מצטרפת באופן רשמי

אור0424

New member
מסכימה איתך לגמרי

ואוסיף- אני באמת מאמינה שמגיע לה כל הכבוד.
ילדתי פגים. פגים גדולים אבל פגים.
לא הנקתי מבחירה. כי הניסיון שלי בנושא מלידות קודמות היה מר ולא התחשק לי להיכנס לזה שוב ולעשות את זה לעצמי.
אני מפרגנת לה עם כל הלב מתוך המקום הברור הזה שאני יודעת כמה זה קשה.
אז כן. כ ל ה כ ב ו ד לה.
על כך שסחבה הריון שלי היה ממש כבד וכואב וסיימתי אותו הרבה לפניה. אז יפה לה ששרדה אותו עוד.....
ועל כך שהתעקשה על הנקה מלאה לשלישייה-שלי היתה זו מסכת ייסורים בבכור ושהתמודדתי בזמנו רק עם תינוק אחד.
כל הכבוד לה.
וגם לכל שאר האימהות
ליחיד
לתאומים
לשלישייה
וליותר.
שאנחנו האימהות,במבט אחד, יכולות להבין את המורכבות הזו שנקראת להיות אישה להביא לעולם חיים וגם לגדל אותם.

רינת1200

New member
את כל כך כל כך צודקת.

שאפו לך, על התגובה הזאת.

ולאמא המאושרת - המון המון מזל טוב וגידול מהנה!!!!

רינת - שגם לגדל "רק" שניים יחד נראה לה יותר מדי...

אני ילדתי פגים בשבוע 28, לצערי, בניגוד לאחותם הגדולה

(שנולדה בזמן וינקה שנה וחצי) הם לא ינקו למרות שמאוד רציתי שזה יקרה וגם הוצאתי על כך הרבה כסף ועצבים

ועדיין אני מפרגנת בכיף לאמא לשלישיה שאת סיפורה קראתי לראשונה זה עתה (שאפו! כל הכבוד!
)
לא יודעת כמה תלוי בה, כמה זה מזל, כמה זה רצוי אל מול מצוי, אבל אין לי בעיה לפרגן גם על שבוע הלידה וגם על ההנקה המלאה, גם אם זה נדיר סטטיסטית ולרוב לא "באשמת" האם, ואני לא מרגישה פחות טוב ממנה אם לא חוויתי את שני הדברים עם התאומים שלי.
אני מאוד גאה בהם ובכך שהם כאלה חכמים ומקסימים **למרות** שנקודת ההתחלה שלהם הייתה פחות אופטימלית, ואני מבינה לגמרי את הגאווה של האם לשלישיה על כך שנקודת הזינוק שלהם יפה מאוד. שאפו, בלי שום קנאה, רק עם פרגון

chayahd99

New member
עכשיו תורי להגיב

לא חשבתי שההודעה שלי תגרור כ"כ הרבה תגובות ותעורר מתחים. זו ממש לא היתה הכוונה. אני מבינה שזה נושא שעלה כבר לדיון בעבר ואני מבינה שהדברים לא כוונו נגדי אז אני לא נפגעת (מה גם שאין לי זמן להפגע).
הסיבה שכתבתי את ההודעה היא כדי לזכות בקצת מחמאות שיעודדו אותי להמשיך בדרך שלי כי כרגע אני נמצאת בסביבה שלא ממש מבינה מה זה אומר הריון שלישיה/שבועות/משקלים וכו' וידעתי שפה אני אקבל הכרה וחיבוקים מבנות שמבינות מה עברתי ומה אני עוברת כעת.

אמא של אלה ומתן: את כתבת דברים מאוד חשובים ונכונים ורק כשקראתי אותם הבנתי שהייתי קצת חסרת רגישות בהתרברבות שלי. על זה אני מתנצלת ומקווה שאף אחת לא נפגעה.
כמו שכתבת, השבוע והמשקלים הם לא לגמרי בזכותי. אמנם עשיתי מאמצים אך באותה מידה יכולתי ללדת בשבוע 32 במשקלים נמוכים בהרבה. זה לא היה תלוי רק בי. התכוננתי להרבה סיבוכים ובעיות במהלך ההריון ומבחינתי זה נס (יש שיגידו מזל) ששום דבר מזה לא קרה וההריון עבר בשלום. גם ההנקה היא נס מבחינתי. שמעתי כ"כ הרבה סיפורים רעים עד שכבר התכוננתי לכך שיתכן שזה לא ילך ממליון סיבות שונות ואצטרך לוותר. זה שבינתיים זה מצליח, זה גם נס, ואני חייבת לציין שזה עדיין מאבק יומיומי לא פשוט, גם פיזית וגם נפשית (ארחיב בהזדמנות אחרת).

לסיכומו של עניין, אני מאמינה שכל שפעת המחמאות לא כוונה לפגוע באף אחת ואני מאוד מקווה שכל אחת תהיה שלמה עם המקום בו היא נמצאת גם אם זה לא מה שהיא רצתה מלכתחילה.

את מדהימה

אני מאוד שמחה שהבנת שזה לא קשור אליך.
וכן - מגיעות לך מליון מחמאות, אמפטיה והבנה. גם ברגעים הקשים אנחנו כאן לתת חיבוק, וגם ברגעים היפים.
תכתבי על ההנקה, אני מאוד אשמח לשמוע. התאומים שלי בהנקה מלאה, בני תשעה חודשים ואני עומדת לקרוס מהנטל. אני מבינה מה את עוברת לגמרי, ופה תקבלי את ההבנה שלאנשים אחרים חסרה לגבי מה זה לגדל יותר מאחד בו זמנית.

chayahd99

New member
לא כזו מדהימה...

היו בהתחלה המון רגעים של שבר, דמעות, עצבים וכעס. גם עכשיו זה רחוק מלהיות חלק.
אני משתדלת לעבוד על עצמי בראש, עם ההגיון והשכל. משתדלת להזכיר לעצמי את כל מה שאני יודעת על הנקה ומשתדלת לחשוב ברור וצלול ולא לתת לאמוציות להשתלט עלי ולשבור אותי.
&nbsp
למה את קורסת? בגיל 9 חודשים הכל אמור להיות כבר נפלא, לא?
אשמח ללמוד דברים שאני לא יודעת ולהחשף לקשיים שלא חשבתי עליהם. זה עוזר לי להתכונן

הקשיים משתנים עם הזמן

יש לי עוד שלושה בבית, הגדול בן שש. קשה לי לחלק את עצמי בין חמישתם לאחרונה כי התאומים לא ישנים בלילות אחרי שהפכו אותי למוצץ אנושי וביום הגדולים מבקשים את מה שמגיע להם והבית עולה על גדותיו בכביסה כלים בישולים ועוד
אבל זה סתם קושי רגעי וגם הוא יעבור, פשוט אני לא אדם חיובי ואופטימי כמוך

chayahd99

New member
וואו, עוד שלושה בבית

ואני חשבתי שלי קשה ויש לי רק עוד אחת בבית...
&nbsp
אני גם מתלבטת בעניין המוצץ האנושי, תוהה אם זה הגיוני שהם כ״כ הרבה על השד.
לפעמים נראה שהם סתם מוצצים על ריק אך יתכן שזה בדיוק הגירוי שנדרש כדי להגדיל את כמויות החלב שהגוף מייצר ואם כך מי אני שאעצור את זה.
בהזדמנות, אני צריכה לברר את הנושא לעומק עם יועצת הנקה, כדי לפעול נכון... רק צריכה זמן וכח להרים טלפון...

את מקסימה
רק נחת בגידול השלישיה

והצחקת אותי אם "יכולתי ללדת בשבוע 32 באותה המידה" (יש שבועות מוקדמים בהרבה משבוע 32, יעידו התאומים המתוקים שלי
)

chayahd99

New member
תודה

שמחה שגרמתי לחיוך.
התפילות שלי היו מכוונות לשבוע 32.
זה היה היעד הראשון, לא חשבתי שבכלל אגיע שם...
תכלס, הכל ניסים, משמים...

למעלה