כמה אידיוט אפשר להיות???

מצב
הנושא נעול.

nitsansh

New member
אלה נתונים סטטיסטיים שאין עליהם מחלוקת

מה הבסיס של הקשקוש הזה
ואני יודע שלא אתה המצאת אותו, שככל שיש יותר השכלה יש נטייה לשמאל?
זו המצאה שהמציא השמאל (לא יודע אם בארץ או בעולם) במסגרת נסיונות הדה לגיטימציה שלו לימין.
ישנו מתאם סטטיסטי בין רמת ההשכלה ועמדות פוליטיות שמאליות.
דה לגיטימציה של קבוצת אוכלוסיה מסוימת היא סתירה לעקרונות הדמוקרטיה הליברלית.

down under

New member
אם אין מחלוקת אשמח אם תפנה אותי למחקר

ישנו מתאם סטטיסטי בין רמת ההשכלה ועמדות פוליטיות שמאליות.
דה לגיטימציה של קבוצת אוכלוסיה מסוימת היא סתירה לעקרונות הדמוקרטיה הליברלית.
אקדמאי כזה שמאשש את טענתך המוזרה עד למאוד הזו (שאני שמעתי אותה לא פעם, אכן נטענת הטענה הזו רבות, רק שאני חושב שהיא בבחינת
אגדה כפרית [מרגיז אותי המונח אגדה אורבנית ולכן אני המצאתי מונח בשם אגדה כפרית]).

nitsansh

New member
תעשה בדיקה של תוצאות הבחירות לפי יישובים

אקדמאי כזה שמאשש את טענתך המוזרה עד למאוד הזו (שאני שמעתי אותה לא פעם, אכן נטענת הטענה הזו רבות, רק שאני חושב שהיא בבחינת
אגדה כפרית [מרגיז אותי המונח אגדה אורבנית ולכן אני המצאתי מונח בשם אגדה כפרית]).
תעשה בדיקה של תוצאות הבחירות לפי יישובים
יישובים במדרג סוציואקונומי גבוה נוטים להצביע לשמאל בשיעור יותר גבוה מיישובים במדרג נמוך.
ישנה התאמה ברורה בין רמת השכלה ומדרג כלכלי-חברתי. על זה אני מקווה שאתה מסכים...

גם אני ממתין למחקר ממנו !

גם אני ממתין למחקר ממנו !

בולשיט ! ההשכלה הולכת עם הימין !!!

יש עוד הסבר שאתה בטח תתמוך בו
השמאלנים ששולטים באקדמיה במדעי החברה לא מאפשרים לבעלי דעות ימניות לבטא את עמדתם.
במדינה שבה הרוב נוטה לימין זה הגיוני שבמקום שאין בו סלקציה פוליטית הרוב יהיה ימני.
זה סותר כביכול את העובדה שככל שההשכלה עולה יש נטיה לשמאל אבל זה דווקא הגיוני כי מבחינה כמותית יש רוב למדעי החברה באקדמיה.
השמאל בעל רגשי הנחיתות הנוראיים תמיד האשים את הימין בחוסר השכלה או בהשכלה פחותה. שמע: כאשר סיימתי תואר שלישי במדע המדינה, הבנתי עד כמה כל התאוריות של השמאל תלושות מהמציאות. הימין מאופיין במדעי הטבע - מקום בו יכולים להצליח רק אנשים עם הרבה שכל כידוע או שכל אנליטי הבנוי לעמוד באתגרים שבהם אנשי מדעי החברה רק יכולים לחלום לעמוד בהם.
האינטלקטואלים האמיתיים הם אנשי הימין ! טרם פגשתי אינטלקטואל רב מעוף מהצד השמאלי.....אני פוגש הרבה שקרנים בצד השמאלי לצערי....

nitsansh

New member
בדבר אחד אני מסכים איתך

השמאל בעל רגשי הנחיתות הנוראיים תמיד האשים את הימין בחוסר השכלה או בהשכלה פחותה. שמע: כאשר סיימתי תואר שלישי במדע המדינה, הבנתי עד כמה כל התאוריות של השמאל תלושות מהמציאות. הימין מאופיין במדעי הטבע - מקום בו יכולים להצליח רק אנשים עם הרבה שכל כידוע או שכל אנליטי הבנוי לעמוד באתגרים שבהם אנשי מדעי החברה רק יכולים לחלום לעמוד בהם.
האינטלקטואלים האמיתיים הם אנשי הימין ! טרם פגשתי אינטלקטואל רב מעוף מהצד השמאלי.....אני פוגש הרבה שקרנים בצד השמאלי לצערי....
בדבר אחד אני מסכים איתך
שיטות המחקר במדעי החברה והרוח מאפשרות להוכיח כביכול את הנחת המחקר באמצעות בחירה סלקטיבית של מקורות והסקת מסקנות באופן סובייקטיבי. הלוגיה של מדעי האדם אינה מבוססת על לוגיקה.
קשה לאדם רציונליסטי להבין את זה.

לא קשה. נהורות לי שתי שיטות המחקר השונות זו

בדבר אחד אני מסכים איתך
שיטות המחקר במדעי החברה והרוח מאפשרות להוכיח כביכול את הנחת המחקר באמצעות בחירה סלקטיבית של מקורות והסקת מסקנות באופן סובייקטיבי. הלוגיה של מדעי האדם אינה מבוססת על לוגיקה.
לא קשה. נהורות לי שתי שיטות המחקר השונות זו
מזו במגוון משתנים. כדי להגיע לפתרון בעיות אופטימלי במדע המדינה, השתמשתי בשיטות מחקר של מדעי הטבע. כך הצלחתי להגיע נניח ל- 10 מסקנות שונות. בשימוש בשיטות מחקר של מדעי החברה הגעתי במקרה דנן ל- 6 מסקנות נניח. מהר יותר היה להגיע אלייהן בשימוש בשיטות של מדעי הטבע. המגוון במדעי הטבע רחב יותר והתמונה גדולה יותר. דווקא מדעי החברה לא נותנים את כל קשת הפתרונות האפשרית ולפיכך השימוש בשיטות של מדעי החברה מוגבל.
לכל מסקנה שהגעתי אליה בשימוש בשיטות של מדעי החברה, יכולתי להגיע בשימוש בשיטות של מדעי הטבע. אם כך - אין שום צורך להשתמש בשיטות מחקר של מדעי החברה. ייתרתי אותן מעבודותיי.

alantan

New member
עצם זה שקוראים לכך מדעי החברה זה כבר פגום

בדבר אחד אני מסכים איתך
אין שום דבר מדעי בשיטות המחקר שם...

nitsansh

New member
אני מסכים איתך שהמונח אינו מוצלח אבל זה השם

אין שום דבר מדעי בשיטות המחקר שם...
אני מסכים איתך שהמונח אינו מוצלח אבל זה השם
המקובל בעברית.
אני הייתי מעדיף את החלוקה הנהוגה בבתי ספר בין מקצועות ריאלים, כלומר אמיתיים, ומקצועות הומנים, כלומר עוסקים בבני האדם.
חלוקת המשנה של המקצועות ההומנים למדעי החברה והרוח היא במידה רבה שרירותית.

שמע: אני בא משני המקומות גם יחד:

אפשר למצוא לזה הסבר אחר
אנשי המדעים נדרשים להשתמש בכל החומר האפור במוח לצורך מחקר ולימודים. ההתמחות הנדרשת במדעים יוצרת צרות אופקים.
שמע: אני בא משני המקומות גם יחד:
למדתי מדע המדינה (תואר שלישי), יחב"ל (תואר שני), גאוגרפיה (מוסמך המכון ללימודים עירוניים ואזוריים בהר הצופים) אך כמעט כל קורסי הבחירה שלי באים מהחוגים לכימיה, מתמטיקה, פיזיקה ומדעי כדור הארץ.
אין חכם כבעל ניסיון. המוח מתפתח הרבה יותר בחשיבה המדעית. רוב חבריי ממדעי החברה היו קורסים מהר מאוד אילו היו צריכים לעבור את אינפי א או אינפי ב (שני קורסים קלים יחסית, תלוי למי). פעם לקחתי מישהו מהם (ניר) איתי ללמוד את הקורס חקר גלים בפיזיקה אצל פרופ' יהודה וגשל בגבעת-רם. אחרי שיעור אחד הוא חשב שאני מזוכיסט.
לא קל לסיים מעבדות בכימיה אנליטית ואורגנית בהצטיינות אצל פרופ' יונגרייס בגבעת רם. הח'ברה שלמדו איתי במדעי החברה היו 'מתאבדים' אם היו רואים את מבחן הסיום בכימיה אורגנית....
הרבה יותר קל ללמוד לימודים הומניים-רוחניים בפקולטה למדעי הרוח או החברה מאשר מדעי הטבע. למה אתה בכלל מדבר על צרות אופקים??? יש לך הוכחות??
בוא ואראה לך מחקר גדול שבניתי בחוג למדע המדינה כאשר....אני משתמש בחקירה כמעט רק בשיטות מחקר הלקוחות ממדעי הטבע בתוך מדע המדינה ! אתה יודע למה?? כי בתור אדם שהיה גם מתרגל בקורס שיטות מחקר במדעי החברה אצל פרופ' פלזנטל ואצל פרופ' דיסקין בחוג למדע המדינה, אוכל לומר לך בוודאות מוחלטת ששיטות מחקר במדעי החברה הן מוגבלות ובעלות הרבה חסרונות בהשוואה לשיטות מחקר ממדעי הטבע. אפשר לשדך אך זה לא פשוט. יום טוב.

nitsansh

New member
ספירת מלאי

25 מי יודע???
מה אתם סופרים???
ספירת מלאי
אפריקה:
מצרים
לוב
תוניסיה
אלג'יריה
מרוקו
סודאן
מאוריטניה?

אסיה:
סוריה
לבנון
ירדן
עיראק
כויית
סעודיה
תימן
עומאן
בחריין
קטאר
אא"ע

איך הגעתם ל25?

תוסיף: ג'רבה, ואני הולך לאטלס להביט...

ספירת מלאי
אפריקה:
מצרים
לוב
תוניסיה
אלג'יריה
מרוקו
סודאן
מאוריטניה?

אסיה:
סוריה
לבנון
ירדן
עיראק
כויית
סעודיה
תימן
עומאן
בחריין
קטאר
אא"ע

איך הגעתם ל25?
תוסיף: ג'רבה, ואני הולך לאטלס להביט...

יש עוד מדינות שחברות בליגה הערבית ולא נחשבות

ספירת מלאי
אפריקה:
מצרים
לוב
תוניסיה
אלג'יריה
מרוקו
סודאן
מאוריטניה?

אסיה:
סוריה
לבנון
ירדן
עיראק
כויית
סעודיה
תימן
עומאן
בחריין
קטאר
אא"ע

איך הגעתם ל25?
כערביות מובהקות - ג'יבוטי, סומליה, איי קומורו

סך הכל יש בליגה הערבית 21 מדינות חברות + אש"פ

יש המוסיפים למניין גם את טורקיה ואירן למרות שאינן ערביות ואינן חברות בליגה הערבית, ואז מגיעים ל-24.

תודה רבה על הפירוט המשובח !

יש המוסיפים למניין גם את טורקיה ואירן למרות שאינן ערביות ואינן חברות בליגה הערבית, ואז מגיעים ל-24.
תודה רבה על הפירוט המשובח !

nitsansh

New member
מי שסופר את טורקיה ואיראן אין לו מושג

זה כמו לספור את מקסיקו ברשימת המדינות שמשתייכות לתרבות האנגלית...

האיראנים לא סובלים את הערבים הן תרבותית

זה כמו לספור את מקסיקו ברשימת המדינות שמשתייכות לתרבות האנגלית...
האיראנים לא סובלים את הערבים הן תרבותית
וגם בגלל כיבוש אירן על ידי הערבים לפנ 1400~ שנים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה