lital99

New member

אני רוצה להמליץ לכם על הספר "הכוח" של רונדה בירן (המשך של הספר "הסוד")
הספר הזה ישנה לכם את החיים, לי בכל אופן הוא שינה..

קטע מהספר:
אהבה היא כוח העולם
אין כח מנוגד לכח האהבה. אין בחיים כח אחר פרט לאהבה. לא קיים כח של שליליות. בימי קדם, שליליות תוארה כ"שטן" או כ"רוע". כשאמרו על אדם שהוא התפתה לרוע או לשטן- פשוט התכוונו לומר שהוא נסחף למחשבות ורגשות שליליים במקום להיצמד בנחישות לכוחה החיובי של האהבה. אין כח של שליליות. יש רק כוח אחד, והכוח הזה הוא אהבה.
...

כשאנשים יגיעו לנקודת מפנה וישדרו יותר אהבה מאשר שליליות, השליליות תיעלם מכדור הארץ בקצב מהיר. תארו לעצמכם! בכל פעם שאתם בוחרים לשדר אהבה, האהבה שלכם עוזרת להטות את העולם כולו לכיוון החיוביות! יש אנשים המאמינים כי אנו קרובים מאוד אל נקודת המפנה הזאת כבר עכשיו. בין שהם צודקים ובין שלא, הגיעה השעה לשדר אהבה וחיוביות. עשו זאת למען חייכם. עשו זאת למען ארצכם. עשו זאת למען העולם.

מישהו שמע על הספר?

AnarchistPhilosopher

Well-known member
כשם שאנחנו אוהבים ככה אנחנו גם שונאים.

אם לא היינו אוהבים לא היינו שונאים היינו אדישים...

ותחשבו על זה!

lital99

New member
קטע נוסף

אתם ישות נצחית. עומד לרשותכם זמן בלתי מוגבל לחוות הכל. לא חסר זמן משום שהנצח עומד לרשותכם! כל כך הרבה הרפתקאות עוד מחכות לכם, כל כך הרבה דברים עוד תחוו. ולא רק הרפתקאות על פני כדר הארץ- משום שברגע שנתמודד בהצלחה עם כדור הארץ, נצא להרפתקאות חדשות בעולמות אחרים. יש גלקסיות, ממדים וחיים שאיננו יכולים לדמיין כעת, אך בעתיד נחווה את כולם. ואנו נחווה אותם יחד משום שאנו חלק מבריאה. בעוד מליארדי שנים, כשנתבונן בבריאה ונחפש את ההרפתקה הבאה שלנו, יהיו עולמות בין עולמות, גלקסיות בין גלקסיות, וממדים ללא סוף, המשתרעים לפנינו לנצח נצחים.

conatus

New member
רעיון מצמצם חיים

הרגש נעים וראוי לאהוב מאשר לשנוא, אך לצמצם את כול המציאות המורכבת עם קשת רגשות בני האדם ושאר מה שמסתתר בראשם (מאוויים, רצונות, שאיפות, ניגודים, תאוות, תשוקות ועוד...) ולומר שהרגש האחד הזה הוא תרופת האנושות נראה לי כרעיון שמצמצם את ההווייה ומתעלם מהרבה דברים אחרים, חשובים ומשמעותיים לא פחות...

lital99

New member
הכל מסתכם באהבה

המושג אהבה מעוות לחלוטין אצל רוב האנשים בעולם, אנשים עדין לא באמת הבינו מה זאת אהבה אמיתית, טהורה
כנראה גם שזה יקח עוד הרבה זמן עד שאנשים יתפכחו ויבינו.

לאהבה יש כוח עצום בעולם אי אפשר להתכחש לזה, היא קשורה לכל דבר ביקום, לכל דבר טוב שקיים
אז תאר לך מה יקרה כשהיא תתעצם, אני בטוחה שהעולם יהיה הרבה יותר יפה ממה שהוא היום..

conatus

New member
על פי תפיסתי אהבה היא רגש!

אז איפה כאן נמצאת חוסר ההבנה והאם ישנו רגש טהור ורגש שאינו טהור. ישנם עוד מלא דברים עוצמתיים בעולם ולא רק אהבה וכול דבר ביקום קשור לכול דבר ביקום אין כאן שום חידוש. "כשהיא תתעצם"! מה הכוונה במשפט הזה כשהרגש יתעצם איפה היכן ואצל מי ומה הקשר בכלל ומדוע רגש אנושי יפה ונעים ככול שיהיה צריך להשפיע על יפי העולם, ממש לא ברור. הדברים מראים שישנם בני אדם שממלאים את עצמם ברעיונות ותו לא.
לדעתי,העצמה של דברים נועדה לעשות מה שהספרות עושה וזה הכול, בני אדם הגיוניים מכניסים פרופורציות לכל דבר בחייהם.

lital99

New member
אתה ממעיט בערכה של אהבה

אני לא מצליחה להבין את צורת החשיבה שלך
כנראה שאתה לא מחובר לרגש הזה מספיק, אתה לא מבין את העוצמה של הרגש הזה
אחרת אני לא מבינה את האדישות הזאת שלך..

conatus

New member
מנסה להסביר

עבורי אהבה זה רגש, אך רגש שפוי, יציב ואיתן, רגש שמרגישים אותו בין בני אדם ולאו דווקא במובן הרומנטי, רגש נעים, חם וממלא ורגש זה מתקשר אצלי ליחסים בריאים ולתקשורת טובה, לנורמליות, במידה מסויימת לנורמטיביות עם מקום לתזוזות קלות לחריגות ולשונות אני חווה רגש זה ביום יום וזה כייף ונעים. ויחד עם כול זאת זה הרי רגש כשהחיים מלאים בכל כך הרבה מעבר ואהבה אינה המרכז של חיינו זו תוספת נעימה ויש עוד המון המון מעבר.

lital99

New member
בטוח שיש הרבה מעבר

אני מדברת על מצב שהעולם יגיע לתודעה אחרת שהאהבה תיגבור על השנאה, כי כרגע יש הרבה שנאה ורוע בעולם
אז אולי נחווה את הרגש הזה בעוצמה יותר חזקה והעולם יראה אחרת, אבל כנראה שיהיו עוד דברים שיטרידו אותנו הרי אהבה זה לא הרגש היחידי שאנו חווים. לא נראה לי שזה אפשרי לחוות רק אהבה בעולם הזה אנחנו עדיין בני אדם..

ben1b2e3n

New member
אני חושב שאהבה

אמיתית נובעת מהשכל שמבין שגם לאחרים יש צרכים גופניים ונפשיים ולכן יש לכבד ולעזור להם. איך אפשר לומר שאהבה זה רגש אם הרגש מושפע מכל החומר שהלב חומד והיופי שהעיינים נמשכות אליהם. קשה לאהוב אחרים לרב אהבה נעשית מתוך לצאת ידי חובה. בעיקר יש אהבה עצמית ורצונות למלא את הצרכים הגופניים והנפשיים שלנו.

lital99

New member
נכון שיש אהבה עצמית

והיא דבר בסיסי וחשוב, אבל זה לא נגמר בזה כי בן אדם גם אוהב להיות נאהב והוא צריך את זה ברגע שקיימת אהבה עצמית את גם יכול להעניק אהבה וגם לרצות לקבל אהבה לכן זו תמיד תהיה מן מערכת כזאת שלתת ולקבל, בנוסף גם קיימת אהבה ללא תנאים כמו למשל בין הורה לילד שלו שלפעמים בן אדם אחר יותר חשוב לך מעצמך. כל בני האדם בעצם קשורים אחד בשני במין שרשרת כזאת של נתינה וקבלה אחרת היינו מאוד בודדים..

ben1b2e3n

New member
אני לא רואה סיבה לאהוב

בני אדם אחרים מבלי לצפות לקבל תמורה.חוץ מההבנה שלאחרים יש צרכים והם זקוקים לעזרתי. אם אחרים אוהבים אותי אז מחובתי לאהוב גם אותם.אין דבר כזה שנאה עצמית כולם אוהבים את עצמם ואף על פי כן לא תמיד מעניקים אהבה לזולת ,מה שביכולתם. אדם אוהב להיות נאהב הכוונה אוהב לקבל אהבה? .. אם כן אז מובן. הדברים שאת אומרת נכונים. הייתי שמח שהיית מתייחסת לכל מה שאמרתי. שאהבה פועלת מהשכל ולא מהרגש. כשם שאני מאמין שמוסר נובע מהשכל. רגש הוא תחושה מצטרפת ואפשר שגם לא. לא ניתן לשלוט ברגש בהתחלה כשהוא מגיע ואפשר שלא. . צריך לפעול עם שכל בלבד. אפשר שאהבה היא משהו עמוק בלב שלא קשור לרגש רגעי או לתאווה וחמדה.

lital99

New member
נכון שאהבה קשורה גם להגיון

לשכל, אני חושבת שככל שאוהבים יותר עם הגיון זה משפיע על הרגש הוא מתעצם יותר

אני גם חושבת שאהבה זה באמת משהו עמוק יותר ולא רגש רגעי חולף אם יש אהבה אמיתית היא כל הזמן רק מתעצמת ויש משהו באהבה שהיא מחייה אותך ונותנת לך המון כח לעומת שנאה שהיא גורמת לך לדעוך ולהיות חלש.

ben1b2e3n

New member
המערכת של קבלה ונתינה

אכן היא שמקיימת את האהבה. ההתאהבות שלנו היא באופי ובמידות של האהוב כשמגלים אותם דרך יחסיו אלינו. גילוי אופיו הטוב ונעימות קרבתו גורמת לתשוקה גדולה , אצלי כשמדובר באהבה רומנטית עם אשה אז התשוקה כוללת עיוורון ביטול על התבונה וכניעה מטורפת עד שאני נהפך למציק ומטריד וגאוותן שלא יתכן שהיא לא צהיה איתי. בכלל אני מזוכיסט אולי אוהב לבכות ולשמוע את הסירוב של כולן עד שאני נהנה מהדימוי שלי בעיני עצמי. רק השם יעזור אני מאמין מדי באהבה עד שאני מהלל בשר ודם יותר מהשם.האמונה שיש לי היא שהנעימות של הגוף של הבחורה זה האושר הגדול -בטוח זה פועל יוצא של הנטייה לעצלות. האמת שונה.. אהבה היא לא הכל. היא חלק מהחיים.

למעלה