הכינו את הקלינקס, אווררו

משקולת

New member
../images/Emo101.gif הכינו את הקלינקס, אווררו

מהבוידעם את ה-
. מחרתיים הילד שבתמונה ילך לגן. אני יודעת שלרוב ההתחלות קשות, נזכרת בסיפורים שלא מעט אמהות ספרו כאן בספטמבר (
), ולאחר מכן בסיפורים היותר שמחים, המתארים את ההסתגלות וההנאה של הילד מהגן, ובכל זאת, אני לא יכולה שלא לשקשק. מרגישה כאילו אני הולכת לכיתה א', או עומדת לפני איזה מבחן חשוב. מפחדת שהילד שלי, שכבר מבין ומדבר כ"כ הרבה, לא יבין למה אני "עוזבת" אותו, ולא ירצה להשאר בגן בלעדי. מפחדת שהילדים הגדולים יותר (רוב הילדים בקבוצה שלו יותר גדולים ממנו) "יקחו לו" ו"יחטפו לו" כל הזמן. מפחדת שההסתגלות תהיה מאוד קשה, ושהלילות והימים שלנו יהיו זוועתיים. מפחדת שהגן שבחרתי עבורו לא הכי הכי מתאים, ואולי הייתי צריכה בזמנו לעשות עבודת תחקיר ורגליים מעמיקה יותר... מקווה מאוד, שבעוד כמה שבועות (ואם אפשר אף מוקדם יותר
) אוכל לספר לכם שכיף, שטוב, שרון מרוצה ושכולנו מרוצים. הלוואי. ועד אז, ואם אכן יהיו כמה ימים קשים כפי שאני צופה, שמרו לי את מלאי הטישו שלכם, בסדר?

T i k t a k i t

New member
../images/Emo57.gif../images/Emo24.gif

בטוחה שאחרי זמן מה רוןרון יסתגל ויהנה מאוד מאוד. מאחלת לכם שהתקופה תעבור מהר ובקלות...

Eישה Aחת

New member
../images/Emo7.gif כתבת מקסים

ללא ניסיון אני רק יכולה להציע לך לחשוב חיובי, להאמין שהגן יהיה לו מצוין, להאמין שהילדים יהיו חברותיים כלפיו, להאמין בו - שהוא יתמודד ויגדל ויפרח, ולהאמין בך, שתעברי את זה
בברכת המוטו החדש: מקסימום זה יצליח...

kivsa1

New member
אני בטוחה שבלא זמן הוא יהפוך למלך הגן! איך

אפשר שלא -הג'ינג'ון הזה?!
מצאתם גן טוב בסוף? שיעבור חלק שיהנה מכל רגע ולא יסתכל עליך אפלו כשאת הולכת
שירוץ אליך בצחוק ושמחה כשאת באה לקחת אותו ויספר לך חוויות שיחזור עם עבודות מהגן ושהמקרר יתמלא! שהגננות יתפסו אותך רגע לפני שתלכו ויספרו לך על החוכמות החדשות של הגאון שלך
ובהצלחה!

שקדייה

New member
מכינה את הקלינקס ואת הכתף..../images/Emo10.gif

זה באמת קשה מאוד. מציעה לך לקחת חופש של כמה ימים כדי לעבור את זה איתו בהדרגה ובלי לחץ. אגב, טוב שאת מוכנה לזה , טוב שקראת את שרשורי הדמעות של ספטמבר.... אני חשבתי שיהיו יומים שלושה קשים ואח"כ זה יסתדר- וטעיתי. מצד שני יש ילדים שנקלטים בגן בצורה מעוררת התפעלות, כאילו רק חיכו לשינוי הזה..... מקווה שרון רון יהיה מאלו (בכל זאת הוא כבר גדול..) הטיפ הכי הכי הכי טוב שאני יכולה לתת לך (ומודה- לא הצלחתי ליישם אותו בעצמי) זה למחוק את כל הקטע הזה של "מפחדת שהגן שבחרתי עבורו לא הכי הכי מתאים, ואולי הייתי צריכה בזמנו לעשות עבודת תחקיר ורגליים מעמיקה יותר... " אם תחשבי ככה, זה מה שתשדרי לו (הם הרי סנסורים שחבל על הזמן) ואם זה מה שתשדרי לו- זה מה שהוא ירגיש, וזה רק יהיה יותר קשה. לא יודעת מאיפה אפשר לשאוב את הבטחון, אבל ממש תנסי להיות שלמה עם ההחלטה, עם הגן, עם הגננות והכל.... זה יכול מאוד לעזור. בהצלחה

zavi1

New member
אוי מיש- רוןרון מקסים כהרגלו ואמאצ'לו מקסימה

לא פחות!!!!
מאחלת לכם קליטה והשתלבות מהירה ושולחת המון המון
ענקיים! אני בטוחה שמהר מאד, כשתבואי לקחת אותו מהגן, לא תוכלי לראות אותו בגלל כל הבנות המתוקות שיקיפו אותו - הוא חתיך על!!!!

אני שומרת אבל אופטימית

אין לי עצות, אני מקוה שהכל יילך חלק, וגם אם בהתחלה יהיו קשיים שבסוף תסתגלו שניכם למצב החדש.

Y A Y U S H

New member
../images/Emo24.gifמותק, יהיה בסדר....

למרות שאני עדיין לא אמא, אני מאמינה שאולי יהיה טיפה קשה בהתחלה (בעיקר לך), אבל שהמהממון (מלשון מהמם) הזה יסתדר יופי בגן. שולחת
גדול יעל.

hag70

New member
../images/Emo50.gif

אני בטוח שהתקופה הקשה תעבור ותכנסו לשגרה, ותגלו שהשד לא כל כך נורא
. ובעצם (אם מותר להודות בקול רם) - התהליך הזה קשה בעיקר להורים והילדים עוברים אותו די חלק באופן די מפתיע.

משקולת

New member
תודה, תודה רבה לכם!

לגבי הגן (כבשה) החלטנו ללכת על "הגן הגדול", זה שרשמתי אותו אליו מלכתחילה, לפני הרבה הרבה זמן. הורים ספרו לי על הגן המון דברים טובים, הגן קרוב מאוד לבית, ונפל הפור. מה שמרגיז אותי הוא, ששמעתי ממש לפני כמה ימים שהגננת קבלה עוד כמה ילדים מעבר למכסה, ואני חוששת שהקבוצות תהינה גדולות מידי. ישנם עוד כמה חששות שקשורים לגן הזה ספציפית, אבל נשאיר אותם בצד כרגע. שקדי- אני מנסה ככל יכולתי לשדר לו שהוא ילך לגן טוב, ושיהיה לו טוב. מקווה שכל הנוגעים בדבר (הוא, אני -אבא שלו כבר משוכנע-) יגלו שאכן כך יהיה. לא פשוט....

ניצנץ l

New member
../images/Emo24.gif לא פשוט בכלל

קחי הרבה אוויר
מצטרפת להמלצות של שקדי (לשדר לילד שאת שלמה לגמרי עם ההחלטה ושהולך להיות כיף, אבל במקביל גם לפנות לעצמך את הזמן שיאפשר לו הסתגלות נעימה ככל האפשר ובלי לחץ של אמא שחייבת לסגור עניינים). ואם עוד אין לך את הנייד שלי, אז תשלחי לי מסר ונוכל לקשקש כשתעמדי מחוץ לדלת ותנסי לנחש מה קורה בפנים

בהצלחה לרוןרון-ומישי אפילו יותר.

תובנות חדשות אין לי, אני יכולה רק לאחל לך שיעבור לכם החודש הראשון מהררר ככל האפשר. תחשבי תמיד שיש את הסקלה השניה של הילדים שממש לא אכפת להם כל העניין הזה, והם בקטע של "רק שימו אותי בגן ותראו איזה כלי אני..." וחוץ מאמא היסטרית לא נרשמות שום בעיות. אצלינו זה כמובן לא עבד ככה אבל אני מכירה כאלה שאצלם זה כן! ואני לא יכולה שלא להתיחס לתמונה המאלפת
. פשוט אין עליו!

אויי...

זה נשמע לי כל כך קשה! מצטרפת לאיחולים שלך עצמך- שהוא יהנה בגן ואתה תלמדי להנות מזה גם והזמן שתהיו יחד יהפוך לטוב עוד יותר

yoyo10

New member
../images/Emo99.gif הוא מדהים

אני כל כך מבינה אותך השבוע אני הולכת לסגור חוזה עם הגן לשנה הבאה עם דמעות בעניים עם המון חשושות של איך הוא יסתגל האם בחרתי את הגן הנכון מאחלת לך שהוא יקלט מהר ויחזור כל יום מאושר מהגן עם המון חוויות

../images/Emo99.gif קודם כל- איזה בובי רוןרון!

(לא רום, ברור שלא רום) ושנית, למרות שאין לי נסיון אני יכולה לומר לך שגם אם בהתחלה מקרטע בסוף הכל מסתדר. בהצלחה לילדון ולהורים!

kivsa1

New member
לפחות מנסיוננו-עדיף לא להישאר מעבר ליום

הראשון ומקסימום השני עם הילד בגן, וגם לא להסתובב סביב הגן ולהיכנס כל שניה לשאול את המנהל/ת מה הגננות אומרות ואיך הילד מתפקד. פשוט ללכת! מסתבר מסיפורים ששמעתי מגננות שאם ההורים מחכים מחוץ לגן ומנסים להישאר בסביבה-לפעמים הילד מרגיש וזה רק עלול לעכב את הקליטה החלקה והטובה שלו. מקסימום לא להשאיר אותו את מלוא הזמן ורק בהדרגה להשאיר כמה שתכננתם-אבל לתת לו, כשהוא בגן, להתמודד לבד. יש לגננות כלים להרגיע ילד חדש, להעסיק ולשמח אותו. כמובן אפשר להתקשר מידי פעם ולברר מה שלומו.

למעלה