עדכונים מהיום ה-4

rapgamer4ever

New member
חוץ משחייה שאני צופה באדיקות

אני מעביר לפעמים לערוץ 26 בתקווה לקבל טעימה מענפים שונים, להבדיל מצפייה של כמה שעות רצופות באותו ענף.
לצערי אני מוצא את עצמי מזפזפ בחזרה, כשאני מגלה שעדיין מדברים על אותה הופעה של אותו ישראלי גם 20 דקות לאחר מכן.

גליגלי6

New member
גם אני אבל בעיקר גברים מין הסתם נשים משעמם אותי (;

יש גם כמות אדירה של שידורים. אני מעדיפה לעקוב אחר סגנון השחיינים השונים. לא סוג השחיה.
&nbsp
אני מנסה להבין מה גורם לאחד להיות יותר מהיר מהשני. בכל מקרה שחייה בעיני היא המקצוע הכי ספורטיבי והכי כייף לצפות בו.
&nbsp
התעמלות למשל אני מעדיפה נשים. גברים משעמם אותי. גם חתירה. ויש עוד. אני שמחה שמה שכתבתי עניין אותכם :)

ההתעסקות משעממת, והשידור מעצבן

די, די, די. כמה אפשר לשמוע על זה. ההתעסקות ב"למה אין לנו מדליה" הפכה אובססיה, וכשניסיתי לראות את משדר סיכום היום נדהמתי מכך שרובו סבב על לחזור שוב ושוב על כל קורות שגיא מוקי מאמש, 5000 פרשנויות על עתיד הבאים להתחרות, ושוב ושוב חזרו לזה במקום לספר משהו, רק קצת, על כל כך הרבה ענפים וסיפורים אנושיים מרתקים באולימפיאדה הזו.

אחד, הציפיות לא ריאליות, לא מחוברות למציאות, מסרבות להבין שרוב הספורטאים במשחקים הללו באים אליהם כדי לעשות הכי טוב שהם יכולים, בגלל שהם מהטובים בעולם (אולי במקום ה-78, אך מכלל האנושות זה, לדעתי הצנועה, מרשים בהחלט), ולא על מנת לקחת מדליה. מהבחינה הזו התרשמתי מאוד מרוכבת אופני השטח שדיברה בגילוי לב ובחיוך על כך שהיא באה כדי להשתתף, על העבודה הקשה פיזית ומנטלית שדרושה לעצם ההגעה לקריטריון, ועל כך שהיא שמחה באמת בכל לבה על המירוץ בלי קשר למיקום.
וכדאי מאוד לקרוא את הכתבה הזו מלפני תחילת המשחקים, באולי אחד האתרים היחידים ברשת העברית שאשכרה מסקר את האולימפיאדה בצורה מעניינת, פחות אובססיבית לישראליות, עם הפניית זרקור גם לצדדים/ענפים פחות מסוקרים (וחכו לנחשון שוחט עם הפוסטים על האתלטיקה):
http://debuzzer.com/buzz/71515/

שנית, השידור בערוץ הספורט נוראי. יש כמה מהשדרים שאינם מקצועיים בעליל (למשל, זאבי יכול אולי לפרשן ג'ודו - לא יודעת כי אני לא צופה בענף המרדים הזה - אבל הוא נוראי בכל ענף אחר וכשדרן טקסים), החפירה הבלתי פוסקת על הישראלים, ההתעלמות מ-90% מהענפים בזמן שלפעמים 2-3 ערוצים משדרים עוד משחק כדורסל כאילו לא חופרים לנו עם כדורסל מספיק ביומיום וכאילו לא ממילא ידועה לכל התוצאה של הדרים-טים מול נבחרת העל של גינאה המשוונית או סנט נוויס וקיטס (וגרטל, כשאתה לא יודע איפה זה, רמז, יש גוגל בטלפון, לא צריך לדבר חמש דקות על "סנט לוסיה זה מדינה? מה זה? יש דבר כזה?").

NH1989

New member
אין מה להיות מופתע

מסכים לגמרי לגבי הסיקור העודף. ערוץ הספורט בשנים האחרונות איבד הרבה מאוד מזכויות השידור העיקריות שלו ולכן לקחו שם החלטה להפוך להיות ערוץ שמתמחה הרבה יותר בתכניות אולפן מאשר בשידור ספורט. שים לב שבכל יום רגיל יש כ- 7 שעות שידור של אולפן (תכנית הבוקר של סלוצקי ודומינגז, תכנית הצהריים של טל וטליה ועוד חדשות הספורט + יציע העיתונות). כלומר, מערוץ שמשדר ספורט הוא הפך לערוץ שמדבר על ספורט אפילו אם הוא לא משדר אותו. כל יום אתה יכול למצוא פאנלים אינסופיים שמנתחים כל משחק זוטר בגביע הטוטו.
ערוץ 26 פשוט ממשיך באותו קו רק בצורה הרבה יותר אינטנסיבית בגלל גודל האירוע. האם זה מוגזם? ברור שזה מוגזם ולא פרופרציונלי בשיט. אבל אני חייב להגיד לך שאני לא יודע אם זה לא עדיף על לשמוע את אבי מלר מנסה לשדר סיף..

לגבי האכזבות, זו פשוט החובבנות הכללית של חלקים בתקשורת הישראלית שלא מבינה ספורט. כבר כתבתי כאן כמה מגוחך זה לרשום אכזבה בבריכה על תוצאות סבירות לחלוטין שלנו. למשל, גל נבו ב- 200 פרפר או אפילו התוצאה הפחות מחמיאה של טומרקין ב- 100 גב. זה מראה על חוסר הבנה בסיסי בענף עצמו ובמקומם של הישראלים בו. מעבר לזה, לצפות מכל ספורטאי שיגיע לשיאו בתחרות הספציפית זו בורות כללית בספורט. מי שצפוי להימצא במלכוד בזמן הקרוב מהתפיסה הקלוקלת הזו הם שני השחיינים שציינתי. התקשורת הישראלית חושבת שאם גל היה 10 באולימפיאדה הקודמת ב- 200 מעורב ויעקב היה 7 ב- 200 גב אז כל דבר פחות מזה זו אכזבה. כאילו שהשחייה ב- 4 השנים האחרונות הייתה בוואקום. מקווה בשבילם שיצליחו להעפיל לחצי גמר וגמר, כל אחד בתחומו, ולו כדי שלא נראה שוב מפגן בורות תקשורתי.

דבר נוסף ששמתי לב אליו הוא מעין תחושה של זלזוז שאני מקבל מחלק מהשדרים/פרשנים לגבי ענפי ספורט פחות מוכרים כאן כמו שיט, קליעה וסיף. בתור נציגי ערוץ הספורט אני מצפה מהם לקצת יותר ממלכתיות כשהם בשידור ולכבד את הספורטאים. אחרי שנקבל את זה נצפה אולי להבנה בסיסית בחוקי הענף..

pcper

New member
כל הכבוד לאמריקאיות

על מדלית הזהב בהתעמלות

הן פשוט אלופות

כל הכבוד גם לאלי רייזמן האדירה

trilliane

Well-known member
מנהל
אחת המדליות הכי צפויות במשחקים...
הן בליגה משלהן

בגלל זה נהניתי הרבה יותר לצפות בגמר של הגברים

כלומר, לראות את האמריקאיות זה תענוג, אבל השאר מתגמדות מולן ואין בכלל מתח.

trilliane

Well-known member
מנהל
היה מתח גדול לגבי המקום השני והשלישי

ובכל מקרה מתח לא מסב לי הנאה, כך שמבחינתי אין שום קשר בין השניים; אני מעדיפה פשוט לצפות בהתעמלות טובה.

trilliane

Well-known member
מנהל
חוצמזה התעמלות גברים לא מעניינת אותי עד כדי כך

ואני צופה בה בעיקר בתור "אדולן" שמחזיק אותי בין תחרות נשים אחת לשנייה...

pcper

New member
מדליה צפויה - אבל עדיין היה מדהים ומגיע להן מזל-טוב

rapgamer4ever

New member
אשכרה dream team

האם שיטת הניקוד משתנה באופן תדיר או שאפשר להשוות את התוצאה של האמריקאיות למנצחות משנים קודמות? כי הן נראות לי משהו מיוחד אפילו ביחס לאלופות אולימפיות.

trilliane

Well-known member
מנהל
קוד הניקוד משתנה בכל סבב אולימפי. אחרי האולימפיאדה הנוכחית

יפורסם קוד עדכני שיהיה תקף לארבע השנים הקרובות.
&nbsp
שיטת הניקוד הכללית (ציון ביצוע עד 10 + ציון דרגת קושי) נקבעה לפני עשור, הייתה בתוקף באולימפיאדה החל מבייג'ין 2008.

trilliane

Well-known member
מנהל
אבל אפשר להשוות, בגדול... והאמריקניות אכן משהו מיוחד

הן שולטות ללא עוררין בעולם (ובאולם) ההתעמלות בשנות האלפיים והדומיננטיות שלהן רק הולכת ומתעצמת.

trilliane

Well-known member
מנהל
מייקל פלפס הראה לכולם מהיכן משתין הדג

מה זה משנה מאיזה מקום הוא עלה לחצי הגמר או לגמר, משנה באיזה מקום מסיימים!
&nbsp
מדליית זהב אולימפית מספר 1, לא ייאמן.

לאורה101

New member
מה דעתכם על סרינה ווילאמס?

אלופה אמיתית בטניס שנפלה השמינית הגמר?
מעניין האם גם האמריקאים 'מקטרים' על כך, כמו שעשו אצלנו על הספורטאים שלנו שלא הצליחו לעלות?
ואין ספק שהיא תותחית בתחומה. גם לטובים ביותר זה קורה.
זו משמעות הספורט,לא? יום עסל ויום בסאל, אין מה לעשות!
יום טוב לכולם

rapgamer4ever

New member
סיכום יום 4 בשחייה

יום בסימן חזרתו של מייקל פלפס ובכלל הצלחה של האמריקאים מקיר אל קיר (כבר 7 מדליות זהב ו-18 סה"כ בבריכה).

100 חופשי גברים- חצי הגמר:
שווה להתחיל מהמוקדמות. ניית'ן אדריאן האלוף האולימפי שחה באיזי ועלה לחצי הגמר על הקשקש מהמקום ה-16. ללא ספק דפיקות לב מיותרות למשלחת האמריקאית.
בחצי הגמר הוא הפסיק לשחק משחקים ועלה לגמר עם התוצאה הטובה ביותר: 47.83.
עוד ירדו מגבול 48 השניות:
שני אוסטרלים- קייל צ'למרס ששבר שיא עולם לנוער, קמרון מקבוי בעל תוצאת השנה בעולם.
ושני צעירים נוספים- קונדרלי הקנדי ודרסל האמריקאי.
יהיה מאוד מעניין בגמר.

200 חופשי נשים- גמר:
שתי הסופרסטאריות שויסטרום ולדקי נפגשו לקרב ראש ובראש ולבסוף ידה של לדקי הייתה על העליונה והיא זכתה בזהב עם תוצאה של 1:53.73, מאוד קרובה לקבוע שיא אולימפי.
לדקי ממשיכה לשלוט בכל משחי החתירה מה-200 ועד ה-1500. לא מן הנמנע שתשבור את שיא העולם ב-200 בשנים הקרובות.
שויסטרום עם הכסף, אמה מקיאון האוסטרלית זכתה בארד על חשבון פלגריני שלא שיפרה משמעותית את התוצאה שלה מחצי הגמר.

200 פרפר גברים- גמר:
אחד האירועים היותר מרתקים סימן 4 פייבוריטים: פלפס, לה קלו, צ'ה וקנדרסי שהקדים את כולם במוקדמות ובחצי הגמר. פלפס פתח חזק את המשחה כאשר לה קלו וצ'ה שמרו על מרחק ביטחון ממנו וקנדרסי כהרגלו פתח הרבה מאחור.
בבריכה השלישית צ'ה נחלש וב-50 המטרים האחרונים הוא שבק חיים לחלוטין, כנראה ההיצמדות לפלפס מהפתיחה היוותה טעות טקטית עבורו.
לה קלו נשאר צמוד לפלפס וב-50 המטרים האחרונים שניהם נחלשו וקנדרסי סגר את הפער כמעט לחלוטין, נדמה היה לרגע שיעבור למקום הראשון אבל פלפס הצליח לשמור על תנועות חזקות ויתרון של 30-40 ס"מ על פני היריבים.
סקאי היפני שאף אחד לא ספר לפני המשחה הגיע במומנטום מטורף בתנועות האחרונות וכמעט גנב את הזהב, לבסוף סיים עם מדליית כסף מפתיעה.
מייקל פלפס הווינר האולטימטיבי עם מדליית זהב במשחה שמעטים חשבו שיזכה בו. סקאי כאמור לקח מדליית כסף, קנדרסי עם הארד. לה קלו סיים בזמן יחסית מאכזב ובמקום הרביעי, צ'ה שילם על הטעות שלו וסיים 7.

200 פרפר נשים- חצי גמר:
המשחה הזה wild card לחלוטין. קמיל אדאמס שסיימה ראשונה במוקדמות בקושי העפילה לגמר, מהמקום השמיני. שחייניות נוספות עם התוצאה השלישית והחמישית בטיבה במוקדמות כלל לא עלו לגמר. מנגד מיידלין גרובס (מחזיקת תוצאת השנה בעולם) שיפרה שנייה וחצי מתוצאת המודקמות וצפויה להיאבק על הזהב עם בלמונטה גרסיה. כל השחייניות בגמר מסוגלות להגיע לפודיום, צפו למירוץ מטורף.

200 חזה גברים- חצי גמר:
משחה מרתק נוסף ללא פייבוריט כאשר הפעם יפלרטטו גם עם שיא העולם.
מרקו קוך נחשב לשחיין הבולט ביותר אבל הוא הגיע לתחרות בכושר לא טוב ואני מהמר שיסיים מחוץ לפודיום.
שני האמריקאים ג'וש פרנו וקווין קורדס נחשבים לבאים בתור, עם התוצאות מספר 1 ו-3 בטיבן בעולם.
אז מסתבר שגם את ההערכה הזאת אפשר לזרוק לפח, כאשר ווטנאבי היפני הגיע כמעט משום מקום ושבר שיא אולימפי: 2:07.22.
אנדרו וויליס הבריטי יעלה לחצי הגמר מהמקום השני ואי אפשר לפסול גם את סיכוייו של קוזקי להגיע לפודיום.
במילים אחרות- בלגאן שלם, הכל יכול לקרות. בשלב הזה אני מוכן להמר שפרנו יעלה על הפודיום וכנראה גם ווטנאבי, אין לי מושג באיזה מקומות.

200 מעורב נשים- גמר:
המשחה הזה הלך לפי הספר. הוסו ומארי-אוקונור פרצו קדימה בפרפר, הוסו הקדימה אותה בגב ושמרה על פער של כחצי שנייה ממנה עד הסיום. למרות שאוקונור דחפה את קטינקה האחרונה לא התקרבה לשיא העולם.
שלישית הגיעה מאיה דיראדו בפער גדול מאלו שלפניה ומאלו שאחריה. זו המדליה השנייה של דיראדו במשחקים, נוסף על הכסף ב-400 מעורב.
הוסו עם זהב שלישי במשחה אישי והיא תוכל להפוך לשחיינית הראשונה בכל הזמנים ולשלישית בכלל (גברים או נשים) שזוכה ב-4 מדליות זהב במשחים אישיים באולימפיאדה אחת. המשוכה שנותרה לה: 200 מטר גב.

4X200 חופשי גברים- גמר:
ניצחונם של האמריקאים היה מובטח. ראשון קפץ דוויר, מדליסט הארד ב-200 חופשי, שני זינק האס שהגיע אף הוא לגמר ושחה מצוין הלילה, שלישי לוכטה ורביעי פלפס.
אף אחת מהיריבות לא יכלה לעמוד בקצב והקרב היה על המקום השני. הבריטים סגרו עם הכוכב שלהם ג'יימס גאי שהצליח לעקוף את היפנים שלקחו ארד.

זהב שלישי לאמריקאים מתוך 4 אפשריות, זהב שלישי לפלפס בריו.

גליגלי6

New member
לא מבינה איך פספסתי את מה שציינת מהלילה. מאיזה יום זה

צפיתי אתמול (יום ד) סביבות 19 בשידור החוזר מהלילה ולא ראיתי את הגמרים האלה. ראיתי רק 400 מעורב. אני צופה כל יום. האם קיים אתר שניתן לראות?

הרבה תודה

למעלה