שרשור צהריים
היום ה-92 ב-

Christina 101

New member
ממצב בורדל

לשבור לאדם את הכוס = הומור. תרצה או לא.
היה לי מצחיק בטירוף לראות את אדם השוויצר מביט בבעתה על הכוס המסכנה הזו שעבורו מייצגת תחושת מעמד עליון - מתנפצת. האם זה הופך אותי לרעת לב? לא חושבת.. אני בנאדם שסובל באופן אקטיבי מחוסר צדק או בריונות כלפי החלשים בחברה שלנו.

ניבולי פה = זה נשמע לי כמו "אוי אוי אוי, היא אמרה קללה".
מעניין מי האדם שמעולם לא ניבל פיו, בחיי שהייתי רוצה לשבת איתו לקפה.
נשמע לי כמו אסיפי שמתלונן על ניבולי פה של ניר, ובעצמו מנבל את פיו לא פעם ולא פעמיים.
התחסדות לשמה.

בריונות = אני יודעת טוב מאוד מה זו בריונות.
אני פגשתי בריונים ואנשים רעי לב בחיי.
תקווה לא בריונית. לפעמים היא ערסית, צ'חנבוטית, אבל ממש לא בריונית.

בכל אופן - הלוואי שכל האנשים הרעים בעולם יתאפיינו בתכונות הללו של תקווה ותו לא. העולם ייראה טוב יותר. שיהיה לנו רק בריאות

כל אחד רואה את הדברים בעין שונה

גם אם זה כוס או חתיכת מסטיק, ברגע שבן אדם מסויים לא רוצה שאותו חפץ יהרס או יישבר ובכל זאת לעשות את זה,יש כאן איפשהו רוע מסוים.
להגיד על ירדן שהיא הייתה מחזירה לה את האף למקום ותגרום לה לבכות שעות ועוד כל מיני שלל איחולים זאת בריונות וזה פה גורה.
ועוד שלל הדברים הקטנים שלה מול ליאור למשל שהם מדברים לפניי כל הבית ותקוה אומרת לו מלא פעמים "סתום תפה".
&nbsp
אף צד לא חסין ועל כל הדיירים יש ביקורת,אבל תקוה עכשיו לא הבחורה החמודה שכולם מתנכלים אליה ולא עושה כלום ומפזרת רק טוב בין אם מתחברים לתקוה או לא.
&nbsp
אף אחד לא שופט אותך ולא אומר שאת רעת לב, אבל מצד שני את שופטת את האנשים שלא אוהבים את תקוה כי אין להם הומור עצמי, שימי לב

מורבידי

New member
מסכים לגמרי עם בורדל בעניין .

אני יכול "להתוודות" , שבפייסבוק , אני עצמי השתמשתי פעמים רבות בטיעון שלתומכי תקוה "אין חוש הומור" , והטחתי לא מעט באנשים שחיפשו את תקוה על כל פיפס, בהקשרים מסויימים שתומכי תקוה פשוט נטולי חוש הומור -
לדוגמא , כשניסו להפוך את כל המערכונים שלה ושל יוסי ל"חוסר כבוד למבוגר ממנה" , רק בגלל שהעמידה פנים שהיא המטפלת הפיליפינית שלו , ולהעלב בשמו, על אף שהוא עצמו נהנה מהיחסים הצעירים וההיתוליים עימה ושיתף איתם פעולה - טענתי שבאמת יש גבול לחוסר ההומור של אנשים - וכנ"ל בעוד דוגמאות רבות ),

מצד שני, זה לגמרי לגיטימי לבקר את תקוה , לראות חלק מההתנהגויות שלה כפוגענית וככאלו שאינם מכבדים את גבולות האחר .

שבירת הכוס של אדם למשל - אחת התקריות שאישית הצחיקה אותי ביותר העונה, ויצרה בין אם במכוון או לא , את אחד הרגעים המשעשעים בעיניי, על גבול הגאונות הקומית - אם אני שם בצד את ההנאה שלי , בהחלט מבין גם אין יש כאן טעם לפגם, גם אם מדובר בחפץ ביתי שגור כמו כוס,
עצם הרעיון של לקחת כוס ולנפץ אותה במכוון , יש פה משהו שהוא גם השחתת רכוש, שבירה במכוון של רכוש, וגם חוסר כבוד לחפץ שדייר טען שיש לו סנטימנטליות אליו עד כמה שהסנטימנטליות שלו לאותו חפץ יכולה להראות בעינינו טפשית , מדובר במעשה שיש בו מן האלימות. גם אם אח"כ המעשה התקבל בהבנה ובדיחות הדעת ע"י אדם, בין אם זה לשבור כוס, או בושם ,או ליפסטיק שדייר הביא מהבית . וזה סופר לגיטימי לבקר דייר על מעשה שכזה .

בורדלי ככה אמרו גם על שפרה טהוניה סער איילה

ועוד ועוד דיירים אחרים חכו שהם ייצאו הם יקבלו שוק מהשינאה, הכל עובר ברגע שדייר עוזב את הבית השנאה והשיטנה מפסיקים

אגב גם על עמרי וקסניה אמרו אותו הדבר והם יצאו לנמל תל אביב

וקיבלו את אהדת הקהל ובבית האח ספגו שינאה קשה מהתומכים של שי חי. בורדלי אל תיקח ברצינות את האח הגדול חבל עליך.

ומה שונה ממה שאמרת לגבי מה שאמרתי?

אמרתי שיהיה גל של תגובות קשות נגד תקוה שהיא תצא, וזה יחלוף לאט לאט וכולם ישכחו מזה.
זאת כולה תוכנית ריאלטי ואנשים לוקחים את זה רחוק מידי כאילו הם מרוויחים משהו מזה.

יונתנסקי

Well-known member
גם אני לא התפעלתי מחוש ההומור ה"אנין" שלה, אבל לטובתה,

ואולי למזלה, לא נראה לי שתיקח כל כך קשה את ה"מי שברך" שמחכה לה בחוץ.
זה חלק מהשיריון שלה.

היא ישר תחליק את זה הלאה ותגיד ש"היא רגילה". אמרתי - "למזלה", כי היא באמת אישה חזקה.

TIM77

New member
מבינים הומור טוב מאוד- פשוט אותי היא לא מצחיקה!

מאחר ואנחנו רואים אותה בערוץ 26 לאורך כל העונה
ניתן היה לראות בהרבה מקרים ביטחון עצמי מופרז- שהיא עושה בו שימוש לרעה
לצחוק או להסתלבט על חלשים או כאלו שחוששים או אולי גם לא מבינים - זה לא חוכמה
יש חריפה ויש אלימה
היא בעיני כמובן כן ! - וזו דעתי ...
בחורה דורסנית (במובן הרע) די מתוסכלת שהגיעה לקבוצה חברתית שאיפשרה לה לנהוג בהם מהפחד בזלזול ובסוג של התנשאות(שלא ברורה לי איך ועל מה ) היא לקחה לצידה כמה "בובות" ויחד איתם רמסה כל דבר
מה שהיא לא לקחה בחשבון - זה את הצופים בבית שרואים את הצד הרע הזה ולא מתחברים אליו (כמו שאמרת - זה עניין של טעם)
בכל מקרה
כל אחד ודעותיו
בכל הביקורת שלי עליה - השתדלתי להתייחס להבטים התנהגותיים ולא חלילה למראה או עדה או משהו דומה
היא אדם רגיל כמו כל אחד

TIM77

New member
יש כאן גם ציטוט "מצחיק" של תקוה - אני רומסת ואני- הנה תראו

משיחה בין אסיף לתקוה(זה ממש לא מכוון להצחיק)

אסיף:"זה הזלזול שלך ואני בך לא מזלזל, רק מרים לך, ואני לא מבין מה הקטע שלך לזלזל בי כל הזמן ובאנשים"
תקוה:"אני מזלזלת, אני רומסת, אני גורסת, אני מה עוד אסיף? כזאת אני, איך אמרת?? אני רומסת אנשים? זאת אני, זה מה יש, זה תקוה, ביום ה-90 תבינו, זאת אני, זה מה יש!"

טוויגיי

Well-known member
נו, וזה שלא מובן הסרקזם בדבריה, מוכיח את טענת כריסטינה

&nbsp
שעם העיקרון שבו אני מסכימה אבל לא כהכללה גורפת.
כן יש שונאיי תקווה שמבינים את ההומור ועדיין לא מתחברים, לגיטימי
אבל בהכרח יש רבים שמתוך אי הבנת ההומור ייחסו פרשנויות וכוונות אמת לדברים שתקווה אמרה בהומור.
כמו הדוגמא שהבאת עכשיו
&nbsp
&nbsp

המצחיק הוא שתקוה ציטטה את מילותיו של אסיף...

לקחת רבע משפט שנאמר ומהדברים הרלוונטים להתעלם, זה לא מצחיק בכלל, הסדר הוא זה :
אסיף החכם מכל אדם, בוחן כליות ולב החליט שהוא יודע יותר טוב מתקוה מה היא מרגישה, קולט? ממתי מתווכחים על רגשות בכלל, ניחא..
תקוה הסבירה שהיתה עצובה בגלל הדחתו של ליאור ולא היה לה מצברוח לשמוח שהם בשביעיה, זה לא היה מקובל על אסיף שהחליט שאם היא לא מרגישה כמו כולם אז כנראה שהיא מבדלת את עצמה...
רק אז היא אמרה לו כי הוא מזלזל ברגשותיה וכן הלאה..
השיא היה שציטטה במילותיו של אסיף בשביל לסיים את הסאגה המצערת הזו, אסיף אדיוט, אפס סובלנות לחשיבה אחרת משלו...
מצחיק? בכלל לא, גם המרכאות מיותרות...

אסיף באמת הדיוט לפעמים וחופר מספר 1 ואדם מספר 2

הם חאוהבים להתווכח שזה עולה כבר על העצבים

למעלה