פרק 5X20 - The Deep Web

Nadal JR

New member
פרק 5X20 - The Deep Web

אין, אין על הכותבים של הסדרה הזאת. כפי שכתבתי בעבר, אחד מסודות ההצלחה של הסדרה הנפלאה הזו הוא ההצמדות לאירועים עכשוויים, בעיקר בכל הנוגע לפוליטיקה, בטחון, טכנולוגיה ומה שביניהם.

כך הסדרה יוצרת לה קהל נאמן של צופים אינטיליגנטים שיודעים שהם לא באים רק בשביל מניפולציות רומנטיות או סצנות "אובג'קשן" צפויות אלא הרבה יותר. מעבר לעלילה הראשית של כל עונה שנוגעת להתפתחות הדמויות, ישנם פרקים רבים שמעניקים לסדרה את הערך המוסף שלה - שזירתם של אירועי אמת מעניינים וחדשניים בסוגיות המשפטיות המטופלות על ידי כוכבי הסדרה.

בפרק בו עסקינן זכו הצופים להיחשף וללמוד מעט על "הרשת העמוקה", אותו חלק עצום של האינטרנט (יש המדברים על 70% ואף 80% מסך הרשת אבל לא ניתן לדעת בדיוק) שאינו מאורכב במנועי החיפוש ושלא ניתן לגשת אליו בדרכים רגילות - כמו חיפוש בגוגל. כיצד מנווטים ברשת זו ? בעיקר דרך דפדפנים מוצפנים כמו זה של TOR (המוזכר בפרק). מה יש שם ? הרבה דברים טובים, כמו לוחמי זכויות אדם ודיסידנטים שחיים בדיקטטורות אלה ואחרות (צפון קוריאה, סין, סוריה, אירן וכד') ומנסים לשנות את מצבם ומצב שכניהם לטובה מבלי שהמשטר יגלה זאת. אולם, ישנם גם הרבה דברים רעים - פדופיליה, סחר בנשק, סחר במידע לא חוקי, הזמנת חיסולים וכאמור בפרק, סחר בסמים.

אתר "סילק רואד" הוא אתר אמיתי שפעל במשך כמה שנים ואכן סיפק דרך קלה להזמין סמים, כלי נשק וכו' באמצעות האינטרנט, מעין אמזון של העולם התחתון. הוא נסגר לפני כמה חודשים לאחר שרשויות החוק בארה"ב איתרו את מפעיליו בדרך דומה מאד למה שראינו בפרק. בגדול, מקים האתר הוא טיפוס די רברבן והוא חשף את עצמו בשגגה באתר "רגיל" (אם אני זוכר נכון מדובר ברדיט אבל אל תתפסו אותי במילה). מי שרוצה ללמוד עוד על הנושא מוזמן לחפש בגוגל מונחים כמו SILK ROAD, TOR ו- DEEP WEB.

חדי העין מביניכם שמו לב למשמעות הכפולה שבשם הפרק. מצד אחד הוא עוסק בכל מה שתיארתי לעיל. מצד שני, מדובר גם במאבק הפנימי המתחולל בקרבה של אלישה, שמתמודדת עם כמה סוגי צער ויגון - מותו של וויל, הפרידה מפיטר, איבוד דרכה המקצועית והאישית, חרטה על מה שעשתה ולא עשתה ועוד. היא בעצם מרגישה לכודה ברשת שטוותה סביבה בשנים האחרונות ולא יודעת כיצד להיחלץ. בצרתה, היא פונה לאמה שמספקת לה קצת נחמה (אחרי שכמובן הביאה לה בטוויסט של החבר הצעיר והראתה לה שכולם נהנים מהחיים חוץ ממנה). גם הבחור השרמנטי שפגשה בזימון המושבעים מהווה מוצא פוטנציאלי אבל היא עוד מתחבטת אם לאחוז בחבל הזה.

לאור שאר ההתרחשויות בפרק, אני מניח ששאר העונה תוקדש בעיקר למאבק הפנימי ב-LG בין דיאן לדייוויד לי ולואיס קאנינג וכן מירוצו של פין למשרת התובע הכללי ואני שמח על כך. בשני הערוצים נראה שמחכה לנו לא מעט אקשן, גם בהיבט המשפטי וגם בהיבט הפוליטי. עם זאת, ייתכן שלפחות אחת מהעלילות הללו לא תבוא על סיומה ונזכה לקליפהאנגר (Cliffhanger) שייפתר רק בעונה השישית שתבוא עלינו לטובה.

אגב, זה רק אני או שהשיער של איליי גולד היה צבוע וכל האופר נעלם ממנו ?

קדימה, תרביצו בתגובות.

פרק טוב (כרגיל)

הפרק הזכיר לי את הסרט עם אדווארד נורטון שמשחק את הבחור המסכן שנטפלו אליו והוא לא מבין מאיפה הכל הגיע ובעצם הוא האשם (גם ריצ'ארד גיר היה שם).

בכל אופן, אהבתי, בעיקר שהיא לא הכנסה בסוף למסעדה, משהו בבחור לא נראה לי.
אני אוהבת את המערכת יחסים שיש לה עם פין, משהו נורא נקי ואמיתי, האובדן הזה קירב אותם באופן מידי ויצר מן אמון יפה כזה ואמיתי.
אני שונאת את דיוויד לי ואת קאנינג - אני רואה אותם ותחושת גועל עולה בי, אני לוקחת את הדמויות שלהם מאוד קשה

לא מאמין שבאמת באת ועוד כתבת לפניי..

גם אני לא אהבתי את הבחור.. מלא היה רווק חסר ילדים..

גם אני אוהב!
אני שמח שאת לוקחת דמויות מאד קשה.. גם לי זה קורה ובדרך כלל אומרים שאני סתם אנטי *אהמ אהמ*

טוב, ראיתי את הפרק אתמול ואז ראיתי את ההודעה שלך והחלטתי שאני לא מתכוון להיות הראשון שמגיב אחרי זה..

אהבתי. לא כמו הפרקים הקודמים אבל אהבתי.
ורוניקה
אחת הדמויות האהובות עליי, מדהים אותי עד כמה היא שונה מאלישה, בפתיחות שלה, בכנות, במיניות בהכל.. אני אוהב את השיחות שלה עם אלישה בעיקר על אבא של אלישה. צריך יותר ורוניקה וכמה שפחות ג׳קי

אלישה, שמח שהיא בחרה שלא להכנס ולפגוש אותו.. אוהב את כל ההתלבטות שלה בקשר להמשך הקריירה והחיים בכלל. אני מקווה שבמשך העונה תהיה קצת לבד..
פין, שמח שהשאירו אותו. מקווה שלא יהיה משהו בינו לבין אלישה כי דייי. לא אוהב שבסדרות פשוט דוחפים דמויות שיהיו ביחד.. מקווה שיהיו חברים טובים, ולא יותר מזה.
איליי מלךךך כמו תמיד, מצחיק שהוא מדבר עם פין ופין לא מבין מה נפל עליו

קארי, לא מבין למה מפרק לפרק יש פחות ופחות ממנו.
דיוויד לי, נמאס ממנו כבר..
קנינג גוסס?! אהבתי שדיאן וקלינדה משתפות פעולה, בפעמים הקודמות דיאן ביקשה ממנה דברים בקטע אישי (ו-וויל/בונד).. מקווה שהן יצליחו להעיף את קנינג ואת דיוויד לי ביחד איתו..

ויש משהו שלא מסתדר לי, בפרק אלישה אמרה שיש לה שני ילדים ׳בן ובת 16 ו18׳ (בסדר הזה), עונה קודמת היה לזאק יום הולדת 18, אבל ורוניקה אמרה שאלישה ופיטר הקדימו את החתונה בגלל ההיריון עם גרייס.. טעות או שיש משהו שפספסתי?!

אה ולא ידעתי את רוב מה שכתבת..

גם את הביטקוין שהיה בעונה שעברה לא הכרתי, לא ידעתי שזה באמת קיים עד שחצי שנה אחרי הפרק היתה כתבה במאקו על זה..

Nadal JR

New member
אז זה טוב או רע ? :)

הרחבתי יותר מדי או שהיה מעניין ?

אגב, ביטקוין הופיע בעונה השלישית ולא עונה הרביעית... ותעשה לעצמך טובה אל תקרא על דברים כאלה במאקו. רוב הסיכויים שהם כתבו שם מלא שטויות (בכל זאת, זה לא נושא רציני כמו "מה לבשה נינט ביום שאחרי הפרידה מיודה" או שקרכלשהו דומה

זה טוב..

יש הרבה מקרים שאני מחפש אחרי הפרק את ה״סיפור האמיתי״ שמאוחרי העלילה (כמו בהערה האנטישמית של הדוב כלפי אלזבת׳, או טריקי טריק/גלי)

צודק
התבלבלתי בעונה כי הפאי היה גם עונה קודמת

וזה אומר שהבאתי למאקו יותר מדי קרדיט, כי קראתי את הכתבה שנה שעברה..

הייתי קורא במאקו רק את המדור מוזיקה, בשביל להתעדכן.. אבל הספקתי כי כל ביקורת של הופעה היתה ״נינט הגשימה ל... חלום״ ״נינט הצילה את... בהופעה״ ואני בכלל בטים שירי מימון
..

עוד מישהו חשד ש.....

שקארי כ"כ התאמץ ודחף את אלישה ליום חופש?
כל הזמן פחדתי שהוא עושה משהו מאחורי הגב שלה.

גם אני אהבתי את ההלם של פין מול איליי

אני לא מבין למה כולם

מפקפקים בקארי..

מאז המוות של וויל הוא תמיד דאג לה, ודחף אותה לקחת ימי חופש כי הוא ידע שהיא זקוקה לזה..

אני לא מפקפקת בו, פשוט אין לי 100% אמון בו

אני אוהבת את השילוב שלהם, ואת החברות והכל, אבל לא סומכת עליו לגמרי, סתם משהו שנשאר ממזמן וגם בגלל שעם כל מה שהוא יודע על קלינדה הוא עדיין בחר להכנס איתה למיטה.

Nadal JR

New member
לא הבנתי את האמירה הזו

הוא נכנס איתה למיטה, לא מתחת לחופה. מה זה משנה מה הוא יודע עליה ? במשיכה פיזית (ומימושה) עסקינן.

דנה1982

New member
אוף, אני שוב לא מגיעה לזה...

עד שכבר הצלחתי להושיב את עצמי לראות את הפרק, נרדמתי באמצע

חייבת להשלים בסופ"ש!

Nadal JR

New member
דנה, את כל כך לא רצינית שזה כואב

ועוד השקעתי בפוסט !

אתה מבין שאתה צריך להשקיע ככה בכל פוסט

עד סוף העונה נכון?!

למעלה