קום והתהלך בארץ

dafgol

New member
../images/Emo104.gif קום והתהלך בארץ ../images/Emo104.gif

שמחה לבשר לכן\ם שמחר יפתח שרשור המלצות לטיולים משפחתיים כייפים ומהנים להורים וילדים. אחראית על פינת הטיולים וההמלצות היא זדשב
היקרה, שמאוד אוהבת וקרובה לנושא. זדשב יקרה המון
על המאמץ הנכונות וההשקעה, אני בטוחה שכולנו נרוויח ונהנה מההמלצות
. אם יש מישהי\מישהו שיש להם רעיון או מסלול טיול נעים וכייפי למשפחה וידידותי לסביבה
מוזמנים לשרשר פה המלצות ומסלולים. הבנתי שהשבת יהיה חמים ונעים
שבת קלאסית לבילוי משפחתי מהנה ונעים בארצינו

tunalover

New member
הגשר התלוי בחיפה

היינו לא מזמן והיה ממש נחמד. היינו עם ילדים בני 3-5 שעשו חיים בגן המשחקים שבתחילת המסלול ונהנו מהמסלול הקצר והמקסים דרך החורשה אל הגשר. חזרנו בדרך עפר לבנה שהביאה אותנו בזריזות לחניון, משם נסענו לפיקניק. היה מקסים ומאוד נהננו

dafgol

New member
וואו איזה יופי ../images/Emo51.gif

הולכת לפינה מבויישת...בכלל לא ידעתי שיש גשר תלוי בחיפה...למרות שגרתי בעברי בחיפה....אלא אם כן זה משהו חדש משש השנים האחרונות שאני כבר לא שם....ואז אתבייש קצת פחות
נראה מדליק לאללה, למי שאין פחד גבהים....לי אין
זה מקום שאני מכניסה לרשימת המקומות שרוצה להגיע לשם....
וברוכה הבאה

זדשב

New member
הגשר התלוי הוא אכן מסלול נחמד

הליכה ממש לא קשה והגשר הוא אטרקציה אמיתית לילדים וגם למבוגרים. המסלול אמנם עובר בנחל קטיע בכרמל (הר הכרמל) אבל הוא ממוקם בנשר ולא בחיפה.

S r 35

New member
הגשר התלוי בנשר (לא בחיפה): פארק נשר

מקום חביב ביותר. היינו שם די הרבה פעמים. חבל רק שלא שומרים עליו כמו שצריך
בפעם האחרונה שביקרנו שם ערימות האשפה חגגו
לא לכבודו של המקום היפה (בסה"כ זה חלק משמורת טבע אאל"ט) ולא לכבודו של אף אחד. אני מקווה שמהבחינה הזו המצב השתפר.

זדשב

New member
אופס, הקדמתי ביום...סתתתתתםםםםם../images/Emo3.gif

שבוע מטורף ועמוס עובר עלינו ולכן לא בטוחה שמחר יהיה לי זמן מחשב אז הנה מס' רעיונות לטיולי סוף השבוע הקרוב שליקטתי אם יש לכם רעיונות נוספים אתם כמובן מוזמנים לשרשר כאן.
צעדת בן גוריון - המועצה האזורית נגב מקיימת את הצעדה ה-15 בשלושה מסלולים של 7, 13 ו- 20 ק"מ.
סיורי שלכת במרום גולן - מדי יום שבת בחודש נובמבר יתקיימו סיורי שלכת בין העצים והצמחייה הייחודית של מרום גולן. העצים באיזור ניטעו ברובם לפני למעלה מ-30 שנה, לאחר שהצמחייה הארץ-ישראלית לא נקלטה עקב תנאי האקלים השוררים בצפון רמת הגולן. המשתתפים בסיור יוכלו לחזות בעץ הקוטינוס המוכר בשמו "עץ העשן" בשל צבעי פריחתו, השיזף הפיסרדי המשנה צבעו מסגול בקיץ לאדום בהיר בסתיו, שיחי המורן הכדורי המתאפיינים בצבע אדום עז, עץ אדר הסוכר שעלוותו נצבעת בשלל צבעי צהוב, כתום ואדום. ניתן להבחין גם בעצי הדובדבן היפני ועצי הערמון הצומחים באיזור זה בלבד ובעץ גינקו סיני הנצבע בצבע צהוב לימוני. בנוסף, מצויים עצי ארז המתמרים לגובה רב, האלון האדום והסקוויה שגובהו כ-30 מטרים ובעוד מאות שנים הוא עתיד להתנוסס לגובה של למעלה ממאה מטרים. הסיור מסתיים ליד עץ ערמונית הסוסים המוכר משדרות הערים הגדולות באירופה. המפגש בכניסה לחדרי האירוח במרום גולן. עלות: 15 ש"ח. לפרטים נוספים והזמנות: תיירות מרום גולן 04-6960267

זדשב

New member
טיולי רשות הטבע והגנים

ברשות הטבע והגנים עורכים מעת לעת סיורים בשמורות הטבע. חלק מהפעילויות בחינם וחלקן בתשלום. בכל מקרה, הכניסה לשמורות כרוכה בתשלום (כ- 18 ש"ח ו- 8 ש"ח לילדים מגיל 4), למי שיש מנוי מטמו"ן הכניסה היא חינם.
שמורת טבע עין אפק - צפרות סיור בשמורה, הכרות עם עופות המים בבריכות הדגים התנסות במשקפות בזיהוי הציפורים, הכרות עם חלקי הגוף של הציפור והתאמתם לחגורות השונות, נדידה ועוד. בתאריך: 17.11.07 שבת בשעות 11:00 , 13:30.
אל המעיין טיול מקסים למשפחות בין חורבת חנות לעין מטע. טיול מפתיע ומרגש החושף בפני המטייל שלל הפתעות שהותירו הטבע ובני האדם: פסיפס חבוי, שני מעיינות נסתרים ונקבה מרשימה. למשפחות. היכן: גן לאומי הרי יהודה מתי: 17.11 שבת בהרשמה ותשלום ב"כוכבית בטבע"- 3639 *

זדשב

New member
טיולי קק"ל

בקק"ל עורכים כמעט מדיי יום שישי טיולים שנקראים אצלם "שישי שבוע", לרוב ללא תשלום .
והשבוע הטיול הוא בדרך הנוף ביער שוייץ 16.11.07 בשעה 12:00
ושימו לב לזה
- "על גלגלים" - טיול אופניים סובב מגדל העמק יום שישי 16//16/07 בשעה 12:00 בואו להכיר מסלול מעגלי באורך 15 ק"מ שהוכשר ע"י קק"ל בשיתוף עיריית מגדל העמק, משרד התיירות והחברה הממשלתית לתיירות. המסלול מתחיל מהפארק ע"ש יצחק רבין, דרך יער בלפור, חוצה את שכונת נחל צבי וחוזר לפארק. בהדרכת מדריכי קק"ל.
"סיפורים בין הפסלים" טיול אמנות ביער צרעה. בתשלום. שישי 16/11/07 בשעה 14:00 טיול בדרך הפסלים ביער צרעה במכוניות פרטיות. נעצור ונשמע את ההקשרים האמנותיים של חלק מהיצירות. נסיים בביקור בציור הקיר המיוחד בכפר אוריה. לפרטים לגבי כל טיולי קק"ל 550 - 350 - 800 -1

זדשב

New member
טיולי החברה להגנת הטבע

רוב טיולי החברה להגנת הטבע כרוכים בתשלום (די גבוה לטעמי) אבל השבוע הם מקיימים טיבוע (מהמילה טבעת) ציפורים בפארק לכיש ומזמינים אתכם לקחת חלק בחינם. טיולים נוספים במסגרת החברה להגנת הטבע, בתשלום -
כחול וירוק-זית באכזיב תאריך: ימים שישי ושבת ה-16-17 בנובמבר, שעה 14:30. יציאה מרחוב הנגב 2, תל אביב. סוג טיול: סופ"ש משפחות (לכל הגילאים). עלות: 270-375 שקלים, כולל ארוחות ערב ובוקר ולינה בביה"ס שדה אכזיב. תיאור המסלול: נטייל בשביל נורמן, נצפה לעבר מרחבי הגליל המערבי, נהנה מפעילות עם שמן זית ובעלי חיים ימיים בלגונה הכחולה. נתכנס לארוחת ערב ונבקר בבית בד מסורתי בכפר יאנוח. איזור הטיול: לחצו כאן למפה.
הרפתקאות בנחל אוג תאריך: יום שבת ה-17 בנובמבר, שעה 07:30. יציאה מרחוב הנגב 2, תל אביב. סוג טיול: משפחות (גילאי שבע ומעלה). עלות: 195-252 שקלים (כולל נסיעה באוטובוס). תיאור המסלול: טיול לאורך ערוצו התחתון של נחל אוג. נרד במפלי סלע יבשים בעזרת יתדות, נפגוש שיחי צלף קוצניים ונלך בינות לקירות הסלע הגבוהים. איזור הטיול: לחצו כאן למפה.
אל החלמוניות שבהר תאריך: יום שבת ה-17 בנובמבר, שעה 10:00. יציאה מרחוב הנגב 2, תל אביב. סוג טיול: טיול ג'יפים למשפחות. עלות: 273-387 שקלים לג'יפ. נא לוודא בעת ההרשמה את התאמת הג'יפ לטיול. דרוש ניסיון בנהיגת שטח, ציוד גרירה וחילוץ לכל רכב. תיאור המסלול: טיול ג'יפים במרומי הגליל העליון, במהלכו ניסע במעלה נחל ראש פינה, נעבור בין עצי יער ביריה, נגלה פינות חמד נסתרות ונצפין להר אדמון בכדי לצפות בפריחת החלמונית הצהובה. איזור הטיול: לחצו כאן למפה.
מעיינות נסתרים בהרי ירושלים תאריך: יום שבת ה-17 בנובמבר, שעה 09:30. יציאה מרחוב הנגב 2, תל אביב. סוג טיול: משפחות (גילאי שש ומעלה). עלות: 45-66 שקלים. תיאור המסלול: נצפה על איזור הרי ירושלים מיד קנדי ונרד בשביל התלול לחורבת סעדים ולמעיינות הקטנים המסתתרים ברכס עמינדב. איזור הטיול: לחצו כאן למפה.
לשוט עם ציפורים תאריך: יום שבת ה-17 בנובמבר, שעה 09:00. יציאה מרחוב הנגב 2, תל אביב. סוג טיול: טיול צפרות לכל המשפחה. עלות: 87-129 שקלים. תיאור המסלול: נשוט בספינת הצפרות, אל עולמן המרתק של ציפורי המים החורפות בכנרת. נצפה בלהקות הקורמורנים, בשחפים, בטבלנים ובברווזים, נצא לסיור קצר על שפת האגם ונסיים בביקור בפסיפס הציפורים בכנסיית טבחה. איזור הטיול: לחצו כאן למפה.
סיורי צפרות בבריכות הדגים של מעגן מיכאל תאריך: יום שבת ה-17 בנובמבר, שעה 8:00. יציאה מקיבוץ מעגן מיכאל. סוג טיול: צפרות לכל המשפחה. עלות: 39-60 שקלים. תיאור המסלול: בריכות הדגים בקיבוץ מעגן מיכאל מושכות אליהן אלפי עופות העוצרים למנוחה בנדידתם. חופמאים, ברכיות, אגמיות, אנפות, חסידות וקורמורנים הם רק חלק ממגוון העופות במקום. במהלך הסיור נתלווה למדריכי צפרות שידגימו טיבוע ציפורים. איזור הטיול: לחצו כאן למפה. לפרטים והרשמה: החברה להגנת הטבע 03-6388688 , 057-2003030

זדשב

New member
אז עכשיו כל מה שנשאר

זה להצטייד במים , נעליים נוחות , כובע וקדימה....לדרך

זדשב

New member
התפספס לי...

התחנה לחקר ציפורי ירושלים מקיימת מגוון פעילויות במהלך חודש נובמבר:
טיבוע ציפורים בתחנה לחקר ציפורי ירושלים תאריך: 17.11 בשעה 8:30. תיאור הפעילות: סיור בהדרכת חוקר ציפורים שבמהלכו פוגשים את ציפורי השיר וצופים בתהליך הסימון והשחרור של ציפורים נודדות ויציבות. עלות: מבוגר 15 שקלים, ילד 10 שקלים (הנחה של חמישה שקלים לחברי החלה"ט).
אפשר גם באמצע השבוע..... סיורי התצפית של יום שלישי תאריך: מדי יום שלישי בשעה 16:00. תיאור הפעילות: תצפית באווירה נינוחה בתחנה לחקר ציפורי ירושלים. עלות: מבוגר 15 שקלים, ילד 10שקלים (הנחה של חמשיה שקלים לחברי החלה"ט).
צבאים בירושלים תאריך: 16.11 בשעה 8:30. תיאור הפעילות: סיור רגלי בעמק הצבאים הסמוך לצומת פת. המבקרים יצפו בעדר צבאים המוקף בשכונות בנויות. עלות: מבוגר 25 שקלים, ילד 20 שקלים (הנחה של חמישה שקלים לחברי החלה"ט).

litzuf

New member
טיולים כאלה מתאים למי שיש לו את הרכב

להגיע לשם.... בלי רכב זה מאוד קשה...

S r 35

New member
אנחנו רכשנו כרטיס "מטמון" של החב' להגנת הטבע

זה בעצם מעין כרטיס מועדון של החברה להגנת הטבע והוא מקנה כניסה חינם לכל השמורות והגנים הלאומיים. מאוד כדאי ומשתלם למי שאוהב לטייל - ויש אין ספור מקומות לטייל בהם. יש לנו באמת, ארץ נהדרת! (והפעם לא בציניות). אני חושבת שגם לקק"ל יש משהו דומה: נקרא "ידידי קק"ל", אאל"ט.

זדשב

New member
גם לנו יש מטמון

למי שמטייל הרבה זה בהחלט משתלם. המטמון הוא של רשות הטבע והגנים, לחברה להגנת הטבע יש משהו אחר.

S r 35

New member
באמת? אף פעם לא שמתי לב לזה...

אולי בגלל שבעיתון שהם שולחים לנו מדי פעם, מתפרסמים מסלולי טיול של החב' להגנת הטבע. ידעתי בוודאות שזה לא של קק"ל, כי חשבנו שאפשר להיכנס עם ה"מטמון" לאגמון החולה וזה לא ניתן כי זה אתר ששייך לקק"ל (לשמורת החולה אפשר). תודה שתיקנת אותי. זה בהחלט כרטיס משתלם.

זדשב

New member
בעיתון מופיעים מסלולים של החברה להגנת הטבע

כי נראה לי ששני הגופים האלה מקיימים איזה שיתוף פעולה ביניהם. לדוגמא, מי שנרשם לחברה להגנת הטבע מקבל הנחה מסויימת בכניסה לאתרים של רשות הטבע והגנים. כאן אפשר למצוא עוד פרטים על כרטיס מטמון.

dafgol

New member
על גלגלים הזה עובר לנו בצ'כונה ליד הבית

שיידעת אותי. זה מסלול מקסים למרות שאני לא אובייקטיבית

dafgol

New member
../images/Emo51.gif יקירתי על ההמלצות

מאוד מעריכה את הזמן ההשקעה והמאמץ שלך.
ענקי

למעלה