הרגו אותי הברחשים האלו...

ashersh

New member
../images/Emo101.gif הרגו אותי הברחשים האלו...

כל הגינה, במיוחד בדשא מלאה בברחשים קטנים עוקצים ומעצבנים. איך ניתן להפטר מהצרה הזאת? הצילו!!!

sheda0ktana

New member
לא להשקות עם רדת ערב

אלא לדחות את ההשקיה לבוקר המוקדם - המים מעלים אותם לאוויר והלך על חלום הבריזה בגינה. אנחנו תקענו גם שני לפידי-יתושים בגינה (שהיא קטנטונת, אולי 25 מ"ר) והם עושים עבודה לא רעה בשילוב עם מלכודת צהובה (פתיון תוצרת בית - בירה עם סוכר). סו פאר סו גוד... קרן

ashersh

New member
תוכלי בבקשה לפרט על המלכודת הצהובה

תודה על התשובות. ההשקיה כמובן בשעות הבוקר המוקדמות. מנורה סגולה...קדחת...(אלו ברחשים עוורים) וחוץ מזה הם עוקצים גם במשך היום. הגינה קצת יותר גדולה ולפידים לא ממש מספיק. אודה לך אם תפרטי יותר על הפתיון עם הבירה. תודה אשר

sheda0ktana

New member
"מלכודת יתושים" צהובה

מהסוג הסטנדרטי ביותר שקונים במחסנים הטכניים. תחתית (בד"כ צהובה, מכאן שמה) עם חורים קטנים, בחלק העליון קונוס מחורר קטום-קצה בתוך מיכל שקוף. בחלק התחתון שמים את הפיתיון - כל המעופפים נכנסים פנימה דרך החרירים הקטנים, עולים למעלה בקונוס ונפלטים לאיזור השקוף, וזהו, הם כלואים לנצח נצחים. מסובך להם לקלוט שצריך לרדת כדי לצאת. אפשר לעשות גירסא ביתית מקנקלים, שבה החלק העליון של הבקבוק הוא הקונוס, ומכניסים אותו הפוך לחלק התחתון של הבקבוק, ככה שהיתושים צריכים "לקלוע" בול לחור כדי להצליח לצאת, אחרת הם תקועים בתוך הבקבוק לעדי עד. לא ניסיתי בבית, יש לנו יותר מדי מעופפים לכאלו נפחים קטנים. בנוגע לפיתיון - יש לקנות פיתיון מוכן (אותה חברה שמייצרת את המלכודות). אנחנו פשוט שמים חצי בקבוק בירה (בנתיים ניסינו קרלסברג, טובורג וגם הייניקן הם שתו) עם כף או שתיים של סוכר - התערובת של השמרים,הסוכר והתסיסה מכסה לנו כמעט את כל סוגי המעופפים שאפשר (זבובים, יתושים, ברחשים וגם פרפרי לילה מסכנים ומדי פעם איזו דבורה או צרעה - אבל אותן אני משחררת). לא יודעת איפה אתה גר, אבל אצלנו במושב נהוג שוועד המושב שם חביות עם נקטר פיתוי ליד הצרכניה, וכל דיצריך נוטה ולוקח. אם הגינה יותר גדולה, צריך פשוט יותר לפידים, וגם אולי כדאי אם כך יותר מלכודות. כדאי לשים את המלכודות באיזורים "אסטרטגיים" כמו ריכוזי מים או תאורה חזקה, בהתאם למה שאתה רוצה לתפוס. בבקשה
קרן

למעלה