מיאו! יום החתול הבינלאומי!

MayFebruar

New member
מיאו! יום החתול הבינלאומי!

היום הוא יום חג לכווווולנו (טוב, חוץ מלאלרגים...) ולכן אני פותחת שרשור חתולים חגיגי!
מוזמנים לשרשר כל תמונה, סיפור, לינק, דעה, בדיחה, זיכרון וכל מה שעולה על דעתכם שקשור לחתולים ולחתולי הפורום.

17 דברים ששוה לדעת על חתולים.

עשו לכם חתול חמוד מנייר (להורדה בחינם).
ואיך אפשר בלי החתולה הכי הכי מפורסמת בכל העולם? קבלו אותה!

שיהיה לכם יום מיאו-לה!

(בתמונה חתול שפגשתי ברחוב כאן.)

שין

New member
איך אומרים

ריכזתי לכם בכמה שפות אירופאיות (בלי CAT שחוזר על עצמו בכמה שפות)

לפי הפילולוגיה בגרוש שלי החתול הוא חיה עתיקה ואהובה שכן כמעט בכל השפות הוא דומה - השם האהוב עלי, אני קורא רוסית נכון "קושקה"

Chat צרפתית
Кішка אוקראינית
איטלקית gatto
איסלנדית köttur
אלבנית mace
אסטונית kass
אספרנטו kato
ארמנית կատու
בולגרית котка
רוסית кошка
ספרדית gato
גרמנית Katze
הונגרית macska
תורכית kedi
יוונית γάτα
אידיש קאַץ
לטווית kakis
ליטאית katė
מקדונית мачка
סלובקית mačka
פולנית kot
פינית kissa
צ'כית kočka
קאטאלנית gat
רומנית pisică

bluewolfski

New member
אתה אדיר!!!

זה גדול, מעולה :)

אני אחפש תמונות של מילקה, חתולתי האהובה שמסרנו לבית רוסי חם ואוהב.

אני הייתי פעם אשת כלבים, הייתי ממש לפי השיר, רציתי כלב ותמיד הביאו לי חתול

כשהכרתי את בעלי, לפני 11 שנים היו לו 4 חתולים. בהתחלה הזדעזעתי, ממש פחדתי (מהחתולים) אבל אחרי הכרות מעמיקה עם היצור המופלא זה הבנתי מה כל כך מיוחד ומדהים בהם. מאז היתה לנו את מילקה וכשעזבנו לחו"ל לתקופה ארוכה מצאנו לה בית מדהים.

לצערי הרב מאוד, חתולים הם מחוץ לתחום. אחי היקר, זה שהיה עכשיו בביקור של שבועיים אלרגי מאוד לחתולים ולכן, אין ברירה. זה או חתול או אחי. אז יום אחד יתגשם לי חלום ילדות ויהיה לי כלב.

alma fa

New member
Poesje mauw! או בקיצור poes

זה כמובן בשפה העיקרית, שהרי ידוע שמקור החתולים בהולנד (נו, זה כולל גם את פלנדריה) כמו כל שאר הדברים הטובים

להמחשה, הנה קטע שהצחיק אותי עד דמעות, ואח"כ הפסיק להצחיק כשגיליתי שהילדונת שמופיעה בו מתה ממש הרבה מדי בטרם עת אחרי מאבק בסרטן, אבל זה עדיין מרגש בעיני. גם מי שלא מבין בכלל הולנדית יוכל להבין

Poesje mauw

(וכאן הגרסה המקורית של השיר)

alma fa

New member
להמחשה מהירה של עוגת הרבדים ההולנדית החתולית

הנה אחת הפינות החביבות עלי ביוטיוב, הערוץ הקהילתי של חאודה נותן במה שבועית לחיות שמחפשות בית, או בית חדש. בכותרת כותבים שהוא פוס, אבל הקריינית אומרת שהוא קאט.
Dier van de week
בטח במאה ה-16 לאיכר יופ היתה להקת קאטן מכובדים שהגנו על תבואות החציר מפני עכברים בדי עמל, ואילו לתופרת טינקה ששמען של עוגיות הזנגביל שלה יצא למרחוק, היו פוזן רכים וחרישיים שהיו מגלגלים את כדורי הצמר למענה, וככה זה השתמר

een ogenblik

New member
Kat הוא חתול, Poes היא חתולה

מכיוון שלרוב קוראים לכל החתולים פוס, גם מדברים על הזכרים מביניהם בלשון נקבה, ורק אני מתייחסת לכל חתול במינו הנכון.

elley

New member
גם בגרמניה

כל החתולים זה "חתולה" (דגש על הת'), גם אם הוא זכר.
חתולה נקבה - katze, חתול זכר - kater. אבל כאמור, כולם זה katze ולא משנה מינם.
וכן, גם אני מבדילה, וכולם מסתכלים עליי מוזר

alma fa

New member
עכשיו באים?

עכשיו לא תהיה ברירה אלא לערוך ראורגניזציה מקיפה בעולם מושגי החתולים בראשי, מזל שככל הנראה השילוב המוצלח של חתוליםּ+הולנדית יאפשר הפנמה מהירה ומקוצרת..

een ogenblik

New member
עכשיו הגעתי להתיישב ליד המחשב!

קודם הייתי בנורמנדי, ואחר כך בנסיעות, ואחר כך בהתאוששות.

תתרגלי, בבלגניה פוס זו המילה עבור חתול באשר הוא חתול, והכוונה היא לחתולה. שייקה ופרצל אמורים להיות kater. לא, לא השפעות הנגאובר (אויש, איפה ספרקס כשצריך אותו להזכיר את המילה בעברית), אלא יותר tomcat.

alma fa

New member
התכוונתי עכשיו - מאז שהתחלתי ללמוד הולנדית

וממילא מראש קראתי לכולם פוס, אז טוב שאני משתלבת בנטייה הכללית:)

MayFebruar

New member
נייס! באיסלנדית גם קוראים לחתולים

kissa. אבל נראה לי שזה השם חיבה שלהם לחתולים (צריכה לשאול את אחותי).

זה גם אחד הכינויים של קיטי, לפעמים אנחנו קוראים לה קיסקיס או קיסה

למעלה