צמרות-אף פעם לא מהאצמע והאורך המקסימלי הוא 20 סמ את העלים התחתונים להוריד ועומק השתילה 10 סמ רצוי מאוד לפני השתילה לייבש את הפצע יום או יומיים -למניעת ריקבון נכון שגם כך כמו שאתה עשית יש סיכוי לשתיל אבל שתיל טוב יצליח רק מהחלק העסיסי = צמרת או החלק העסיסי של ענף צדדי

א י י ל 20

New member
6 - אחרונה. נענע !

לקחתי 2 שורשי נענע, הורדתי את העלים והכל, וזאת התוצאה העגומה אחרי יותר מחודש. למה זה ככה? עודף מיים (לא יכול להיות), סיבה אחרת ?

טסונמי1

New member
הנענע בסדר גמור אחת מהם טיפה ארוכה

לא לעשות ייחורים ארוכים היית יכול להכניס לעציץ הרבה יותר מ2 יחורים הנענע עכשיו מתחילה להיתעורר כדאי להוציאה לשמש מלאה-ואים הקור פגע בה או הברד ליגזום נמוך לזבל עים כופתיות ולחכות בסבלנות- נענע היא קיצית סהכ איל הכל בסדר הרקפות בר שלך מדהימות צריך להיות מיסביבם המון ספיח-שתילונים קטנים מזרעים שנפלו תיבדוק טוב לפני שאתה מעשב סביבם

למעלה