מלאכותית.

lutaty

New member
רוצה לומר כמה מילים על העונה ה-2

שלום לכולם! אני רוצה לספר לכם שמאד נהנהתי לראות את העונה השניה! הרבה יותר מהעונה הראשונה!!!!!!!! אני גמרתי לראות את העונה השניה לפני כשבועיים!!! ואני מוכרח לומר יש לכם למה לחכות! מי שרוצה פרטים אלי לפרטי

Esmena

New member
אוקיי,גם אני רוצה...<קול על ספידים>

לומר כמה (מאות)מילים על העניין של העונה החדשה וכאלה!!!1 ,מנקודת מבט של אחת שצופה בה בערוץ 3 (ו-לא רוצה שייספלרו לה כלום אח"כ).'סדר? טוב,אני מניחה שכשהמדובר בפרקים שרלוונטיים לזמן הזה, מדובר בפאקינג איחור, נו, לא שלא רציתי להשיב את עצמי לכתוב את זה בשבוע החולף, אבל לא מצאתי זמן,וכרגיל,הדחיין צריך למצוא את עצמו פחות מחצי שעה לפני 5 בבוקר,לאחר ליל שישי די עמוס(כמו שניתן לראות,הודעה זו נכתבה מראש בוורד,וכתיבתה נקטעה ע"י דברים לא הכרחיים כמו שינה). ולכל המתלוננים על הגיבוב הזה,הגיבוב שלמתחתיו וגיבובי ג'רמיה (ולא רק,אבל זה כבר באמת לא שייך לפורום הזה,אפילו עבורי) : הרי לכם דיסקליימר ראוי לשינון(ולמישול) . פשוט הביטו בחתימה שלי. לא,לא בקטע העלק מתחכם ההוא עם הספרים. נו?בדיוק. משרד בריאות הנפש מזהיר כי מדובר בבזבוז זמן בעל השלכות בלתי הפיכות, התפלספוט עלאק לא קשורה לדבר של בן אדם(?) אחד,שטחיות המצביעה על בעיות הורמנליות, רגשנות המחזירה אותנו למישרד הקודם וכו'.אם לא בא לכם לקרוא דבר כזה,פשוט תלחצו על הכפתור שמחזיר אותכם אל הפורום . עברנו את זה?יופי.גיבוב זה עוסק בשאלה על(מה דעתכם על) העונה השנייה, ובעיקר בפרק השני שלה, המספק נסיונות תשובה.ובמקום בו עומדים בעלי תשובה-אה,לא. אולי בגלל שהפרק הראשון די גרם לכותבת ללקוט בהלם (באופן יחסי טליווזיוני,כמובן,ניסתה איסמנה ללא הצלחה לשכנע שיש לה חיים) ,כמובן. לרוב, אין כל רע בפרקי ג'רמיה חזקים ועוצמתיים אשר מותירים אותך מבולבל ולא כל כך מחייך –אין צורך לציין שכאלו היה הפרקים הטובים ביותר –ספיישליים של העונה הקודמת, הידועים גם כאלה שבאמת קשורים לעלילה מתמשכת(עוד רגע,שנאמר)ומקדמים אותה-כמו Firewall(שנו טוב, היה קצת שונה ויותר בקטע של להרגיע ולהבטיח רבות בקשר לעתיד הסדרה-הוא היה הראשון מביניהם ,אחרי הכל) Tripwire ,פרקי הסיוםאין צורך לומר,שלכולם במקרה נכתבו ע"י האל –תסריטאי בפי התעשייה- הידוע גם בשםJMS). פרקים בעלי נוכחות אמוציונליט די חזקה,מהסוג שמדיף שכל ישר הצידה.ולא כך הפרק שלפנינו –הרבה יותר מאופק,מתוכנן ושקט. לא חלילה,שקט בצורה שהייתם מצפים ממנו-שקט כזה של תחילת עונה ,יו נואו: (דמות סמכותית עם זקן):<מוסיף סוכר לתה משקית לבנה עדנדנה ולוגם> מה זה?!? (דמות אימהית) : הו, מאז שפרצה המלחמה אין להשיג יותר סוכר אמיתי,האם לא ידעת?<חיוך נוגה> (דמות סמכותית עם זקן)<סובר ,מכווץ גבינים> הו,המילחמה,המילחמה.< נאום עמוק ורב רבדים> <כולם שותקים בהירהור רב חשיבות< (דמות אימהית) :<בוחשת בכוסה>:(הכוונה לכוס התה שלה,כן?!?) <משפילה מבט> אכן,זמן רב עבר מאז פרצה המלחמה עם הטרולים אדומי הרגל, וכולנו התרגלנו ולא התרגלנו לחיות במציאות אשר היא מספקת לנו.<דמות אימהית מרגישה עמוקה עד מאוד>מי יודע מה קרה את יוסי בקרב בינתיים ?האם החזיר את נשמתו הטהורה לבורא? (דמות צעירה,בלונדינית, נוהגת ללבוש בגדים מינמליים ליד המצלמות ברוב מקריות, נוהגת להתחסד בתור תחביב-בקיצור , קים באוור שיק שולט בכל רמ"ח איבריה)<פורצט בדמעות>:הו לא, יוסי לא מת! אלוהים לא ייתן ליוסי למות, כי יוסי הבטיח לי שישוב! יוסי אוהב אותי,יוסי לא יישקר לי!<בורחט לחדר צדדי> <שתי הדמויות האחרות מחליפות מבטים רבי משמעות. דמות אימהית קמה מהשולחן> דפיקה בדלת!!!1 <דמויות מחליפות מבטי" הוו דה פאק?"> <איש בדלת>: יש לי מידע חשוב אחושלוקי! יו קוויט נואו ווט איי מין נאו,איי גס. למרות שאני גם שוקלט בחיוב רב את האפשרות שברחתם בזעקות אימה ושאר תיאורי רחמו-עליי-והסכיתו –לי-שיק של קשקשני נט. אבל איפה. למעשה, יש לא מעט מקום להשוואה עם הפרק הראשון של העונה הרביעית של הסדרה ההיא ,נו,בבילון,למרות שגם בו היה סוג של שקט מהמוזכר למעלה.ואחרי הכל,אין פלא בכך. כמו שניתן לשים לב, חוץ מכותב-מפיק-גרייט מייקר (אך לא במאי,כמו שנאמר כאן בפורום)חולקות הסדרות במקריות רבת פלאים , את אותם הנושאים: ("פנים" ,תהיה למעשה הגדרה יותר מדוייקט) 1. התייצבות עצמאית כנגד ההורים. 2. מילחמה בממשלה האמריקאיט המושחתט!!!1 וכמובן- נושא(נו,ט'ם) כללי- אפוקליפסה . מחר,אתמול, היום, שילשום,כמה שיותר יותר טוב,ורצוי מתובל בזעתר ובזילקום מן המשובח. (נו,כן,ב-בבילון היה גם ט'ם של מלחמה בכוחות האופל, אבל נוותר עליו- גם בגלל שהוא התגלה בסופו כמשהו שקשור יותר לנושא מס' 1, גם כי שהוא לא בדיוק אממ,מייחד אותה, גם בגלל שזה לא עקרוני, וגם בגלל שביקשתי ממש יפה).בג'רמיה , כפי שראינו לאחרונה , שני הנושאים האלה הם,איזה קטעים פה יואו יואו,אחד(למרות שלא יותר מדי אנשים באמריקה ידעו שיש ממשל,שלא לדבר על מושחת...)מהבחינה הזו,אפשר לומר ג'רמיה היא בבילון באנושית,בבילון מופשטת.(על השאלה מה קרה-האם JMS המציא במודע בנוסף למתרחש בקומיקס של ג'רמיה , או שבעצמו הושפע מאוד בעשיית בבילון מג'רמיה, או שלושתם-אני לא מוכשרט לענות לכם,חלילה).לכן סוף העונה הראשונה של ג'רמיה חולק לא מעט קווים משותפים עם סוף העונה השלישית של B5-אחרי צבירת ידע על האוייב המיסתורי ,וכמובן אזהרות לא לבוא לשם,יש שם רק סניפים כשרים של מקדונלדס וכו', מגיע הגיבור האמריקני הטיפש אל גוב האריות מרצונו החופשי, שם יחכו לו אביו מולידו/במטאפורה, הוא ייפגש עם גורלו וכו'. וכמו בסיום העונה השלישית של בבילון,גם כאן לא רק הגיבור הראשי הלך לאיבוד, אלא שבמקרה הזה הוא יודע איפה שניים מהם,וגם זה משהו(הוא גם לא מת בדרך נוצרית-טוליקנאית, וגם זה הישג די ראוי לשבח).כמו כן, צריכים חבריו שבבית לצאת למשימה התאבדותית משהו, ולא כולם ממש רוצים;לפחות הפעם לא נראה שזה עלול להיגמר בלינץ' עם אופצייה לאורגייה. גם זה משהו. לו עוד היינו צופים בעונה הראשונה,בסופה, הייתי מקשקשת לכם כיצד מופשטת המלחמה בהורים לכדי המלחמה בוולהלה סקטור, ולמעשה המלחמה של ג'רמיה באביו שלו.נו,אז לא בדיוק? לא. כי מה שקרה בפרק הראשון וגרם לכל ה"הלם", הוא שהשחור- לבן והאפור החליפו מקומות. אביו של ג'רמיה איש חביב ואומלל , לי הוא גודגאיי מחושב ובעל לב, שמתחנחן לארין בזעזוע על צפייה חוזרת במוות הגדול,או לפחות נורא מנסה להיראות כזה. והוולהליים? נושאים בגאווה לא מעט באדגאייזיות סטריאוטיפטית למהדרין. בהמשך לניפוצנו מסוף העונה שעברה. מודה אני: לא חשבתי שכך יעבוד הקצב של הסדרה ,כשעונה אחת של ג'רמיה = 3 עונות של בבילון פחות או יותר.מתקבל יותר על הדעת- עונה ראשונה-לקבל בסבלנות דברים בוסריים, להתייחס לפרטים הקטנים בעקביות, כלומר,פשוט בלעתי את מה שהורגלתי אליו מהסידרה ה"קודמת".ומה קרה בסוף?סיום בסדר גודל כזה,לאחר עונה אחת – שבה סבלנו הרבה פרקי דרך חביבים,שנכתבו ע"י אנשים שאינם JMS , ( הבולט שבינהם,בעיקר לרעה, הוא כמובן אגון,שלמרבה המזל,לא נשמע ממנו בעונה השנייה)וקשרם לעלילה הגדולה רובו ככולו מוטל בספק, שיצרנית חמוצים אחת הקפידה להקליט מהם כמה שיכלה.עונה הבאה-מה?לחפש את תיאו ושות'?לבנות עולם חדש אמיץ? נשמע קצת,נו,דרעק.תקווה נתונה בכך שהJMS הסכים סוף כל סוף לשבת ולכתוב את כל הפרקים ששודרו עד עתה ,חוץ מאחד, ועוד אחד בשותפות,ובכך שהסדרה בהחלט הוכיחה יכולת הפתעה מרשימה עד עכשיו.הבעייה נעוצה בכך שאם האיומים יתמששו,הסידרה תמשיך ללא JMS ,מצב בעייתי בפני עצמו(לא רק בג'רמיה.כל סידרה בימינו סובלת מהבעייה הזו) ובוודאי עכשיו(עכשיו?!?אתם בטח ידעתם את כל זה ממזמן!!!11),לכן,אני הבנתי סופית.קומו ואימרו בקול רם: (נו,הודעה ארוכה מדי באופן ברור מראש,ומקום טוב לחתוך,לא?
)

Esmena

New member
<וההמשך,אפשר גם עם ספידים>

"ג'רמיה לא הולכת להיות טובה כמו בבילון". ותרגישו הרבה יותר טוב. באמת.אתם עוד תודו לי אחר כך (לא שניסיתי,למה לי? הרבה יותר כיף להעמיד פנים שאני משפילה אותכם. מה אמרתי על בעיות הורמנליות?"גוד,זה היה צפוי".שוין.) אפשר גם להוסיף: "אבל היא סידרה טובה עד מאוד בפני עצמה".ולהרגיש כאילו נחתתם בסדנת מדיטציה רבת גועל שאחים של גאונים נשלחים אליה. לגבי הפרק השני, שכבר היה כבר מספיק מצויין כדי לעורר מהתחושה המוזרה שהפרק הראשון עורר,יש כמה השגוט בולטות: • שוט העברת המחלה נחמד למדי.היה יותר נחמד להראות גם את האנשים שהיא נגעה בהם נוגעים באחרים באותה סצינה, מה שהיה מעניק לסצינה יותר דחיסות, אבל יש להניח שרצו שנשער את זה בעצמנו. • אורות אדומים וצווחות עינויים דומות?זה מה שאפשר לעשות ברשת כבלים המתירה מטאפורות חינניות וריחניות כמו" אתה מתנהג כאילו זרקתי לך את המטרייה בסופת חרא?" • הייצוג של הולהליים ע"י האיש ששוחח עם ג'רמיה ואביו היה מרשים,גם עם מעט נראה כניסיון לצאת ידיי חובה ושדוף –צפוי.אחרי הכל, יש אנשים שחושבים שהכל צריך להיות שלהם ולא מכירים באפשרויות אחרות(קוראים להם גם אמריקאיים). • ב"נו" הצפונבוני שג'רמיה עונה לשאלת"האם אתם נגועים?" נראה כי משקיע מר פרי יותר כישרון משחק יותר מבכל שני הפרקים. • השיחה של ג'רמיה וקרדי עם מרקוס בסוף הפרק הייתה אאוט אוף קרטר למדיי,למעשה יותר"תיראו איזה מאגניב יהיה בפרקים הבאים" מאשר שיחה. • "בעולם שבו תחתונים הם מיצרך יקר , למלוכסן אחד יש פלאפון.זה מתחרז עם חזון".וויס אובר לא רע לפתיחת סידרה ,לא? רק שלא ישימו שיר אחריו. הפתיחה של העונה השנייה של ג'רמיה, והדבר שהכי שוקינג בה עד עכשיו, מלבד ההשוואה הברורה לבניית האפית בפתיחות כמו ב-בבילון, רק מלמדת את האנושות משהו שהיא כבר ידעה:וויס אוברים לפני שיר פתיחה.מגוחך רע.זה פשוט יותר מדי מלל,בן היתר. ולא שהמדובר בשיר רב זוועות,אך מלבד שהקונספט מגוחף בפני עצמו, משפע השיר את הפתיחה והסדרה ברוב היפיות . חוץ מזה, מגלה לנו הפתיח על שתי דמות חדשות בקאסט הראשי:על אחת מהן,זו של אוסטין סמית' , כבר ידעתי.ומה רע . האם רק לג'רמיה מגיע סטוקר בוי? ולמה לא אחד,גם אם קצת לא מעט טרללה בפני עצמו, אבל לפחות נראה מחונך,מסודר, לא שוכח להעביר תער על ראשו וזקנו מדיי פעם, בא מבית פולני טוב שכנראה לא מתעסק יותר מדי עם השמדת האנושות,וכמובן, נושא בקירבו מטען הוביטיות שמנמנה והומו ארוטית עד מאוד,ועד עכשיו נכתב בצורה טובה משעשעת למדי. על כך שתהיה בחורה,ועוד איזו בחורה, בקאסט הראשי של ג'רמיה , לא ידעתי (ידעתי שהדמות תהיה,אבל,כאמור,לא בקאסט הראשי)ומה טוב מזה. שהרי עד עכשיו- כמה כוסיות כבר היו לנו בסדרה, בתפקידים שאולי לא מהקאסט הראשי,אבל באופן יחסי, מדמויות המשנה הקבועות?בדיוק שתיים,תקנו אותי אני טועה. מאחת נפטרנו בסוף העונה הקודמת, ומאחת,עכשיו. הרבה אנשים יעקמו את האף להגדרת מייגן לי רוז (להלן:"מל"ר)כ"כוסית",אפילו בהגדרות הבעייתיות שלי. להם אני אומרת: נו באמת, האישה סבלה מהצירוף הפטישיסטי שלי(שיער כהה,עיניים בהירות) מתווי פנים אירופיים כמו-כעורים שרק מוסיפים, וממבטא של שחקנית בתיאטרון גשר. בנוסף,היא כבר הייתה 43 ויפה לה. איך אפשר(לפחות מצידי )לא לאהוב אותה?מהר מאוד סימנה עבורי מייגן אופציה שפוייה,יחד עם מרקוס כמובן, לעומת ההוא עם השם התנכ"י וחברו הPC-ניק, ובלא מעט פרקים חסרה לי דמותה אשר תבוא ותסיידקק שם את המצב. כחלק מחוסר ההתאמות המוזרות בסדרה הזו,אתקשה לומר שהזמן שמל"ר קיבלה בפרק השני לעונה השנייה מצפה על החוסרים בסיידקוק,אך ללא ספק מדובר בשירת הברבור מן היפות שהיה ניתן לספק לה, שבמסגרתה היא זכתה להיפגש עם דמויות שמעולם לא היה מועלה על הדעת בכלל שיידעו עליה, לקשקש בכתב יד עגול להחריד אזהרה משעשעת בפשטותה,לשחק אותה קצת נינה מאיירס(וגם קצת מנדי,עם הרעלת הנשיא ע"י מגע יד והכל) וקצת שלגייה על פרוזאק, לחסל את המיסתורין של העונה הקודמת ,לשדרג רצינית את המלתחה, להפוך אצלה את גלגלי ההיגיון והטירוף, ולתת בגופה משמעות לכך שג'רמיה היא הגירסה המופשטת של בבילון,שהיא כ"כ אנושית,שכדי לחתום עלילה באופן סופי לגמרי היא צריכה לשלם על כך בחייה של אישה. כמובן שלא פייר להתלונן על כך כשקיבלנו סוף כל סוף כוסית לקאסט הראשי, ועוד כאמור,אחת כל כך שווה-מתנהגת קצת כמו איבנובה,נראית קצת כמו דרוסילה, ובפרק האחרון נצמדו אליה גם מניירות שמאפיינות את דמות החנונית-ביישנית-קשקשנית-חסרת ביטחון, בקיצור,משהו מגזרת הווילו/פרד/אזרי, שזה לא רע , אבל לא נחוץ במיוחד,אבל לא ברור אם הוא היר טו סטיי, כי אחרי הכל,היא הייתה נתונה ל,אה, לא מעט לחץ בפרק ההוא. JMS תמיד יצא לייצר דמויות של כוסיות ותמיד ידע מאיפה לקחת חומרים. רק חבל שבשביל לקבל אותה צריך לוותר על כל כוסית אחרת בסדרה. נו טוב,אולי חוץ ממרקוס.

למעלה