Journey to the Centre of the TARDIS

כי הוא משקר להם במצח נחושה בלי להניד עפעפ
אומר להם שאם יעזרו יתן להם את הטארדיס (שקר ברור)
אומר להם לעזור לו ללא אזהרת מסע (כלומר הטארדיס קטלנית)
אומר להם שיפוצץ אותם וכדי ממש להשתעשע מוריד זמן
מה זה, כל האמצעים כשרים להשיג מטרה?
מה זה, עין תחת עין? (אם הבנתי נכון הם גרמו לנפילה?)
"Don't get into a spaceship with a madman: didn't anyone teach you that"
נו באמת.

נטאשKה

New member
המממ...

טוב נתחיל מזה שהבנתי למה התכוונת ותודה על ההסבר.

לא תופסת את זה כמוך. כן, הדוקטור משקר. זה לא בדיוק הפרק הראשון אי פעם שבו זה קורה... הדוקטור משקר. נקודה. זה חלק אינטגראלי מהדמות מאז ימיה הראשונים של הסדרה.

לגבי ה"רשעות" כביכול, למרות שאני מבינה למה את מתכוונת אני לא רואה את זה כרשעות ולא חושבת שהדוקטור נוקם בהם. הדוקטור משתמש בהם, כן הם הפילו את הטארדיס וגרמו לנזק שגרם לקלרה "ללכת לאיבוד" וכרגע הדוקטור מאוד מאוד לחוץ להציל את קלרה ומשתמש במה שיש, אבל הוא לא מתכוון לעשות להם משהו רע, רק להשיג את עזרתם שאין לו דרך אחרת להשיגה. הרי הם לא יעזרו מרצונם החופשי והדוקטור תופס את המצב כמצב חירום, מבחינת קלרה.

הדוקטור מתמודד כאן עם אנשים מאוד בעייתיים, בלי מצפון (כאלה שיכולים לשקר לאח שלהם שהוא אנדרואיד כדי לתפוס הובלה על המנהיגות), שפועלים אך ורק מאינטרסים ולכן הוא פונה לאינטרס החזק ביותר אצל האנושות - אינטרס ההשרדות העצמית.

נראה לך שהם היו עוזרים לו סתם ככה? זה הרי ברור מאליו שלא.

אני לא חושבת שהדוקטור משתעשע כשהוא מוריד את הזמן. הוא לא עושה את זה מתוך רשעות ושמחה לאיד, אלא רואה שהם עדיין מנסים להחלץ מהטארדיס במקום לעזור לו ומנסה להלחיץ אותם עוד יותר.

זה שיש בדוקטור גם משהו שנהנה מהרמאות הזאת - כן, אני מסכימה איתך, אבל שוב זאת לא רשעות, אלא מעין הנאה עצמית על זה שהוא שוב הילד הכי חכם בחדר וזה שוב, חלק אינטרגלי מהדמות עוד מהעונה הראשונה של הסדרה הישנה.

זה שבסוף אחד מהם מת, זה בעיקר כי הם לא מקשיבים לדוקטור ועושים דברים שהוא אומר להם במפורש לא לעשות, אז קצת קשה להאשים אותו בזה.

ההסבר שלך רץ לי בראש ותיארתי לעצמי שזו הסיבה וגם מה שאת אומרת מאוד הגיוני
BUT
אני לא אוהבת ככה.
הדוקטור משקר. כן. מסכימה
הפעם צרם לי.
אבל ה"רשעות" שלו לא מה שגרמה לי לא להנות מהפרק. תוך כדי (טיפול במיילים וכו) אני צופה שוב ...ושוב משעמם לי.

meilla

New member
האמת שאני יכולה להבין

גם לי הצד האפל של הדוקטור צורם כול פעם מחדש, אפילו שזה הגיוני וככה זה, זה פשוט צורם לראות את הדמות הראשית בסידרה האהובה עלייך עושה משהו רע.
לא משנה איזה דוקטור.

meilla

New member
גם בעיניי זה הופך אותו ליותר מעניין

אבל עדיין כשצופים בזה באותו רגע אתה לא מסתכל על התמונה הכללית של הסידרה, באותו רגע ולא 10 דקות אחרי זה או אחרי הפרק עצמו זה די מרתיע וזה די "למה אתה חייב להתנהג ככה?"
הדוקטור בכול זאת זה אחת הדמויות האהובות עליי

נטאשKה

New member
הוא ה-דמות האהובה עלי

אבל לי אישית זה לא מציק, כי כשהוא משקר הוא תמיד עושה את זה משתי סיבות - הראשונה היא כמו בפרק האחרון כשהוא זקוק לשקר כדי להשיג שיתוף פעולה במצב חירו ובכנות, זה מצב שבו רובינו היינו משקרים.

הסיבה השניייה היא כשהוא חושב וזה מה שקורה רוב הזמן ביננו, שהוא יודע טוב יותר מה טוב למישהו. לכן למשל הוא משקר המון למלוות שלו. הנקודה היא שבאמת רוב הזמן הוא יודע טוב יותר, כי הוא יודע דברים שהן לא יודעות, שאת רובן, הוא לא באמת יכול לספר להן כי מה לעשות שאין להן את השליטה במרחב-זמן-חלל שיש לו... גם יש לו תפיסה שהוא המבוגר האחראי בחדר (כמה שמגוחך להצמיד את הביטוי מבוגר אחראי לדוקטור), בגלל שהוא טיים לורד. ככה הם תפסו את עצמם. אל תשכחי שגאליפריי ישבה במגדל שן שלה וניהלה את הגלקסיות, היקומים והזמן...

ItsMeiri

New member

אני כל כך אוהב את הדו-קוטביות הזו.
אני חושב שזה מיוחד מאוד. כל דמות טובה צריכה להיות מורכבת מכמה
רבדים. ומה לעשות, לא עם כולם חייבים להסכים או לאהוב

timetraveler900

New member
חייבת לציין

שההתנהגות הזו ממש מאפיינת את הדוקטור. הדוקטור הראשון היה כזה.

ailag

New member

כמו שאמרו.. הדוקטור הוא לא סתם מלאך. הוא לא דמות 100% טובה וזהו. הוא גם לא דמות סטטית ושטוחה. הוא אפילו לא טוב פר סה ("אנשים טובים לא צריכים חוקים, היום זה לא יום טוב לגלות למה יש לי כל כך הרבה"). הוא מעולם לא היה טוב ומנומס כזה, בטח שלא בתקופה של מופאט. זוכרת כשהוא גרם לכל המין האנושי להיות רוצחי-עם ואפילו לא לזכור את זה? (DAY OF THE MOON)

הוא דמות מורכבת ומתוסבכת. ואם הוא יסטה מהאידיאולוגיה שלו בגלל ילדה בוכה (THE BEAST BELOW) בטח שהוא יסטה מההגדרה של "טוב נשגב" בשביל קלרה.

חוץ מזה שהוא לא הבטיח להם את הטארדיס בשום שלב (אוצר של חיים שלמים יכול להיות כל מיני דברים)

הוא לא הוריד את הזמן של הטיימר כדי להשתעשע, הוא לא שיקר להם על הפרס כי בא לו, הוא דיבר איתם בשפה שהם יבינו. לולא היה מדבר ככה הם סתם היו זורקים את הטארדיס לחלל בלי מגינים והוא היה מאבד את הטארדיס וקלרה היתה מתה. עדיף? העיקר להיות נחמד?

וכן, הוא מטורף, ולא נכנסים לחללית עם מטורף. אלא אם מוכנים להשלכות.

נטאשKה

New member
מסכימה עם כל מילה, מחזקת

שהדוקטור "האפל" מופיע לא מעט גם בתקופת דיוויס וזה משהו שנוטים לשכוח, בגלל שהפציפיזם שלו נורא חזק שם, אבל כשנדמה לדוקטור שמישהו פוגע במטרה שנראית לו ראויה הוא מוכן להשמיד את האמ-אמא של המישהו הזה בלי הרבה נקיפות מצפון. נכון, הוא יתן לו הזדמנות לחזור בו, אבל ביננו כמה כבר קורה ש"הרעים" חוזרים בהם? וכשזה קורה, הדוקטור יכול לעשות להם דברים איומים.

איכשהו תמיד שוכחים לתקופת דיוויס את פאמילי אוף בלאד למשל. פה יש נטו הענשה. ב"מסע" אין הענשה, יש כמו שכתבת (וגם אני כתבתי) דיבור עם הבחורים האלה בשפה שהם יכולים להבין ופניה ליצר ההשרדות שלהם, כי מה לעשות שיצר העזרה לזולת ויצר המוסר שלהם לא בדיוק בשיאם

לא חסרות עוד דוגמאות בתק' דיוויס, גם הדוקטור התשיעי כפי שכבר אמרתי פה, הוא ממש לא יצור של אור ואנרגיות חיוביות.

ואגב, רק שיהיה ברור, לא התכוונתי שאת עצמך מתעלמת מההתנהלות של הדוקטור בתקופת דיוויס, התכוונתי שהרבה שכותבים נוטים להתעלם.

AvivZ41

New member
וואוווווווווווו

איזה פרקקקקק באמת שהתלהבתי מהפרק הזה!!! סופסוף!!
הטארדיס היא הבית של הדוקטור. הבית. לא גאליפריי, לא כדה"א, לא אף מקום אחר. הוא היה בתוכה יותר מאשר הוא היה בכל מקום אחר.
זה דיי היה צפוי שהאחים ימותו בפרק, כי הוא הבטיח להם את הטארדיס אם הם מוצאים את קלרה, ודבר כזה לא יכל לקרות בחיים.

זה כל מה שיש לי להגיד על הפרק.
רגע אהוב: הדוקוטר שואל את קלרה מי היא רגע לפני שהוא חושב שהם הולכים למות, הוא מבין שהיא בנאדם רגיל ומחבק אותה.

שאלה: סוף הפרק, הדוקטור זוכר את כל המקרה או לא?כי זה אמנם נשכח ולא קרה מעולם, אבל זה הדוקטור.

ailag

New member

א. הוא לא הבטיח להם את הטארדיס, הוא הבטיח להם אוצר. הוא אמר שהוא מחפש אוצר שזה קלרה, די היה ברור שהוא סתם מבלשט.. הוא מדבר אליהם בשפה שהם יבינו.

ב. בסוף? לא ברור..

timetraveler900

New member
ככה אני אוהבת את זה

באמת דוקטור הו קלאסי.
קלרה מהעתיד - כשההבנה הזו מכה בך אתה מבין עד כמה הדוקטור נואש. נואש להחזיק בקלרה. לא לתת לה לחמוק לו עוד פעם.

הטארדיס במלוא תפארתה. החדר עם העץ שמיוצרות ממנו חלקים למכונות הדגיש לי עדכמה הטארדיס חיה. אפשר היה ממש להרגיש אותה, לשמוע אותה.
הדוקטור זר לטארדיס כמעט כמו האחרים אבל באותו הזמן גם החבר הכי טוב שלה. אוי, זה נפלא.

וכהרגלנו מידי שבוע - קלרה

פשוט נפלא. מחר אני רואה שוב. ושוב. ושוב

ailag

New member
אויאויאוי, לא כתבתי סיכום

מחר אין לי זמן (כנס), אם אני לא כותבת עד שישי שמישהו יבוא ויבעט בי.

למעלה