- ניסיון אחרון...

The DDM

New member
התכווצויות אצל ילדים - כיפוף/ישור

כל מתנדב נט"ן במד"א שיצא לו להגיע לחולה פדיאטרי שהתכווץ שמע את הפראמדיק שואל את האמא או האבא אם ההתכווצות היתה כלפי פנים או כלפי חוץ (לפעמים הם פשוט מדגימים עם הידיים, אבל זו פחות או יותר השאלה) בעצם השאלה היא האם התינוק/ילד התכווץ או 'נמתח' ובעצם ישר את האברים שלו, שזה די שונה מהתכווצות באיך שזה נראה. ישבתי ומיינתי דיסק שמלא במצגות הדרכה שהגיע אלי (ואסור לי לחלוק, עמכם הסליחה) ובמצגת על דירוג גלזגו (Glasgow) בשקופית שמדברת על ילדים כתוב שיש דירוג שונה להתכווצות כלפי פנים ולהתכווצות כלפי חוץ (כיפוף איברים או יישור איברים). בהעדר הסבר במצגת, החלטתי לפנות אליכם. 1. מה ההבדל בין כיווץ לישור, מבחינת המנגנון שפועל ? 2. מה ניתן להסיק כאנמנזה משני הכיווצים השונים ? 3. איך הבדל זה משפיע על אופן הטיפול - ברמת BLS ובעיקר ברמת ALS 4.למה כיפוף איברים נחשב פחות חמור מישור איברים ולא רק שונה, לפי סולם גלזגו ? תודה רבה אלון

The DDM

New member
יש סיבה שלא עונים על זה?

יש סיבה שהשאלה הזאת כבר ירדה עמוד בלי שיענו עליה? הרי היא כן עניינית וכן מקצועים, ואני בטוח שיש פה אנשים שיודעים את התשובה\ הרי כותבים כאן גם פראמדיקים (שאמורים לדעת את זה, לא ?) זו שאלה בסיסית מידי ולכן לא מתעסקים עם זה, או מה ?

amazone

New member
היצרות קנה נשימה

נערה עם רקע של אסטמה קלה [כבר שנים שלא מסתובבת עם משאף] דיווחה על קשיי נשימה לאחר ריצת אלף מטר - עם התמקדות בכאבים בקנה הנשימה לפני הפיצול לראות. לצערי לא היתה לי גישה לחמצן ולרגע מצבה הידרדר לרמה של סחרחורת קלה. לאחר כשעה התאפשר פינוי ובבדיקת א.ק.ג הכל נראה תקין. לכל אורך הדרך, היא לא דווחה על שינוי משמעותי במצבה וזו לא הפעם הראשונה שהיא מדווחת על היצרות קנה הנשימה. עם זאת, לא נמצא ממצא פתולוגי כלשהו. דעות?

למעלה